Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O zaman sana sorayım.Shanks'la olan düellolarda haki kapatıldığını düşünüyor musun ? Ya da Zoro yarın bir gün Mihawk'ın karşısına çıkınca ''Haki kullanmak yok zaten kuralları biliyorsun'' gibi bir muhabbetin döneceğini düşünüyor musun ?
@Millennium Wizard
@Riful
@RedTeroR

Ne diyorsunuz?:rolleyes:

Aslında her şey arasında bir bağlantı var. Buna aşağıda da yapacağım mantıksal çıkarımlarla bir açıklık getirebiliriz.

Öncelikle Shanks ve Mihawk'ın düellolar mı yoksa düello mu attıkları konusu önemli? Neden mi?

Çünkü eğer tek bir kere düello attıysalar bunun gerçekten '' En iyi ünvanı'' nı almak için gerçekleşmiş olduğu ve her şeyleriyle kıyasıya çarpıştıklarını söylemek açısından iyi bir veri olacağını düşünüyorum.

Ama eğer bir kere değil de bir kaç kere düello attıysalar bunun en iyi ünvanı için olamayacağı açıklık kazanıyor. Neden mi? Çünkü bir düello değil de ölümüne savaşın sonu tektir. Ya yenersin ya da yenilirsin. Bunun örneği apaçık önümüzde duruyor. Akainu vs Aokiji. Bu adamlar sonuna kadar gitmişler. Ve sonunda kıl payıyla da olsa bir tane kazanan çıkmış. Peki Mihawk vs Shanks'ten bir kazananın çıkmamış olduğu gerçeği bize neyi anlatıyor? Bu düelloların gerçekten de birinin kazanmasıyla elde edilbilecek bir şey için olmadığını göstermez mi?

1-) Eğer ki düellolar birden fazla kez olduysa çok açık ve nettir ki bunlar harbiden de kılıç becerilerini geliştirmek için düellolar atıyordular. Bu da olayın neden tek bir düello ile sonuçlanmadığını adeta kanıtlar nitelikte olur.

2-) Dediğim gibi düellolar birden fazla kez gerçekleştiyse yukarda da açıkladığım gibi saf kılıç becerilerini geliştirmek amacıyla düello attıkları ve başka hiçbir özelliklerini de kullanmamış olduklarını söylemek adına iyi bir dayanak noktası olur. Neden mi böyle düşünüyorum? Mihawk Shanks'ten daha iyi bir kılıç ustası bekliyor? Neden peki? Belki de her ikisi de zaten kılıç ustalıklarının son aşamalarındalar? Artık daha ileri gidemeyecekleri bir seviyedeler. Bu Mihawk'ı neden Shanks'ten sonra gidip WB ile Kaido ile ya da Big Mom ile savaşmadığını da açıklar. İşte bu kısım tam da benim savunduğum hakisiz dövüştüler kısmını destekler nitelikte. Size göre kılıç ustalığının gelişmesi için sadece kılıç becerisi değil haki seviyesinin artması da yeterli olur. Eee peki Mihawk neden hakisini geliştirmek dolayısıyla da ya da zirveye geçmek amacıyla gidip de WB ile dövüşmemiş? WB ile dövüşsse hakisi gelişmez miydi? Mihawk Shanks'ten güçlü birini bekliyor? Peki Shanks'ten güçlü olduğu ünvan onaylı olan WB ve Kaido ile neden savaşmadı ? Bana onlar kılıç ustası değil demeyin. Kendi ağzınızla bu işin içine hakide girer diyorsunuz. Haki girerse meyvede girer diğer her türlü şey de girer. Sonuçta Mihawk'ın Kaido'yu yenebilmesi demek bir yandan kendini farklı açılardan geliştirmesi dolayısıyla da sizin savunduğunuz gibi kılıç ustalığının gelişmesi demek. Ama neden bu adamlarla dövüşmüyor? İşte bu bahsettiğimiz saf kılıç becerisine bizi ulaştırıyor bence.

Vallaha yakında tüm kafamdakileri toplayıp bunun bir konusunu açacağım. Yazdıkça da daha da mantıklı şeyler geliyor aklıma.

Son düzenleme:
İlk olarak, haki kullanmamış olabilecekleri yönünde fikrim var. Ama sonuç olarak bana göre ikisi de eşit şartlarda düello etmiştir.
Bunun sana göresi bana göresi yok ki.Mangada görmesekte bu ikisinin eşit şartlarda kapıştıkları çok belli olan bir şey.Hele ikisininde karakterini bildiğimizde.

Son olarak, Zoro-Mihawk düellosu mu olacak, yoksa Zoro- Mihawk dövüşü mü? Bu ikisi arasında bana göre fark olacaktır. Zoro'nun amacı Mihawk ile düello yapmak mı, yoksa onunla dövüşüp onu geçmek mi...
Zoro deiku olmak istemiyor mu ? İstiyor.O zaman deikuluğun şartlarına göre kapışacaktır.Sen o düellolarda haki kullanılmadığını iddaa ediyorsan olası bir Zoro vs Mihawk'ta da haki kullanılmayacağını savunuyorsun demektir.Yanlış mı ?

Ayrıca düellolarda haki kullanılmaz diye bir kaide yok. Nerden aklınıza kazındı bilmiyorum ama düello dendikçe haki kullanmamayı anlıyorsunuz herhalde. Düelloda öne çıkan şey eşit şartlar ya da ortak kurallardır.
Sana daha öncede dedim.Ufak bir kavrama çok takılıyorsunuz diye.Düello ve dövüş kavramları çok farklı değil.Aradaki tek fark eşit şartların olması değil mi ? Tamam işte.Ne sakıncalı burda ? Haki için konuşursak ya ikisi de haki kullandı ya da ikiside kullanmadı.Başka bir ihtimal var mı ? Yok.Sen ilk olarak haki kullanılmadığını düşünüyorsan işte Mihawk vs Zoro'da da haki kullanılmayacağını söylüyorsun demektir.

Ek olarak şunu söyleyeyim: Sen de dahil olmak üzere bu düello kavramını çok basite indirgeyenler var. Ben bu forumda Roger, Rayli'ye ''ortak'' dedi diye Rayli'nin Roger ile arasında fark yok diyenler gördüm. Şimdi orda tek kelimeden güç çıkarımı yapıp da burda ''Düello nedir ki canım'' mantığını savunanlar da işin bir başka boyutu. Ortak kelimesini Roger, düello kelimesini Wb söyledi diye mi bu kadar basite indirgeniyor bu düellolar, anlamış değilim :(
Roger ve Ray'in ''ortak'' lafı ''düello'' kavramına takılmaktan daha mantıklı yalnız.BM Kata'ya ya da çok yüksek ihtimalle Kaido King'e bunu demez.Çünkü güç farkı da vardır.Şimdi diyeceksin ''karakter''de önemli diye.Evet o da önemli o yüzden karakter+güç deyip bu ortak lafı savunulabilir.Peki düello kavramını siz nasıl savunuyorsunuz ? Dediğiniz tek şey ''O düello boşuna söylenmemiştir'' lafı.Ama altına adam akıllı bir açıklama getiremiyorsunuz.

Ayrıca o ''ortak'' lafına ''düello'' kavramından çok daha az takıldı millet.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık