Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Sahte D.

Teori biraz tanıdık.
Fakat açığını söylemek gerekirse... Bu D. ler salak mı ki (aslında bildiğimiz kadarıyla öyle :D ) sahte D.leri tanımasınlar.
Estetik operasyon geçirip orjinallerini de öldürüp onların yerine geçmişlerse ya da başka bir şey yapmışlarsa bilemicem.

Kendi gösterdiğin kaynakla uyumsuzsun bir de. WB sen onlardan biri değilsin demiş. D. değilsin ya da sahtesin dememiş.
Ben orada o iradeyi taşıyan D.lerden olmadığını anlarım sadece.

WB öyle diyince ben de Teach gerçek bir D. değil diye düşünmüştüm. Teorin mantıklı bence de. Ama bu D.' ler kraliyet ailesi değil de özel bir askeri birlik gibi geliyor bana. Savaçı bir klan ya da. Bunu WB' nin sözlerinden çıkardım yine. Bu Dünya' ya savaşmaya gelenler iyordu yanlış hatırlamıyorsam D.' ler için.

Joy Boy olayını kimse açıklayamaz sanırım. Antik zamanlardan yazılmış birşey sonuçta. Clover tam söylecekken vurulup öldü. Kader işte.
Şurası çok önemli. Heyecanla bekliyorum antik krallığın ismini.:D Bu kadar anahtar bir kelime olduğuna göre var bir hikmeti.
Bunları teoriler konusu altında da biraz tartışmıştık galiba. En azından Bb olayını.

Şurası çok önemli. Heyecanla bekliyorum antik krallığın ismini.:D Bu kadar anahtar bir kelime olduğuna göre var bir hikmeti.
Bunları teoriler konusu altında da biraz tartışmıştık galiba. En azından Bb olayını.
Mehmet abi beynimi yemiştin bir ara,rüyamda sinsi sinsi sırıtan hain D.ler görüyordum,ayda enelin bulduğu hiyerogliflerdeki ağlayarak dünyaya inen insanlar, 3 5 8,luna,nami,luffy:D

owen587

Hiçbirşey yazmasan daha iyi olurdu.Arkadaş teori yazmış düşüncelerini bizimle paylaşmış biraz saygılı olsan.Zaten bu aralar dikkat ediyorumda teori yazanlara hep bu şekilde davranılıyor.Yönetici arkadaşların bu duruma bir el atmasını rica ediyorum.
teoriden teoriye değişir tepkiler, mesela venom'un yazdığı yonkou'lar ve 4 kutsal canavar miti güzel bir konuydu takdir ettim.
bu konu ise bir hayal niteliğinde.joy-boy olayı ingilizce'den türkçe'ye çevirirken söker ancak esas olay japonca, orada farklı telaffuz ve yazılışı olabilir.

antik krallık var,
kitabeler var,
d soyu var ama bunların birbirleriyle net bir dirsek teması yok.
dragon'un halkın üzerinde baskı kuran devletler ve dolayısıyla dünya hükümeti'ni yıkmaya çalıştığını düşüyoruz.
bir d olan roger'ın da gökyüzü adasındaki kitabelere bir şeyler kazıdığını biliyoruz ama bu kadar her şey.
ve herkesin aklı "soy" dendiği için krallığa, kraliyete veya asilliğe gidiyor.

bir yandan da luffy, dragon, ace, saul gibi adamlar bir yanda rogue gibi bir kadın varken bir yandan teach olunca otomatik olarak aklımız marshall soyu sahte miydi sorusuna gidiyor. ancak burada da marshall olan başka d tanımadığımız veya zalim olan başka d tanımadığımız için (roger zalimdi evet, dragon da tam olarak nasıl bilmiyoruz.) teori burada faka basıyor.

dünya hükümeti 800 yıl kadar eski değil sanırım. shabondy bölümünde kaç yıl önce kurulduklarından bahsediyorlar.

teori bu yukarda yazdığım sebeplerden ötürü pek tutulabilir değil.

alın ciddi cevap; ciddi cevap verince ne değişiyor ki arkadaş; izledikçe öğreniyoruz her şeyi. :D

fare zehri kaç gram olmalı? jelibonla karıştırsam kafa yapar mı? :oleyo2:

özellikle merman adasındaki kitabeden sonra açıkçası benim aklıma direk neden rogerın tayfa ismi jolly roger diye düşünmeye başladım.kitabede joy boy diyor.(joy-sevinç,,jolly-neşeli).mermandaki kitabenin özür mektubu gibi birşey olduğunu robin söyledi.fakat neyin özrü bu?(ben bu kitabe işini biraz bizim orhun yazıtlarına benzetiyorum.gelecektekilere aynı hatalara düşmemeleri için öğütler ve yaşanmış tarihten kesitler sunuyorlar.neden joy boy. helede D. lerin ölürken yada hayatlarında sevinçli neşeli olmaları gibi(bb yi katmıyorum o biraz farklı).acaba nasılki bizde ey türk oğlu deniyor,D. soyunda da joy boy olarak mı adlandırılıyor gelecek kuşak)

Mehmet abi beynimi yemiştin bir ara,rüyamda sinsi sinsi sırıtan hain D.ler görüyordum,ayda enelin bulduğu hiyerogliflerdeki ağlayarak dünyaya inen insanlar, 3 5 8,luna,nami,luffy:D
Msnden kaçırırım adamı.:D Hey gidi günler hey. Will of D(dD) teorisinin 2 katı uzunlukta bir yazı yazmıştım. Kimse okumadı. Bende sildim.Orada nerelerden nerelere gitmiştim. Herneyse olan oldu. 3 5 8 önemli tabi. Muslu kardeşimizde sağolsun desteklerini eksik etmiyor. Hem kendisi üretiyor hem konumuza destek veriyor. Eline sağlık. Emeğe saygı. Yeni fikirler ve düşünceler var aklımda. Umarım zaman olurda yazarım bir ara. Hatta yeniden doğuş vardı. Kimse onu da tatmin edici bulmadı. Bu will olayınıda bir ara açıklığa kavuşturalım.Kendimce tabi. Luffy'nin içine Roger'in gölgesi mi kaçmış ne. Gölge Kk olmak istiyorsan geri dön.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık