Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece "magazine"

Ivankov ve Garp baban gibi çok güçlüsün mü dedi :/
Dof'un anasını babasını gördük çok güçlüydü :D
Siz One Piece'i başka serilerle karıştırıyorsunuz.
Shanks, Kaido, WB, Big Mom... Yav hangisinin ana babası süper güçlü gözünüzü seveyim :(
Kralın hakisine şaşırmadı babası gibi olduğunu söyledi.Garp ise duruma şaşırmadı bekliyordum gibisinden konuştu.Bu üç güçlü isim h.hakiye sahip oğullarında da çıkıyor ne hikmetse milyonda bir çıkan güç istatistikler kafayı yemiş.Seride h.hakiye sahip olan ve zayıf olan bir tane isim söyle haklısın diyeceğim.Ama sende iyi biliyorsun ki haklı değilsin sadece savunmak zorunda hissediyorsun kendini laf ağızdan bir kere çıkınca.

Kralın hakisine şaşırmadı babası gibi olduğunu söyledi.Garp ise duruma şaşırmadı bekliyordum gibisinden konuştu.Bu üç güçlü isim h.hakiye sahip oğullarında da çıkıyor ne hikmetse milyonda bir çıkan güç istatistikler kafayı yemiş.Seride h.hakiye sahip olan ve zayıf olan bir tane isim söyle haklısın diyeceğim.Ama sende iyi biliyorsun ki haklı değilsin sadece savunmak zorunda hissediyorsun kendini laf ağızdan bir kere çıkınca.
Kocana'nın 100 çocuğunda H. Haki var diyebilir miyiz? Yoksa ilk 5 çocuğu tohumunda saklamış, 6.sında patlatmış mı?

Laf ağızdan çıktı ile alakası yok. Yahu siz bu adama fikir adamı demiyor musunuz? Fikir adamı=çöp. Kıvırmaya gerek yok. Bari lafınızın arkasında durun :D Başka yerde fikir adamı burada Dragon'un oğlu gibi demişler :D
Not: Cevap yazmana gerek yok. Konu dağılıyor :/

Son düzenleme:
Kocana'nın 100 çocuğunda H. Haki var diyebilir miyiz? Yoksa ilk 5 çocuğu tohumunda saklamış, 6.sında patlatmış mı?
Ben demiyorum ki her çocukta h.haki çıkacak.H.haki güçlü olduğunun kanıtı sadece.Diğer çocukları da güçlüler ama katakuri h.hakiye de sahip olmasıyla anasının oğlu olduğunu su götürmez şekilde kanıtlıyor.Aksi takdirde ivankov ve garp gibi adamlar neden şaşırmaları gereken bir durumda şaşırmıyorlar luffynin h.hakiye sahip olduğu anlaşıldığı zaman.Normal şartlarda çok şaşırmış olmaları gerekirdi fakat bakıyorlar babasına ve dedesine luffynin güçlü olmasının kanıtı olan h.hakiye de şaşırmıyorlar.Doğal ve normal bir durum olarak görüyorlar.Bu durumu açıklayabilirsen senin tarafında olacağım.

Soydan gelen herkes illa ki aynı güçte olacak diye birşey yok elbet çürük elmalar çıkacak genetik bu sonuçta.Fakat olasılıklar artıyor o milyonda bir ihtimal oluyor sana yüzde bir ve piyango Kata'nın başına vuruyor bilmem anlatabiliyor muyum ?

Ben demiyorum ki her çocukta h.haki çıkacak.H.haki güçlü olduğunun kanıtı sadece.Diğer çocukları da güçlüler ama katakuri h.hakiye de sahip olmasıyla anasının oğlu olduğunu su götürmez şekilde kanıtlıyor.Aksi takdirde ivankov ve garp gibi adamlar neden şaşırmaları gereken bir durumda şaşırmıyorlar luffynin h.hakiye sahip olduğu anlaşıldığı zaman.Normal şartlarda çok şaşırmış olmaları gerekirdi fakat bakıyorlar babasına ve dedesine luffynin güçlü olmasının kanıtı olan h.hakiye de şaşırmıyorlar.Doğal ve normal bir durum olarak görüyorlar.Bu durumu açıklayabilirsen senin tarafında olacağım.

Soydan gelen herkes illa ki aynı güçte olacak diye birşey yok elbet çürük elmalar çıkacak genetik bu sonuçta.Fakat olasılıklar artıyor o milyonda bir ihtimal oluyor sana onda bir ve piyango Kata'nın başına vuruyor bilmem anlatabiliyor muyum ?
Ben şu yazdıklarının hiçbirinin aksini söylemiyorum ki, bırak aksini söylemeyi katılıyorum. Gerçi katılmadığım bir nokta var "Arada çürük elmalar çıkacak", ananın çocuklarına bakarsan yüzde 80'i çöp.
Garp'ın şaşırmamasının sebebi zamanla gösterdikleri karakterleri olabilir mi? Luffy'deki ve Ace'teki azim ve kararlılık ayrıca Ace'deki karizma.
Ayrıca genetik mevzusuna gelirsek, Luffy'nin ailesindeki gücün genetikten değil kültürlerinden geldiğini düşünüyorum. Luffy daha Shanks ile karşılaşmadan ne zorluklar altında büyütüyor Garp Luffy'i, adam doğada tek başına yaşamaya zorlanıyor göt kadar bebe iken. Aynısı Ace için de geçerli, aynı süreçlerden onu da soktuğuna eminim. "Sizi en güçlü denizciler yapacağım" derken bunun net sinyallerini veriyor bence.
Edit: Ayrıca bak mesela Coby'e, herif bir el atıyor adam canavar oluyor. Bence öğretmen olmalıydı amiral değil.

Yahu iki farklı kişinin çevirisini birbirine mi benzettin şimdi
Madem "Dirty fighting"i kullanacaksın SP'nin çevirdiği, öncesinde kullandığı "Thats not fair"ı da yazacaksın. Bir oradan bir buradan hoşuna gideni atmayacaksın.
Çeviri iki tarafta da çok farklı anlama gelmiyor. Mantık şu Luffy Buggy'e Zoro ile dövüşünde kirli oynadığı, adil oynamadığı yönünde kızıyor. Ama korsanlar arası bir dövüşte(cnet)/düelloda(SP) böyle bir şart aranmaz, ki kendisi bu arc söyledi bunu. Koca Ana ile olan düşmanlıkta da ne düello ne de bir dövüş mevcut değil, aynadan çıkıp, resmi kırıp öldürmeye çalışıyorlar, fiziksel temas bile yok. Bu kirli dövüşmek falan değil, bu dövüşmek değil çünkü. Luffy neden bir Dressrosa'da amiral yonkou fark etmez deyip Fujitora'ya girişirken, bu arc Koca Ana'ya saldırmaya bile tenezzül etmeden, bir korsan kral böyle yapar dediği gibi karşısına çıkıp savaşmıyor? Sebep belli, Koca Ana güçlü. E ben de diyorum ki bir öyle bir böyle diyorsun, karakterinden ödün veriyorsun, Luffy hiç bir zaman böyle savaşmadı çünkü. Luffy'nin karakteri değişmiş olabilir tabi ama bu kadar da pis bir şekilde yapılan suikast? Bir de Beyazsakal'a uykuda saldırıyor diye Ace'e gömmek ama Luffy'e bir şey dememek? İşte orada bir duracaksın derim.

1 vs 1 de en güçlü olduğu bir söylenti sadece :)
7 defa yenilgiyi tatmış ha bu 1 vs 1 mi yenilmiş onu bilemeyiz tabi ki. 18 defa da denizcileri ve düşmanları tarafından yakalanmış. İlginç olan yakalanma olayını ve yenilme olayını farklı saymışlar neden acaba.
Narattor'un anlattıkları söylenti mi sayılıyor yav? Kitapta da geçmiş işte, isteyen alır isteyen almaz durumu oldu gene :oops:

Çeviri iki tarafta da çok farklı anlama gelmiyor. Mantık şu Luffy Buggy'e Zoro ile dövüşünde kirli oynadığı, adil oynamadığı yönünde kızıyor. Ama korsanlar arası bir dövüşte(cnet)/düelloda(SP) böyle bir şart aranmaz, ki kendisi bu arc söyledi bunu. Koca Ana ile olan düşmanlıkta da ne düello ne de bir dövüş mevcut değil, aynadan çıkıp, resmi kırıp öldürmeye çalışıyorlar, fiziksel temas bile yok. Bu kirli dövüşmek falan değil, bu dövüşmek değil çünkü. Luffy neden bir Dressrosa'da amiral yonkou fark etmez deyip Fujitora'ya girişirken, bu arc Koca Ana'ya saldırmaya bile tenezzül etmeden, bir korsan kral böyle yapar dediği gibi karşısına çıkıp savaşmıyor? Sebep belli, Koca Ana güçlü. E ben de diyorum ki bir öyle bir böyle diyorsun, karakterinden ödün veriyor, Luffy hiç bir zaman böyle savaşmadı çünkü. Luffy'nin karakteri değişmiş olabilir tabi ama bu kadar da pis bir şekilde yapılan suikast? Bir de Beyazsakal'a uykuda saldırıyor diye Ace'e gömmek ama Luffy'e bir şey dememek? İşte orada bir duracaksın derim.
Düello eşit değildir dövüş.
WB Ace'e hiçbir şey yapmıyor, Ace adamın canına kastediyor bayrağını yakıyor, mekanını basıyor dayak yiyor, üstüne WB canını bağışlıyor, tayfasının kılına zarar vermiyor.
Kocana:
Balıkadam adasını yıkmakla tehtid ediyor
Sanji'yi tehtidle alıkoyuyor
Luffyler'i öldürmeye evladını yolluyor
Tayfasındakileri köle olarak almaya çalışıyor...
Ben bana bunu yapan adamı suikastı bırak yatırır... Neyse. Bu suikast, tahriklerden sonra bana göre pis değildir, sana göre öyledir bir şey demeyeceğim. Ama şu iki durum arasındaki fark algılanamıyorsa bence bir sıkıntı vardır ortada.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık