Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Bak kendin de diyorsun, kopya çekme, deforme etme durumu var. Sıfırdan yaratmaktan kastım buydu. Aule'nin cücelere tam hayat verdiği de söylenemez. Onlara gerçek yaşamı Eru veriyor. Eru'dan başka tam olarak gerçekten Hayat verme gücüne muktedir bir varlık yok Orta Dünya üzerinde.
Yaratmak Tek olana mahsus. :/
Eru'ya yani. Sönmez ateş sadece ondadır ve sadece o yaratır. Diğer vala ve valie'nin yarattıkları onun izniyle olmuştur. Yavanna entleri yaratırken ondan izin ve can istemiştir, Aule cüceleri yaratıp tam olarak can verememiştir, Eru izin verene dek. Melkor'un kendine ait bir yaratısı olmadı söylenir sürekli. Ordusundaki hemen her şey deforme edilmiş yaratıklardır aslında. Elflerden orklar, entlerden troller, kararmış maia ruhlarından balroglar, kartallardan ejderhalar (muhtemelen) vesaire.
Ea şekil almadan önce sonsuz boşlukta bir şeyler yaratabilmek için sönmez ateşin peşine düşüp bulamamıştır ve Eru'dan nasihat almıştır.
Anacak Gandalf'ın bahsettiği dünyanın dernliklerindeki o karanlık yaratıklar onun müzik sırasındaki istemsiz yaratıları olabilir. Ungoliant soyu da oradan geliyor olabilir. Çünkü kimse bilmiyor nereden geldiklerini.

@Smoker ayıb ediyon. :/
Sıfırdan yaratma mevzusunu bilmiyorum lakin kendi hür iradesi ile yapıyor bunları.Kuşatmayı kırmak için olan savaş ve sonrasındaki orduyu kolayca hazırladığı yazıyor kitapta.Eğer dediğin gibi elfleri veya insanları sadece deforme edip kendine katsa insanlığın kara soylarını da orka çevirirdi.Insan olarak bırakmasında pek yarar yok.O zamanlar arda da melkorun deforme edeceģi kadar insan veya elf olduğunu düşünen yoktur herhalde.Kopya çekmiş olabilir lakin sonuçta canı muhtemelen kendisi vermiş.

Aulenin mevzusu biraz farklı bu durumdan.Cüceleri yaratıp uyandırıyor.Eru ise onları yok etmesini istedikten sonra bir kaç mevzu oluyor ve elflerden önce uyanmasınlar deyip tekrar uykuya yatırıyor Aule.Dünyanın derinliklerindeki yaratıklar da muhtemelen hala yer altında uykuda olan veya saklanan Morgothun yaratıklarıdır.

Sıfırdan yaratma mevzusunu bilmiyorum lakin kendi hür iradesi ile yapıyor bunları.Kuşatmayı kırmak için olan savaş ve sonrasındaki orduyu kolayca hazırladığı yazıyor kitapta.Eğer dediğin gibi elfleri veya insanları sadece deforme edip kendine katsa insanlığın kara soylarını da orka çevirirdi.Insan olarak bırakmasında pek yarar yok.O zamanlar arda da melkorun deforme edeceģi kadar insan veya elf olduğunu düşünen yoktur herhalde.Kopya çekmiş olabilir lakin sonuçta canı muhtemelen kendisi vermiş.

Aulenin mevzusu biraz farklı bu durumdan.Cüceleri yaratıp uyandırıyor.Eru ise onları yok etmesini istedikten sonra bir kaç mevzu oluyor ve elflerden önce uyanmasınlar deyip tekrar uykuya yatırıyor Aule.Dünyanın derinliklerindeki yaratıklar da muhtemelen hala yer altında uykuda olan veya saklanan Morgothun yaratıklarıdır.
Sen anlamıyorsun demek istediğimizi. Uzatmaya gerek yok o yüzden.

Benim her sene ritüel oldu. Tüm kitapları bir kez okurum. Kolumda kocaman LOTR temalı dövme var. @ch3rl0b11n hala kıskanır gördükçe.
Sildirmeye kalktığın ve benim engel olduğum dövme*

Çok güzel dövme evet, keşke benim olsa. :(

Cuvienen'de uyanan elfler ilk olarak Melkor'u gördü ve o zamandan işkencelerle dönüştürüldüler.
İnsanlar zaten doğrudan onun hükmünde uyandı ve hep onun iradesine boyun eğdiler. Kaçan kurtulabildi sadece. Elfler gibi ölümsüzler varken insanlar gibi ölümlüleri bir şeye dönüştürmeye ihtiyaç duymamıştır. Gel gelelim zaten iradesi altındalar ve onlara olan kinini, onları karanlığa sürerek gösteriyor sürekli.
Öte yandan insanları diğer orklarla birleştirip uruk yaratan ilk Saruman değildi sanırım. Bu konuda emin değilim.

Bu seriyi İngilizce olarak bi okuyayım dedim, hem yabancı dile katkısı olur diye. Orta Dünya fanatiği bir arkadaşım var; okuyamazsın, eski bir kitap olduğu için dili ağır falan dedi. Bilgisi olan var mı?

Bu seriyi İngilizce olarak bi okuyayım dedim, hem yabancı dile katkısı olur diye. Orta Dünya fanatiği bir arkadaşım var; okuyamazsın, eski bir kitap olduğu için dili ağır falan dedi. Bilgisi olan var mı?
LOTR'u kastediyorsan, yanılmıyorsam ilki 57'de basıldı, hayli eski bir kitap. Ama ondan ötesi Tolkien edebiyat profesörü olduğundan dolayı dili biraz ağır, birçok fantastik esere göre. Ben de aldım, ama bana da ingilizcesi çok ağır geldi.

LOTR'u kastediyorsan, yanılmıyorsam ilki 57'de basıldı, hayli eski bir kitap. Ama ondan ötesi Tolkien edebiyat profesörü olduğundan dolayı dili biraz ağır, birçok fantastik esere göre. Ben de aldım, ama bana da ingilizcesi çok ağır geldi.
Tolkien kendi dillerini yaratabilen bir dilbilim profesörüdür. Şekspir seviyesinde dil ağırlığı var orijinalinde. Şekspir seviyesini bildiğimden değil de işte, kıyaslayacak bir o var sanırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık