Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

@Yubashiri-sama Dying Light'ın ilk yarısını oynamıştım. Çatıdan çatıya uçup zombi kestiğin bir oyun. Konsept güzel ama bir süre sonra sıkılmıştım. Gece olayını iyi düşünmüşler ama. :D İkinci oyun güzel gözüküyor, zombi sevdiğim bir tema olmamasına rağmen oynattıracak gibi kendini. Bi de ben de switch yok ama emülatörden oynanır gibi son çıkan Zelda oyunu. Vulkan sürümü güncellemesini bekliyorum. Oyun listelerine ilk sıradan giriyor sarışın çocuk.
Dying Light 2 için acayip kastı adamlar. Chris Avellone'la çalıştılar bir RPG oyunu kadar detaylı olacak bu sefer :D. Zelda'ya diyecek laf yok zaten ya sanat eseri adamlar daha iyisini yapana kadar en iyi o.

İlk defa Witcher'de 50 saati geçtim, oyunun o çok övülen ana hikayesi(%50-60 bitti) beni verem etti, onu bul diğerini bul falanı da bul vesaire vesaire. Baştan sona dram, nereye baksan biri ağlıyor. Oyun Fallout yada Skyrim gibi geniş özgürlük de vermemiş konuştuğum adamın ağzına vuramıyorum alışık olmadığımdan hoşuma gitmiyor xD
Nasıl bağlayacaklar bilmiyorum ama adam arama olayını aşırı abartmışlar.

Son düzenleme:
İlk defa Witcher'de 50 saati geçtim, oyunun o çok övülen ana hikayesi(%50-60 bitti) beni verem etti, onu bul diğerini bul falanı da bul vesaire vesaire. Baştan sonra dram, nereye baksan biri ağlıyor. Oyun Fallout yada Skyrim gibi geniş özgürlük de vermemiş konuştuğum adamın ağzına vuramıyorum alışık olmadığımdan hoşuma gitmiyor xD
Nasıl bağlayacaklar bilmiyorum ama adam arama olayını aşırı abartmışlar.
O arama olayını adam kaç kitap anlattı bir de o yandan düşün, üstelik orayı burayı da gezemiyordun. :ehe: Bu arada eklenti paketleri seni daha çok açabilir.

En baştan bloody baron’a bi axii atsa hikayenin yarısından kurtulurdu geralt. Sadece avallach lanetinin cümleleri için lazımdı o hikaye.

Tüm bloody baron hikayesi sevsem de ana hikayede yeri yok. Adamlar bi tane düzgün, farklı seçimleri olan güzel yan görev yapmış sonra bunu nasıl zorla herkese oynatırız diye düşünmüşler. Kime oyun güzel rpg değil desen bu görevi örnek verir. Adamlar inanılmaz iyi pazarladılar oyunu. Bunun dışındaki seçimler 2 cümleden birini seçip farklı cutscene izlemekten ibaret.

Oyun benim en sevdiğim 5-6 oyundandır. Ama birkaç gün önce burda çöp dediğim kingdom come bile (oyun kötü değil bozuk) bundan daha iyi RPG. Oyunun ağzınıza sokarak verdiği 2 farklı cümleye ayrı ayrı cutscene çizmesi oyunu iyi rpg yapmaz.

Cyberpunk’ı “bu sefer full-pledged rpg yapıyoruz” diye bastıra bastıra tanıtarak kendileri bile kabul ediyor bunu. Oyun sanat eseriydi ama rpg diye satarsan insanların “lan adamın evine girip neyi varsa çaldım niye bişey demiyor” diye eleştirmesine de şaşırmamak lazım.

Son yıllarda düzgün rpg yok. Mass effect, dragon age, elder scrolls, fallout gibi seriler rpg elementlerinden feda edip aksiyona geçmiş. Kingdom come, outer worlds gibiler de çok küçük, AAA kalitesinde olmayan oyunlar. Doğal olarak witcher bazı görevlerden birkaç son hazırlayınca süper rpg oyunuymuş gibi görünüyor çoğu insana. Ben de çok sevdim ama Oyunu RPG diye alıp beğenmeyenlere şaşırmayın bu kadar.

@RedTeroR
Sarmıyorsa bırak reddi oyun mu yok piyasada :/ Ben de yarıda bıraktığım Fallout 4'e başladım tekrardan. O zamanlar idrak edememiştim. Aga bu oyun bariz kötü yav. Bitirdin mi sen bunu? New Vegas'a kurban olayım ya mis gibi oyunmuş bunun yanında. Tekrardan Vegas'ı oynarım bu gidişle.

Bu arada oynamadıysan Mass Effect'e kesin bak. Kalite akıyor oyundan.

Son düzenleme:
Şu yorumun neresinden tutsam elimde kalıyor.
En baştan bloody baron’a bi axii atsa hikayenin yarısından kurtulurdu geralt.
Geralt da ne safmış axi ata ata gitmek varken boş muhabbetler dinliyormuş. :hhh:
Ama birkaç gün önce burda çöp dediğim kingdom come bile (oyun kötü değil bozuk) bundan daha iyi RPG
Kingdom come ilk çıktığı zamanlar oynadım. İyi bir rpg olmasını geçtim "Witcher"dan bile iyi değil.
Son yıllarda düzgün rpg yok.
Sen görmemişsindir.
Kingdom come, outer worlds gibiler de çok küçük, AAA kalitesinde olmayan oyunlar.
Hadi kingdom come için AAA kalitesi yok ama arkasında miscrosoftun olduğu koskoca obsidian firmasının yaptığı outer worlds nasıl AAA kalitesinde olmuyor? AAA kalitesinde oyun olması için onlarca sinematik olması gerekiyor sanırım.

Son düzenleme:
Hadi kingdom come için AAA kalitesi yok ama arkasında miscrosoftun olduğu koskoca obsidian firmasının yaptığı outer worlds nasıl AAA kalitesinde olmuyor? AAA oyun olması için onlarca sinematik olması gerekiyor sanırım.
Dostum oyun resmi olarak AAA değil zaten. Küçük bir bütçe ile küçük bir oyun yaptılar. Ha güzel iş çıkarmışlar orası ayrı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık