Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bana Skyrim'in güzel ve kötü yanlarını yazar mısınız? almayı düşünüyorum.
Aklında ne var onu söyle ona göre yazalım istersen. Yani bi rpg olarak mı alıyorsun? Rpg’den beklentilerin ne?

Oyun dialog’dan/seçimlerden ziyade karakterin dövüş tarzını belirlemeye dayalı bi rpg. Onu da baya iyi yapıyor. Haritası da büyük ve canlı olduğundan o haritada yaşayan bi kişiyi role-play yapman biraz da olsa mümkün. Yani sürekli bi hikayenin devamı olmak zorunda değil oynadığın her saat. Kendine bi düzen kurup o haritada yaşayan bi insan olabilirsin. Bi evin olabilir, başka npc’lerin yaptıkları işlerin bazılarını sen de yapıp bi çalışan gibi yaşayabilirsin vb. Ama çevrendeki npc’lerin buna ayak uydurmasını bekleme. Sen istediğin şekilde yaşayabilirsin ama her zaman bi mercenary’mişsin gibi davranacak herkes.

Oyun baya dungeon ve bandit kampı temizlemeye dayalı. Oyun boyunca dövüş tarzın skillerine göre değişiyor ve farklı şekillerde o görevleri yapmaya başlıyorsun. İlginç hikayesi olan görevleri bol ama genellikle düşman bölgesi temizliyorsun. Neden temizlediğinin sebebi de görevden göreve değişiyor.

Oyunun bence aynı anda hem en iyi hem en kötü yönü level ve class konusunda oyuncuya verdiği özgürlük sanırım. En baştan class seçimi yok. istediğin skilleri geliştirebilirsin. Bi tür büyüyü kullandıkça o level atlıyor. Veya kılıçla her vuruşunda kılıç level atlıyor. Alchemy’le her iksir yapışında alchemy level atlıyor. Ama bunlar aynı anda senin genel levelini de yükseltiyor. Yani alchemy 1 level atlayınca senin genel levelin %10 falan artıyor. Alchemy 20’den 30’a çıkarsa senin genelin de 1 level artıyor. Ve senin genel levelin arttıkça düşmanların leveli de artıyor.

Bu özgürlüğü suistimal edip güçlendiğini sananlar genelde oyunu kendileri için daha da zorlaştırıyor ama haberleri olmuyor. Düşmanlar 20-30 vuruşta anca ölmeye başlıyor.
Yani oyundaki her skilli geliştirip 80 level olursan zaten düşmanlar da anormal derecede güçleniyor. Oyunun zorluğu o dengeyi tutturmakla alakalı. Seni en iyi şekilde güçlendirecek, dövüşürken kullandığın skilleri level atlatman lazım. Kullandığın herşeyi geliştirince levelin 40’ta tıkanıyorsa senin için 40 levelden yukarı çıkmamak zaten daha iyidir muhtemelen. Level atlaman senin starlarını arttırsa da düşmanları daha çok güçlendireceği için o noktadan sonra level atlamamak daha iyi olabiliyor. Oyunun level konusundaki olayı bu.

dövüş mekaniği nasıl dersen yakın dövüş, büyü, gizlilik, okçuluk gibi birçok şeyi aynı anda yapan bi oyun için hepsi iyi. Yakın dövüşü daha iyi yapan oyunlar vardır ama onlarda büyü ve okçuluk berbattır. Aynı anda hepsini bu kadar iyi yapan rpg çok az veya yok (zevkine göre).

@RedTeroR
Sarmıyorsa bırak reddi oyun mu yok piyasada :/ Ben de yarıda bıraktığım Fallout 4'e başladım tekrardan. O zamanlar idrak edememiştim. Aga bu oyun bariz kötü yav. Bitirdin mi sen bunu? New Vegas'a kurban olayım ya mis gibi oyunmuş bunun yanında. Tekrardan Vegas'ı oynarım bu gidişle.

Bu arada oynamadıysan Mass Effect'e kesin bak. Kalite akıyor oyundan.
Fallout 4 ün oynanışını seviyorum. O değilde ana görevi boş verip diğer işlere sarınca vakit geçiyor wiçerde . Fallout 4ü çok fazla oynadım ama kötü olduğunu kabul ediyorum.

Fallout 4 ün oynanışını seviyorum. O değilde ana görevi boş verip diğer işlere sarınca vakit geçiyor wiçerde . Fallout 4ü çok fazla oynadım ama kötü olduğunu kabul ediyorum.
Yan görevler kaliteli viçırda. İyi kötü hepsinin bir altyapısı var. Götür getir yaptırmıyorlar kolay kolay.

Oynanışı bence de güzel de Fallout değil bu oyun sıkıntı burada. :/ Atmosfer yalan olmuş.

Star Wars'u denediniz mi? Arkadaşın PC'de 2 saat kadar oynadım. SW evreniyle alakam yoktur, pek sevmem de açıkçası. Lakin oyun baya baya güzel olmuş. Sekiro+Uncharted+Gow karışımı, yani hepsinden de bir seyler alarak ortaya güzel bir şey çıkarmışlar. Sekiro havası isteyenler zor veya en zor moda alsınlar. Daha iyi oluyor o şekilde.

Kısacası deneyin efenim. Online veya zorlama RPG furyasının döndüğü şu dönemlerde ilaç gibi geldi bu oyun bana.

Edit: 4k'da oynamak ne tatlıymış lan imrendim yeminle. Fakirliğin gözü kör olsun. :S

Bilerek doğru düzgün trailerlarına bile bakmadım. 3 saat 40 dakika var daha yüklenmesine. :( Almanya'dan ayarlarsın ya uygun fiyata bi switch
Şimdi şöyle bi baktım da normal switch 300€
Switch lite 200€. Büyük ihtimal Lite alırım.
Pokemon’da 50€.
Black friday’de güzel bir indirim yaparlar umarım hem pokemon ve lite’ı beraber uygun bir fiyata getirtebilirsem jackpot olur.

Aah aah 2006-2007 yıllarını hatırlıyorum da tüp monitör pc’ye abim gameboy emulator indirmişti ve ben deliler gibi pokemon Crystal ve dragonball falan oynardım:/
ne zamanlardı... Hep bir 3d pokemon oyunun hayalini kurardık ama o zamanlar o teknoloji nerdee. Ve bi bakıyoruz o gün gelip çatmış ve 3d pokemon oyunu çıkmış:/ Duygulanmamak elde değil.
Star Wars'u denediniz mi? Arkadaşın PC'de 2 saat kadar oynadım. SW evreniyle alakam yoktur, pek sevmem de açıkçası. Lakin oyun baya baya güzel olmuş. Sekiro+Uncharted+Gow karışımı, yani hepsinden de bir seyler alarak ortaya güzel bir şey çıkarmışlar. Sekiro havası isteyenler zor veya en zor moda alsınlar. Daha iyi oluyor o şekilde.

Kısacası deneyin efenim. Online veya zorlama RPG furyasının döndüğü şu dönemlerde ilaç gibi geldi bu oyun bana.

Edit: 4k'da oynamak ne tatlıymış lan imrendim yeminle. Fakirliğin gözü kör olsun. :S
Black Friday gelsin o oyunların hiçbiri elimden kaçamayacak buna Star Wars’da dahil. Bütün filmleri tekrardan izleyip oyuna öyle başlamayı düşünüyorum ki güzelce gaz tüpümüzü dolduralım:D

Aynen 4k cidden farklı bir deneyim. Bende oyunları 4k oynuyorum ve atmosfer hastası biri olduğum için ve bir oyuna başladığımda direkt çevreye ve atmosfere odaklandığım İçin bunun bende ayrı bir yeri var. Tek kötü yanı insan bir kere 4k’yı tattı mı bu sefer 4k olmayan bir ekran veya cihazda oynadığında göze kötü gelmesi ve aynı zevki yakalayamamak:/

@Historia
Hadi iyisin kapmışsın 4k'yı. :/ Çok tatlı bir şey harbiden de. Onu gördükten sonra artık ben de keyif alamam. En iyisi biraz tüplü monitörde oynayayım da kendi monitörüm güzel gelsin gözüme. :S Senin monitör ve gpu ne?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık