Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece "magazine"

İlginç olanda o zaten. Koskoca Yonkoular diş geçiremiyorsa zittiri boktan çaylaklar ne yapabilir ki? Yani amaç nedir?
Zayıf düşürmek, açık aramak, bilgi toplamak vs. vs. bunlar olabilir belki bilmiyorum.

En güçlü korsan o ama birebirde en güçlü Kaido diyor. Yani buradan çıkarmamız gereken mantık şu:

Yani WB "korsan" tanımına uyan en güçlü insan idi. Kaido ise korsanlıktan çok uzak, boks ringinde duran en güçlü aygırdan başka bir şey değil.

Kaido ölmediği için birebirde Kaido diyorlar muhtemelen.Yani sen istediğin kadar güçlü ol adam yonkou seviyesindeyse üzerine birde ölümsüzse ne kadar yaralasan da fayda etmeyecektir.Sen zor duruma düşeceksin enerjini tüketeceksin ölümcül yara alacaksın adam almayacak.Bu yüzden olduğunu düşünüyorum.Kaido en baştan avantajlı durumda birebir dövüşler açısından.

Önceki yorumlara bakamadım da 3. bölümdeki "Yazar için en güçlü ünvanını açıklamak biraz zor" tarzı söz bile WB'nin en güçlü olmadığına kanıt gibi.Yoksa bu sözü söylemesinin anlamı ne ? WB en güçlü adam,korsan vs. deyince herkesin(çoğu kişinin) aklına WB'nin bire birde herkesin ümüğünü sıkacağı geliyordur heralde.E bu kadar basit bir şeye neden açıklaması zor desin ? Benim anladığım WB'nin yaşantısı tam bir kral gibi geçmesi,kimsenin façasının yememesi,gençliğinden dolayı en çok korkulan isim olması gibi sebeplerden dolayı bu söz söyleniyor.Yaşlandığında gücü düşse bile hala namı var.Fakat Kaido,Shanks gibiler zaten daha genç.WB gençliğinde kendini kanıtlamış.O yüzden benim "en güçlü"den anladığım aşağı yukarı böyle bir şey.Bu da zaten 1v1 de yaşlı WB herkesi düdükler anlamına gelmiyor.
Zaten şu son açıklamalarla da birlikte bazı şeyler daha da netleşti. Ne diyorduk? "En güçlü unvanıyla MF'ye gelen bir Wb vardı." Yalnız o unvana sahip olması o an için en güçlü olduğu manasına da gelmiyor. Hem Croco hem Marco eski gücünde olmadığını belirtti zaten. Üstüne Wb de sonsuza kadar en güçlü kalamayacağını itiraf etmişti. Rahatsız, kalbi tekleyen, Squardo eziğinin kılıcıyla bile hastalıklarının nüksettiği bir efsaneden bahsediyoruz burada. Kaido en okkalısından bir tane geçirse Squardo'nun kılıcı kadar etkili olamayacak mı yani? İllaki olacak. Sonra başlasın yere çökmeler, kan kusmalar...

Wb en güçlüydü diyorum ben. Son dönemlerinde ise işin rengi değişmiş bana kalırsa.

Kaido ölmediği için birebirde Kaido diyorlar muhtemelen.Yani sen istediğin kadar güçlü ol adam yonkou seviyesindeyse üzerine birde ölümsüzse ne kadar yaralasan da fayda etmeyecektir.Sen zor duruma düşeceksin enerjini tüketeceksin ölümcül yara alacaksın adam almayacak.Bu yüzden olduğunu düşünüyorum.Kaido en baştan avantajlı durumda birebir dövüşler açısından.
O zaman dünyanın en dayanıklısı derlerdi. Bence burada vurgulanmak istenen şey Kaido'nun fiziksel olarak çok güçlü olduğu.
Bunu destekleyen bir diğer şey ise Kaido için "şiddet yanlısı" denmesi.

Skull'un biri kuyuya taş attı olayı. Yakında Wano'da WB'nin Kaido'yu dövdüğünü gösterdiklerinde hepinize iyi takılacam :ehe:

Neden yapmasın ki? Karşısındaki düşman bir tayfa üyesini tehtidle ele geçirmiş, onları öldürmeye kalkmış. Düşmanın hazinesine saldırmak ne zamandan beri "kötü" bir şey oldu? :D
Düşmanın canına, ailesine saldır:
Düşmanın değer verdiği bir eşyaya saldır:
Tamam.
Düşmanın en değer verdiği şeylere bile saldırmıyordu Luffy, dövüşle alakası yok diye. Krize sokup kadına suikast yapmaya çalışmak uyuyan adama saldırmaktan daha adice. En azından kendi eliyle yapacak kadar saygısı var. Hem de karşıdaki kişi Ace'in farkında, gemide onu öylece tutuyor.

O zaman dünyanın en dayanıklısı derlerdi. Bence burada vurgulanmak istenen şey Kaido'nun fiziksel olarak çok güçlü olduğu.
Bunu destekleyen bir diğer şey ise Kaido için "şiddet yanlısı" denmesi.
Hayır bahsettiğim nedenlerden dolayı birebirde çok avantajlı olduğu için bence.Wb dünyayı yıkacak meyveye sahip.Bir sallıyor ada yan yatıyor tsunami yaratıyor dünya tehlikeye giriyor.Kitle imha silahı resmen.Kaido ne kadar güçlü de olsa bu kadar güçlü değil genele vurulduğu zaman.

Hükümet beyazsakaldan daha çok korkar daha büyük ordu hazırlar ama Kaido için o kadar büyüğünü getirmez bahsetmek istediğim bu.

Ve şunu da atlamayalım.Birebir derken ne kastediyor.Silahlar atılacak tamamen fiziki mücadeleye girilip kafa göz mü dalınacak.Bunu mu kastediyor.Bu da olabilir.Yani bisento falan olmayacak bir kere hatta meyveleri de geçip düz kaba kuvvetten bile bahsetmiş olabilir.

Zaten şu son açıklamalarla da birlikte bazı şeyler daha da netleşti. Ne diyorduk? "En güçlü unvanıyla MF'ye gelen bir Wb vardı." Yalnız o unvana sahip olması o an için en güçlü olduğu manasına da gelmiyor. Hem Croco hem Marco eski gücünde olmadığını belirtti zaten. Üstüne Wb de sonsuza kadar en güçlü kalamayacağını itiraf etmişti. Rahatsız, kalbi tekleyen, Squardo eziğinin kılıcıyla bile hastalıklarının nüksettiği bir efsaneden bahsediyoruz burada. Kaido en okkalısından bir tane geçirse Squardo'nun kılıcı kadar etkili olamayacak mı yani? İllaki olacak. Sonra başlasın yere çökmeler, kan kusmalar...

Wb en güçlüydü diyorum ben. Son dönemlerinde ise işin rengi değişmiş bana kalırsa.
Aynı şekilde düşünüyorum.WB bir zamanlar en güçlüydü.Ama o bir zamanlara mf dahil değil.Karakterlerin sözleri,mf WB'nin performansı falan en güçlü olmadığını hissettiriyor bana.Üstüne şu "Açıklaması biraz zor" tarzı söz daha da çok öyle düşünmemi sağlıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık