Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Bu seriyi İngilizce olarak bi okuyayım dedim, hem yabancı dile katkısı olur diye. Orta Dünya fanatiği bir arkadaşım var; okuyamazsın, eski bir kitap olduğu için dili ağır falan dedi. Bilgisi olan var mı?
Ben bile sıkıntı yaşadım tasvirleri anlama konusunda. Yine de şansını dene istersen

Tolkien kendi dillerini yaratabilen bir dilbilim profesörüdür. Şekspir seviyesinde dil ağırlığı var orijinalinde. Şekspir seviyesini bildiğimden değil de işte, kıyaslayacak bir o var sanırım.
Şekspir bambaşka bir boyut bence. Şiirsel anlatımla birleşince, Türkçesi bile anlaşılmıyor. :(

LOTR'u kastediyorsan, yanılmıyorsam ilki 57'de basıldı, hayli eski bir kitap. Ama ondan ötesi Tolkien edebiyat profesörü olduğundan dolayı dili biraz ağır, birçok fantastik esere göre. Ben de aldım, ama bana da ingilizcesi çok ağır geldi.
Tolkien kendi dillerini yaratabilen bir dilbilim profesörüdür. Şekspir seviyesinde dil ağırlığı var orijinalinde. Şekspir seviyesini bildiğimden değil de işte, kıyaslayacak bir o var sanırım.
Ben bile sıkıntı yaşadım tasvirleri anlama konusunda. Yine de şansını dene istersen
Tahmin ettiğim gibi arkadaş haklıymış :) Çabalayıp okursam bana bir şey katar mı bilemiyorum. Sonuçta İngilizce'den edebiyat patlatmaya lüzum yok benim gibi biri için. Teşekkür ettim :sapkali:

Dizinin bütçesi 1 milyar dolara yakınmış :eek:
Masraftan kaçınmadıklarına göre karakter veya olay kesmeyecekler pek.
Umarım Hobbit ile başlarlar. :(

İki hikaye arasında geçen ne anlatabilirler ki? Nasıl bir olay yazacaklar sence?
Geçen çıkan haberlere hiç bakmadım, lotr öncesi anlatılacak gibi bir şeyler deniyordu. Öyleyse bilemiyorum. Lotr öncesi dediğin Hobbit'tir, arada da hiçbir ciddi olay yok.
Adam gibi Hobbit ile başlayıp lotr ile bitirseler yeni yüzlerle, yeni anlatımla, en iyisi olurdu. :/

Ben de duydum bu dizi muhabbetlerini ama detayları var mı? Hangi kısmın haklarını aldılar?
https://geekyapar.com/konular/dizi/hayirli-olsun-yeni-yuzuklerin-efendisi-dizisi-kesinlesti/

Geçen çıkan haberlere hiç bakmadım, lotr öncesi anlatılacak gibi bir şeyler deniyordu. Öyleyse bilemiyorum. Lotr öncesi dediğin Hobbit'tir, arada da hiçbir ciddi olay yok.
Adam gibi Hobbit ile başlayıp lotr ile bitirseler yeni yüzlerle, yeni anlatımla, en iyisi olurdu. :/

https://geekyapar.com/konular/dizi/hayirli-olsun-yeni-yuzuklerin-efendisi-dizisi-kesinlesti/
Film de ki olayları anlatmak yemiyor kendileri de biliyor filmin etkisini geçemezler. Milletin kafasında ki gandalf imajını bozamazlar artık siyahi gandalf koyup vb :z bakalım hayırlısı ya. biz burada ne dersek diyelim çıkacak ama senaryoya kendileri ekleme ihtimalleri var. Bir şeyleri umarım olmaz ama yada kitapta anlatılmamış yerleri gösterirler parça parça belgesel tadında bilemedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık