Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Nami mi, Sanji mi?

Nami mi Sanji mi?

• Kullanılan toplam oy
    174
Thriller Bark'da mangaka resmen Zoro'ya "ben varken sen buralarda oynayamazsın" dedirtti Sanji'ye. O yüzden bana "savaş gücü" saçmalığıyla gelmeyin. Zoro Kaku vssinden sonra gayet de diriydi, gider üstüne çakma kurt-adamı da koyardı. Net.
Birisini yenip sonra başka birisine gitmek farklıdır, aynı anda 2 kişi ile kapışmak farklıdır. Zoro ikisini kaldıramazdı. Hadi onu kaldırdı, bu arcı ele al diyelim Sanji adadan ayrılmadı ve rakibi de Trebol, Zoro Pica+Trebol'ü aynı anda alabilir miydi? Nah alır :D Ben Sanji, Zoro'dan dayanıklı demedim ki Kuma'yı örnekliyorsun. Bir tayfada tek savaş gücü yoktur. WB'nin savaş gücü sadece Marco değildir. Ace de savaş gücüdür Jozu da Vista da. Benim bunları anlatmama bile gerek yok aslında, her şey açık ama işte Sanji eziklenecek ya...

Roronoa Zoro

Birisini yenip sonra başka birisine gitmek farklıdır, aynı anda 2 kişi ile kapışmak farklıdır. Zoro ikisini kaldıramazdı. Hadi onu kaldırdı, bu arcı ele al diyelim Sanji adadan ayrılmadı ve rakibi de Trebol, Zoro Pica+Trebol'ü aynı anda alabilir miydi? Nah alır :D Ben Sanji, Zoro'dan dayanıklı demedim ki Kuma'yı örnekliyorsun. Bir tayfada tek savaş gücü yoktur. WB'nin savaş gücü sadece Marco değildir. Ace de savaş gücüdür Jozu da Vista da. Benim bunları anlatmama bile gerek yok aslında, her şey açık ama işte Sanji eziklenecek ya...
Her şey açık mı? Ula mangaka üçüne serinin çekirdeği demiş, siz değişmiştir diyorsunuz o kadar senede, değişmediği göstermen için Shiki'den Water 7'a, Skypea'dan öncesine her yerden örnek veriyoruz, sonra da gelip "yaa sanji çok güçlü o yüzden önemli"ye çekiyorsunuz. Bence de açık ama Sanji'ye olmadığı değerler yüklemekte inatçısınız. Mr. Prince'e bu kadar yüklenmeyin. O bizim kalbimizin centilmeni.

Korsan tayfalarından gram anlamadığın belli oluyor.Kaptan'dan sonra korsan tayfalarında en önemli rol ''Quartermaster'' veya ''First Mate'' olarak adlarındırılan 2. kaptanlardır.Tayfada kaptandan sonra en yetkili kişilerdir.Ondan sonra ''Navigator'' veya ''Sailng Master'' olarak adlarındırılan rotacılar gelir.
Hocam iyi demişsin güzel demişsin de.
Olay şu şu anda Zoronun yapmış olduğu 2. Kaptanlık görevi kaç kez göz önünde tutuldu. Namide pek ala 2. Kaptan olabilir. Gerçek korsan tayfasından bahsedecek olursak haklısın. Bir Kaptanın ne olursa olsun her koşulda güveneceği tek insandır Yard. Kaptan. Ama bizim serimizde böyle bir muhabbet yok. Yeri geldiğinde Luffy kaptanlık vasfından çıkıp onun yerine posta koyan Zoro, Chopper, Franky oldu.
Burada 2 sıralama vardır. 1. Güç: Luffy-Zoro-Sanji. 2. Tayfa Rolü: Luffy-Nami- 3. Olarak herhangi birini böyleyebiliriz. " Zoronun 2. Kaptan olmasının nedeni nedir? İlk arkadaş, ve 2. en güçlü kişi olması. "
Sizler diğeri için hiç biri bulunmaz hint kumaşı yakıştırması yaparken Zoro neden es geçiliyor ki. Zoro en kolay bulunanı olacaktır.
Saygılarımla Korsanlıktan bi haber üye.

Olay şu şu anda Zoronun yapmış olduğu 2. Kaptanlık görevi kaç kez göz önünde tutuldu. Namide pek ala 2. Kaptan olabilir. Gerçek korsan tayfasından bahsedecek olursak haklısın. Bir Kaptanın ne olursa olsun her koşulda güveneceği tek insandır Yard. Kaptan. Ama bizim serimizde böyle bir muhabbet yok. Yeri geldiğinde Luffy kaptanlık vasfından çıkıp onun yerine posta koyan Zoro, Chopper, Franky oldu.
Burada 2 sıralama vardır. 1. Güç: Luffy-Zoro-Sanji. 2. Tayfa Rolü: Luffy-Nami- 3. Olarak herhangi birini böyleyebiliriz. " Zoronun 2. Kaptan olmasının nedeni nedir? İlk arkadaş, ve 2. en güçlü kişi olması. "
Sizler diğeri için hiç biri bulunmaz hint kumaşı yakıştırması yaparken Zoro neden es geçiliyor ki. Zoro en kolay bulunanı olacaktır.
Öncelikle Whiskey Peak'te tüm tayfa üyeleri uyurken 100 tane ödül avcısı ile savaşıp tayfayı koruyan adam Zoro'dur.Usopp tayfadan ayrılınca tayfada yetkisini kullanıp herkese düzgün davranmalarını söyleyen Zorodur.Luffy ve diğer tüm tayfa üyeleri baygınken Tayfayı Kuma'ya karşı koruyan kişi yine Zorodur.Balıkadam adasında Yani Luffy'nin yokluğunda Hody ile savaşıp herkesi koruyan kişi yine Zoro'dur.

Sanji dahil diğer tayfa üyeleri seviyesinde adamlar bulunur ama Zoro 11 süpernovadan biridir 100mden fazla ödülü olan ve belkide Sabondydeki 9 kaptandan 2 sinden güçlü 2 si ile aynı seviyede bir adam.Luffy KK olduğunda Zoro en güçlü kılıç ustası olarak hemen yanında yer alıcak Nami ise belkide dünyanın en iyi rotacısı olucak dünya haritasını çizen kişi olarak.Yani Luffy Zoro ve Nami kendi alanlarının en iyi olma potansiyeline sahipler.

Biri Nami'yi yerden yere vurur diğeri Sanji'yi. Bunları yazanlar ağlanıcak haldeler. Tayfada ki herkesin yeri ve önemi tartışılmaz. Franky belki de en iyi marangoz, Chopper belki de en iyi doktor, Robin belki de en zeki karakter, Brook belki de en iyi müzisyen seride. Sanji' de en iyi Aşçılardan Nami ise en iyi rotacılardan. Kendi alanlarının en iyileri olduğu için 10 kişi ile KK olacak bu adam. Yoksa mümkün mü 10 kişi ile KK olması? Adam hangisinin rolü daha önemlidir sizce demiş, sizde bi onu bi diğerini yerden yere vurmuşsunuz. Insaf be bilader.

Sanji'nin taktik zekası tayfaya çok yardımcı oldu diyene saygı duydum.
Ama şu Sanji'nin gerçekten suan ciddi bir savaş gücü olduğuna inananlar var mı cidden?Yeni dünyaya girdiğimizden beri Sanjiyi gümletecek kaç adam gördük,ben saymadım.
One Piece de en sevdiğim karakterlerden biri Sanji olmasına rağmen suan tayfadaki ''yeri doldurulamaz'' karakter sıralamasında Brook ve Usopp ile birlikte en sonlarda yer alır malesef.Sanjinin sevdiğim/sevdiğimiz bir karakter olması bu kadar açık gerçekleri kapatmasın.Tayfada suan olan 4 unique karakter var;
Zoro,Luffy,Robin ve Nami.Bunlara ek olarak Sunny+Franky bir sayarsak bu ikiliyide ekleyebiliriz.
Shiki'nin göz diktiği,Nami üzerine bir One piece filmi varken,One Piece özel bölümü Nami'e cıkmışken.Oda geçişte böyle bir açıklama yapmışken Nami ile Sanji kıyaslanamaz.Nami en baştan beri Oda'nın yeteneklerine çok fazla vurgu yaptığı bir isim.Gerçekten bu vurguyu anlamak için 1 defa izlemek yeterli seriyi.Yoksa gelir buraya Belamy bile skypiaya çıktı Nami nasıl rotacı yazar durursun işte.

Zoro en kolay buluncak olanı mı? bu adam En iyi kılıç ustası olacak potansiyeli olan bi adam bu potansiyel herkezde varda luffy zoroyu kazara buldu dimi.Luffy zoronun aura'yı görüyor kararımı verdim zoroyu yoldasım yapcam diyor,herkez yeniliyor luffynin sordugu soru zorodamı yenildi.
Tayfa uyuyor zoro 100 ödül avcısıyla savasıp tayfayı koruyor arlong park sanji denize giriyor resmen ölü haldeki zoro arlongu oyalıyarak sanjinin luffyi kurtarmasını saglıyor,kuma geliyor herkez baygın gine zoro tayfayı kurtarıyor vede okadar darbe almış luffynin ıstırapını alıyor üstüne kendi acıları ekleniyor ve yaşıyor.
Bunları yasııyıp yasıyacak kac adam tanıyorsun Dünyanın en iyi kılıç ustası Mihawk daha 23. bölümde zoroyu övüyor daha east blueday'ken onepiece kaçkere insanların agzından bu adam dururken luffy nie kaptan diye sorduruyor.
Son arcta sanji olmadan doflamingo'nun tayfaya saldırtıyor sanji punk hazardda dayak yiyor vergodan diger tarafta zoro show yapıyor, geliyoruz dof archa sanji gine eziliyor Zoro gine show yapıyor amirali counterliyor ama sanji gine bisey yapmıyor.
Senin söyledigin zoronun yeri en kolay doldurulur diorsun sanji olmasa tayfa ölürdü diorsun Sanji'nin namiyle usopu kurtardıgı yerde Sanjiyi kurtaran kimdi califia'nın elinden nami nami olmasa sanji gelip usopu kurtarabilirmiydi.
Diyorsun sanji enies lobide kolu kırdı zekasıyla tayfayı kurtardı peki Zoro orda olmasa orda kaptanları oyalamasa sanji gidip orda o kolu kırcak vakti bulabilirmi?
Zoro diorsun 2. kaptanlık görevini yapmıyor tayfada 2.kaptan yok diorsun Luffy'i hizaya getiren kim zoro luffynin yanında hep kim var zoro luffy'nin en çok güvendigi ve gözü kapalı dövüşlerini kazancagına inandıgı yegane kisi kim Zoro.
Zoro gibi potansiyelli herifi bulmak kolay degil hele 2yıldan sonraki zoro gibi birini bulmak hic kolay bisey deil 2yıldan sonraki zoro gibi birini bulsanda luffy gibi birine biat edip kaptanıı olarak kabul etmez.
Sanji tayfada yeri tartısılmıycak biri ama bana göre bir kaç arc sonra Franky Sanjiden daha aktif dövüşlere katılcak.

Öncelikle Whiskey Peak'te tüm tayfa üyeleri uyurken 100 tane ödül avcısı ile savaşıp tayfayı koruyan adam Zoro'dur.Usopp tayfadan ayrılınca tayfada yetkisini kullanıp herkese düzgün davranmalarını söyleyen Zorodur.Luffy ve diğer tüm tayfa üyeleri baygınken Tayfayı Kuma'ya karşı koruyan kişi yine Zorodur.Balıkadam adasında Yani Luffy'nin yokluğunda Hody ile savaşıp herkesi koruyan kişi yine Zoro'dur.

Sanji dahil diğer tayfa üyeleri seviyesinde adamlar bulunur ama Zoro 11 süpernovadan biridir 100mden fazla ödülü olan ve belkide Sabondydeki 9 kaptandan 2 sinden güçlü 2 si ile aynı seviyede bir adam.Luffy KK olduğunda Zoro en güçlü kılıç ustası olarak hemen yanında yer alıcak Nami ise belkide dünyanın en iyi rotacısı olucak dünya haritasını çizen kişi olarak.Yani Luffy Zoro ve Nami kendi alanlarının en iyi olma potansiyeline sahipler.
Siz beni Zoro düşmanı yaptınız ki Luffyden çok severim kendisini.
Tamam haklısınız tayfayı koruyan falan diyorsunuz da bunlar hep 2. kaptan olduğu için mi?
Saydığın bir çok durum ya Luffy daha güçlü birşeyle karşılaşıyor ya da her zaman ki gibi kendi kafasına göre çocukça takılıyor. Tayfayının ciddiyetini bir arada tutan hep zoro olmuştur. Keza zor durumlardan kurtaran da. Luffy Zoro gibi birini zor bulur aynı şekilde Nami gibi birini de. Şimdilik Fosti olan Usoppta.
Ya siz beni anlamıyorsunuz ya ben anlatamıyorum.

Yorumları şöyle bir okudum da, Nami Doflamingo ile dövüşmedi anlamı bile çıkaran var. Ayıptır. :D Sanji ve Nami'nin dövüş gücü elbette ki kıyaslanamaz, ama okuduğumuz serinin gidişatı için başta gelecek önemli karakterlerin en en en başındadır Nami. Tayfa ve serinin ilerisi için önem sırasını kıyaslasam şu şekilde olur herhalde;
Luffy>Nami>Zoro>Sanji=Robin>Chopper=Franky>Brook=Usopp

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık