Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Fanbook/Databook "Vivre Card"

Çünkü Rogerdan sonraki en güçlü kişi o olunca doğal olarak ünvan ona geri gitmiş. Roger öldükten sonra WB en güçlü olduğuna göre demekki 2. sıradaymış zaten. Bunun neyini anlamadın?
Hacım çok basit. Ünvanı kaybeden kişi o ünvan geri kazanmak için kapışmak zorunda.
Sabah uyanıp aaa roger ölmüş ben dünyanın en güçlüsüyüm diye bir olay olamaz.
Boksta’da sıralama var. Şampiyon var ve 1.sırada ve 2. Sırada olan boksörler var. Şampiyon diyelim ki öldü. 1. Ve 2. Sıradaki boksörler şampiyonluk için kapışır yani
1. Sıradaki boksörü şampiyon yapmıyorlar.
Yani senin bu dediğin olay hiçbir yerde yok.
Ace ne diyor? Wb bu çağı domine etti ve bütün yonkoların ağzına wb’nin adı var yani herkese korku salmış ki en güçlü olmuş yani roger’in ölmesiyle alakalı bir durum değil.
Roger hem wb’yi yendi mi o bile belli değil.
Yenmesine de gerek yok. Çünkü hedefleri farklıydı. Law şimdi en güçlü olsun luffy yine kk olur. Roger gücünü wb’ye kabul ettirdiyse yeterli zaten wb’de roger’a saygı duymuştur.

Orası doğru burası yanlış niye denmesin :S Adam kartlarda herkesin hangi haki türünü kullandığını yazmış mı? Mesela daha önce mangada kullandığı geçmediği halde birine h.haki sahibi yazılmış mı? Ödül dediğini sbsde de açıklıyor mesela, mangada yazmasa da Enel denizlerde yaşasa 500M eder diyordu :S Hatta baksak bikaç ödül daha açıkladığı çıkar. Ödül doğruysa hepsi doğru mu diyeceğiz anlamadım şimdi :S
Uyuşan bilgiler mangada geldiği zaman işimize gelen yeri kabul edip işimize gelmeyen yerleri kabul etmeyecek miyiz ? Bu ne demek oluyor yani mantıklı mı ?

Ace mi diyorsun ? Ace h.haki sahibiydi zaten.Başka birşey yazılmamış olması ustaca kullanamadığı anlamına geliyordur muhtemelen.Kullanıyor ama hakim değilse yazılmamıştır b.haki ve gözlem.Romanda da farketmeden kullanıyordu.2 sene önceki Luffy gibi işte.

Usopp Chu'dan güçlü müydü? Ya da Peronadan? ChopperMr 4 ekibinden güçlü müydü? Luffy Crocodile'dan güçlü müydü? Nami Kalifadan güçlü mü?
Farklı evrenler olsa da dövüş ünvanlarından ve birbirleri arasındaki güç farkının benzerliğinden bahsediyorum ben. Yoksa Roger hakkında kesinlikle hiçbir bilgimiz yok. Aynı şekilde WB'nin en güçlü zamanında ki halini de bilmiyoruz. Belki şimdiki haliyle arasında dağlar kadar fark yoktur bile. Bakide ki ünvanlar, güç seviyeleri arasındaki fark, stratejiler ve pek çok dövüş mantığı OP ile neredeyse aynı.
Onlar WB gibi adamlar mı? WB'den bahsediyoruz. Nasıl bir güçsüz bunu indirebilir? WB aptal mı? Hayvan gibi güçlü bir karakter. Güçsüz birinin gücü bu adama sökmez. Ki zaten rogerla denk dövüşmüş. Demek ki roger da en az WB kadar güçlü.

Hacım çok basit. Ünvanı kaybeden kişi o ünvan geri kazanmak için kapışmak zorunda.
Sabah uyanıp aaa roger ölmüş ben dünyanın en güçlüsüyüm diye bir olay olamaz.
Boksta’da sıralama var. Şampiyon var ve 1.sırada ve 2. Sırada olan boksörler var. Şampiyon diyelim ki öldü. 1. Ve 2. Sıradaki boksörler şampiyonluk için kapışır yani
1. Sıradaki boksörü şampiyon yapmıyorlar.
Yani senin bu dediğin olay hiçbir yerde yok.
Ace ne diyor? Wb bu çağı domine etti ve bütün yonkoların ağzına wb’nin adı var yani herkese korku salmış ki en güçlü olmuş yani roger’in ölmesiyle alakalı bir durum değil.
Roger hem wb’yi yendi mi o bile belli değil.
Yenmesine de gerek yok. Çünkü hedefleri farklıydı. Law şimdi en güçlü olsun luffy yine kk olur. Roger gücünü wb’ye kabul ettirdiyse yeterli zaten wb’de roger’a saygı duymuştur.
Yav banane bokstan. One piece dünyasında kural mı var?

Roger 1. sırada
WB 2. sırada
Kaido 3. sırada

diyelimki böyle olsun. Roger öldü diye WB ve kaido dövüş mü yapacak kim en güçlü diye? Ne alakası var. WB zaten en güçlüymüş. Kimse zaten geçememiş. Sonra roger gelmiş bunu da geçmiş. Roger ölünce shiki gelip diyor artık senin devrin. Shiki gelip de hadi kapılaşım kim daha güçlü mü diyor?

Hiç bir dayanağı yok söylediğiniz.

Ya cidden Wb Rogerdan kuvetliyse,Garpın Roger için şansa KK oldu lafıda boşa gitmemiş olur:sapkali:

Buggy Roger ile denk dövüşebilen tek adamdı gibi bir tabir kullandığına göre beyazsakalı bile onun gerisinde görüyor.Yani Roger beyazsakaldan güçlüydü gl fethettiği dönemde.Bana göre tartışmaya açık bir konu değil ama işte tartışmak isteyen tartışıyor yine de.
Şimdi bu dediğin iki yanı keskin kılıç aslında.
Bir taraftan evet mangada kutu içinde yani direk ODA'nın ağzındna söylenmiş net bir bilgi var.
Ama öteki taraftan başka bilgilerle kaşılaştırılınca tutarlı olmayan bilgilerde var. Roger ve Garp'ın birbirlerini ölümün kıyısına getirmelerine dair yapılan konuşma için açılan konuda bahsedilenler bana mantıklı geldi mesela -konuyu bulamadım-
Hatta çok gerilere gidersek Buggy'nin kapak maceraları iyi bir örnek.

Tartışmasız en önemli kısım kişinin bakış açısı ama. Mesela bana göre Zoro'nun Hachi tarafından kullanılan tanesi 200kg'luk kılıçları kuşbaşı yapması hatadır. Ama gel gör ki biri çıkıp yok o arabastada çeliği kesecek olmasının foreshadowu diyebilir. Yine aynı şekilde o kılıçların çelik değil demir olduğunu savunabilir. Bu böyle gider. Yani her zaman hak vermesem de her şeyin tartışılabilecek bir noktası olma ihtimali güzel bir şey.

Bir de sadece vs konularına bu kadar rağbet olmasa da bıkkınlık vermese ne güzel olurdu işte :D

Şimdi bu dediğin iki yanı keskin kılıç aslında.
Bir taraftan evet mangada kutu içinde yani direk ODA'nın ağzındna söylenmiş net bir bilgi var.
Ama öteki taraftan başka bilgilerle kaşılaştırılınca tutarlı olmayan bilgilerde var. Roger ve Garp'ın birbirlerini ölümün kıyısına getirmelerine dair yapılan konuşma için açılan konuda bahsedilenler bana mantıklı geldi mesela -konuyu bulamadım-
Hatta çok gerilere gidersek Buggy'nin kapak maceraları iyi bir örnek.

Tartışmasız en önemli kısım kişinin bakış açısı ama. Mesela bana göre Zoro'nun Hachi tarafından kullanılan tanesi 200kg'luk kılıçları kuşbaşı yapması hatadır. Ama gel gör ki biri çıkıp yok o arabastada çeliği kesecek olmasının foreshadowu diyebilir. Yine aynı şekilde o kılıçların çelik değil demir olduğunu savunabilir. Bu böyle gider. Yani her zaman hak vermesem de her şeyin tartışılabilecek bir noktası olma ihtimali güzel bir şey.

Bir de sadece vs konularına bu kadar rağbet olmasa da bıkkınlık vermese ne güzel olurdu işte :D
O zaten yanlıştı Roger ve Garp defalarca birbirimizi öldürmeye çalıştık diyor.Denk dövüş olduğu kesin değil.Denk dövüşten kasıt seviyesi aynı bir mücadele.Roger seviye olarak çok yüksekken onunla boy ölçüşecek şeyler yapmak gibi.Adamın şansla yada başka birşeyle filoyu dalgaların içine gömdüğü düşünülürse aynısını meyveyle Tsunami yapan beyazsakal da boy ölçüşecek şekilde yapabiliyor tarzında yani.Buggy'nin kaptanı karşısında hiç görmediği bir performans sergilemiş kısacası bu adam karşılık verme açısından.Yarın Buggy tayfadayken Garp'ı hiç görmedi diye bir manga bilgisi gelirse o zaman bu bilgi geçersiz olur.Fakat şu durumda geçerliliğini koruyor.

Bundan böyle "WB Roger'a denkmiş" lafını kaldırıyorum. Yerine, "Roger, WB'ye denkmiş." lafını getiriyorum.

Hayırlara vesile olsun. :oleyo:

Onlar WB gibi adamlar mı? WB'den bahsediyoruz. Nasıl bir güçsüz bunu indirebilir? WB aptal mı? Hayvan gibi güçlü bir karakter. Güçsüz birinin gücü bu adama sökmez. Ki zaten rogerla denk dövüşmüş. Demek ki roger da en az WB kadar güçlü.
Uygun şartlar altında pekala WB bile indirilebilir güçsüzler tarafından. Bu bahsettiğim karakterlerin hiçbiri de aptal değlidi ayrıca. Kalifa aptal mı? Crocodile Luffy olmasa bütün bir ülke çökertmiş adam, parmağını bile oynatmadı güç olarak.

Benim bahsettiğim güç farkı. Elbette belli bir kalibren olmak zorunda ama birini yenmek için ondan güçlü olmak zorunda değilsin. Ayrıca güç seviyesi arttıkça aradaki farkların daha ufak olacağı her zaman göz ardı edilen bir unsur nedense.

Gelelim Roger'a. MF'de Sqardo-ismini yanlış yazdım- WB'ye zarar verebilmiş biri. Roger en azından bu kadar gücü varsa yani WB'ye zarar verebilecek kadar, bir de mesela hiç darbe almayacak bir yeteneği olsa mesela her şeyin sesini duyma, belki gelen saldırıların bile sesini duyma. O halde WB kadar güçlü olmadığı halde yenebilir demek istiyorum. Yine denk dövüşür ve yenebilir. Kesin bir anlam çıkartmak için erken.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık