Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Birader Trebol ile Bellamy yok mu dedim ben ? Red Hawk ile vurduklarında 2 ye 1 yapıyor adamlar, Trebol'ün orada ne etkisi var ? Gamma Knife ile vurduklarında 2 ye 1 yapıyorlar, orada Trebol'ün ne etkisi var ? Trebol ve Bellamy dövüşte etkisiz elemanlar, Luffy bilerek Bellamy'den darbe yediği için kendisini o duruma düşürdü, yoksa tek atımlık birisiydi. Tamamen Luffy'nin saflığı. Law'da zaten kolu kopmuş yerde yatarken Trebol'ü indirdi, bunlar etkisiz elemanlar.

Law Doflamingo ile dövüşebildi, üstelik hasarda verdi. Wiper ne zaman Enel ile adam akıllı dövüştü ? Bir tarafta Doflamingo ile dövüşebilen Law var, diğer tarafta direk tek yiyen ve sadece tek seferlik Kairoseki numarası ile iş yapan Wiper var. İkisini bir tutman saçmalığın daniskasıdır, Luffy'nin kendisi Law yeterince katkı yaptı derken sen Luffy savunacam diye Luffy'nin kendisinden daha taraflı bakıyorsun olaya. Zoro fanlarının Luffy'de ki karşılığı gibisin yeminle.

Law Mes kullanarak Doflamingo'yu çizdi, yine Injection Shot ile karnını deldi, bunları Luffy sayesinde mi yaptı ? Sanji'yi öldürülmekten kurtaran Law değil miydi ? Öyle bir söylüyorsun ki Luffy olmadan sanki Law bir hiç. Luffy ne demiş Law ile ilgili iyi oku, Law'ın o tekniğinden sonra seninde yorulmamış olmana imkan yok diyor. Böyle bir katkıyı ne Zoro ne de Sanji verebilirdi, fark buradan geliyor.

Ben sana ne zaman Luffy dedim ? Mangaka dedim. İyi oku. Mangaka yaptı bunları ortak, üstüne 500 milyon ödülü denk olarak yine mangaka verdi. Luffy istediğini düşünsün, olayın belli bir akışı hikaye örgüsü var. Momonosuke politik olarak katkı sağlıyor, Bege ihanet edeceği için katkı sağlıyor, Law'ın ne özelliği var ? Tamamen bireysel güç ile ortaklığı var bu adamın, boru değil.

G4 kapatsa, Doflamingo Law'dan o darbeleri yememiş olsa, Doflamingo Luffy'yi öldürür zaten. Yine Luffy dezavantajlı, gücü düşmüş olan Doflamingo için dahi G4'e ihtiyacı olan bir Luffy var. Ondan sonra Gats'dan yardım aldı yetmedi Law Shambles ile yine büyük katkı sağladı. Doflamingo'nun aldığı yardımlara kıyasla Luffy'nin kiler çok daha fazla durumda.

Alakası olmayan iki olay olduğu apaçık ortada, Luffy'yi şişiricem diye Law'ı Wiper'a kadar düşürdün. Daha da ileri götürsen Luffy Nami olmadan Cracker'i yenerdi diyeceksin.

Doğru, sonra Luffy ne diyor, ''Law yeterince katkı sağladı'' bunu dedi mi demedi mi. Ondan sonra yetmedi yine Shambles ile Luffy'ye yardım etti, ve sen bunu Wiper ile bir tutuyorsun. Azıcık tarafsız şekilde olayları yorumlamaya çalış.
Sen etkisiz elemanlar diyorsun diye onlar etkisiz eleman olmuyor. Trebol'ün dayanıklılığının düşük olması onu etkisiz yapmıyor. Ki fiziksel olarak güçlü olmasını geçtim. Yapıştırıcı etkisi var. Dof o yüzden mi boşuna diyordu beni yenebileceğini düşünmen bile abartıyken ikimizi beraber yenebileceğini düşündün diyor.

Dof Trebol ile Law'a ikiye bir yaptı. Karşılığını gördü. Luffy'de zaten direk Bellamy'e karşı kendini tuttu. Bilerek bir sürü darbe yedi. Ki o darbeleri siz küçümsüyor olsanız bile Mangaka küçümsemiyor. Onlardan sonra Dof'un karşısına çıkan Luffy için Dof güçten düşmüşsün diyor.( Tabi öncesi de var.)

Ayrıca hem Trebol'e etkisiz eleman diyorsun. Hem de Trebol'ü aradan çıkaran Law'ı övüyorsun.:S

Dof'un Law karşısında uyanışa bile geçmediği ortada. Sen hala Law Dof karşısında dövüştü diyorsun. Adam uyanışı bile açmadan rahat bir şekilde indirdi Law'ı. Tabi bunda Law'ın her iki dövüşünde de sadece Dof'a karşı savaşmamasının da etkisi var. Law'ın ise ciddi darbeleri ölümcül darbeleri ise Luffy'nin sayesinde oluyor. İnjection felan öyle ağır saldırılar değiller. Ki Law'ın bile kendisi böyle bir açık bekliyordum bu teknikleri yapmak için dediği sıra gamma saldırılarını yapıyor.

Sen net konuşuyorsun. Ama Law'ın Dof'a verdiği zararları Zoro'nun da ona veremeyeceğini söylemen hatalı bir bakış açısı. Zoro saldırı yönünden küçümsenecek bir düzeyde değil. Ki Luffy'nin yanında Zoro her türlü iş görürdü.

Hala daha güç diyorsun yahu.:S Mangaka adına da konuşmaya başlar oldun.:S Mangaka bize olayları karakterlerin bakış açılarından da anlatabilir di mi? Sen Mangaka'yı referans gösterek Law ile Luffy eşit diyorsun. Ortaklıklarını buna bağlıyorsun. Ama ben bu Mangaka'nın çizdiği Mangaya göre durumun böyle olmadığını aralarındaki farkın iyice belli edildiğini söylüyorum. Şimdi kim haklı ? Sen mi ben mi? Sen sadece Mangaka güce göre yaptı diyorsun. Ben ise sana Luffy'nin Law'dan çok daha fazla iş yaptığını sana açıklıyorum. G4 Luffy Law'ı dağa taşa vurur. Bu ortada olan bir şey. Ki günün sonunda yerde kurtarılmayı bekleyen de Law oluyor. Savaş dışı olan Law oluyor. Luffy'de ki h.hakiyi görünce şaşıran sen de mi Mugiwara diyen o oluyor.

Dof'a handikaplı diyorsun. Luffy'nin ona Law'ın darbelerini yedin sözlerini referans alarak ama onun öncesini unutuyorsun herhalde. Dof'un Luffy'e güçten düşmüşsün demesinden hemen sonrasında Luffy'nin buna karşı verdiği tepkiydi bu. Ki sadece bu da değil. Belli bir zaman içerisinde Dof'u indirmeye çalışması başlı başına bir handikaptır. Sırf bu yüzden düşeceği durumu bile bile Dof'a son vuruşu yapmaya çalışıyor. Leo Bazoka'dan sonra g4'ten çıkıp daha rahat olabilirdi. Bu ortada olan bir gerçek. Karşısındaki Dof titreye titreye ayağa kalkıyor. Dof Luffy'i yerdi diyorsun ama Luffy'nin g4'e geçmeden Dof'un uyanıştaki darbelerini yediğini de gördük.

Niye işi bitmedi ölmedi?

Shambles ile Luffy'e de yardım etmedi. Luffy'nin sadece Viole ile Rebecca'yı zamanında kurtarabilmesine yardım etti. Bu adam neden birilerini sürekli kurtarmak zorunda kalıyor?

Luffy Dof'u ben indirdim sadece demez zaten. Öyle bir durumda Law'ın da illaki katkıları oldu. Ben olmadı demedim zaten. Ama Law'ın yardımlarını dengeleyici bir unsurda karşıda vardı her zaman. Zaten onlar aradan çekildikten sonra Mangaka not düşüyor arc'ın düşmanları arasındaki dövüş başlıyor diye.

Edit: Ki Garp bile diyor Luffy'i bunu gündeme getirecek bununla övülecek birisi değil için rahat olsun Sengoku.( Luffy'nin Moria'yı indirmesi.)

Son düzenleme:
bazı üyelerin kendi mantığı serinin mantığının önüne geçtiği için tartışmalarda ortak nokta bulunmaz.karakterlere olduğundan fazla misyon yüklemeye gerek yok.görüldüğü üzere seri kurgusu için oda zoro'yu bir yıldan fazla süredir şuanki hikayeye katmamayı bile göze alıyor.bunu önceden biri dile getirse kimse inanmazdı.özellikle zaman atlaması sonrası oda kurguyu karakterlerin önüne koydu.kimse sanjiden böyle çelişkili haraketler beklemez,kimse zoronun bu kadar geri planda olmasını beklemez gibi dikkat edilse daha çok örnekler çoğaltılabilir.

10 tane yazıyorum.
1. Luffy,Law ve Kidin supernovalar arasında ayrılması.
2. Lawın supernovalar arasında bir namının olması. Kidin ve Aponun kendisinden çekinmesi. Fakat Zoroyu tanımamaları
3.Lawın 500 m ödüle sahip olması. Zoro'nun 320 m
4. Doflamingo karşısında ciddi ciddi varlık gösterebilmesi, eğer orada Law yerine Zoro olsaydı çizik bile atamazdı Zoro.
5.Doflynin Lawa 3 yıldız verirken Zoroya 2 yıldız vermesi. Hangisinden daha çok çekildiğini gösterir. Oda burada gözümüze sokuyor.
6.Herkesin ezdiği smoker ve vergo gayet güçlü adamlar. Bu adamlara tek atmış olması lawın ne denli bir hayvan olduğunu gösterir. Zoro kapışsa şu adamlarla sonuç ne olur bilemezdim Pink hazardda.
7. Lawın Zoroyu tekleyebilecek ve saldırılarından kaçabilecek o kadar hareketi var ki savaşlarının uzun süreceğini düşünmüyorum. Ki zeka olarakta aşmış bir karakter. Düz dalan Zoro'nun onun karşısında ne kadar şansı olur bilemiyorum.
8. Zoro'nun Luffy ile eşit güçte olduğuna inandığın için Lawdan üstün görmen doğal. Gerçekçi ol LUFFY nere Zoro nere. Luffy tayfaya belki tek dalabilecek seviyede Zoroyu geçtim.
9. 2 sene önceki Law ve şimdiki lawın arasında nasıl dağlar kadar fark varsa ve bu adam D. ise gayette Wb potansiyeli verebilirim konumundan ötürü.
10. Hani Smokerdan, vergodan, sezardan, begeden, jimbeiden güçlü olduğu kesinde bi Law kaldı geriye :( İlk önce kesin olarak üstteki elemanlardan daha güçlü olduğunu ispatlasın gerisine bakarız.
Law cidden inanılmaz hafife alınıyor şu yorumlara bakıyorumda

Hah hayyy :D

Normalde cevap verilecek çok birşey yok ama boşum şu an. Madde madde cevaplıyım. Şunu yine ifade edeyim ki yazdıklarının büyük bir kısmı uzun süredir Op takip eden birinin yapacakları türden şeyler değil. Yakıştıramıyorum. Yanlış şeylere prim veriyorsun ve asıl bakılması gereken şeylere bakmıyorsun :(

1- Luffy, Law ve Kid novalar içinde ayrıldı, evet. Ama Law Luffy'ye yancı oldu ? Yancı olacağı için mi özel olarak ayrıldı ? Ne esprisi var şu an Law'ın ayrılmasının ? Şu an Law'ı özel yapan tek şey gençlik ameliyatı. Başka birşey değil :(

2- Tanınmakla güç arasında nasıl bir bağlantı var açıklayabilir misin ? Şu an Elbaf'ta ya da Wano'da dünyada tanınmamış, bilinmeyen ama çok güçlü olan kişiler var. Birini başkasından güçlü görmek için alakasız bir argüman ki Apoo İki yıl önce Zoro'yu kutsal ejder doğrayacakken tanımış ve Zoro Apoo dahil oradaki herkesin yüreğini ağzına getirmiştir. Kim kimi tanımıyor ? Şu an Apoo'ya "Zoro" desen kısa bir flashbackle, "Sabaody'deki o hayvan mı ?" der :) Kaldı ki Zoro'yu Apoo Hawkins bilse ne bilmese ne ? :artiz:

3- Sanji de 177 milyon, bu neyi gösteriyor ? Kaptanların kafadan +100 milyon ödülü var. Neden öyle dersen.. Shiryuu, Pizarro, Burgess, San J. Wolf.. Bunlar tayfa mensubu adamlar. Bu adamlar tek başlarına dolaşsalar bile büyük bela ve tehlike. Sengoku 6. seviye mahkunlarının kaçtığını duyunca nasıl tepki verdi aç bak misal. Sen tek başına bile bela olan bu adamları tek bir çatı altında toplarsan bu çok daha büyük bir bela olur ve bu isimleri toplayan adam, yani kaptan daha tehlikeli görülür. Çünkü kaptan tayfayı yönlendiren kişidir. Adamlarına vereceği bir emirle öldürür, çalar ya da farklı şeyler yaptırabilir. Korsanlar da hükümet tarafından kötü olarak nitelendirildiğinden kimse Law'ın aslında iyi biri olduğunu, Luffy malının saf oğlu saf olduğunu bilmez, bilse de kaale almaz. Çünkü korsanlara iyi demek serinin özüne ve hükümetin ideolojisine terstir. Bu sebeple hükümet için tüm korsanlar kötüdür ve kaptan bu kötüleri yönlendiren kişi olarak daha tehlikeli görülür. O yüzden kafa ödülleri daha yüksek verilir. Bu bilgiler ışığında Zoro bugun kaptan olsa ödülü 500 civarı olurdu yani sen merak etme ;) Ve bu yüzden de şunun ödülü yüksek o daha güçlüdür deme. Ödülü yüksek olan daha güçlüdür diye birşey yok. Böyle bir düşünce tarzı anında çürütülebilir. Sen de yol yakınken diyemeyeceğim artık 20 yıl geçmiş seri başlayalı.. Gel bu düşünceden vazgeç :good:

4- Bunu yazarken ciddi miydin bilmiyorum ama umarım bir boşluk anına falan denk gelmiştir. Mingo vs. Law'a adilane, teke tek, erkek dövüşü olarak bakmak istiyorsan 5 dakika sonra Green Bit köprüsüne dolmuş var. Git yerinde gör neler olmuş :) En güçlü saldırısını X şahsın yardımıyla yapmış birine, Mingo'ya ciddi zarar verdi diyerek ancak kendini kandırır ve avutursun çünkü.

5- Yıldız muhabbeti ödül muhabbetinin bir benzeri. Yani boş. Ve şunu da unutuyorsun. Mingo son ana kadar Law'a yumuşak davrandı, öldürmek istemedi ve Law'ı kazanmaya çalıştı. Neden ? Gençlik ameliyatı! Law'ı kıymetli yapan bu olduğu için yakalanması halinde ödülü tabi ki de daha fazla olacaktı. Bunu bir güç kıstası olarak değerlendirmek acemi bir takipçinin yapacağı iş. Şunu yazarken Usopp'un 5 yıldızı aklından hiç mi geçmedi acaba :( En güzel örnek Usopp'tur burada yahu. Ülkeyi karıştıran ve Mingo'nun foyasını ortaya çıkaran kişi Usopp olduğu için 5 yıldız aldı. Law, Luffy, Zoro, Franky, Cavendish gibi isimlerden güçlü olduğu için değil.

6- Hadi Vergo neyse de Smoker'la Zoro'yu karşılaştırıp sonucun ne olacağını düşünüyorsan sana bundan sonraki hayatında başarılar dilemekten başka elimden birşey gelmez :byee:

7- Her zaman diyorum. Law'ın klişe bir dövüş tarzı var. Sürekli aynı şeyleri yaparak dövüşüyor. Shambles vur, shambles vur. Zoro gibi bir savaş tecrübesi, üstelik de Mihawk'ı görüp ondan eğitim aldıktan sonra böyle basit numaraları yer mi ?

Her zaman söylediğim ikinci bir konu, Law'ın shamles ve bu teknikle harmanladığı saldırıları ortalama bir kenb. haki kullanıcısı yemez. Ve Zoro da ortalama bir kenb. haki kullanıcısı. Hee sen Zoro Smoker'la dövüşse sonuç ne olur kestiremem diyen biri olduğun için Zoro ortalama bir kenb. haki kullanıcısı da olmasın hadi :) Kenb. hakisi ortalama düzey bile etmeyen(!) Zoro'nun Law için biçilmiş kaftan sayılabilecek bir tekniği var. Ashura! Bu teknik kenb. hakiyi kullan(a)mayan kişiler için 360 derecelik bir görüş açısı demek. 3 kafa ve 6 gözün nimeti olan 360 derece, bu adamın zayıf ve kör bir noktası yok demek. Bu da mükemmel bir savunma ve saldırı olanağı sunar. Zoro kendisini hem savunur hem de saldırır. Zaten iki yıl sonraki Ashurayı Law seviyesindeki biri gördüğünde onu ilk ve son görüşü olur. Law seviyesinde diyorum çünkü Law, Zoro fanı olmayan kişiler için bile Zoro'dan çok güçlü görülen bir karakter değil. Tekniğin Law üzerindeki etkisi hemen hissedilecektir anlamında diyorum yani :) Zoro'nun farklı alanlardaki avantajlarına değinmeden bitireyim. Ben de Law'ın Zoro karşısında ne kadar şansı olabilir bilemiyorum cidden.

8- Zoro'yu Law'dan üstün görmemin sana göre sebebini yazıp Law»Zoro mu demek istedin ne yaptın ? Hani Luffy=Law o yüzden de Law»Zoro demek istemişsin desem Law=Luffy değil ki hak vereyim sana. Law'ın Zoro'dan üstün olduğunu düşündüğün 10 maddeyi yazarken bu madde alakasız kaçmış.

9- Sen Wb'nin başkasına bel bağladığını gördün mü hiç ? D. deyip övdüğün adam kendisi D. değilmiş gibi başka bir D. ye bel bağlayıp 13 yıllık intikam arzusunu hiç ediyor. Gördüğüm en ezik D. Law'dır. Erkekler arasında en güçsüz görülen Saul bile öleceğini bile bile Robin'e yardım etti. Law gibi hava civa yapmadı adam. Neyse dediğim gibi Wb'ye hem güç hem de karakter anlamında hakaret sayıyorum bu yakıştırmayı.

10- Nasıl bir bakış açın var ben çözemedim de Sezar salatasını, Smoker'ı, Vergo'yu, Bege'yi Zoro'dan güçlü gören ya da güçlü olabileceğini ima eden sana, serinin dinamiklerine tekrardan göz atmanı, hatta mümkünse seriyi yeniden okumanı tavsiye ediyorum. Yanlış anlama beni. Herkes benim gibi düşünmek zorunda değil, güç dengelerini ve karakterleri benim gibi görmek zorunda değil ama yazdığın bazı şeyler görüş ve fikir ayrılığı ile açıklanamayacak derecede hatalı ve absürd. Yeniden bakman iyi olur. Belli ki bir şeyleri kaçırmışsın.

Son düzenleme:
Sen etkisiz elemanlar diyorsun diye onlar etkisiz eleman olmuyor. Trebol'ün dayanıklılığının düşük olması onu etkisiz yapmıyor. Ki fiziksel olarak güçlü olmasını geçtim. Yapıştırıcı etkisi var. Dof o yüzden mi boşuna diyordu beni yenebileceğini düşünmen bile abartıyken ikimizi beraber yenebileceğini düşündün diyor.
Ben dedim diye değil normal bir şekilde mangayı kavrayabilirsen etkisiz eleman olduklarını görürsün. Law yerde ölü şekilde yatarken Trebol'ü yeniyor, Doflamingo olmasa Radio Knife ile yine öldürecekti, sadece tek yeme süresini uzatmış oldu.

Dof Trebol ile Law'a ikiye bir yaptı. Karşılığını gördü. Luffy'de zaten direk Bellamy'e karşı kendini tuttu. Bilerek bir sürü darbe yedi. Ki o darbeleri siz küçümsüyor olsanız bile Mangaka küçümsemiyor. Onlardan sonra Dof'un karşısına çıkan Luffy için Dof güçten düşmüşsün diyor.( Tabi öncesi de var.)
Trebol'ün etkisi yine yok, tamamen Doflamingo sayesinde Law o duruma düştü. Luffy bilerek Bellamy'den yedi, Law'da kolunu kaybetti. Üstelik Gamma Knife ile çok büyük zarar verdi. Luffy'nin Bellamy'den yedikleri ile Law'ın kolunu kaybetmesini bir tutmuyorsundur umarım. Law buna rağmen Gamma Knife çakıyor, Trebol'ü tekliyor, ve Shambles ile Luffy'ye desteğe devam ediyor, sen de gelip Wiper ile Law aynı katkıyı yaptı diyorsun.

Ayrıca hem Trebol'e etkisiz eleman diyorsun. Hem de Trebol'ü aradan çıkaran Law'ı övüyorsun.:S
Trebol'ü aradan çıkarmak övülcek bir şey değil, nasıl çıkardığı önemli. Sen aynı durumda Zoro Trebol'ü aradan çıkarır diyebiliyormusun, bir kolu kopmuş ve yerde tutkal ile bağlanmış iken.

Dof'un Law karşısında uyanışa bile geçmediği ortada. Sen hala Law Dof karşısında dövüştü diyorsun. Adam uyanışı bile açmadan rahat bir şekilde indirdi Law'ı. Tabi bunda Law'ın her iki dövüşünde de sadece Dof'a karşı savaşmamasının da etkisi var. Law'ın ise ciddi darbeleri ölümcül darbeleri ise Luffy'nin sayesinde oluyor. İnjection felan öyle ağır saldırılar değiller. Ki Law'ın bile kendisi böyle bir açık bekliyordum bu teknikleri yapmak için dediği sıra gamma saldırılarını yapıyor.
Luffy'de Doflamingo'nun iç organlarını tekrardan diktirtecek kadar zarar verebildi mi ? Bu mantıkla gidersen sonuç bu. Injection ağır değil diyorsun adam kan kusup diz çöküyor, en az Red Hawk kadar etkili bir saldırıydı.

Sen net konuşuyorsun. Ama Law'ın Dof'a verdiği zararları Zoro'nun da ona veremeyeceğini söylemen hatalı bir bakış açısı. Zoro saldırı yönünden küçümsenecek bir düzeyde değil. Ki Luffy'nin yanında Zoro her türlü iş görürdü.

Hala daha güç diyorsun yahu.:S Mangaka adına da konuşmaya başlar oldun.:S Mangaka bize olayları karakterlerin bakış açılarından da anlatabilir di mi? Sen Mangaka'yı referans gösterek Law ile Luffy eşit diyorsun. Ortaklıklarını buna bağlıyorsun. Ama ben bu Mangaka'nın çizdiği Mangaya göre durumun böyle olmadığını aralarındaki farkın iyice belli edildiğini söylüyorum. Şimdi kim haklı ? Sen mi ben mi? Sen sadece Mangaka güce göre yaptı diyorsun. Ben ise sana Luffy'nin Law'dan çok daha fazla iş yaptığını sana açıklıyorum. G4 Luffy Law'ı dağa taşa vurur. Bu ortada olan bir şey. Ki günün sonunda yerde kurtarılmayı bekleyen de Law oluyor. Savaş dışı olan Law oluyor. Luffy'de ki h.hakiyi görünce şaşıran sen de mi Mugiwara diyen o oluyor.
Zoro'nun saldırı gücüne bakıp herşeyi yapar demek ne demektir. Law'ın Shambles gibi bir yeteneği var, anında yer değiştiriyor, üstelik rakibininde yerini değiştiriyor. Law da sadece Zoro gibi saldırı gücü yok, hız ve çeşitlilikte var.

Mangaka bu adamları denk görmüyor olsa neden 500 milyona eşitledi, neden Doflamingo dövüşünde Law tarafından büyük katkılar sağlattı. Law'ın öyle bir yeteneği var ki Sanji dahil tayfayı tek hamlede alacak ve baş aşağı çevirecek yetenekte. Zoro önce Sanji'yi yensin ki, başa baş gidecekleri ortada.

Law'ın Vergo'yu ve Smoker'ı çok zorlanmadan yenmesi, bu tarz başarıları daha Zoro'dan göremedik.

Ayrıca yine enteresan bir detay ki Yeti Kardeşleri indiren Law olurken Zoro bayılıp bir köşede yatıyordu, bu direk olarak güç ile alakalı bir olay değil ama mangakanın Law'ın üstünlüğüne dair verdiği detaylardan sadece biri.

Shambles ile Luffy'e de yardım etmedi. Luffy'nin sadece Viole ile Rebecca'yı zamanında kurtarabilmesine yardım etti. Bu adam neden birilerini sürekli kurtarmak zorunda kalıyor?
Neden acaba ? Çünkü onlarda Luffy'ye yardım ediyor, karşılıklı çıkarları var. Violet'in Luffy'ye katkısı olmadığını iddia etmeyeceksin herhalde.

Dof'a handikaplı diyorsun. Luffy'nin ona Law'ın darbelerini yedin sözlerini referans alarak ama onun öncesini unutuyorsun herhalde. Dof'un Luffy'e güçten düşmüşsün demesinden hemen sonrasında Luffy'nin buna karşı verdiği tepkiydi bu. Ki sadece bu da değil. Belli bir zaman içerisinde Dof'u indirmeye çalışması başlı başına bir handikaptır. Sırf bu yüzden düşeceği durumu bile bile Dof'a son vuruşu yapmaya çalışıyor. Leo Bazoka'dan sonra g4'ten çıkıp daha rahat olabilirdi. Bu ortada olan bir gerçek. Karşısındaki Dof titreye titreye ayağa kalkıyor. Dof Luffy'i yerdi diyorsun ama Luffy'nin g4'e geçmeden Dof'un uyanıştaki darbelerini yediğini de gördük.
Luffy'nin saflığı yüzünden Law o durumlara düştü zaten. Luffy Bellamy'yi tekleyip geçse Doflamingo Law'ın kolunu belki kesemeyecek ve Law daha iyi performans verecekti, Luffy'nin saflığına ve Law'ın ağır yaralanmasına rağmen Law tekrardan Luffy'ye büyük katkılar sağladı. Burada Law'ın o duruma düşmesine sebep olan kişi Luffy. Luffy Doflamingo ile dövüşse, Law bir aptal gibi Bellamy ile zaman kaybetse, ardından Luffy Gamma Knife yememiş Doflamingo ile G4 kullanıp dövüşse ve G4'ün süresi bitse, Luffy'yi Doflamingo'nun elinden kim kurtaracaktı ? Law. Sen ise sürekli Law'ı küçümseme ve katkılarını görmezden gelme çabası içerisindesin.

Zoro'nun aynısını yapamayacağı ortada, sadece saldırı gücü ile olmaz, çeşitlilik ve hız lazım, bunlar Law'da var. Law bir anlığına Doflamingo'nun arkasına ışınlanıp saldırı yapabiliyor, Zoro'da böyle bir yetenek yok iken Law'ın yapabileceklerini nasıl Zoro'dan da bekliyorsun.

Luffy Dof'u ben indirdim sadece demez zaten. Öyle bir durumda Law'ın da illaki katkıları oldu. Ben olmadı demedim zaten. Ama Law'ın yardımlarını dengeleyici bir unsurda karşıda vardı her zaman. Zaten onlar aradan çekildikten sonra Mangaka not düşüyor arc'ın düşmanları arasındaki dövüş başlıyor diye.

Edit: Ki Garp bile diyor Luffy'i bunu gündeme getirecek bununla övülecek birisi değil için rahat olsun Sengoku.( Luffy'nin Moria'yı indirmesi.)

Kaç bölüm oldu ? 900 bölümdür Zoro bir defa bile Luffy'nin Arc sonu zorlayarak kazandığı dövüşlerde etkili olabildi mi ? Hiç bir zaman olmadı, Law burada büyük bir katkı vermiş. Dövüş yeteneği olarak. Üstelik bunlar ortak ilan edilmişler, baktığın zaman Law'ın tek özelliği bireysel gücü, ve tayfadaki herkesten Zoro dahil üstün olduğu apaçık ortada. Aksi olsa mangakanın Zoro'yu ve Luffy'yi nasıl kayırdığını biliyoruz, bunu bile bile Law'ı tutup Zoro'dan üstte bir konuma koymazdı.

Ben dedim diye değil normal bir şekilde mangayı kavrayabilirsen etkisiz eleman olduklarını görürsün. Law yerde ölü şekilde yatarken Trebol'ü yeniyor, Doflamingo olmasa Radio Knife ile yine öldürecekti, sadece tek yeme süresini uzatmış oldu.

Trebol'ün etkisi yine yok, tamamen Doflamingo sayesinde Law o duruma düştü. Luffy bilerek Bellamy'den yedi, Law'da kolunu kaybetti. Üstelik Gamma Knife ile çok büyük zarar verdi. Luffy'nin Bellamy'den yedikleri ile Law'ın kolunu kaybetmesini bir tutmuyorsundur umarım. Law buna rağmen Gamma Knife çakıyor, Trebol'ü tekliyor, ve Shambles ile Luffy'ye desteğe devam ediyor, sen de gelip Wiper ile Law aynı katkıyı yaptı diyorsun.

Trebol'ü aradan çıkarmak övülcek bir şey değil, nasıl çıkardığı önemli. Sen aynı durumda Zoro Trebol'ü aradan çıkarır diyebiliyormusun, bir kolu kopmuş ve yerde tutkal ile bağlanmış iken.

Luffy'de Doflamingo'nun iç organlarını tekrardan diktirtecek kadar zarar verebildi mi ? Bu mantıkla gidersen sonuç bu. Injection ağır değil diyorsun adam kan kusup diz çöküyor, en az Red Hawk kadar etkili bir saldırıydı.

Zoro'nun saldırı gücüne bakıp herşeyi yapar demek ne demektir. Law'ın Shambles gibi bir yeteneği var, anında yer değiştiriyor, üstelik rakibininde yerini değiştiriyor. Law da sadece Zoro gibi saldırı gücü yok, hız ve çeşitlilikte var.

Mangaka bu adamları denk görmüyor olsa neden 500 milyona eşitledi, neden Doflamingo dövüşünde Law tarafından büyük katkılar sağlattı. Law'ın öyle bir yeteneği var ki Sanji dahil tayfayı tek hamlede alacak ve baş aşağı çevirecek yetenekte. Zoro önce Sanji'yi yensin ki, başa baş gidecekleri ortada.

Law'ın Vergo'yu ve Smoker'ı çok zorlanmadan yenmesi, bu tarz başarıları daha Zoro'dan göremedik.

Ayrıca yine enteresan bir detay ki Yeti Kardeşleri indiren Law olurken Zoro bayılıp bir köşede yatıyordu, bu direk olarak güç ile alakalı bir olay değil ama mangakanın Law'ın üstünlüğüne dair verdiği detaylardan sadece biri.

Neden acaba ? Çünkü onlarda Luffy'ye yardım ediyor, karşılıklı çıkarları var. Violet'in Luffy'ye katkısı olmadığını iddia etmeyeceksin herhalde.

Luffy'nin saflığı yüzünden Law o durumlara düştü zaten. Luffy Bellamy'yi tekleyip geçse Doflamingo Law'ın kolunu belki kesemeyecek ve Law daha iyi performans verecekti, Luffy'nin saflığına ve Law'ın ağır yaralanmasına rağmen Law tekrardan Luffy'ye büyük katkılar sağladı. Burada Law'ın o duruma düşmesine sebep olan kişi Luffy. Luffy Doflamingo ile dövüşse, Law bir aptal gibi Bellamy ile zaman kaybetse, ardından Luffy Gamma Knife yememiş Doflamingo ile G4 kullanıp dövüşse ve G4'ün süresi bitse, Luffy'yi Doflamingo'nun elinden kim kurtaracaktı ? Law. Sen ise sürekli Law'ı küçümseme ve katkılarını görmezden gelme çabası içerisindesin.

Zoro'nun aynısını yapamayacağı ortada, sadece saldırı gücü ile olmaz, çeşitlilik ve hız lazım, bunlar Law'da var. Law bir anlığına Doflamingo'nun arkasına ışınlanıp saldırı yapabiliyor, Zoro'da böyle bir yetenek yok iken Law'ın yapabileceklerini nasıl Zoro'dan da bekliyorsun.

Kaç bölüm oldu ? 900 bölümdür Zoro bir defa bile Luffy'nin Arc sonu zorlayarak kazandığı dövüşlerde etkili olabildi mi ? Hiç bir zaman olmadı, Law burada büyük bir katkı vermiş. Dövüş yeteneği olarak. Üstelik bunlar ortak ilan edilmişler, baktığın zaman Law'ın tek özelliği bireysel gücü, ve tayfadaki herkesten Zoro dahil üstün olduğu apaçık ortada. Aksi olsa mangakanın Zoro'yu ve Luffy'yi nasıl kayırdığını biliyoruz, bunu bile bile Law'ı tutup Zoro'dan üstte bir konuma koymazdı.
Bakış açılarımız çok farklı. Aynı sahneleri sen farklı ben farklı yorumluyoruz. Daha fazla devam etmek istemiyorum.

Ama söylesene Violet ile Rebecca'nın Luffy'e ne yardımı dokundu? Luffy bunların yardımı dokunacak diye mi kendilerine yardım etti yani? Bu harbiden böyle düşünüyorsan zaten anlaşabilememiz mümkün değil.

Klişe bir yorum olcak ancak düşüncem şudur ki Law'ın tam gücünü Doflamingo karşısında gördük fakat zaman atlamasından sonra hala Zoro'nun dişe diş bir mücadeleye girdiğini göremedik.Hordy'i su altında patates etti.Monet karşında doğru düzgün savaşamadı bile ki dondu kaldı .Tam Pica geldi aha şimdi Zoro'yu görecez dedik o da fıs çıktı.Açıkçası Zoro'nun tam gücünü görmeden herhangi bir vs de karşılaştırmak bence şuan için anlamsız.

Ama söylesene Violet ile Rebecca'nın Luffy'e ne yardımı dokundu? Luffy bunların yardımı dokunacak diye mi kendilerine yardım etti yani? Bu harbiden böyle düşünüyorsan zaten anlaşabilememiz mümkün değil.
Karşılıklı bir birlerine yardım ettiler işte, sen ne bekliyordun Luffy'nin kendisine yardım eden Violet ile Rebecca'yı umursamamasını mı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık