Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    465
@Millennium Wizard
Alpa hepimizi bozdu. :( Reset demedim elbette ama iyileşme olduğu da söz konusu. Kendisi de diyor zaten. Sadece yenisi gibi olmuyor ama.

Edit: Cevap yazacaksan genel tartışmadan devam ederiz sayın MW.
Gayet doğru dedin. Ölmesi beklenen adam kalkıp g4'e karşı varlık gösteriyor. Sonrasında gemide bülbül gibi şaktığını görüyoruz. Bu iyileştirme değil de nedir? Mangaka bildiğin iyileştirme verdi. Bu Marco'nun ki kadar elbet değil. Ama kendini onarıyor. Ve organlarını yeniden işler hale sokuyor. Aldığı kötekle kalıyor. Organları yok olması beklenen adamın organları yok olmuyor üstüne de g4 Luffy darbelerini yedikten sonra hayatta kalıyorsa bunun karşılığı iyileştirmedir.

Luffy ve Law'da Dof'a ikiye bir yapmadı. Dof'un yanında Trebol ve Bellamy vardı. Enel önüne geleni teklemesinin konumuzla alakası yok. Wiper'ın nasıl dövüşebildiğinin de önemi yok. Sonuçta o da Law gibi arc bossuyla herkesten daha çok davası olan biriydi. Aynı Law gibi aradan çıkarılması basit olmayan biri. Wiper Luffy'nin sözü ile Enel'i kendisine bırakacak biri değildi. Kendi gözüyle onunla baş edemeyeceğini anlaması gerekiyordu. Ne oldu peki? Adam ölmesini beklediği adamın kendini canlandırışını izledi. Bu aynı Law'ın Dof'un ölmesini beklediği sahneye benziyor. Çok benzer sahneler.
Birader Trebol ile Bellamy yok mu dedim ben ? Red Hawk ile vurduklarında 2 ye 1 yapıyor adamlar, Trebol'ün orada ne etkisi var ? Gamma Knife ile vurduklarında 2 ye 1 yapıyorlar, orada Trebol'ün ne etkisi var ? Trebol ve Bellamy dövüşte etkisiz elemanlar, Luffy bilerek Bellamy'den darbe yediği için kendisini o duruma düşürdü, yoksa tek atımlık birisiydi. Tamamen Luffy'nin saflığı. Law'da zaten kolu kopmuş yerde yatarken Trebol'ü indirdi, bunlar etkisiz elemanlar.

Law Doflamingo ile dövüşebildi, üstelik hasarda verdi. Wiper ne zaman Enel ile adam akıllı dövüştü ? Bir tarafta Doflamingo ile dövüşebilen Law var, diğer tarafta direk tek yiyen ve sadece tek seferlik Kairoseki numarası ile iş yapan Wiper var. İkisini bir tutman saçmalığın daniskasıdır, Luffy'nin kendisi Law yeterince katkı yaptı derken sen Luffy savunacam diye Luffy'nin kendisinden daha taraflı bakıyorsun olaya. Zoro fanlarının Luffy'de ki karşılığı gibisin yeminle.

Law'da yine nihi teknikleri shamles ve gamma knife'ı Luffy olmasa yapamayacaktı. Ki başından beri Law'ı koruyan o kadar yol boyunca taşıyıp gücünün tekrardan kazanmasını sağlayan da Luffy'di.
Law Mes kullanarak Doflamingo'yu çizdi, yine Injection Shot ile karnını deldi, bunları Luffy sayesinde mi yaptı ? Sanji'yi öldürülmekten kurtaran Law değil miydi ? Öyle bir söylüyorsun ki Luffy olmadan sanki Law bir hiç. Luffy ne demiş Law ile ilgili iyi oku, Law'ın o tekniğinden sonra seninde yorulmamış olmana imkan yok diyor. Böyle bir katkıyı ne Zoro ne de Sanji verebilirdi, fark buradan geliyor.

Luffy güç olarak Law'ı ittifakı ortağı olarak gören biri değil. Luffy Law'ı kendisine denk gördüğü için ittifakı yapmadı. Tayfadakiler bile Luffy'nin ittifak anlayışı seninkine benzemez diyor. Yine kendi düşüncelerini yazıyorsun. Luffy Law'ı tayfasına almayı düşünen biri. Adam benim zaten tayfam var diyerek çıkışıyor. Ayrıca Law'ın Luffy'de h.haki olduğunu görünce şaşırması ve verdiği tepki de çok manidardır. Ve yine Dof'un işini bitirdi diye Luffy'i gösteriyor.
Ben sana ne zaman Luffy dedim ? Mangaka dedim. İyi oku. Mangaka yaptı bunları ortak, üstüne 500 milyon ödülü denk olarak yine mangaka verdi. Luffy istediğini düşünsün, olayın belli bir akışı hikaye örgüsü var. Momonosuke politik olarak katkı sağlıyor, Bege ihanet edeceği için katkı sağlıyor, Law'ın ne özelliği var ? Tamamen bireysel güç ile ortaklığı var bu adamın, boru değil.

Diğer açıdan Dof ve Luffy savaşı her ikisi açısından da kimsenin karışmadığı bir vs olmamıştır. Luffy'nin üzerindeki sorumluluk Kinemon tarafından dile getirilmiştir. Adam kafesin içindeki herkesi kurtarmak için kendini umursamadan dövüşmüştür. (G4'ten çıkabileceğini bildiğimiz Luffy düşeceği durumu bildiği halde o süre içerisinde Dof'u indirmeye çalışmıştır.)
G4 kapatsa, Doflamingo Law'dan o darbeleri yememiş olsa, Doflamingo Luffy'yi öldürür zaten. Yine Luffy dezavantajlı, gücü düşmüş olan Doflamingo için dahi G4'e ihtiyacı olan bir Luffy var. Ondan sonra Gats'dan yardım aldı yetmedi Law Shambles ile yine büyük katkı sağladı. Doflamingo'nun aldığı yardımlara kıyasla Luffy'nin kiler çok daha fazla durumda.

Kısacası ben Law ile Wiper'ın durumunu aynı görüyorum. Bu içeriğinde aynı olmasını gerektirmiyor.
Alakası olmayan iki olay olduğu apaçık ortada, Luffy'yi şişiricem diye Law'ı Wiper'a kadar düşürdün. Daha da ileri götürsen Luffy Nami olmadan Cracker'i yenerdi diyeceksin.

Robin ile Kyros diyor ki biz bu dövüşe karışmayalım. Shichi olan Law bile savaş dışı olmuşken Luffy ile Dof'un arasına girmeyelim diyor. Mangaka Dof ile Luffy'nin dövüşe başladığı sıra not düşmüş. Arc'ın baş düşmanlarının savaşı başlıyor diye. Yani olaya ben böyle bakıyorum.
Doğru, sonra Luffy ne diyor, ''Law yeterince katkı sağladı'' bunu dedi mi demedi mi. Ondan sonra yetmedi yine Shambles ile Luffy'ye yardım etti, ve sen bunu Wiper ile bir tutuyorsun. Azıcık tarafsız şekilde olayları yorumlamaya çalış.

Law'ın potansiyeli için Wb diyen var :(
Law seri sonunda Doflamingo'yu yensinde öpsün başına koysun.

10 tane yazıyorum.
1. Luffy,Law ve Kidin supernovalar arasında ayrılması.
2. Lawın supernovalar arasında bir namının olması. Kidin ve Aponun kendisinden çekinmesi. Fakat Zoroyu tanımamaları
3.Lawın 500 m ödüle sahip olması. Zoro'nun 320 m
4. Doflamingo karşısında ciddi ciddi varlık gösterebilmesi, eğer orada Law yerine Zoro olsaydı çizik bile atamazdı Zoro.
5.Doflynin Lawa 3 yıldız verirken Zoroya 2 yıldız vermesi. Hangisinden daha çok çekildiğini gösterir. Oda burada gözümüze sokuyor.
6.Herkesin ezdiği smoker ve vergo gayet güçlü adamlar. Bu adamlara tek atmış olması lawın ne denli bir hayvan olduğunu gösterir. Zoro kapışsa şu adamlarla sonuç ne olur bilemezdim Pink hazardda.
7. Lawın Zoroyu tekleyebilecek ve saldırılarından kaçabilecek o kadar hareketi var ki savaşlarının uzun süreceğini düşünmüyorum. Ki zeka olarakta aşmış bir karakter. Düz dalan Zoro'nun onun karşısında ne kadar şansı olur bilemiyorum.
8. Zoro'nun Luffy ile eşit güçte olduğuna inandığın için Lawdan üstün görmen doğal. Gerçekçi ol LUFFY nere Zoro nere. Luffy tayfaya belki tek dalabilecek seviyede Zoroyu geçtim.
9. 2 sene önceki Law ve şimdiki lawın arasında nasıl dağlar kadar fark varsa ve bu adam D. ise gayette Wb potansiyeli verebilirim konumundan ötürü.
10. Hani Smokerdan, vergodan, sezardan, begeden, jimbeiden güçlü olduğu kesinde bi Law kaldı geriye :( İlk önce kesin olarak üstteki elemanlardan daha güçlü olduğunu ispatlasın gerisine bakarız.
Law cidden inanılmaz hafife alınıyor şu yorumlara bakıyorumda
3.Lawın varda zoronun yokmu süper novalar arasında namı
2.Ödül ile güç mü belirliyorsun yapcagın en büyük yanlışlardan biri bu olur senin mantıkla bakarsak usop sanjiden güçlü frankydende
4.Bu sadece senin düşüncen law varlık gösterdi demişsin biz niye göremedik
1.vs köprüdeki
2.vs saraydaki
Gördügün üzere 2kere 1vs1 atıyor bildigin ezilerek dayak yiyor.
5. kardeşim dof zoroyu ne kadar tanıyor lawı ne kadar tanıyor zoroya luffynin en güçlü adamı diye 2yıldız veriyor
lawın ise tüm yeteneklerini bildigi için 3yıldız veriyor dof zoronun neyini biliyorda kıyaslıyıp law daha güçlü diye versin
senin bu mantıgınla 5yıldızlı usopta hepsinden güçlü.
6. burdan ne çıkarmaya çalışmışsın anlamadım yani
7.Kardeşim dofun hareketimi vardı yani bizim görmedigimiz saldırılardan takır takır kaçan adam hakiyle sıyrıldı saldırılardan niye dofu kesemedi ozaman düz dalan zoro demişsin zoro ne zaman düz dalmış adam teknikleriyle hızını harmanlayan bir saldırı biçimi var.
8. ya kardeşim bu anca kendi kaptanını küçük düşürmektir zoro luffy'den güçlü diye savunan 1insan yok bunu atıyorsun ortaya konu law bunun ilgisi ney
9.Lawa wb potansiyeli ver kid zaten bir kk adayı teach bi yandan gelsin daha bilmedigimiz adamlar bi yandan zaten serinin hertarafı wb zoroda 2yıl önceki hali gibi ya law gelişti zoro durdu.
10. burda kişisel yorum katmışsın onu ispatlasın demişsin bende diyorum gitsin law picadan güçlü oldugunu ispatlasın bende ona inanayım ozaman?. vs atmadıgı insanlar karşısında güçlü oldugunu nasıl ispatlicak bunu açıkla.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık