Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece Eleştirilerinin Zemini (1045'ten Spoiler)

One Piece'in Gidişatından Memnun musunuz?

• Evet, memnunum.

Kullanılan: 37 23.3%
  • Hayır, değilim.

Kullanılan: 122 76.7%

• Kullanılan toplam oy
    159
Dünyanın en güçlü canlısını ip yapıp atlamak mı OP'un vaat ettiğiydi? 100 bölüm önce bunu yazsam aşırı trollükten ban yerdim.
Oda'nın sululuklarını yonkoularda devam ettirmeme düşüncesi makul ama aksi de olabilirdi. Bence Big Mom'dan sonra her şeye hazırlıklı olmalıydınız :D

10 yıldır bu seriyi takip ediyorum. Uzun süre hayranlıkla izleyip yeni bölüm gelsin diye heyecan içinde olduğum bu seriydi. Zaman atlamasından sonra eleştirilerim artmaya başlamıştı ama yine de serinin gidişatından memnundum. Ta ki Wano arkına kadar. Bu arkta gördüğüm hayal kırıklarından sonra, hele de bu son bölümlerden sonra memnuniyetin m'si bile kalmadı. Para için serinin mantığını bozan bir yazar için söylenecek o kadar söz var ki eleştir eleştir bitmez. Ama dediğim gibi para için seriyi paçavra eden birisi ve bu kişinin kendi işine yüklediği anlam değişmiş. Benim de değişti, sağ olsun. Eski gözle bakamıyorum maalesef...

Güzel bir yorum. Ama biz zaten hakiyi kabul ettik ki. Yeni Dünya bambaşka bir yer dendi, orada eğlendiği söyleyen Croco çöl diyarında yenildi. Kaido ile zamanında savaşmış olan Moria yine kendi mekanında ve tam gücünde yenildi. Bunları da kabul ettik. Olabilir dediğin gibi böyle şeyler. Ama artık her bölüm böyle oluyor, son bölümdeki çizgi film efektleri seriyi baştan aşağı değiştirmek maalesef.

Kutucuklarda yazan bilgiler yalan, SBS'ler yalan. Ben kendimce Mihawk'ı ilk 10'a koyar, Kaido'dan vs geri görürdüm. Ama her şey o kadar alt üst oldu ki Mihawk dünyayı kesse yadırgamayacak durumdayım.
Dediğin gibi iyice karışmaya başladı, bir çok şey artık zorlama gibi olmaya başladı yani bazı şeyleri eklemenin bir manası yoktu. Son bölümdeki dövüş benim de hoşuma gitmedi açıkçası.

Luffy 5. vitesi gene uyanışla yapsa ve bu uyanışta dofun uyanışı gibi dokunduğu herşeyi lastiğe çevirme gibi bir güç olsa ve zaten Kaido'Ya vuruşları hasar veriyordu uyanışla da bunu destekleyip yense kimse itiraz etmezdi.Ama gelinen noktada absürt bir meyve ortaya çıktı.Pörtleyen gözler,ip atlanan ejderhalar falan zaten cıvıklaşmaya müsait olan seriyi iyice sulandırdı.Belli ki sonlara doğru yaklaşıyor şu haliyle Kaido'yu yendikten sonra bir Akaiunu bir Teach kalıyor sonrası yok zaten .Beklenti epic bir uyanış veya 5. vitesken ikisini birden aynı anda verdi ama Monkey D Luffy i ismi gibi gerçekten maymun etti düzelirmi çok umudum yok artık ama sonunu görmek için devam edeceğiz mecbur.

Ben anime ile başlayıp Marineford sonrası izlemeyi kesmiş, bir yıl aradan sonra korsanfan'i keşfetmiş daha sonra manga ile ilgili yorumlara bakarak mangadan devam etmiş birisiyim. O zamanlar manga punk hazard'a idi. Tabi korsanfan ile beraber tüm formu sindire sindire tükettim her konuya her olaya göz ucundan da olsa baktım okudum. Şimdi bazi arkadaşlar one piece böyle bir seriydi zaten niye şaşırıyorsunuz eleştiriyorsunuz falan demiş. One Piece hiçte şuan ki güncel sayı tarzinda bir seri degildi arkadaşlar. Bu korsanlar öyle bir tanıtıldı ki bize; Yonkoularin ilk tanıtıldığı sayfa olsun, moria'nin, croco'nun tayfasinin katledilmesi, NW hakkında söylenenler, doff'un Kaido'yu duyunca yüzündeki ifade, kid'in kolunu vermesi vs vs. E haliyle "iki yonkou"nun olduğu savaşta daha ciddi daha farklı beklentiler içine girmemiz doğal. E gelinen noktada ana karakter oldu bitti ile tanrı gücü alip birde üstüne yonkou'yu ip gibi çevirince hayal kırıklığına uğruyor insan. Bunu bir çok farklı konuda defalarca kez yazdım adam her arc olayı daha da çocuksu bir hale sokuyor. Çocukların devlestigi ph, oyuncaklar ülkesi dres, hayvanlar şehri zou, masal ülkesi wci, şimdide çizgi filmli dövüşler. Benim için GL kismindaki karakterler ve olaylar daha sert daha oturakliydi.

Taşlama bölümünde @Jolly Roger (buraya atmali o yazıyı) çok güzel açıklamıştı aslında herşeyi.
Evet mantıklı. Buyrunuz..

Okuyucuyu gerizekalı sanması çok doğal. Dünyanın en çok satılan mangalarından biri One Piece. Bu adam ne çizerse çizsin insanlar yine alıp okuyacak, tıpkı bizim sövmemize rağmen bu seriye devam ediyor olmamız gibi.

Yıllar geçtikçe aslında o kadar da yetenekli bir mangaka veya yazar olmadığı açığa çıkıyor. Sadece bir zamanlar ortaya attığı merak uyandırıcı gizemlerin ekmeğini 25 yıl boyunca yemiş yetenekli bir dolandırıcı kendisi. Şu saatten sonra kimse beni bu adamın yazdığı gizemli hikayenin cevaplarını düşündüğüne ikna edemez. Bu adam o kadar yeteneksiz bir yazar ki foyası ortaya çıkmasın diye gizemleri açıklamadığı gibi üstüne yeni yeni soru işaretleri bırakıyor. Adam milyonlarca insanı manipüle edebilen profesyonel ve soğukkanlı bir suçlu. Birkaç bölüm sonra iki üç sahnede Shanks çizecek, Dragon gösterecek, Karasakal bir yerlere saldıracak ve insanlar yine yarın yokmuşçasına bir sonraki manga satış noktalarına koşacak.

"One Piece nedir? D. nedir? Vegapunk kimdir? Kayıp yüzyılda neler yaşandı?" Bu tarz soruların hiçbir kıymeti yok artık benim gözümde. Çünkü hayal kırıklığı yaratacağından %100 eminim artık. Bu adam tarihe geçecek kadar iyi bir kurgu yazacak düzeyde bir yazar değil.

Kayıp yüzyılda yaşanan şeyleri ben size anlatayım şimdiden: Halkıyla beraber mutlu mesut yaşayan Dawn Krallığı vardı. 30 krallık Dawn Krallığının gücünü kıskanıyor. O muhteşem gücü Dawn Krallığından alıp kendi ellerinde bölüşebilmek için saldırıya geçiyorlar ve Dünya Savaşı gibi bir savaş başlatıyorlar. Savaşı kazanabilmek için de yapılabilecek bütün pislikleri de yapıyorlar. Böylelikle Dawn Krallığını paramparça ediyorlar halkını katlediyorlar geriye kalan son Dawn vatandaşlarının isimlerinin ortasına D. imzası atıyorlar. Bir gün yeniden bu krallığı yükselişe geçirebilmek için. Anlayacağınız: Öyle derin derin analiz kasıp büyük beklentilere girmeyin. Senaryo aşağı yukarı böyle olacak çünkü.

Ha bu arada, Raftel Antik Krallığın sarayının bulunduğu ada.

Muhtemelen Antik Krallığın ismi Dawn çıkacak ve insanlar "Ohaaa manganın 1. cildinin ismi Romance Dawn'dı. Oda-sensei gerçekten dahi!" triplerine falan girecek.

Evet, ne diyorduk? :hhh:

Akainu 1 yılda bulurdu op yi diyordu. Magma yı belirttiğini hatırlamadım...
Bende hatırlamıyorum bunu net olarak, dediğin gibi olması lazım. Fakat meyve olayında Luffy'e böyle bir meyveyi özellikle seçtiğinden bahsediyordu.
Yani hiç bir şekilde böyle bir şey düşünmemişti önceden bu adam.
Magma demiyor. Ana karakter çok güçlü olursa seriyi 1 yılda çizip bitirirdim diyor. Burada da Akainu'yu örnek veriyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık