Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 234 54.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 196 45.6%

• Kullanılan toplam oy
    430
Akainu'nun inandığı adalet doğrultusunda hareket ettiği doğrudur. Ama yaptığı doğru mudur yani gerçekten adaletli midir ya da adalet nedir?

Dof reyize kulak verelim adalet güçlünün koyduğu kurallardır. Yani hikayedir. Bu "hikaye" uğruna öldürdüğü kişilere de yazık olmuştur sadece. Akainu'nun inandığı bana göre adalet değil.

Ayrıca serinin anlattığı bir şey var hayatın gerçeği.. Her korsan kötü değil her marine iyi değil. Hayata uyarlayalım: Her dıştan kötü görünen tamamen kötü değil, her iyi de saf iyi değil.

E insanlar bu kadar siyah ve beyaz diye ayrılmamışken bu kadar katı bir adalet anlayışı mı olur?

Bir tane "masum"un bile haksız yere ölmesine sebep olan anlayışa adalet demem.

Gerçek adaleti orada sümüklü Coby temsil etti. Adaleti yerine getirdiğini düşünenler bile kin güderek iş yapamaz o zaman adalet olmaz. Tıpkı hakimin karar verirken suçluya kin duyması gibi. Öyle iş olur mu?!

Akainu'nun inandığı adalet doğrultusunda hareket ettiği doğrudur. Ama yaptığı doğru mudur yani gerçekten adaletli midir ya da adalet nedir?

Dof reyize kulak verelim adalet güçlünün koyduğu kurallardır. Yani hikayedir. Bu "hikaye" uğruna öldürdüğü kişilere de yazık olmuştur sadece. Akainu'nun inandığı bana göre adalet değil.

Ayrıca serinin anlattığı bir şey var hayatın gerçeği.. Her korsan kötü değil her marine iyi değil. Hayata uyarlayalım: Her dıştan kötü görünen tamamen kötü değil, her iyi de saf iyi değil.

E insanlar bu kadar siyah ve beyaz diye ayrılmamışken bu kadar katı bir adalet anlayışı mı olur?

Bir tane "masum"un bile haksız yere ölmesine sebep olan anlayışa adalet demem.

Gerçek adaleti orada sümüklü Coby temsil etti. Adaleti yerine getirdiğini düşünenler bile kin güderek iş yapamaz o zaman adalet olmaz. Tıpkı hakimin karar verirken suçluya kin duyması gibi. Öyle iş olur mu?!
Bana kalırsa seri tamamen denizciler kötü korsanlar iyiye doğru gidiyor. Kuzan, Smoker, Coby. Şimdi de Fuji. Denizcilerin önemli isimleri korsanlara yöntemi farklı olsa bile yardım etti. Burada yardım edilen korsanın önemi var. Yalnız şunu anlamıyorum bu denizciler hep mi pislik. Halk bunlara bu kadar güveniyor madem yaptığı iyi şeyleri de göster. Yanlış algınlanma sebebi bu bana kalırsa

Bana kalırsa seri tamamen denizciler kötü korsanlar iyiye doğru gidiyor. Kuzan, Smoker, Coby. Şimdi de Fuji. Denizcilerin önemli isimleri korsanlara yöntemi farklı olsa bile yardım etti. Burada yardım edilen korsanın önemi var. Yalnız şunu anlamıyorum bu denizciler hep mi pislik. Halk bunlara bu kadar güveniyor madem yaptığı iyi şeyleri de göster. Yanlış algınlanma sebebi bu bana kalırsa
Aslında öyle değil zaten ara ara bu mesajı görebilirsin seride rahatlıkla. Ama seriyi baş kahramanlarımızın gözünden yani korsanların gözünden okuduğumuz için öyle gözükmesi normal biraz.

Adamda bir kere liderlik vasfı yok. Bekçi köpeğinden lider mi olur? Ona emir verecen babasını kesicek.
+1

Ben Sakazuki'nin iyi ya da kötü olduğunu tartışmıyorum. Fakat adam amacı doğrultusunda kendi inandığı şeyleri yapıyor. Sakazuki hangi hareketinde haksız çıktı? Sayıyorum bak;
Bu saydıklarında adam kendince sebebler bulmuş.Haklı olması için herkesçe makul görülen haklı sebebleri olmalı.Ona bakarsan BB iylik timsali kendince tüm yaptıkları sadece KK olmak için.Sakazuki benim gözümde bir fujitaro bir smoker değildir.İylikle adaletle uzaktan yakından alakası yoktur.Ayrıca @Smoker sende biliyorsun ödüller hükümete karşı ne kadar büyük tehditseler o kadar fazla oluyor bunun insanları katletmekle alakası yok.Dragon adam devrim devrimci hangi mazluma kış diyebilir ama gel gör adam en fazla aranan adam niye otoriteye karşı çok büyük tehdit.Yani ace felan kötü değil bence

2014 yılının ortalarında Oda ile yapılan bir röportaja göre, eğer Sakazuki serinin ana karakteri olsaydı, aşırı güçlü olduğu için One Piece bir yıl içerisinde bulurdu

Bunun üzerine söz söylenmez...

Yonkoular fln hikaye

Bu saydıklarında adam kendince sebebler bulmuş.Haklı olması için herkesçe makul görülen haklı sebebleri olmalı.Ona bakarsan BB iylik timsali kendince tüm yaptıkları sadece KK olmak için.Sakazuki benim gözümde bir fujitaro bir smoker değildir.İylikle adaletle uzaktan yakından alakası yoktur.
Kendince bulduğu sebepte hata yok yalnız, anlamadığın kısım o. Robin dünyayı sarsacak mı? Evet. Ohara'dan tek kurtulan kişi oydu. Sakazuki'nin o gün söylediğinin doğru olduğu açık ve net. Teach kötü bir adamdır. Davul Krallığı'nı zevkine yakıp yıkmış bir adamdır.

Kendince bulduğu sebepte hata yok yalnız, anlamadığın kısım o. Robin dünyayı sarsacak mı? Evet. Ohara'dan tek kurtulan kişi oydu. Sakazuki'nin o gün söylediğinin doğru olduğu açık ve net. Teach kötü bir adamdır. Davul Krallığı'nı zevkine yakıp yıkmış bir adamdır.
Ya ğardaş ne robinmiş sabahtan beri robin robin.Tamam sarsacakta denizcilere göre kötü anlamda dünyadaki halklara göre iyi anlamda sarsacak nerde sakanın iyliği

Ya ğardaş ne robinmiş sabahtan beri robin robin.Tamam sarsacakta denizcilere göre kötü anlamda dünyadaki halklara göre iyi anlamda sarsacak nerde sakanın iyliği
Biz burda dünya düzenini tartışmıyoruz. Adamın adalet anlayışını tartışıyoruz. Denizciler'in genel adalet kavramına göre doğru bir şey yaptığını söylüyorum ben, sen hala başka dağlarda geziyorsun. Tartışma nasıl yapılır bilmiyorsan, söyle de kendimi yormayayım. Ben bir argüman sunuyorum sana. Senin de elinde karşı bir tez olması lazım.

Dünyadaki halkların Denizciler'i sevmediğini düşünüyorsan, üzüldüm senin adına.

Cesur,kendi adalet anlayışı olan,karizmatik bi abimiz.Lakin fazla abartıldığını düşünüyorum.Sadece Saka değil genel olarak tüm amiraler abartılıyor gerçi (Bence).

Aslında öyle değil zaten ara ara bu mesajı görebilirsin seride rahatlıkla. Ama seriyi baş kahramanlarımızın gözünden yani korsanların gözünden okuduğumuz için öyle gözükmesi normal biraz.
Ben görmedim açıkçası. En son punk hazardda tashigi bir şeyler yapmaya çalıştı. Ama öncesine bakınca punk hazardda olanlar hükümetin ihmali.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık