Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Donquixote Doflamingo

Hangisi Alır?

• Ace alır

Kullanılan: 85 41.5%
  • Doffy alır

Kullanılan: 110 53.7%
  • Yenişemezler.

Kullanılan: 10 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    205
Şimdi ölen bir adamın ödülü gücünü yansıtıyordur diye düşünüyorum. Oda bazı spesifik kişiler dışında güç dengesini ödüllerle sağlıyor. Shichibukailer bu konuda farklı bir yerde zaten bunu açıklamaya gerek var mıdır bilmiyorum. Hancockun veya Croconun ödülünün 80 m olması kanıtlar nitelikte.
Jimbei Ace ve Enel örneklerini vereceğim.400 üstü maximum 500 ve 550 dendi bu adamlara. Şöyle bir gözden geçiriyorum bu üst kademe adamları hakikatten mantıklı. Law mesela 500 eder diye düşünüyorum.
Bunun dışında Big Mom korsanlarına baktığımız zaman aslında Acenin tayfa itibariyle konumu ya 4. yada 5.dir büyük ihtimalle. Yani Bir nevi Tamagosu veya Snacki gibi ace Wb tayfasının.
Doflamingo ise daha kalbur üstü bir adam şu yazdığım diğer isimlerle kıyaslarsak. Hani Aceyi kıyasladığımız eleman Hancock veya Kuma gibi diğer elit shichiler olsaydı -ki onların ödülüde 500-600 arası bir şey olur diye düşünüyorum güce göre değerlendirirsek- Acenin şansı olabilir diye düşünürdüm.Doflamingonun ödülünü gücüne göre değerlendirirsek belki milyara yakın birisi olabilir. Adam Jozu ile dalga geçmişti savaşta. Bende Crackerdan daha güçlü bir izlenim bıraktı. En aşağı 900lük bir adam gibi duruyor.

Bu arada hala Kuma Luffy ile kıyaslanıyor :( g4le ciddili tek atabilir.

Meyvesiz Sabo Kumadanda,Doftan da,g4 Luffy den de güçsüz.

Meyve yedi o seviyelere çıktı.
Senin düşüncen.
Sabo`nun Kumadan güçlü olduğunu düşünürsek Dofi ile aralarında çok fark olduğunu düşünmüyorum.

Kuma ile Cracker yakın güçtedir bana kalırsa.

Son düzenleme:
Ace Sabo'yu gömerdi yaşasaydı. Ace Beyazsakal'ın gücünü inkar edenlerle patır putur savaşıp Mf savaşında bu adamları yanına çekerken Sabo kimle dövüşmüş, kayda değer ne iş yapmış ? Üstelik küçüklüklerindeki denkliği baz almak hiç mi hiç sağlıklı değil. Zaten Ace bu denkliği bozan müthiş bir meyve yiyor vs.

(Iki yıl sonraki)Ace»Dof»Sabo(Dressrosa)=Zoro&Luffy
O patır kütür yenme filler.
Ona göre Squardo ile Ace birbirini dövüyor . O kadar vahim durum.

Daysuki mantıken Sabonun daha güçlü olması lazım. Mantık şu; Sabo 10 yaşında devrimcilere katılıp bizzat Dragon tarafından eğitiliyor ve şuan ki konumu kurmay başkanı. Ace ise 14 yaşında denize açılıyor bu 4 senelik zaman aralığında Sabonun Ace'e her açıdan fark atmış olması lazım. Tecrübe + Güç + Haki + Savaş + Strateji + Zeka yani Ace köyde balık avlarken sümüklü kardeşiyle oyun oynarken bu adam artık delikanlı olmuştu. Üstüne birde logia türü mera mera no miyi yedi aradaki fark çok fazla çok çok...
Tamam ama adı üstünde Dragon eğitmiş. Şimdi Luffy yi de Reyli eğitti Luffy ile Apo bir mi mesela eğitene bakarsan öyle düşünmek mantıklı ama Oda nın çizmediği anlatmadığı çok şey var Sabo Dragon yanında yetiştiyse Ace de Beyaz Sakalın yanındaydı ve Sabo hafıza kaybından yatarken bu adam BB ile savaşıyordu. Amirallerle aynı savaşın içine girdi. Şimdi Ace üstün körü çizilmiş karakter ama Sabo yu sonradan anlattı Oda bir kaç yıl sonrada Ace i anlatsa .s Sabo gibi ne diyeceğiz. Ace mi güçlü diyeceğiz.

Edit : Bir kaç yıla bile gerek yok Marco yakında çıkar Ace ile ilgili bir Fb yapsa Oda Marconun ağzından anlatsa şöyle hakileri vardı böyleydi. Şöyle çalışıyordu vb gibi ya da bir kaç vs ini kısa kısa geçse ne diyeceksiniz o zaman ben bu ihtimalin her zaman olduğunu düşünüyorum. Ace ile ilgili her zaman anlatılacak bir şey var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öyle olsa bile Luffy'e karşı Cracker'in olduğu gibi avantajı yok. Yamulur Kuma.
Kuma bana göre de yenilir. Ama kolay olmaz.
Px gibi düşündüğümüzden hafife alıyoruz.

Kuma muhtemel haki kullanıyordur bir de Px`ten daha sağlam metalden yapılma Zoro bile çizik atabildi sadece.
Bunun yanında anlık hızlı hareket edebiliyor.

Belki Luffy KingKong kullanmaz ama 50 dk. dövüşür.

Bu arada Cracker`in avantajı ne ?

Kuma bana göre de yenilir. Ama kolay olmaz.
Px gibi düşündüğümüzden hafife alıyoruz.

Kuma muhtemel haki kullanıyordur bir de Px`ten daha sağlam metalden yapılma Zoro bile çizik atabildi sadece.
Bunun yanında anlık hızlı hareket edebiliyor.

Belki Luffy KingKong kullanmaz ama 50 dk. dövüşür.

Bu arada Cracker`in avantajı ne ?
Adam fiziksel olarak Luffy ile karşı karşıya gelmesine gerek kalmıyor. Bisküvi askerlerinin sertligini sürekli övüp duruyordu. Kuma ise Luffy ile bire bir dövüşmek zorunda. Ama G4 ' un gücü çok yüksek. Ki 2 yıl önceki Zoro bile yüzeysel kesik atabiliyorsa şimdiki Luffy'i sen düşün.

Adam fiziksel olarak Luffy ile karşı karşıya gelmesine gerek kalmıyor. Bisküvi askerlerinin sertligini sürekli övüp duruyordu. Kuma ise Luffy ile bire bir dövüşmek zorunda. Ama G4 ' un gücü çok yüksek. Ki 2 yıl önceki Zoro bile yüzeysel kesik atabiliyorsa şimdiki Luffy'i sen düşün.
Öyle diyorsun ama bu adamda direk ışınlanma meyvesi var yani G4 Luffy dokunamayabilir, hız meyvesi değil ışınlanma meyvesi. G4 Luffy'nin kapışacağı en ters adam Kuma, eğer olaya bu şekilde bakarsak :bilmem:

Öyle diyorsun ama bu adamda direk ışınlanma meyvesi var yani G4 Luffy dokunamayabilir, hız meyvesi değil ışınlanma meyvesi. G4 Luffy'nin kapışacağı en ters adam Kuma, eğer olaya bu şekilde bakarsak :bilmem:
Zoro bu adama vurdu bildiğin. Hem de iki yıl önceki. Ki bizim gemiyi koruyan Kuma' ya ne olduğuna bir bak. İvankov bile cehennemi yaşatmış Kuma' ya. G4 Luffy Dof' un takip edemeyecegi bir hızda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık