Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece Eleştirilerinin Zemini (1045'ten Spoiler)

One Piece'in Gidişatından Memnun musunuz?

• Evet, memnunum.

Kullanılan: 37 23.3%
  • Hayır, değilim.

Kullanılan: 122 76.7%

• Kullanılan toplam oy
    159
Söylemeye çalıştığım başka bir olay, Oda'nın SBS'ye de bakış açısı, yani önceden dediğim gibi SBS'yi manga gibi değilde, daha farklı görse orada Luffy'yi çağırıp, Luffy'ye SBS sorusunu ona dalga geçerek cevaplatmazdı ve karşılıklı gülmezdi bence. Bu açıdan SBS = manga olayını gösteren bir şey bana göre.

Bence soru şu, bu tarz komedi amaçlı yapılan sahnelerin daha çok Luffy'ye denk gelmesi tesadüf mü yoksa diğer karakterlerde eşit şekilde Luffy kadar bu tarz komedi olarak görülen sahnelerde bulunuyorlar mı? Yani bu sahneler Luffy'nin içerisinde bulunduğu kısımlarda daha yoğunluklu olarak çiziliyorsa, bence tesadüf olamaz. Luffy'nin içerisinde olmadığı sahnelerde de eşit şekilde çoğunluklu komedi sahneler var olduğunu düşünmüyorum.

Uyanış etkisini diğerlerine daha çok bulaştırmaya yarıyor, ve uyanışta çoğu güçte farklı ortaya çıkıyor. Bilinçsiz şekilde bunu yapması olabilir, yani Luffy bunu bilinçli şekilde dövüşürken kullanamıyor, ancak bilinçsiz şekilde bunu yapabiliyor ve dövüşte kullanamıyor olabilir. Sonuçta Mitolojik Zoan'ların çalışması ve uyanışları da çok farklı, Orochi'nin insan formunda da kafası kesilse, Zoan formunda da kafası kesilse gene kendisini yenileyebiliyor. Marco yine insan halinde mavi alev kullanabiliyor, Kaido insan halinde adayı havaya kaldırabiliyor. Luffy'de bu şekilde olabilir. Belki Oda'ya sorulsa, burada Luffy o gücü bilinçsiz bir şekilde kullandı mı diye veya o güçten ötürü mü böyle şeyler Luffy'ye denk geliyor diye, muhtemelen evet derdi.

Çünkü, serinin başında Luffy meyveyi hemen yedikten sonra ''daha mutlu'' bir hale geldim diyordu, sanırım bu da tesadüf olamaz.

Tesadüf değil zaten öyle.Bu meyvenin adı Sun God Nika düz hali lastik uyanış Nika değil.Luffy’de eskiden iman gücü sonra bal,plot şu bu diye garipsediğimiz birçok şey bu meyvenin yapısındanmış.Gerçi hepsi değil idamda yıldırım çakması tükürduğu suyun düşmesi falan bunlar hala aşırı şanstan kaderden ibaret olsa gerek.Teori bile yazmışlar hemen karasakalın meyvesi de karanlık tanrısı çıkacak diye.Onun ismi de değişmişlerdir.Zaten logiayla alakasızdı o meyve logia dediğin yumruk yemez.

Söylemeye çalıştığım başka bir olay, Oda'nın SBS'ye de bakış açısı, yani önceden dediğim gibi SBS'yi manga gibi değilde, daha farklı görse orada Luffy'yi çağırıp, Luffy'ye SBS sorusunu ona dalga geçerek cevaplatmazdı ve karşılıklı gülmezdi bence. Bu açıdan SBS = manga olayını gösteren bir şey bana göre.

Bence soru şu, bu tarz komedi amaçlı yapılan sahnelerin daha çok Luffy'ye denk gelmesi tesadüf mü yoksa diğer karakterlerde eşit şekilde Luffy kadar bu tarz komedi olarak görülen sahnelerde bulunuyorlar mı? Yani bu sahneler Luffy'nin içerisinde bulunduğu kısımlarda daha yoğunluklu olarak çiziliyorsa, bence tesadüf olamaz. Luffy'nin içerisinde olmadığı sahnelerde de eşit şekilde çoğunluklu komedi sahneler var olduğunu düşünmüyorum.
Sen buradaki sahne ile Kaido olayını bağdaştırıp, Oda'nın meyve ile ilgili detayı çok önceden verdiğini ima etmişsin. Ben de aslında öyle bir şey olmadığını gösterdim.

Biz neyi kanon olarak kabul edeceğiz? Var mı bildiğin bir materyal?

Sen buradaki sahne ile Kaido olayını bağdaştırıp, Oda'nın meyve ile ilgili detayı çok önceden verdiğini ima etmişsin. Ben de aslında öyle bir şey olmadığını gösterdim.

Biz neyi kanon olarak kabul edeceğiz? Var mı bildiğin bir materyal?
Meyve ile ilgili detayı vermese bile Oda kendince bir mantık kurmuş.Kaido uyanış açmadan önce lastik bunları yapamaz diyor.Yani Snake Man piton tekniği hayal gücünden ibaret.Hayal gücü + Nika meyvesi ve onun lastik özelliği.Daha fazlasını hayal edebileceğini bilmiyor bilse daha fazlasını da yapabilirdi.Luffy bunu kısmen de olsa başından beri kullanıyordu yani.

Meyve ile ilgili detayı vermese bile Oda kendince bir mantık kurmuş.Kaido uyanış açmadan önce lastik bunları yapamaz diyor.Yani Snake Man piton tekniği hayal gücünden ibaret.Hayal gücü + Nika meyvesi ve onun lastik özelliği.Daha fazlasını hayal edebileceğini bilmiyor bilse daha fazlasını da yapabilirdi.Luffy bunu kısmen de olsa başından beri kullanıyordu yani.
Başından beri kullanılan bir şey var ama o meyve değil :ehe:

Oda'nın mantığı benimkine uymuyor, üzgünüm.

Oda'nın mantığı benimkine uymuyor, üzgünüm.
Zaten şu saçma şu ana kadar Kaido’dan zeki analiz kabiliyeti yüksek kaç tane rakibi oldu.Bunların hiçbiri birşey demiyor da tam uyanış açmadan önce kör göze parmak sokar şekilde Kaido bunu söylüyor.Yol yapmak istemiş mantığı bu demiş ama bence çok geç olmuş.Bu manganın en büyük sorunu siluet gizem sorunu.Okuyucularla hep dalga geçiyordu bu ilk değildi.Bu zamana kadar Kaido’ya söyletene kadar saklaması da tamamen ticari ve okuyanı umursamayan bir davranış.

Zaten şu saçma şu ana kadar Kaido’dan zeki analiz kabiliyeti yüksek kaç tane rakibi oldu.Bunların hiçbiri birşey demiyor da tam uyanış açmadan önce kör göze parmak sokar şekilde Kaido bunu söylüyor.Yok yapmak istemiş mantığı bu demiş ama bence çok geç olmuş.Bu manganın en büyük sorunu siluet gizem sorunu.Okuyucularla hep dalga geçiyordu bu ilk değildi.Bu zamana kadar Kaido’ya söyletene kadar saklaması da tamamen ticari ve okuyanı umursamayan bir davranış.
Bunu söyleyince de Doflamingo'nun ayağının Luffy'yi esnetmesi örnek veriliyor. Fakat haki aşılıyken Luffy lastik özelliğini kaybetmiyor, o yüzden vurduğu darbenin içe girmesinde bir sakınca yok. Hakiyle vurduğundan meyve özelliğinin iptal olması gerekirdi desek bile, yine lastiğin esneme olayı açıklanmamış oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık