Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Nami mi, Sanji mi?

'Manga Anketleri' forumunda Solid Snake tarafından 17 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

1. Solid Snake Reed Richards

Solid Snake (Reed Richards)
    Mesaj Sayısı 783
    Üyelik Tarihi31 Oca 2013
    Hayır, tabi ki de bu bir güç kıyası değil :D. Seri için vazgeçilmez olan bu iki karakterin rollerini karşılaştırmaya karar verdim. Bilindiği üzere One Piece'in dokuz ana karakteri var; ama East Blue'da tanıştığımız beşli, yaşlarının 17 ile 19 arasında değişmesinden ötürü klasik shonen ana karakter iskeletini kurduğu için çekirdek kadro olarak tanımlanabilir. Bunların içinde bir rol sıralaması yapacak olursak da 1. olarak zaten serimizin baş karakteri olan Luffy'nin, 2. olarak da Zoro'nun geleceği hususunda tüm okurlar hemfikirdir. Sıra 3. isime geldiğinde ise benim kafamda soru işaretleri oluşmaya başlıyor. Bir yanda tayfanın 3. üyesi Nami, diğer yanda Monster Trio'yu tamamlayan parça Sanji. Biraz daha bahsedecek olursam,

Nami

Tayfanın rotacısı. Nami olmasaydı, denizcilik bilgileri sıfır olan Luffy ile Zoro East Blue'da oradan oraya savrulmaya mahkumdu. Aslına bakarsanız Nami, hikayemizin başlarında daha çok öne çıkan bir karakterdi ve hatta düşünmeden 3. kişi olarak kabul edilebilecek bir yere sahipti. Ancak, özellikle zaman atlamasının ardından Nami'nin biraz daha geri planda kaldığını gözlemliyoruz. Yine de "Para, Şöhret ve Güç" üçlüsünden parayı temsil ettiği düşünülen bir karakter olduğunu göz ardı etmemek gerek.

Sanji

Tayfanın aşçısı. Sanji olmasaydı da olası uzun bir seferde bizim tayfa topyekün açlıktan ölürdü. Sanji, ilk başlarda daha çok tayfanın dövüş gücüne katkısıyla öne çıkıyordu ve Nami'ye göre daha oturmamış bir karakteri olduğunu söylemek mümkündü. Lakin, zaman atlamasından sonra Oda'nın tayfanın geri kalanına eşit rol verip Monster Trio'yu daha bir ön planda tuttuğuna şahit oluyoruz. Özellikle içinde bulunduğumuz Dressrosa Arc'ın başlarında Nami'nin Brook ve Chopper'la Sunny'de kalıp Sanji'nin tek başına aşk macerasına atılması artık Sanji'nin bir hikayeyi sırtlayabilecek kadar oturmuş bir karakter olduğunun göstergesi.

Sanırım uzun uzadıya yazmaya gerek yok. Forumda daha önce bahsinin geçtiğine pek rastlamadığım bir konu olduğu için anketin sonucunu oldukça merak ediyorum. Umarım bir tarafın aşırı şekilde baskın gelmesiyle gereksiz bir anket ortaya çıkmaz :D.

2. franky 4 YILDIZ

franky (4 YILDIZ)
    Mesaj Sayısı 1,209
    Üyelik Tarihi22 Eyl 2011
    2. olarak Zoro konusunda hemfikir değilim :D

1-Luffy
    2-Robin
    3-Nami

3. AndHony Üye

AndHony (Üye)
    Mesaj Sayısı 159
    Üyelik Tarihi3 Haz 2013
    Tek gerçek var oda

Boa Hancock <3

4. Jakka Üye

Jakka (Üye)
    Mesaj Sayısı 86
    Üyelik Tarihi18 Şub 2013
    Bence Namii, Zoro'danda önce gelmektedir.

5. kadir †. Tartarus'dan Gelen Tatar

kadir †. (Tartarus'dan Gelen Tatar)
    Mesaj Sayısı 6,750
    Üyelik Tarihi4 Tem 2012
    1-Luffy
    2-Robin
    3-Nami
    4-Zoro

6. Minato Üye

Minato (Üye)
    Mesaj Sayısı 853
    Üyelik Tarihi24 Eyl 2011
    Luffy dışında hiç biri vazgeçilmez değil tayfadakilerin. One Piece evreninde hepsinin hepsinin yerini doldurabilecek kişiler mutlaka vardır, Robin dışında. Hatta Robin'e bile gerek kalmaya bilirdi, Luffy'de her şeyin sesini duyarak Raftele kadar giderdi. Robin, Nami, Chopper, Sanji dururken Zoro ilk üçe bile giremezdi ama 2.liği vermişsin, neden anlamadım açıkcası ya da ben konuyu yanlış anladım.

7. Solid Snake Reed Richards

Solid Snake (Reed Richards)
    Mesaj Sayısı 783
    Üyelik Tarihi31 Oca 2013
    Konuyu yanlış anlamış olabilirsin. En gerekli, işe yarar veya vazgeçilmez olanlardan değil, en fazla role sahip olanlardan bahsediyorum. Örneğin, bir film afişinde boy gösterselerdi Luffy ve Zoro'nun ardından hangi ismin geleceğini soruyorum.

8. Minato Üye

Minato (Üye)
    Mesaj Sayısı 853
    Üyelik Tarihi24 Eyl 2011
    One Piece'de en önemli rol güç. O okyanus da ilerleyecek gücün yoksa diğer tayfa üyelerinin bir önemi kalmıyor. O zamanda film afişinde Luffy'nin sağında Zoro, solunda Sanji yer alır.

9. Lynfield (x)
    Mesaj Sayısı 1,049
    Üyelik Tarihi6 Mar 2012
    Luffy, Nami, Zoro, Sanji şeklinde olur bence. :bilmem:

10. Mesaj Sayısı 634
    Üyelik Tarihi3 Oca 2010
    sanjidir

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık