Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Rayleigh Zirve Döneminde Hangi Seviyededir?

Sizce ?

• Korsanlar Kralı Seviyesindedir.

Kullanılan: 34 7.6%
  • Yonkou Seviyesindedir.

Kullanılan: 272 61.0%
  • Amiral Seviyesindedir.

Kullanılan: 119 26.7%
  • Amiral Alamaz.

Kullanılan: 21 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    446
Seriyi ben yazmıyorum ama benim serinin güç dengelerinden yaptığım çıkarıma göre iki amirali Roger veya genç WB bile alamaz.
Roger ve Genç WB'nin 1 Amiralden açık ara üstün olduğu bariz değil mi? Haki seviyesi, yetenek, kuvvet, dayanıklılık alanında bunlar bir Amirale büyük fark atarlar. Haliyle ufak tefek yaralarla çok zorlanmadan yenmeleri çok normal olur. 2 tanesini zorlanarak yenebilirler gayet doğal, 3 tanesi gerçek bir karşılaşma olur.

Aokiji'nin o sözünden ''(amirallerin de içinde bulunduğu) zirveye daha çok yolun var'' anlamı da çıkar.
Zirveye yolu var anlamına geldiğini varsaysak bile bu benim söylediğim şey ile örtüşüyor. Luffy Zirveye çıkarsa 3 Amirale meydan okuyabilir anlamına gelir, aksi halde zirveye çıksa bile 3 Amiralle dövüşemezse neden o lafı söylesin Aokiji?

Meydan okumak ayrı, dövüşebilecek olmak ayrı, yenmek çok ayrı. Meydan okumak kısmı bir argüman bile olamaz. Jack, Fujitora ve Sengoku'nun olduğu gemiye saldırdı. Meydan okudu ancak yenildi.
Saldırmış ve hayatta kalmayı başarmış. Normal şartlarda ya ölmesi ya yakalanması gerekliydi. Bir Yonko komutanı 2 Amiralin olduğu bir gruba saldırmayı göze alıyorsa Amiralleri gözlerinde büyütmüyorlar demektir. Jack bile bunu yapıyorsa, Jack'in patronu ne yapar hesap et.

Son kısım nerede geçiyor?
One Piece Green'de geçti.

Tek meyveli iken Amiral olan adam üstüne deprem meyvesi yemiş halde iken tek başına gelen Amiralden kaçtı yani ? Amirali kafasının yarısını veremeden alamayan Wb niye Teachi yerlerde sürükledi acaba.Wbye gider ayak evlat kıyağı mı yaptı Teach ?
Güce bakmıyor karasakal tayfasının kaçması denizcilerle sidik yarıştırmıyor bu adamlar her korsanın denizcilerden kaçtığı gibi kaçıyorlar Roger bile denizcilerden kaçar.Luffy de her daim Smoker'dan kaçıyor kaçmaya da devam edecek.Arkasında hükümet var ve sen suçlu olarak görülüyorsun çünkü eline birşey geçmez kendini tatmin etmekten başka.Yahu Wb amirale de karasakala da saldırırken saldırdı ama savunma yapmayı önemsemedi adam savaşta zaten ölmeyi planlıyor çünkü.Teachin kafasında deprem patlatıp açık verdiğinde aynısını o da yapabilirdi ama yapmadı garanti yolu seçti.Adamlarına ateş ettirdi.Niye seçti akainu gibi yerin dibine girmemek için.Sağlam hasar verirsin ama sonra wb seni ne yapar onu da hesaba katmak lazım.

Son düzenleme:
Bence isim olarak bakmalıyız Amiral ve Yonkou olayına. Ben Amiral'ler ile Yonkou'lar arasında uçurum bir fark görmüyorum. Amiral'lerin güç seviyeleri 85-93 arasında değişiyorsa Yonkou'ların güç seviyeleri 90-95 arasında değişsin diyelim. Bazı adamlar çıkıyor onlar neredeyse tavana 100'e vuruyor onların da isimleri az çok belli. Sağ kollarda 80-87 arasında değişsin diyelim. Rakamlar tamamen mantığı anlatmak üzerine verilmiş pek takılmayın.

Ama bence böyle iç içe seviyeler. Çünkü Amiral felan ünvan. İlla tam eşit güçte adamlar alıyor diye bir şey yok. Sağ kollar da mesela aynı şekilde. Aralarında fark vardır.

Bu anlamda Ray top karakterlerden. Ama tam zirvede duran kişilerden değil. Zirvede duran az kişi belliydi. Önümüzde ki çağda da belli az çok kimin olacağı.

Bence isim olarak bakmalıyız Amiral ve Yonkou olayına. Ben Amiral'ler ile Yonkou'lar arasında uçurum bir fark görmüyorum. Amiral'lerin güç seviyeleri 85-93 arasında değişiyorsa Yonkou'ların güç seviyeleri 90-95 arasında değişsin diyelim. Bazı adamlar çıkıyor onlar neredeyse tavana 100'e vuruyor onların da isimleri az çok belli. Sağ kollarda 80-87 arasında değişsin diyelim. Rakamlar tamamen mantığı anlatmak üzerine verilmiş pek takılmayın.

Ama bence böyle iç içe seviyeler. Çünkü Amiral felan ünvan. İlla tam eşit güçte adamlar alıyor diye bir şey yok. Sağ kollar da mesela aynı şekilde. Aralarında fark vardır.

Bu anlamda Ray top karakterlerden. Ama tam zirvede duran kişilerden değil. Zirvede duran az kişi belliydi. Önümüzde ki çağda da belli az çok kimin olacağı.
Benim görüşüm Yonkou > Amiral (Savaş Yonkou için kolay).
Yonkou= 2xAmiral (Savaş uzun ve zor) Kazanan Yonkou olabilir

Marine Ford en güçsüz haliydi , Kafasının yarısını vermeden bir amirali alamadı dediğin için söyledim. Yonkou seviyesini tamamen göremedik manasında.
Gördük işte.Hem de en güçlüsünü.En güçlü adam bile bir amirali ölümcül hasar almadan yenemiyor.

@Millennium Wizard öyle diyorsun da Mfde Garp ve Sengokuya atar yaparken nerdeydi bu Teachin zeki kafası.Sengoku ve Garp Sakazukiye dalsa veya Wbye hallaç eder atarlar köşeye.Bu adamlara atar yapıyor ama Wb ve Sakazukiye mantıklı düşünüyor savın direk çöpe gidiyor.Gözü kestiğine dalıyor işte.Sakazuki ve yavşanksa façası yetmedi.Gerçi yavşanksın da façası yemedi ama Sakazuki aslan gibi yürüdü üzerine.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık