Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'in Beğenmediğiniz Yanları

-Ana hikayeyi çok yavaş işlemesi -Çoğu arcın gereksiz uzun olması
Hızlı olsa daha fazla one piece göremezdik ve hemen biterdi :(((

Yıllarca ana hikaye ile alakası olmayan onca arc çizip seriyi aşırı uzatması.
hangi arclar?

–Aşırı absürt şeylerden hoşlanmıyorum ben.
–Evren içi tutarlılık aslında pek iyi değil. Oda aklına gelen her şeyi eklemiş ama bunlar tutarlı olur mu düşünmemiş bile. Milletim ilkel tüfek kullandığı evrende sayborglar var.
–Her arc bıkmadan usanmadan malum döngüyü tekrar ettiriyor.
–Gizemcilik mevzusunun zaman zaman suyunu çıkarıyor.
–En önemli eksiğini unuttum dövüşler kötü.
Dövüşler timeskipden önce efsaneydi sonra haki ile kötüleşti

Silüet olayına bitiyorum. Bir de karakterlerin silüetini gösterip yüzünü çok uzun zaman sonra göstermesine daha da bitiyorum. Ömrümden ömür çalıyor bu Oda.
aynen

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gereksiz yere bazı yerleri çok uzatıyor. Dressrosa'dan örnek vereyim mesela. Luffy g4 ile Dof'u tam bitircek derken hop takati tükeniveriyor ve 2 bölüm kaçma orada ki duygusal sahneler acayip gereksiz. Mesela Luffy Doffy ile karşılaşana kadar geçen olayları hatrılaıyon orada ki saçma saçma Yk Bellamy geliyor bilmem ne teklemiş geçmiş zaten milyon bölüm öncesi orada bir dram kasılması falan gereksiz. Yada Tüm KeK Adasındaki Sanji'nin pasta muhabbetti abi ne gerek var bunlara. Şurdaki abartılmış dramlar belki japon kültüründe seviliyordur onu bilemicem ben ben sevmiyorum. :(

Seride ki, yüksek teknoloji kullananımı da sevmiyorum. Fantastiklikten uzaklaşması benim hoşuma gitmiyor. Vegapunk umrum dışı mesela. Şu Shichi sistemi çok özel teknolojik silahlar sayesinde falan kaldırılmış galiba. Seriye büyük etkisi olacak bir şey olmasa bari. :( Seri de ki her şeyin fantastik kalması ve kendi içinde tutarlılık oluşturması taraftarıyım. Şeytan meyveleri antik silahlar teknoloji ürünü değil de, fantastik özellikler barındırması bence hikaye açısından daha keyifli.

Ben adamın hayal gücünü görmek istiyorum. Gökyüzü adası fikri Shabondy'de ki Mangrovlardan balon çıkması ve bunların taşınmaya yardım etmesi vb. adalara özel tasarladığı özellikler vb. bunlar güzel. Ada bazlı hikayelerde ki serinin ana aksına hiç bir etkisi olmayacak gereksiz uzatmalardan da hoşnut değilim. Bu kusurlarına rağmen, sevdiğimde bir çok yönü var benim takip ettiğim en iyi Japon içeriği.

Dövüşler timeskipden önce efsaneydi sonra haki ile kötüleşt
Yok ya önce de sonra da kötüydü. One Piece dövüşleri karakterlerin birbirine yumruk sallayıp en son iyice dayak yedikten sonra ayağa kalkıp son vuruşla işi bitirmesinden ibaret. Diğer shounenlerdeki dövüş zekasının 10'da 1'i yok One Piece'de. İlk 400 bölüm Luffy adamakıllı yeni teknik vs öğrenmedi(bu konu sonradam az biraz toparlandı yiğidi öldür hakkını ver)

Şeytan meyvelerinin getirebileceği tehlikeleri umursamadan dövüşebiliyorlar ben bundan çok rahatsızım. Yonkou bile olsan rakibinin yeteneğini bilmiyorsan korkacaksın. (Yonkou bile olsan) Bkz. HxH

Yazılacak çok şey var, gereksiz karakterlerle sayfaları doldurup, sayıları şişirmesi, son sayfalarda insanları yükseltip bir sonraki sayıda patlatması, gizem takıntısı, arcların bir birini tekrarlaması, prensesler, 3 gün 3 gece süren gösterilmeyen dövüşler vesaire vesaire.

Ama en önemli şey dövüşlerinin iğrenç olması, 2 yıl aradan sonra attırdığı dövüşlerin hepsi iğrenç. İnanılacak gibi değil ya bu kadar iğrenç dövüşleri nasıl çizebiliyorsun, nasıl başarıyorsun GODA!!!

Sadece Ace'in ölmesi. Kan lazım, dehşet lazım, daha çok ölüm lazım.
?
Ace'i geçtim. Sabo kaç kere öldü? Bir kere öldü, sonra çıktı geldi, şimdi tekrar ölüp ölmediği tartışılıyor o da belirsiz. Karakter öldürüp sonradan getirmeyi sevmiyormuş oda bey. Beş para etmez bir yazar ya karakter öldürmüyorum, hep gizem atayım araya öldürdü yapıp sonra tekrar ortaya çıksınlar. Bence utanmasa yok çünkü serinin sonunda ace ile wb'de gelir herşey mükemmel olur :mad:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık