Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece "magazine"

Çok iyi bir yorum helal olsun. Algı yapmanın tanımı bu yorum olmuş.

Eldeki durumları kıyasla. Sen senin kardeşini arkadaşını öldürecek adamı engellemek için neler yapabilirsin? Bunu bana bir söyler misin? Direk senin üzerinden örnekten gideceğim çünkü o zaman belki empati yapabilecek kıvama gelirsin.

Big Mom dediğin kadın Sanji kaçırıyor. Sonra da onu kandırıyor. Onu umutsuzluğa sürüklüyor. Evlendireceği gün de öldürmeyi planlıyor. Bunların hepsi de çok sinsi planlarla gerçekleşiyor. Luffy onlar gerçeği duyduğunda nasıl bir yüz ifadesi aldılar gördük. Böyle birine karşı neyin saygısını duymak zorunda Luffy?

Diğer tarafta tamamen senin suçunla oluşmuş bir durum var. Önce hiçbir sebep yokken WB'nin bayrağını yakıyorsun. Bu bir nevi savaş ilanı. Sonra güçsüz olduğu bir durumda olduğunu tahmin edip bölgesine saldırıyorsun. Hadi bunlarda bir sıkıntı yok şimdiye kadar. Sonrasında bölgesinde saldırıp karışıklık yarattıktan sonra WB o bölgeye gelip seni yeniyor. Seni öldürmüyor. Nakamlarını öldürmüyor. Hepsine tayfada yer veriyorlar. WB sana oğlum ol diyor. Yemek veriyor yatak veriyor.:D Ve bu adamı 100 kez öldürmeye devam ediyon.
Harbi çok ilginç ya, sanki Luffy tahriksiz yapıyor bunları. Ace çokça saldırmış o yüzden kaşarlanmış diyen adam, Luffy'nin tayfa üyesine suikast düzenlemeye kalkan, zorla alıkoyan, başka bir tayfa üyesini köle olarak almaya çalışan adamlara bu aksiyonları yapmaya kalkması ahlaksızlık olarak algılanıyor. Orada Nami'ye tecavüz planları kuruluyor, Luffy de bunlara "düzgün" davranacak ha!? Tamam abi.

Harbi çok ilginç ya, sanki Luffy tahriksiz yapıyor bunları. Ace çokça saldırmış o yüzden kaşarlanmış diyen adam, Luffy'nin tayfa üyesine suikast düzenlemeye kalkan, zorla alıkoyan, başka bir tayfa üyesini köle olarak almaya çalışan adamlara bu aksiyonları yapmaya kalkması ahlaksızlık olarak algılanıyor. Orada Nami'ye tecavüz planları kuruluyor, Luffy de bunlara "düzgün" davranacak ha!? Tamam abi.
Marco da Ace'in elemanlarına tecavüz planları yapmıştır öyle deme.

Luffy düşmanın en değer verdiği şeylere hep saldırdı, neden saldırmasın?
Arlong'un inşa etti malikaneye, Crocodile'ın hayallerini süsleyen yazıtlara,... Neden saldırmasın, adı üzerinde düşman.
Az önceki bahsettiğim "nedenler"e gelelim. Sanji'yi tehtid ederek, Nami'yi öldürmeye kalkarak saygıyı kaybettiler. Benim kardeşimi esir alsalar, bacımı köle yapıp millete peşkeş çekecek olsalar aynı Ace'in yaptığı gibi rüyalarında boğarım. Ha sen bana delikanlı değilsin diyebilirsin ne diyeyim.
Aman Allah'ım düşman tayfayı tehdit etmiş. Bu bana neyi hatırlattı? Evet, Luffy'nin diğer bütün düşmanlarını. Robin de tehdit edildi, düşmanların çoğu da tayfayı öldürmeye çalıştı. Crocodile Vivi'nin ülkesini yok etti. Bu adam Buggy'e birine arkadan saldırmak delikanlılığa sığmaz,anladın mı koca burun dedi. Yani büyük kayaya çarpana kadar delikanlı, büyük kaya gelince biz korsanız yav. En azından Ace dediğinin arkasında duruyor, Beyazsakal'ı öldüreceğim demiş öldürmeye çalışıyor, Beyazsakal da Ace'in sonuna kadar bunu deneyeceğini biliyor, onun içindeki karanlığı babalık göstererek aşıyor.

Attığın sayılar bile beni haklı çıkarıyor, Marco orda konuşurken Ace'nin hasarlı olduğu belli, dayağını yiyor orda oturuyor sonra gene gidip dayağını yiyor. Öyle ön arka pek taktığı yok yani :hıh:

@Millennium Wizard
Düşündüğümden de betermiş:
http://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-552.html
Direkt diyorlar Ace'e tayfan sapa sağlam diye. Gayet mangadandır, bizim argümanlarımız hayal ürünü değil :D
Tamam baktım şimdi.Wb meydanda yendikten sonra Ace bayılmış.Uyanınca Thatch ile konuşuyor.Sonra da söylediğim öldürme denemeleri maratonuna başlıyor.Gece-gündüz gösteriliyor arka arkaya durmaksızın denemiş işte adam ta ki birşey yapamayacağını görene ve kabullenene kadar.Yada sempati duyana kadar diyelim.

Tamam baktım şimdi.Wb meydanda yendikten sonra Ace bayılmış.Uyanınca Thatch ile konuşuyor.Sonra da söylediğim öldürme denemeleri maratonuna başlıyor.Gece-gündüz gösteriliyor arka arkaya durmaksızın denemiş işte adam ta ki birşey yapamayacağını görene ve kabullenene kadar.Yada sempati duyana kadar diyelim.
Arka arkaya olduğunu gece gündüz gösterilmesinde çıkarıyorsun yani? Arkadaş gece gündüz gösterimi varsa bunu başka günlere sarktığı da anlatılmak istenir. Onun dışında 100 kere suikast girişiminin bir gün de yapıldığını düşünmek için fan olmak lazım. Helal olsun.:D

@Alpamis
Hater olacağım diye çok kasmışsın.Wb gemisinde yatak vermiş diyorsun.Peki Ace orada kendi isteğiyle mi kalıyor.Adam gemide esir kalmış.Tayfası almaya gelmiş vermemişler pataklayıp onları da kafeslemişler.Hal böyle olunca tanımadan etmeden Wb gibi birine saldırması normal değil mi ? Adamın tayfasıyla gitmesine izin vermiyorsun zoraki tutuyorsun.Öyle bir yazmışsın ki nankörlük falan diye çarpıtmanın kralı ancak böyle olur.

Arka arkaya olduğunu gece gündüz gösterilmesinde çıkarıyorsun yani? Arkadaş gece gündüz gösterimi varsa bunu başka günlere sarktığı da anlatılmak istenir. Onun dışında 100 kere suikast girişiminin bir gün de yapıldığını düşünmek için fan olmak lazım. Helal olsun.:D
Luffy'nin son yaptıklarından sonra adam olduğunu iddia etmek de fanlık gerektiriyor ama ne edersin işte :hhh:

Taktiksel geri çekiliyorum Tamam :tmm:

@Alpamis
Hater olacağım diye çok kasmışsın.Wb gemisinde yatak vermiş diyorsun.Peki Ace orada kendi isteğiyle mi kalıyor.Adam gemide esir kalmış.Tayfası almaya gelmiş vermemişler pataklayıp onları da kafeslemişler.Hal böyle olunca tanımadan etmeden Wb gibi birine saldırması normal değil mi ? Adamın tayfasıyla gitmesine izin vermiyorsun zoraki tutuyorsun.Öyle bir yazmışsın ki nankörlük falan diye çarpıtmanın kralı ancak böyle olur.
Esir alınma diye bir şey mi var yahu Ace'in durumunda. Adamlarının iyi olduğunu biliyorsun. Seni öldürmemişler. Adam sana oğlum ol demiş. Ben düşmanına yemek verip istediği gibi ortada gezinmesini sağlayan bir adam görmedim. Düşmanına şunu yaparsın.

Luffy yenilir yenilmez zindana atıldı. Ne kendisine yemek verildi. Ne de yaralarına bakım yapıldı. Ki öldürülmemesini tek sebebi Big Mom düğünün istediği gibi gerçekleşmesini sağlamak için.

@Raiden

Bro keşke genele vurmasaydın.:(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık