Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Monkey D. Garp

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 361 82.2%
  • Sevmem

Kullanılan: 78 17.8%

• Kullanılan toplam oy
    439
Benim anlamadığım, Roger'ın kendisi söylüyor ve birçok şey de bu minvalde işaret gösteriyorken, senin bu adamı Roger-Wb dengi görmemendeki sebep nedir? Gerçekten, niye? :/
Yahu Wb kendisi denk değil zaten sadece denk dövüşebilmiş o bile başarı sayılmış.Koskoca yara almış gücünü kabul etmiş.Denk dövüşebilen tek adam deniyor.Garp o kadar dövüştükten sonra buggynin görmemiş olması mümkün değil zaten.Ölümün kıyısı meselesi de dediğim gibi şaibeli.Ne zaman nasıl olmuş belli değil.Güçle mi olmuş neyle olmuş.Roger Wb ile kapıştığı gibi ciddi miymiş mesela.Luffy gibi takmaması doğal Smoker'ı takmadığı gibi.Denizci olarak görüp kaçar normal bir durum.

Garp'ın gençliği beyazsakala denkse öpsün başına koysun.Yahu bu adam şimdiki beyazsakala övgüler yağdırıyor.Denizlerin efendisi diyor ve Garp varken dünyanın en güçlü adamı bu adam. :)

Yahu Wb kendisi denk değil zaten sadece denk dövüşebilmiş o bile başarı sayılmış.Koskoca yara almış gücünü kabul etmiş.Denk dövüşebilen tek adam deniyor.Garp o kadar dövüştükten sonra buggynin görmemiş olması mümkün değil zaten.Ölümün kıyısı meselesi de dediğim gibi şaibeli.Ne zaman nasıl olmuş belli değil.Güçle mi olmuş neyle olmuş.Roger Wb ile kapıştığı gibi ciddi miymiş mesela.Luffy gibi takmaması doğal Smoker'ı takmadığı gibi.Denizci olarak görüp kaçar normal bir durum.

Garp'ın gençliği beyazsakala denkse öpsün başına koysun.Yahu bu adam şimdiki beyazsakala övgüler yağdırıyor.Denizlerin efendisi diyor ve Garp varken dünyanın en güçlü adamı bu adam. :)
Buggy'nin sözler>Roger'ın sözleri :)

Buggy'nin sözler>Roger'ın sözleri :)
Roger'ın sözleri net değil ama arada öyle bir fark var. :)
Buggy direk denk dövüşen tek adam diyor.Roger ölüme yaklaştırdık diyor.Güçsüz birisi daha güçlüsüne de fırsatını bulunca bunu yapabilir.Çok farklı şekillerde de yapabilir.Zaman belli değil mekan belli değil.Kk ayarıyken mi yapmış.Öncesinde Garp üstünken Roger kendini geliştirince tam tersine o mu Garp'ı ölüme yaklaştırmış bunlar hiç belli değil.Smoker da öyle değil miydi güçlüydü bir zamanlar luffyden.

Fakat Roger beyazsakalı yenip korsan kral olmuş gücünü kabul ettirmiş gücünün zirvesindeyken.O kesin.

Roger'ın sözleri net değil ama arada öyle bir fark var. :)
Buggy direk denk dövüşen tek adam diyor.Roger ölüme yaklaştırdık diyor.Güçsüz birisi daha güçlüsüne de fırsatını bulunca bunu yapabilir.Çok farklı şekillerde de yapabilir.Zaman belli değil mekan belli değil.Kk ayarıyken mi yapmış.Öncesinde Garp üstünken Roger kendini geliştirince tam tersine o mu Garp'ı ölüme yaklaştırmış bunlar hiç belli değil.Smoker da öyle değil miydi güçlüydü bir zamanlar luffyden.

Fakat Roger beyazsakalı yenip korsan kral olmuş gücünü kabul ettirmiş gücünün zirvesindeyken.O kesin.
Ben o kısmı Roger ile denk dövüşebilen tek korsan olarak anladım. Her ne kadar spesifik olarak belirtmiyor olsa da, ben öyle anladım bu Garp olayı çıktıktan sonra.

Ben o kısmı Roger ile denk dövüşebilen tek korsan olarak anladım. Her ne kadar spesifik olarak belirtmiyor olsa da, ben öyle anladım bu Garp olayı çıktıktan sonra.
Çeviri farklılıkları yada hataları varsa iyi bir argüman olur öyle bir durum varsa.O zaman olabilir derim ihtimali artar.Ancak adamlık mevzusunda fikirlerimin pek değişeceğini sanmıyorum.O kadar mal olarak görülen Ace'in bu hale gelmesinde başrol oynayan kim onu düşünmek lazım en basitinden.Mesela gidip babasının kim olduğunu söylemiş bütün psikolojisini yerle bir etmiş çocukluktan beri.Sanki bir yalan uydursa olmuyor.Denizci olmasını istiyorsan niye baban kk dersin ki.Nefret etmeyip özenseydi çok daha kolay denizci yapmayı düşünüyordu herhalde. :)
Neresinden tutsan elinde kalıyor.

Çeviri farklılıkları yada hataları varsa iyi bir argüman olur öyle bir durum varsa.O zaman olabilir derim ihtimali artar.Ancak adamlık mevzusunda fikirlerimin pek değişeceğini sanmıyorum.O kadar mal olarak görülen Ace'in bu hale gelmesinde başrol oynayan kim onu düşünmek lazım en basitinden.Mesela gidip babasının kim olduğunu söylemiş bütün psikolojisini yerle bir etmiş çocukluktan beri.Sanki bir yalan uydursa olmuyor.Denizci olmasını istiyorsan niye baban kk dersin ki.Nefret etmeyip özenseydi çok daha kolay denizci yapmayı düşünüyordu herhalde. :)
Adamlık konusunda düşünce senindir, bir şey diyemem. Fakat güç bakımından bizim ihtiyar Garp kesinlikle boş bir adam değil Yani bayağı bayağı güçlü bir adam ya da önceden öyleymiş. Yaşlılık onu ne kadar etkilemiştir bilemem tabi. Benim burada lafım onun adam olup, olmamasında değil. Bunun üzerinden güçsüz gibi gösterilmeye çalışılmasına.

Sanki gördüğümüz karakterlerin alayı kutsal inekler gibi büyümüş.Havyar yemişler hep.Zoro sanji robin falan hiç kötülükle karşılaşmadı.Psikoloji bozmak nedir yahu.Robin i düşün 9 yaşında tek başına sokaklarda.En azından gereksiz karakterin dadan'ı vardı ya robin ? Tecavüz falan normal dünya ile bakarsan neler gelmiştir başına.Ama bak kendisini hem dil-tarih hem de güç olarak geliştirdi.Kişinin karakteri içindedir mayanda ne varsa o olursun.Garp buna ev ocak verdi sonrasını kendisi çizdi hepsi bu.Ne diyor moria biz korsanız deniz nereye sürüklerse oraya.Wb de buna benzer şey diyordu.Ama toz kondurmadığınız bu felsefeye bile erişemedi.Ki seçtiği yol oydu.Ot geldi pok gitti kendisini deldirdi işte.Daha da bişi demem.Sırf yolunu kendi seçen için 1 karakteri boşuna harcamayın.Yapılanlar ortada kendi seçimleri de ortada.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık