Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Fanbook/Databook "Vivre Card"

şimdi bu Jozu elmas meyvesi yememiş mi? Parıltı nedir yav :) O zaman vücudunu parlak herhangi bir cisme veya elemente çevirebileceğini mi anlamamız lazım bizim? Gear Second Silver Jozu, Gear Third Gold Jozu diye gider bu :D
:S Meyvelere kimin isim verdiği belli değil, anonim, halk ağzından çıkma olabilir. Mesela Aokiji'nin meyvesi de serin serin meyvesi diye geçer ama olayı nedir buza dönüşmek falan. Ayrıca 2 heceden oluşan tekrarlamalara da uygun adlar bulmak için. Mantığı bu.

:S Meyvelere kimin isim verdiği belli değil, anonim, halk ağzından çıkma olabilir. Mesela Aokiji'nin meyvesi de serin serin meyvesi diye geçer ama olayı nedir buza dönüşmek falan. Ayrıca 2 heceden oluşan tekrarlamalara da uygun adlar bulmak için. Mantığı bu.
Eyvallah hocam sağolasın.

https://orojackson.com/threads/one-...-on-4th-september.53821/page-115#post-3752333
Edward Newgate
Debut: Vol. 20 Ch. 234
Epithet: "Whitebeard" "World's Strongest Man"
DF: Gura gura no mi (Tremor tremor fruit)
Haki: CoA, CoO, CoC
Clan: --
Yonkou

Whitebeard Pirates
Captain

PROFILE
Ship: Moby Dick
Bday: April 6
Height: 666 cm.
Constellation: Aries
Bloodtype: Type F
Hometown: Sphinx, Grandline
Bounty: --

[Pursuing Treasure]
When he became an orphan, even as a young boy he already knew that there is something more important than treasure.
(The manga panel shows when he talked about his dream to have a family)

"Whitebeard" the great pirate who love Freedom and Family.

(Can't recognize the first sentence. Sorry )
Even before the great age of Piracy, he was already feared as the world's strongest man. With his "Gura gura" he has an ability to destroy the world, that man is Edward Newgate known as "Whitebeard. However, he didn't tried to touch the legacy that was left by his enemy. It is because he already has his own treasure, that is "freedom" to conquer the ocean and a "family" to love.

HISTORY
74 years ago: Was born in Sphinx, Grandline
?? years ago: Became an orphan, set out to sea as a young boy
?? years ago: Became a member of a certain pirate group.
?? years ago: Was known as "Whitebeard"
?? years ago: Established Whitebeard Pirates
?? years ago: Encounter Teach's betrayal
2 years ago: Participated in the paramount war and was killed

Jinbe (Kart No: 10)
Boy: 301 cm
Haki: Busoshoku, Kenbunshoku
Ödül: 438 Milyon Beri
Pozisyon: Hasır Şapka Korsanları'nda Dümenci

Vivi (Kart No: 13)
Eski Haşır Şapka Üyesi
Gemi: Going Merry (Eski)
Boy: 169 cm

11 ve 12. kartların kime ait oldukları henüz belli değil.
11 ve 12. kartlar yeni üyeler için mi acep? Daha vermesi için erken geliyor bana. Yüzde 95 Thousand Sunny ve Going Merry çıkar bu numaralar, eski ve yeni gemiler diye.

Beyazbıyık, Roger daha piyasada yokken dünyanın en güçlü adamı ünvanını taşıyormuş. Siz bu kartlara güvenmeye devam edin, dostlar.

Beyazbıyık, Roger daha piyasada yokken dünyanın en güçlü adamı ünvanını taşıyormuş. Siz bu kartlara güvenmeye devam edin, dostlar.
Rogerdan önce girmiştir piyasaya en güçlü olmuştur. Sonra roger gelip bunu geçmiştir ve en güçlü roger olmuştur. Roger öldükten sonra da doğal olarak en güçlü ünvanı gene WB'ye kalmıştır. Son derece normal.

Bende onu diyecektim.
Kartlar Op’nin uyuşturucusu gibi bir şey.
Keşke hiç böyle bir şey olmasaydı. Ne var yani manganı çıkar okuyalım ne gerek var kart marta.
Rogerdan önce girmiştir piyasaya en güçlü olmuştur. Sonra roger gelip bunu geçmiştir ve en güçlü roger olmuştur. Roger öldükten sonra da doğal olarak en güçlü ünvanı gene WB'ye kalmıştır. Son derece normal.
Hacım doğal olarak neden wb’ye geçsin?
Şimdi zoro ünvanı alsa 20 sene sonra bir şekilde ölse ünvan geri mihawk’a mı gidiyor?
Ben böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.
Bir şampiyon boksör ölse o kemer eski taşıyıcıya gitmez. Yine o ünvan için kapışılır.

Bende onu diyecektim.
Kartlar Op’nin uyuşturucusu gibi bir şey.
Keşke hiç böyle bir şey olmasaydı. Ne var yani manganı çıkar okuyalım ne gerek var kart marta.

Hacım doğal olarak neden wb’ye geçsin?
Şimdi zoro ünvanı alsa 20 sene sonra bir şekilde ölse ünvan geri mihawk’a mı gidiyor?
Ben böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.
Bir şampiyon boksör ölse o kemer eski taşıyıcıya gitmez. Yine o ünvan için kapışılır.
Çünkü Rogerdan sonraki en güçlü kişi o olunca doğal olarak ünvan ona geri gitmiş. Roger öldükten sonra WB en güçlü olduğuna göre demekki 2. sıradaymış zaten. Bunun neyini anlamadın?

Sanmam. WB'yi yenmek için en güçlü olmaya gerek yok. Sadece zarar verebilecek kadar güçlü ve bütün saldırılardan kaçmasını sağlayacak kadar iyi gözlem haki sahibi olarakta pekala yenebilir WB'yi.
Aslında bu Roger vs WB için çok yakın bir örnek olarak Baki mangasından bir dövüş gösterebilirim ama spoiler olur Baki için. Gerek mantığı gerek ünvanlarıyla çok benziyor buna. Ben yine spoiler olarak bırakayım buraya isteyen baksın.
Baki vs babası
sırf bu dövüşe bakmak isteyen olursa "hanma baki" mangasının 261-312 arasına bakabilir. Ama özetle baki en güçlü ünvanını babasından almasına rağmen dövüşü kaybediyor diyebilirim. Baki-WB, Roger-Yujiro olarak düşünebiliriz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık