Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 234 54.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 196 45.6%

• Kullanılan toplam oy
    430
Adalet, adaletsizliğe uğramış kişiler için vardır. Kızıl Köpek ise kendi anlayışıyla kafasına göre davranıyor. Adalet olsun diye adaletsizliğe uğrayan kişiyi bile cezalandıracak potansiyelde birisi.
Çok normal birisi olsa ve haklı olsa mangaka ondan okuyucularını nefret ettirmeye çalışmazdı.

Luffy veya Sabo tarafından dövüleceği günü iple çekiyorum. O gün dayağı yiyip, tövbe edip iyi birisi olacaktır. :)
Marine'de Coby'ye, Garp'a, Sengoku'ya ve Smoker'a çay servisi yapacaktır.

Bu arada teşekkürler Smoker.

Korsanları öldürmeyin demiyor.Bu savaşa bir son verin Ace ve WB zaten öldü bu neyin kafası diyor Coby.Ben Sakazukiye nötr bir izleyiciyim sevmem yada nefret etmem.Ama sıradan masum insanları koruduğu yalanın daniskası sende dedin oharada 1 bilgin için kaç masumu öldürdü :D Bence koramiraller amirallere göre siyasetin dışında ve sadece masum insanları düşünen asıl marineciler
Hiçbir farkı yok. O korsanlar oradan kaçıp gidince, bir köye yerleşip çiftçilik yapmayacaklar. Yine devam edecekler. Hepsini yok etmek gibi bir imkan adamların eline geçmiş, ki güç olarak da üstünler zaten. Karşıda Amiral durduracak kimse kalmamış. Büyük bir fırsat vardı yani ortada.

Onlar gerekli kayıplar. Dünya Hükümeti'nin bekası için yapılan bir şeydi. "Bir bilgin bile kaçarsa, bu kadar adam boşa ölmüş!" olur diyor. Bir bilgin kaçtı, gerçekten de o kadar adam boş yere ölmüş oldu.

Onlar gerekli kayıplar. Dünya Hükümeti'nin bekası için yapılan bir şeydi. "Bir bilgin bile kaçarsa, bu kadar adam boşa ölmüş!" olur diyor. Bir bilgin kaçtı, gerçekten de o kadar adam boş yere ölmüş oldu.
Sen dünya hükümeti gözünden bakıyorsun olaya ama asıl masum insanlar için o bilginlerin kaçması lazımdıki dünyadaki zulüme son versinler.
Bu arada kendine çok güven bir adam olsa türlü dalavereye girmez.Bence oda giderinin farkında ona göre hamleler yapıyor ve gücünün yetmeyeceği durumlara karşı kendini hazırlıyor.Ayrıca WB korsanları pekala gidip çifçilik yapardılar marinecilerden daha çok iylik yapıyorlar dünya toplumuna

Sen dünya hükümeti gözünden bakıyorsun olaya ama asıl masum insanlar için o bilginlerin kaçması lazımdıki dünyadaki zulüme son versinler.
Bu arada kendine çok güven bir adam olsa türlü dalavereye girmez.Bence oda giderinin farkında ona göre hamleler yapıyor ve gücünün yetmeyeceği durumlara karşı kendini hazırlıyor.
Burada konuştuğumuz kişi Sakazuki. Onun penceresinden bakıyorum olaya ve adam gayet mantıklı bir hamle yapıyor kendince. Ha ben de o düzeni destekleyen biri olsam, bana da mantıklı gelirdi. Dünyadaki herkes Kutsal Ejderler'den nefret ediyor gibi bir şey düşünüyorsan, fena halde yanılıyorsun demektir. Adamlar Tanrı olarak görülüyorlar. Münferit birkaç olay gördüğümüz için bu durum değişmez. Ohara'nın yok edilmesi de, davul ve zurnayla kutlanmamışsa benim her bildiğim yalan. Oradaki dünyada, oranın kuralları geçerli. Düzeni korumak adına hamleler yapılıyor. Saka-san da tam bu yüzden böyle davranıyor. Taraf olmayanı, bertaraf ediyor. Bu adam Dünya Hükümeti savunucusu değil mi? İki kere söyledim, Robin Ohara'dan kaçan tek bir bilgin ve Dünya Hükümeti'nin sonunu getirecek kişi. Sakazuki ne demişti, "Bir kişi bile kaçarsa, başarısız olduk demektir!" Bir kişinin kaçması nelere mal oluyor, açık şekilde görebiliyoruz şu an: Yani bu adamın sivil taşıyan gemiyi vurması, kendi perspektifinden mantıklı bir olaydır.

Squard olayını diyorsan, Sengoku'nun emri ile yaptı. Ace olayında da, adamı kovalamakla uğraşmak yerine kendi üzerine çekti. Dalaverelik bir durum göremiyorum.

.Ayrıca WB korsanları pekala gidip çifçilik yapardılar marinecilerden daha çok iylik yapıyorlar dünya toplumuna
Karşına Jack gibi bir adam çıksa, ülkeni yok etse. Başka korsanlara iyi gözle bakar mısın?

Kimse sakazukinin saf adalet ve iylik timsali olduğunu söylemesin.Öyle olsa coby saldırmaya yeltenmezdi.Kendince adalet anlayışı olan bir marineci ama masumları gözettiğini korduğunu sanmıyorum.Tek derdi suçluları cezalandırmak. Not: @gyjbsch sıradan bir insan sakazukinin umrunda değil.
Kutsallar diye bir şey var ortada ama her şey sırayla. Ortada bu kadar korsan var iken, ulaşım çok zor iken merkezi otoriteyi Sağlamak kolay değil. Rüşvetçilik falan hat safada ama denizciler dükkanı kapatıp gitsin mi? Siz bir tek iyi korsanlara denk geldiniz ama Arlong dan tut yonkoulara kadar hepsi pislik. WB ve ailesi geçimlerini nereden sağlıyor, kimlerle niye savaştılar bu zamana kadar. Buggy ve Belamy bak milletin ganimetine çöküyor. Jack ada yıkıyor, Big Mom şeker için ada yakmayı düşünüyor. Law işini yapmaya masum çocukları kurtaracak olan denizcileri PH da doğruyor. Law çok iyi değil mi, C.C'nin deneylerinden hiç haberi yok.

Saka kendi adamını niye idam etti. Olağan üstü durumlarda savaştan kaçmanın cezası idam değil mi? Coby ise iş güzarlık yaptı, bir daha Marco ve Jozu gibi adamları nasıl böyle sıkıştıracaksın. Denizciler ölüyor diye hiç savaş yapmayalım o zaman. 43 müttefik korsan tayfasını yok etme şansı vardı ve 2 tane sapasağlam amiral vardı orada.

Karşına Jack gibi bir adam çıksa, ülkeni yok etse. Başka korsanlara iyi gözle bakar mısın?
OHOOOO sen seriyi enine boyuna bizden daha ayrıntılı biliyorsun.Ne marineciler tam anlamıyla iyi nede korsanlar ikisindede genellemeyi bozucak durumlar var.Ama sen bana WB ve tayfasının bi tane sivil halka kötülüğünü söyleyebilirmisin.Rakip korsanları ve haliyle marineleri hedef alıyorlar.Sen Akainuyu kendince haklı çıkarmışsın objektiflikten uzak dediklerin.En basidinden bizim tayfa hangi mazluma kış dedi?Tüm korsanları BB gibi düşünmediğine eminim.Sakazukiye iyi diyen adalet savaşçısı diyen gitsin pokemon izlesin.
Sen WB tayfasının hangi mazluma vurduğunu gördün veya Oda çizdi.Genellemeler yaparken az düşün

OHOOOO sen seriyi enine boyuna bizden daha ayrıntılı biliyorsun.Ne marineciler tam anlamıyla iyi nede korsanlar ikisindede genellemeyi bozucak durumlar var.Ama sen bana WB ve tayfasının bi tane sivil halka kötülüğünü söyleyebilirmisin.Rakip korsanları ve haliyle marineleri hedef alıyorlar.Sen Akainuyu kendince haklı çıkarmışsın objektiflikten uzak dediklerin.En basidinden bizim tayfa hangi mazluma kış dedi?Tüm korsanları BB gibi düşünmediğine eminim.Sakazukiye iyi diyen adalet savaşçısı diyen gitsin pokemon izlesin.
Sen WB tayfasının hangi mazluma vurduğunu gördün veya Oda çizdi.Genellemeler yaparken az düşün
Mazluma vurulmadığı da görülmedi. Korsan olarak zaten iradeye karşı hareket etmiş oluyorsun. Sebep veriyorsun sana vurmak isteyen adama. Adam pekala sana iyilik yapacaksan denizci ol diyebilir. İyilik eşittir denizcilik olarak düşünebilirsin. Ama o evrende denizciler dünyanın koruyucusu. Kendi bakış açını buna karıştırmaman gerekir.

Severim Saka'yı. Denizci veletlere ders olarak okutulması gerekir hatta.
Gözü kara oluşu bile yeter. Gorousei ile olan konuşmasında da kalitesini ortaya koyuyor. Tam reyiz ya. :cool:

Ellerine sağlık Smoker.

Beyazsakal için tekerlemelerde iblis derler. Adından kimse iyi söz etmez. Biz Beyazsakal'ın neyini gördük? Tayfasına olan sevgisini, değil mi? Beyazsakal ve diğerleri normal halka nasıl davranıyor, gördük mü? Görmedik. Karınlarını nasıl doyuruyorlar, gördük mü? Görmedik. Sen sadece adamın tayfasına olan duruşuna bakarak, onun iyi biri olduğunu söylüyorsun. Doflamingo da tayfasını çok seviyor, ailesi gibi görüyor. Doflamingo iyi bir adam mıydı? Değildi. Yahu Beyazsakal dediğin adam, bir kişi için savaş çıkarıyor. Bu bizim dünyamızda, "Dayımın oğlunu vurdular" diyerekten devlete baş kaldırmakla aynı şeydir. Ace'in başında 550.000.000 ödül vardı. Çok sevdiklerinden mi o kadar ödül verdiklerini sanıyorsun? Beyazsakal'ı severim. Ama bu sadece onun babacan bir duruşu olmasındandır.

Ben Sakazuki'nin iyi ya da kötü olduğunu tartışmıyorum. Fakat adam amacı doğrultusunda kendi inandığı şeyleri yapıyor. Sakazuki hangi hareketinde haksız çıktı? Sayıyorum bak;

- Ohara'da sivil taşıyan gemiyi batırdı. Sebebi bir kişinin bile kurtulması durumunda, Dünya Hükümeti'nin yıkılma ihtimali olduğuydu. Robin kurtuldu, biz onun Dünya Hükümeti'ni yıkacak darbeyi vuracağını biliyoruz. Adam mantıklı bir şey yapmış. Haksız çıktı mı?
- Squard'a Beyazsakal'ı bıçaklattı. Bunu Sengoku'nun emri doğrultusunda yaptı. Kendisi için yapsaydı da, yadırgamazdım. Karşısında dünyanın en güçlü adamı vardı. Düşmanını zayıflattığı için adama laf mı söyleyelim?
- Ace'i kışkırtması tamamen bir akıl oyunudur. Bu oyuna düşmek Ace'in aptallığıdır. Burada laf söylenecekse Sakazuki'ye değil, Ace'e söylenmesi gerekir. Burada suç Ace'in mi, Sakazuki'nin mi?
- Denizci askerini öldürmesini tartışmak bile abes. Savaştan kaçmanın cezası idamdır. Ailem var diye savaştan kaçacaksan, asker olmayacaksın. Doğru olan bir şeyi yaptı. Bizim dünyamızda bile bu suçun cezası idam değil midir?
- Coby'ye saldırması da bu bağlamda doğrudur. Düşmanla savaşırken, adamların kaçmasına göz yummayı öneren birine teşekkür edecek hali yoktu. Onun da cezası idamdı aslında. Yine yatsın, kalksın Shanks'a dua etsin. Yukarıdaki ile aynı sebep, haksız mıydı?

Gördüğün gibi adamın her yaptığının arkasında bir sebep var. Psikopat ya da sadist biri olduğu için yukarıda saydıklarımı yapmadı. Mesela Doflamingo sadisttir, gerekmediği halde kan döker, kötü bir adamdır. Keza Jack de öyle biridir. Bu iki adamın yanında Sakazuki melek gibi kalır. En azından adam doğru bildiği şeyler uğruna bunları yapıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık