Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    465
Zoro 2 yıl önce güçte olsa bile şuanki Smoker'ı yenme ihtimali var.
(Azda olsa haki bildiğini varsayarak)

Sanji,Oars'ın yaptığı Bazukaa saldırısını engelleyebiliyor. Oars burada Luffy'nin gölgesine sahip olduğundan hem onun iradesine sahip hem de onun meyve gücüne.

Misal Mf'de diğer dev Oz vardı. Luffy'nin gölgesine sahip filan değildi. Koramiraller onu durduramadı. Ama Kuma Ursus Shock atıp durdurdu.
Aynı saldırıdan sonra Zoro ve Sanji ayağa kalktı.

Yani bizim tayfa 2 sene önce zaten çoğu koramiralden güçlüydü.
Smoker'ın Dofi karşısında tek yemeside az çok Smoker'ın seviyesine gösterir. Kukla olsa yine birşey demezdim ama tel saldırısında tek yedi.

---
Zoro-Law kıyasına gelirsek.
Zoro,Law'ın yaptığının fazlasını yapmıştır.
Dağ boyundaki bir alanı kesmekse Zoro'da kesti. TAm vücut koka adamı kesmekse Zoro'da kesti.
BUna ek olarak Law'ın kıpırdayamadığı basıncın fazlasından çıkabildi ve Fuji basınç saldırısı açıkken onu metrelerce iteleyebildi. Dİkkat çekerim basınç saldırısı açıkken yani Kizaru tekme atarken tekmesine karşılık verip onu itelemek gibi birşey.

Law'ın Dofi karşısında ezilişini gösterip Zoro istesede Lucci ile dövüşemezdi demek saçmalık. Çünkü Zoro 2 yıl önce Lucci'den güçlü Oz ve Kuma ile birşekilde dövüşebiliyordu.
Law'ın,Kaido karşısında birşey yapması gibi birşey bu.

Son düzenleme:
Law 440 milyondan, Luffy 400 milyondan 500'e yükseldi.
Nereden geldiğinin ne önemi var, sonuca bakmak lazım. İkisi de 500 milyon, Zoro ise 320 milyon.

Ben hep demişimdir. Law ve Wiper ikisi de iradeli adamlardı. Kendi davaları vardı. Kaç senedir bunun kinini tutmuş adamlar. Bu adamları direk sahneden alıp işin içine Luffy'i koyması sırıtırdı. Peki ne yaptı? İkisine de kin tuttukları rakiplerini indiremeyeceklerini gösterip kararlılıklarını kırdı. Kendilerinden daha iradeli birine bıraktılar işi. Law en iyi darbesini vurduktan sonra ölmesini beklediği adamı ayakta görüp kendi gücünü nasıl övdüğünü gördü. Yine aynı şekilde Wiper ölmesini beklediği adamın kendini canladırışını izledi. İkisi de Luffy'e bıraktı olayları.

Ayrıca Luffy'nin ittifak anlayışı bile farklıyken Law ile ittifak olmasını onunla aynı seviyede olmasına bağlaman yanlış. Luffy Monosuke ile de ittifak oldu. Onunla da aynı seviyede mi? Luffy Bege ve Caesar ile de şu an ittifak olmuşlar gibi duruyor. Onlar da mı aynı seviyedeler?

Ayrıca Luffy'i övmek amacında değildim. Law'ı Luffy'e eşitleyip Zoro'yu yener diyorsunuz. Ama Law Luffy'e eşit felan değil.
Wiper Enel ile hiç dövüşmedi, Luffy ile ikiye bir hiç yapmadılar. Enel önüne geleni tekliyordu, Wiper bir anlık boşluk yakalayıp Kairoseki ile bastı Reject'i. Onigumo'nun Marco'yu yakalaması gibi bir şey. Onigumo Marco ile dövüşebilir miydi, dövüşemezdi, ama boşluktan faydalanarak Kairoseki ile iş yaptı. Wiper'da Kairoseki ile Enel'i şaşırttı ve bu şekilde iş yaptı.

Law'a gelirsek, hem Kairoseki gibi bir silah kullanmadı, kendi gücü vasıtasıyla hasar verdi, Shamles + Gamma Knife, yani sadece meyve kullanan değil meyve kullanmayanlarada işler demek oluyor, hemde onun öncesinde Doflamingo ile dövüştü, Luffy Bellamy'ye duygusala bağlayıp vakit kaybederken, Law Doflamingo'yu tutuyordu, hatta Injection Shot ile hasar bile verdi. Onun öncesinde Shambles kullanarak Luffy'nin Red Hawk ile vurmasına olanak sağladı, Gamma Knife vurdu ondan sonra Trebol'ü indirdi, yetmedi Luffy G4 ile baygın durumdayken Shambles kullanarak sağa sola kaçırdı, en sonunda Luffy'nin Rebecca'yı kurtarmasına yine Shambles ile olanak sağladı. Wiper ile kurduğun bağlantı son derece alakasız olmuş.

Bege ile ittifak kurmasının sebebi Bege'nin Rook olarak Big Mom'ın tayfasında rahatça hareket etmesi ve Luffy'ye büyük avantaj sağlayacak olması. Güç bazında bir ortaklık yok, Bege, Big Mom'ın tayfasından olmasa ve düğünün güvenliğini sağlayacak olmasa mangaka bunları ortak yapmazdı.

Momonosuke ile de kurdukları ortaklık politik olarak, Momonosuke'nin peşinden Inurashi ve Nekomamushi, ve Wano'da ki bir çok Samuray gidiyor, askeri olarak büyük bir güce sahip, bu sebepten Luffy ile ortaklık kurdular.

Law ile yapılan ortaklık tamamen bireysel güçten kaynaklı. Law'ın ne Momonosuke gibi politik bir gücü var nede Kaido'nun tayfasında Rook olarak özel bir yeri yok, Luffy'ye katacağı tek avantaj bireysel güç.

Anlayacağın üzere verdiğin örnekler alakasız durumda.

O ana göre çiziyor Oda. Şu an Luffy vs Law olsa kesinlikle Law'ı ezdirmez, aksine Luffy'yi oldukça zorlardı. Öyle ezer geçerim olayını beklemeyin derim. Statü, karaktere verilen önem, misyon gibi etmenleri göz önüne aldığımızda bu sonuç çıkıyor.

Şimdiden diyeyim ben size. Wano'daki Law ile Dressrosa'daki Law arasında baya fark olacaktır. Kendi çapında p-up da alacaktır hatta. Çer çöp temizleyecek değil o arcta. Dressrosa'da ise biraz ana karakter kurbanı oldu. Luffy'nin olduğu yerde başkası icraat yapamaz diyor mangaka. Sırf o yüzden Dof'a kendini iyileştirme yeteneğini verdiğine eminim. Verdi ki Luffy ile yeni bir vs atabilsin Dof.

Yüzlerce delil mi ? :) Evet Law kaptan, Luffy ile ittifak kurdu, kar tanelerinin yerini bile değiştirebiliyor, herkesin mundar ettiği Smoker'ı bile yendi. Bak bu söyleyeceğim çok önemli. Aynı anda hem Fujitora'dan hem de Mingo'dan kaçabiliyor :hhh:

Şu kadar senedir Op takip ediyorsun... Birini diğerinden üstün görmenin ne demek olduğunu kavrayamadın ona üzülüyorum. Benim bildiğim bir kişinin gücünü değerlendirirken douriki (hız, dayanıklılık, fiziksel güç), haki ve meyve gibi faktörler değerlendiriliyor. Kaptan olmanın ya da biriyle ittifak kurmanın bu 3 etmene bir faydası varsa bir manga sayfası at da görelim :)

Yine o kadar yıldır Op takip ediyorsun Law gibi hem güçten hem de tayfadan yoksun birinin Wb olabileceğini düşünüyorsun. Law=Wb su forumda gördüğüm en mantıksız 10 fikir arasına girer herhalde :oops:

Harcadığın zamana yazık bea :(
10 tane yazıyorum.
1. Luffy,Law ve Kidin supernovalar arasında ayrılması.
2. Lawın supernovalar arasında bir namının olması. Kidin ve Aponun kendisinden çekinmesi. Fakat Zoroyu tanımamaları
3.Lawın 500 m ödüle sahip olması. Zoro'nun 320 m
4. Doflamingo karşısında ciddi ciddi varlık gösterebilmesi, eğer orada Law yerine Zoro olsaydı çizik bile atamazdı Zoro.
5.Doflynin Lawa 3 yıldız verirken Zoroya 2 yıldız vermesi. Hangisinden daha çok çekildiğini gösterir. Oda burada gözümüze sokuyor.
6.Herkesin ezdiği smoker ve vergo gayet güçlü adamlar. Bu adamlara tek atmış olması lawın ne denli bir hayvan olduğunu gösterir. Zoro kapışsa şu adamlarla sonuç ne olur bilemezdim Pink hazardda.
7. Lawın Zoroyu tekleyebilecek ve saldırılarından kaçabilecek o kadar hareketi var ki savaşlarının uzun süreceğini düşünmüyorum. Ki zeka olarakta aşmış bir karakter. Düz dalan Zoro'nun onun karşısında ne kadar şansı olur bilemiyorum.
8. Zoro'nun Luffy ile eşit güçte olduğuna inandığın için Lawdan üstün görmen doğal. Gerçekçi ol LUFFY nere Zoro nere. Luffy tayfaya belki tek dalabilecek seviyede Zoroyu geçtim.
9. 2 sene önceki Law ve şimdiki lawın arasında nasıl dağlar kadar fark varsa ve bu adam D. ise gayette Wb potansiyeli verebilirim konumundan ötürü.
10. Hani Smokerdan, vergodan, sezardan, begeden, jimbeiden güçlü olduğu kesinde bi Law kaldı geriye :( İlk önce kesin olarak üstteki elemanlardan daha güçlü olduğunu ispatlasın gerisine bakarız.
Law cidden inanılmaz hafife alınıyor şu yorumlara bakıyorumda

Kılıç dövüşünde olay tamamen haki seviyesine kalıyor.Law'un fazlaysa Vergo gibi böler Zoro'yu.Zoro'nun fazlaysa keser.Tabii Zoro bir aptallık yapıp kalbini kaptırmazsa.Ortada bir mücadele ikisi de nova.Sanji eşleşemez mesela nova değil.Mangaka her novayı ayırdı Oruça bile büyük iş yaptırdı.

O ana göre çiziyor Oda. Şu an Luffy vs Law olsa kesinlikle Law'ı ezdirmez, aksine Luffy'yi oldukça zorlardı. Öyle ezer geçerim olayını beklemeyin derim. Statü, karaktere verilen önem, misyon gibi etmenleri göz önüne aldığımızda bu sonuç çıkıyor.

Şimdiden diyeyim ben size. Wano'daki Law ile Dressrosa'daki Law arasında baya fark olacaktır. Kendi çapında p-up da alacaktır hatta. Çer çöp temizleyecek değil o arcta. Dressrosa'da ise biraz ana karakter kurbanı oldu. Luffy'nin olduğu yerde başkası icraat yapamaz diyor mangaka. Sırf o yüzden Dof'a kendini iyileştirme yeteneğini verdiğine eminim. Verdi ki Luffy ile yeni bir vs atabilsin Dof.
Valla helal olsun Alpa iyi çalışmış adam iyi algı yapmış. :( Ne iyileştirmesi yahu şunu ciddi mi yazdın.Öyle bir yazmışsın ki Dof kendine reset atmış tertemiz yeni bir vs atıyor.Şu herkese karşı konusundaki gibi. :/

Bir akradaş demiş Zoro ile Law arasında kulvar farkı var.
Bencede öyle Law meyva yeteneği ile 1 adım öndedir. Law kaba kuvvet ile dövüşen biri değil aklıyla dövüşen biridir.
Tamam zoro çok kuuvetli ve teknikleri iyi ama Law onun 1 adım önünde... Luffy ile Zoro arasında konumlandırabilirim.

Dediğim gibi tayfada olsa 2. adam olurdu Law. Law ın dayanıklılığıda göz ardı edilemez.
Dof ile teke tek. Sonra Fuji+Doffy ile. Sonra Doffy+Trebol vs. vs.

Doff'un Full beden koka konusunda övdüğü tayfasında ki tek adamı adayla birlikte kesti zaten ki Law ın haki'sinin aşağı kalır bir yanı yok.

Nereden geldiğinin ne önemi var, sonuca bakmak lazım. İkisi de 500 milyon, Zoro ise 320 milyon.

Wiper Enel ile hiç dövüşmedi, Luffy ile ikiye bir hiç yapmadılar. Enel önüne geleni tekliyordu, Wiper bir anlık boşluk yakalayıp Kairoseki ile bastı Reject'i. Onigumo'nun Marco'yu yakalaması gibi bir şey. Onigumo Marco ile dövüşebilir miydi, dövüşemezdi, ama boşluktan faydalanarak Kairoseki ile iş yaptı. Wiper'da Kairoseki ile Enel'i şaşırttı ve bu şekilde iş yaptı.

Law'a gelirsek, hem Kairoseki gibi bir silah kullanmadı, kendi gücü vasıtasıyla hasar verdi, Shamles + Gamma Knife, yani sadece meyve kullanan değil meyve kullanmayanlarada işler demek oluyor, hemde onun öncesinde Doflamingo ile dövüştü, Luffy Bellamy'ye duygusala bağlayıp vakit kaybederken, Law Doflamingo'yu tutuyordu, hatta Injection Shot ile hasar bile verdi. Onun öncesinde Shambles kullanarak Luffy'nin Red Hawk ile vurmasına olanak sağladı, Gamma Knife vurdu ondan sonra Trebol'ü indirdi, yetmedi Luffy G4 ile baygın durumdayken Shambles kullanarak sağa sola kaçırdı, en sonunda Luffy'nin Rebecca'yı kurtarmasına yine Shambles ile olanak sağladı. Wiper ile kurduğun bağlantı son derece alakasız olmuş.

Bege ile ittifak kurmasının sebebi Bege'nin Rook olarak Big Mom'ın tayfasında rahatça hareket etmesi ve Luffy'ye büyük avantaj sağlayacak olması. Güç bazında bir ortaklık yok, Bege, Big Mom'ın tayfasından olmasa ve düğünün güvenliğini sağlayacak olmasa mangaka bunları ortak yapmazdı.

Momonosuke ile de kurdukları ortaklık politik olarak, Momonosuke'nin peşinden Inurashi ve Nekomamushi, ve Wano'da ki bir çok Samuray gidiyor, askeri olarak büyük bir güce sahip, bu sebepten Luffy ile ortaklık kurdular.

Law ile yapılan ortaklık tamamen bireysel güçten kaynaklı. Law'ın ne Momonosuke gibi politik bir gücü var nede Kaido'nun tayfasında Rook olarak özel bir yeri yok, Luffy'ye katacağı tek avantaj bireysel güç.

Anlayacağın üzere verdiğin örnekler alakasız durumda.
Luffy ve Law'da Dof'a ikiye bir yapmadı. Dof'un yanında Trebol ve Bellamy vardı. Enel önüne geleni teklemesinin konumuzla alakası yok. Wiper'ın nasıl dövüşebildiğinin de önemi yok. Sonuçta o da Law gibi arc bossuyla herkesten daha çok davası olan biriydi. Aynı Law gibi aradan çıkarılması basit olmayan biri. Wiper Luffy'nin sözü ile Enel'i kendisine bırakacak biri değildi. Kendi gözüyle onunla baş edemeyeceğini anlaması gerekiyordu. Ne oldu peki? Adam ölmesini beklediği adamın kendini canlandırışını izledi. Bu aynı Law'ın Dof'un ölmesini beklediği sahneye benziyor. Çok benzer sahneler.

Law'da yine nihi teknikleri shamles ve gamma knife'ı Luffy olmasa yapamayacaktı. Ki başından beri Law'ı koruyan o kadar yol boyunca taşıyıp gücünün tekrardan kazanmasını sağlayan da Luffy'di.

Luffy güç olarak Law'ı ittifakı ortağı olarak gören biri değil. Luffy Law'ı kendisine denk gördüğü için ittifakı yapmadı. Tayfadakiler bile Luffy'nin ittifak anlayışı seninkine benzemez diyor. Yine kendi düşüncelerini yazıyorsun. Luffy Law'ı tayfasına almayı düşünen biri. Adam benim zaten tayfam var diyerek çıkışıyor. Ayrıca Law'ın Luffy'de h.haki olduğunu görünce şaşırması ve verdiği tepki de çok manidardır. Ve yine Dof'un işini bitirdi diye Luffy'i gösteriyor.

Diğer açıdan Dof ve Luffy savaşı her ikisi açısından da kimsenin karışmadığı bir vs olmamıştır. Luffy'nin üzerindeki sorumluluk Kinemon tarafından dile getirilmiştir. Adam kafesin içindeki herkesi kurtarmak için kendini umursamadan dövüşmüştür. (G4'ten çıkabileceğini bildiğimiz Luffy düşeceği durumu bildiği halde o süre içerisinde Dof'u indirmeye çalışmıştır.)

Kısacası ben Law ile Wiper'ın durumunu aynı görüyorum. Bu içeriğinde aynı olmasını gerektirmiyor.

Robin ile Kyros diyor ki biz bu dövüşe karışmayalım. Shichi olan Law bile savaş dışı olmuşken Luffy ile Dof'un arasına girmeyelim diyor. Mangaka Dof ile Luffy'nin dövüşe başladığı sıra not düşmüş. Arc'ın baş düşmanlarının savaşı başlıyor diye. Yani olaya ben böyle bakıyorum.

@Millennium Wizard
Alpa hepimizi bozdu. :( Reset demedim elbette ama iyileşme olduğu da söz konusu. Kendisi de diyor zaten. Sadece yenisi gibi olmuyor ama.

Edit: Cevap yazacaksan genel tartışmadan devam ederiz sayın MW.

Zoro Lawı mal eder mal.Lawın tayfadaki karşılığı bu arc ile Brook falandır.Gamma Brooka yemeyeceğine göre o bile kesin değil.

Law bir hediyedir.Doflamingo da Lawı pakete sokup hediye verecekti birine Luffy engel oldu.Hatta sığmadı diye kolu bile kesti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık