Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Raiden SW evreni hakkında bir şey bilmiyorum ama oyunu biraz oynadım. Güzel, Sekiro havası veriyor açıkçası. Biraz fazla bulmaca vardı belki ilk iki saat içinde ama sıkıcı değiller.

@Raiden SW evreni hakkında bir şey bilmiyorum ama oyunu biraz oynadım. Güzel, Sekiro havası veriyor açıkçası. Biraz fazla bulmaca vardı belki ilk iki saat içinde ama sıkıcı değiller.
Aynen o havayı vermede başarılı. Platform ögeleri ise sıkıcı. Bu oyun için değil sadece genel manada sevmem bulmaca işlerini.

@Historia
Hadi iyisin kapmışsın 4k'yı. :/ Çok tatlı bir şey harbiden de. Onu gördükten sonra artık ben de keyif alamam. En iyisi biraz tüplü monitörde oynayayım da kendi monitörüm güzel gelsin gözüme. :S Senin monitör ve gpu ne?
Reis büyük oyunları Pc’de oynamayı bırakalı çok oldu ya:/
en son Assassins Creed Black Flag oynamıştım ondan sonra çıkan oyunlar yavaş yavaş kasmaya başlayınca konsola geçtim.

Bende Ps4 Pro var.
Ekran olarak Ultra Hd Philips 55pus6401/12 kullanıyorum.

Reis büyük oyunları Pc’de oynamayı bırakalı çok oldu ya:/
en son Assassins Creed Black Flag oynamıştım ondan sonra çıkan oyunlar yavaş yavaş kasmaya başlayınca konsola geçtim.

Bende Ps4 Pro var.
Ekran olarak Ultra Hd Philips 55pus6401/12 kullanıyorum.
Hmm o zaman işin rengi değişebilir :/ Hakiki 4k değil de 4k upscale olabilir mi acaba?

Aklında ne var onu söyle ona göre yazalım istersen. Yani bi rpg olarak mı alıyorsun? Rpg’den beklentilerin ne?

Oyun dialog’dan/seçimlerden ziyade karakterin dövüş tarzını belirlemeye dayalı bi rpg. Onu da baya iyi yapıyor. Haritası da büyük ve canlı olduğundan o haritada yaşayan bi kişiyi role-play yapman biraz da olsa mümkün. Yani sürekli bi hikayenin devamı olmak zorunda değil oynadığın her saat. Kendine bi düzen kurup o haritada yaşayan bi insan olabilirsin. Bi evin olabilir, başka npc’lerin yaptıkları işlerin bazılarını sen de yapıp bi çalışan gibi yaşayabilirsin vb. Ama çevrendeki npc’lerin buna ayak uydurmasını bekleme. Sen istediğin şekilde yaşayabilirsin ama her zaman bi mercenary’mişsin gibi davranacak herkes.

Oyun baya dungeon ve bandit kampı temizlemeye dayalı. Oyun boyunca dövüş tarzın skillerine göre değişiyor ve farklı şekillerde o görevleri yapmaya başlıyorsun. İlginç hikayesi olan görevleri bol ama genellikle düşman bölgesi temizliyorsun. Neden temizlediğinin sebebi de görevden göreve değişiyor.

Oyunun bence aynı anda hem en iyi hem en kötü yönü level ve class konusunda oyuncuya verdiği özgürlük sanırım. En baştan class seçimi yok. istediğin skilleri geliştirebilirsin. Bi tür büyüyü kullandıkça o level atlıyor. Veya kılıçla her vuruşunda kılıç level atlıyor. Alchemy’le her iksir yapışında alchemy level atlıyor. Ama bunlar aynı anda senin genel levelini de yükseltiyor. Yani alchemy 1 level atlayınca senin genel levelin %10 falan artıyor. Alchemy 20’den 30’a çıkarsa senin genelin de 1 level artıyor. Ve senin genel levelin arttıkça düşmanların leveli de artıyor.

Bu özgürlüğü suistimal edip güçlendiğini sananlar genelde oyunu kendileri için daha da zorlaştırıyor ama haberleri olmuyor. Düşmanlar 20-30 vuruşta anca ölmeye başlıyor.
Yani oyundaki her skilli geliştirip 80 level olursan zaten düşmanlar da anormal derecede güçleniyor. Oyunun zorluğu o dengeyi tutturmakla alakalı. Seni en iyi şekilde güçlendirecek, dövüşürken kullandığın skilleri level atlatman lazım. Kullandığın herşeyi geliştirince levelin 40’ta tıkanıyorsa senin için 40 levelden yukarı çıkmamak zaten daha iyidir muhtemelen. Level atlaman senin starlarını arttırsa da düşmanları daha çok güçlendireceği için o noktadan sonra level atlamamak daha iyi olabiliyor. Oyunun level konusundaki olayı bu.

dövüş mekaniği nasıl dersen yakın dövüş, büyü, gizlilik, okçuluk gibi birçok şeyi aynı anda yapan bi oyun için hepsi iyi. Yakın dövüşü daha iyi yapan oyunlar vardır ama onlarda büyü ve okçuluk berbattır. Aynı anda hepsini bu kadar iyi yapan rpg çok az veya yok (zevkine göre).
Teşekkür ederim almayı zaten düşünüyordum şimdi cidden alıcam

Hmm o zaman işin rengi değişebilir :/ Hakiki 4k değil de 4k upscale olabilir mi acaba?
Native 4k değil ama native 4k ile pek farkı yok çünkü konsolun işlevi zaten bir oyunun full gösterim kalitesini rendeleyip en iyi şekilde 30-60 fps de ekrana yansıtmak. Mesela pc de bu ayarları kendin yapmak zorundasın. İşte gölgeden kısıyorsun çevre kalitesini arttırıyorsun falan gibi ayarlar var ama ps de bunu 4k niteliğinde 30fps için rendeliyor ve en iyi görüntüyü yansıtmaya çalışıyor. Tabi kullandığın ekrana göre de değişiyor kalite. Ps4 Pro de bir oyun başlattığında genellikle karşına 3 ayar çıkar.
1.Fps’i 30a sabitleyip 4k görüntü.
2.60 fps sabitleyip Full Hd yani 1080p görüntü.
3.Veya full fps’e odaklanıp görüntü kalitesini boşvermek.

Sorun şu ki biz hala Full Hd çağındayız.
Oyun yapımcıların çoğu 4k kalitesini dibine kadar yansıtayım demiyor çünkü sistemlerin çoğu yetersiz. Ha High End en son pc parçalarını toplarsın anca destekler ama o da Sivas’da bir daire parasına denk geliyor:/

Side fakt olarak şunu belirteyim 2021 başında bütün oyunların kalitesi birden değişecek çünkü 2020 aralıkta Ps5 ve xbox scarlet çıkacak en düşük 4k olmak üzere 8k destekleyecek bu sistemler. Yapımcılar da ona göre oyun geliştirecek. Hatta Pc gereksinimleri de tavan yapacak ve fiyatlarını düşünmek bile istemiyorum.

@Historia

Anladım, yanlış bilmiyormuşum öyleyse. Ps4 Pro'yu inceleme imkanım olmadı ama native 4k verebilecek kadar güçlü olacağını düşünmüyordum. Aslında native 4k oldukça fark ediyor da işte performans götürüsü fazla. Neyse zaten yapacak bir şey yok. Söylediğin gibi Pc'de o sistemi toplamak ev parası yapıyor neredeyse. :/ En ekonomik yöntem konsol sahibi olmak.

Yeni nesil konsollar çıktığında Pc'lere geçmiş olsun zaten. Ps4 döneminden ziyade özellikle Ps3 dönemi çok fenaydı. Pc'ler bir anda çuvallamaya başlamıştı. O dönemki kadar sert olur mu bilmem ama çok sistem telef olacak yakında. :/ Şimdiki 4k oynatan sistemler yeni nesilde 1080p oynatır en fazla. En iyisi mi şimdiden paraları biriktirsin Pc'ciler çok lazım olacak. :D

Şöyle bi apk oyun gördüm 100 milyon indirmesi var bide baya popülermiş.Sana soru soruyor kahin sende o özelliği varmı yokmu söylüyorsun bilmeye çalışıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık