Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Rayleigh Zirve Döneminde Hangi Seviyededir?

Sizce ?

• Korsanlar Kralı Seviyesindedir.

Kullanılan: 34 7.6%
  • Yonkou Seviyesindedir.

Kullanılan: 272 61.0%
  • Amiral Seviyesindedir.

Kullanılan: 119 26.7%
  • Amiral Alamaz.

Kullanılan: 21 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    446
Adam Roger-Ray'ın ilişkilerini bu şekilde yansıtarak Ray'in gücüyle ilgili daha iyi bir fikir veriyor bana göre.Bilmem kaç yıl adam akıllı bir dövüşe girmemiş,yaşlı Marco'nun azda olsa Kizaru'yu tutabileceğini düşünüyor musun ? Kizaru vs Ray uzasa bana görede Ray için sıkıntı olurdu ama adam en azından tutabiliyor.Bu tutma işini Marco'nun ancak genç hali yapabilir ki mfde de bunu yaptı zaten.Yaşlı ve uzun zamandır dövüşe girmemiş Marco'nun Kizaru'yu tutacağını sanmıyorum.
Ben ''Ray yonko seviyesindedir'' cümlesine karşı çıkmıyorum, sadece ortak kelimesinden yola çıkıp Roger-Ray seviyesi birbirine yakındır, o yüzden Ray yonko seviyesindedir anlayışına karşı çıkıyorum. Yoksa eldeki diğer verilerle yonko seviyesi olduğunu söyleyebilirsin, onda sıkıntı yok.

Tutma meselesine gelirsek. Ray'i amiral, Marco'yu sağ kol olarak düşününce pek sıkıntı olmuyor. Eğer Marco bize amiral ayarında gösterilseydi, yaşlı hali bir amirali belirli bir süre rahatlıkla tutardı. Sağ kollar yaşlanıp emekliye ayrılsa bile bana göre belirli süre bir amirali yine tutar. Marco'nun genç hali Mf'de dört amiral ayarı adamla mücadele etmiş, yaşlı halinin bir tanesiyle belli bir süre takılması imkansız değil.

Yani büyük olasılıkla öyle, tutup da Kaido'nun bir adamı var şu kadar bayıltırdı demez ama ray vermesi de gerekmezdi. Kata 60 bin, Dof 100 bin Hancock? Bin diyecek hali yok. Kizaru trol da olsa amiral ve saygı duyuyor ayyaşa hem bence yeni nesil eskisini geçemeyecek. Hep bu algı var ama yaş olarak çok imkan vermiyorum.
Selim inceden inceden de mesajı da vermişsin görmedim sanma :)

Yani büyük olasılıkla öyle, tutup da Kaido'nun bir adamı var şu kadar bayıltırdı demez ama ray vermesi de gerekmezdi. Kata 60 bin, Dof 100 bin Hancock? Bin diyecek hali yok. Kizaru trol da olsa amiral ve saygı duyuyor ayyaşa hem bence yeni nesil eskisini geçemeyecek. Hep bu algı var ama yaş olarak çok imkan vermiyorum.
Aynen o zamanlar Kata ve Dof piyasadaydı zaten :/ 65. Cildin SBS'sinde geçiyor bu soru.

Ben ''Ray yonko seviyesindedir'' cümlesine karşı çıkmıyorum, sadece ortak kelimesinden yola çıkıp Roger-Ray seviyesi birbirine yakındır, o yüzden Ray yonko seviyesindedir anlayışına karşı çıkıyorum. Yoksa eldeki diğer verilerle yonko seviyesi olduğunu söyleyebilirsin, onda sıkıntı yok.

Tutma meselesine gelirsek. Ray'i amiral, Marco'yu sağ kol olarak düşününce pek sıkıntı olmuyor. Eğer Marco bize amiral ayarında gösterilseydi, yaşlı hali bir amirali belirli bir süre rahatlıkla tutardı. Sağ kollar yaşlanıp emekliye ayrılsa bile bana göre belirli süre bir amirali yine tutar. Marco'nun genç hali Mf'de dört amiral ayarı adamla mücadele etmiş, yaşlı halinin bir tanesiyle belli bir süre takılması imkansız değil.
Sadece ortak kelimesi değilde ikisi arasındaki ilişkiden bunu savunuyorum doğrudur.Mangaka sadece Roger'ı daha samimi tasarladığından dolayı Roger bu kadar samimi davranmıyordur.Mangaka karakterlerin aralarındaki ikili ilişkilerden de güçle ilgili bir fikir veriyor bana göre.

Dört amiral ayarı adamla mücadele etmişte nasıl etmiş ? Öyle bi söylemişsin ki aynı anda 4v1 yapmış gibi.Halbuki o 4 tane adamda aynı güçte.Savaş boyunca ha 1 tanesiyle muhattap olmuş ha ayrı ayrı 4 tanesiyle çok fark yok bana göre.Yaşlı hali de bir amiral tutabilir de Ray kadar tutamaz diyeyim.

Bende sana katılmıyorum. Roger maceraya başlarken tip Lufy ve Ray'e gel diyor. Diğer yonkolarda bu tip bir şey görmedik. Mom çocuğu bir kere Wb zaten ayrı bir dünya. Kara kral diye ayrılmış bir efsane. Oda istese kimseyi ayırmazdı ya da 3 kişiyi gösterirdi. Roger ve iki adamı şeklinde ama yapmamış. Sbs sorusunda baa da Shanks veya ayyaş Ray olsa hepsini 100.000 de bayılırdı diye cevap veriyor ama soruda Ray sorulmuyor. Shanks ve Ray İması bence açık ve net.
Beni yanlış anladın. Ben, Ray yonko değildir demiyorum. Ortak lafından yola çıkılıp yonko ilan edilmesini yanlış buluyorum. Neden dediğimi de sen açıklamışsın zaten. Roger'ın ortak demesi kişiliğyle alakalı bir durum. Yoksa aynı güçteki Ray'i Bm'ye,Kaido'ya,Wb'ye ver hiçbiri ortak kelimesini kullanmazdı.
Sbs şeyine gelince, arkadaş demiş zaten aktif haki kullanıcıları onlardı diye. Ben de ona istinaden öyle bir açıklama yaptığı kanaatindeyim. Bir de şöyle bir durum var. Birini kıyaslarken en yükseğiyle kıyaslarsın. O anki durumda en iyi h.haki kullanıcıları kim? Shanks ve Ray. Onlar varken gidip alt seviyedeki birileriyle kıyaslamazsın.

Ray şu anda yaşlı Shanks.Onun gücünün de amiralden daha yukarıya düşeceğini düşünüyorum.
Eğer kaynak güvenilirse bu iyi bir bilgi.Sonra da çok değiştirmemiştir bir amiralin günlerce kapışıp yenebileceği amiral seviyesindedir.Tek meyveli karasakalın amiral edeceğini hep söylüyordum.Beyazsakalın yaralı olmasının önemi yok aksi takdirde bu adamın ne haddine dibine sokulup beyazsakalla vs atmak direk tayfayla dalmak varken.Kendine de güveniyordu baya.Amirallere denemedi wb ama karasakalı görünce tepesine binmeyi denedi.O yüzden amiraller karasakaldan üstün görülüyordu ama ben hiç sanmıyorum.Tamamen beyazsakalın yaklaşımı belirleyiciydi.Tepeden inme yonkou olmaz zaten.
Tek meyveli iken Amiral olan adam üstüne deprem meyvesi yemiş halde iken tek başına gelen Amiralden kaçtı yani ? Amirali kafasının yarısını veremeden alamayan Wb niye Teachi yerlerde sürükledi acaba.Wbye gider ayak evlat kıyağı mı yaptı Teach ?

Sadece ortak kelimesi değilde ikisi arasındaki ilişkiden bunu savunuyorum doğrudur.Mangaka sadece Roger'ı daha samimi tasarladığından dolayı Roger bu kadar samimi davranmıyordur.Mangaka karakterlerin aralarındaki ikili ilişkilerden de güçle ilgili bir fikir veriyor bana göre.

Dört amiral ayarı adamla mücadele etmişte nasıl etmiş ? Öyle bi söylemişsin ki aynı anda 4v1 yapmış gibi.Halbuki o 4 tane adamda aynı güçte.Savaş boyunca ha 1 tanesiyle muhattap olmuş ha ayrı ayrı 4 tanesiyle çok fark yok bana göre.Yaşlı hali de bir amiral tutabilir de Ray kadar tutamaz diyeyim.
Valla diğer argümanlarla beraber yonko dersen, bir şey diyemem ama ortak kelimesinden aralarındaki güç seviyesi çıkmaz bana göre. Bu daha çok yaklaşım meselesi.

Mf'yi sen de ben de biliyoruz, o yüzden ayrı mücadele etti demeyi gerek görmedim. Genel olarak sağ kol-amiral karşılaştırması yapsak ha 1 ha 4 aynı manaya çıkabiliriz diyebiliriz ama misal Maro'dan bahsediyorsak ha 1 ha 4 aynı kapayı çıkar diyemeyiz bence. Marco, Kizaru ile uzun süre dövüşebilirken aynı etkiyi Garp üstünde gösteremez. En son cümlene ben de katılıyorum.

Tek meyveli iken Amiral olan adam üstüne deprem meyvesi yemiş halde iken tek başına gelen Amiralden kaçtı yani ? Amirali kafasının yarısını veremeden alamayan Wb niye Teachi yerlerde sürükledi acaba.Wbye gider ayak evlat kıyağı mı yaptı Teach ?
Bro sen biliyorsun yaşlanmıştı Oyaji , Yonkou sevyesini neden gördüğün en düşük seviyeye çekiyorsun ki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık