Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece "magazine"

Yahu nasıl aynı anlama çıkıyor, bir şeyin adil olmayışı, kirli oluşunu belirtişi ile dediğinin aynı mı? Adam adil değil demiş yahu :D Kim burada buna adil demiş? Çok ilginç hakikaten böyle şeyleri tartışmak. Bir laf ediyorsunuz, öyle bir laf geçmedi deyince "o anlama çıkıyor ama!11" diyorsunuz.
Edit: "Luffy'nin düşmanın değer verdiği bir şeye saldırmaması" geyiği ayrı bir komedi zaten, ona hiç dönmüyorum.

Stephen Paul'un Viz çevirisinde ne demiş? Korsanlar arası kirli oynamak yoktur diyor. Al işte madem yok Buggy'e ne laf atıyorsun? O anlama geliyor işte.

Oldu, doğrudur. O andan itibaren Beyazsakalı baba kabul ediyor ve hayatı değişiyor. Bununla Luffy'nin Koca Ana suikasti kıyaslanmaz.

@Smoker Viz'den çevirdiği için onu attım. Peki One Piece'in şu anki çevirisini yapan Stephen Paul'un çevirisini atalım(Viz çevirisi tartışmasına girmeyelim akşam akşam)
http://web.archive.org/web/20080622...reener.com:80/stephen/onepiece/op-v02c011.txt
That's not fair, stabbing him from behind!!
YOU BIG NOSE FREAK!!!
Aynı kapıya çıkıyor ki gene. Luffy'nin buna böyle bir tepki vermesi, Buggy'nin dövüşü korsanca yapmasına kızması. Daha bu arc da ne dedi?
Katakuri: ...I'm sorry. // I was a fool not to notice that little needle.
Luffy: There's no such thing as foul play in a pirate battle... / *pant* / ......*pant* It was my fault for not managing to dodge......!! // *pant*
Bu doğru. Korsanlar arası dövüşte böyle bir şart aranmaz. Koca Ana'daki olay ise dövüş falan değil, bildiğin adice öldürmeye çalışmak. Mesela Buggy ile Zoro dövüşü karşılıklı bir dövüş, Buggy burada dövüş başladıktan sonra istediği şekilde dövüşür, yeteneğini de karşı tarafa bildirmek zorunda değil.
Velhasılı kelam benim dediğim Luffy en adi şerefsizdir falan değil, bu yönden kıyaslayacaksanız Ace'in her türlü Luffy'e üstün geleceğidir. Luffy bu arc normal kişiliğinin dışına çıkan, daha önce kendisinden görmediğimiz şeyler yapmıştır.
Tabiki kıyaslanmamalı. Birinde WB gibi bir adam hoşgörüsü var. Diğerinde kendi çocuğunu bile öldürebilir bir Kadının Luffy Nakamasi için zapt etmesi var. Ben Big Mom'ın Luffy'nin yarasını sarıp tayfasina zarar vermediği ve Luffy'e gel oğlum dediği bir durum görmedim.

Luffy'nin belli bir prensibi yok. Özellikle Rayleigh fbsinde Mangaka belirtiyor. Luffy'nin ne yapacağı genellikle karşıdakinin karakterine bağlı oluyor. Burda da olay karşısındakinin ne yaptığına bağlı.

Ace bukuldu diyip normal karsiliyorsan aynısını Luffy'e de yapabilirsin.

Bana ne sıradan insanların açıklamasından :/ Onlar öyle düşünüyor diye öyle mi oluyor :/
Bir sürü aksi örnek varken bunu tartışmam bile :D En büyük örneği sümüklüler içinden çıkıp üst düzey bir güce erişmiş olan Dof.
Sıradan insanlar dediğin Garp ve İvankov'du o açıklamaları yapanlar.H.haki bile soya göre çıkma şansı daha yüksek oluyor.Milyonda bir ihtimal ama güçlü birinin soyundan geliyorsan sende çıkma şansı çok daha yüksek.3 tane örnek var seride.Luffy,Ace,Katakuri bu adamların ebeveynlerinde de bu haki türü var krallara layık olan güç.Onu geçtim muhtemelen Garpta da var.

Yapmayın etmeyin bunlar göz ardı edilecek şeyler değil bu yorumlarınız troll değilse üzücü.Sümüklüler diyorsun kutsal ejderler tamamen güçsüz adamlardan oluşmuyor muhtemelen.Sırf bir iki şımarık velet gördük diye tüm kutsalları işe yaramaz sanma hatasına düşmeyelim.Çok güçlü olanlarının çıkacağı zaman da gelecek.Ki Doffynin ataları da zaten güçlüymüş.Dressrosa'ya hükmedip cücelere hükmedecek kadar.

Stephen Paul'un Viz çevirisinde ne demiş? Korsanlar arası kirli oynamak yoktur diyor. Al işte madem yok Buggy'e ne laf atıyorsun? O anlama geliyor işte.
Yahu iki farklı kişinin çevirisini birbirine mi benzettin şimdi
Madem "Dirty fighting"i kullanacaksın SP'nin çevirdiği, öncesinde kullandığı "Thats not fair"ı da yazacaksın. Bir oradan bir buradan hoşuna gideni atmayacaksın.

Tayfamdan kimsenin ölmesine dayanamam deyip eğitim almak mı yoksa WB dışında ters biri gelse bütün tayfanın katledileceğini bile bile yonkoya dalmak mı, karar sizin :D
Tayfamdan kimsenin ölmesine dayanamam ama Jimbei sen burda kal ölsen de ölme :oleyo2:

Artı aldığı eğitim değil bal sayesinde yaşıyorlar :artiz:

2 sıfır kazanmış sayıyorum kendimi hadi sana eyvallah :gamyon:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık