Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Morgoth'un güçlerini bilen yokmuş sitede. Morgoth, ork diye bir ırk yaratmadı. Yakaladığı elfleri deforme etti. Orklar köken olarak elflerden gelir.

Demek istediğim sıfırdan bir yaratma olayı yok. Balrog denen arkadaşlar da aslen Maia'dır. Morgoth'un sıfırdan bir şeyler yaratma hususu belirsiz aslında. Uruloki soyuna dair bile bazı şüpheler var.
Nasıl sıfırdan yaratma yok.Morgothun orkları için bir kaç yerde elflerden kopya çekilen iğrenç ırk benzeri yazılar var.Morgothtan ziyade Aule direk olarak cüceleri kendisi yaratıp hayat vermiş bir vala ki Auleden daha kudretli olan Morgothun bir ırk yaratması içten bile değil.Ejderleri yarattığı kesin Balroglar için ise şüphe söz konusu demiştim.Gothmogun Maia olduğu geçiyor fakat diğer balrogların maia olduğuna rast gelmedim veya hatırlamıyorum o yüzden şüpheli bu konu benim nezdimde.

Nasıl sıfırdan yaratma yok.Morgothun orkları için bir kaç yerde elflerden kopya çekilen iğrenç ırk benzeri yazılar var.Morgothtan ziyade Aule direk olarak cüceleri kendisi yaratıp hayat vermiş bir vala ki Auleden daha kudretli olan Morgothun bir ırk yaratması içten bile değil.Ejderleri yarattığı kesin Balroglar için ise şüphe söz konusu demiştim.Gothmogun Maia olduğu geçiyor fakat diğer balrogların maia olduğuna rast gelmedim veya hatırlamıyorum o yüzden şüpheli bu konu benim nezdimde.
Bak kendin de diyorsun, kopya çekme, deforme etme durumu var. Sıfırdan yaratmaktan kastım buydu. Aule'nin cücelere tam hayat verdiği de söylenemez. Onlara gerçek yaşamı Eru veriyor. Eru'dan başka tam olarak gerçekten Hayat verme gücüne muktedir bir varlık yok Orta Dünya üzerinde.

Yaratmak Tek olana mahsus. :/
Eru'ya yani. Sönmez ateş sadece ondadır ve sadece o yaratır. Diğer vala ve valie'nin yarattıkları onun izniyle olmuştur. Yavanna entleri yaratırken ondan izin ve can istemiştir, Aule cüceleri yaratıp tam olarak can verememiştir, Eru izin verene dek. Melkor'un kendine ait bir yaratısı olmadı söylenir sürekli. Ordusundaki hemen her şey deforme edilmiş yaratıklardır aslında. Elflerden orklar, entlerden troller, kararmış maia ruhlarından balroglar, kartallardan ejderhalar (muhtemelen) vesaire.
Ea şekil almadan önce sonsuz boşlukta bir şeyler yaratabilmek için sönmez ateşin peşine düşüp bulamamıştır ve Eru'dan nasihat almıştır.
Anacak Gandalf'ın bahsettiği dünyanın dernliklerindeki o karanlık yaratıklar onun müzik sırasındaki istemsiz yaratıları olabilir. Ungoliant soyu da oradan geliyor olabilir. Çünkü kimse bilmiyor nereden geldiklerini.

@Smoker ayıb ediyon. :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık