Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bunları tartışmıyorum. Manga'da ne ile ön plana çıktıklarını söylüyorum. Mihawk'ın şahin gözleri yanında kılıcına da çok vurgu yapıldı.

WB'ün ise doğrudan meyvesine bir vurgu yapıldı.

Shanks için ise haki denildi. Bak bunu ben demiyorum, Manga'da olan sahnelerden çıkarım yapıyorum.
Wb için bir şey demeyeceğim adam en güçlü.
Ama Şimdi Mihawkta da haki var ve bu haki güçsüzmüdür hiç sanmıyorum. Adamlar kılıçta eşit de haki de eşit olmadıkları ne malum?

Ben saf kılıç ustalığı diye bir şeyi tanımlayamıyorum. Bir insan kılıç + haki ile savaşıyorsa kılıç ustası oluyor işte. Kılıç ile her poz veren kılıç ustası değildir tabi. Ara sıra kılıç kullanan ya da ek olarak çeşitli amaçlarla kılıç kullananlar olabilir. Ama bence Shanks böyle değil, ana gücü kılıç. Yani meyvesi varsa bile Fuji gibidir, haki ise sonucu değiştirmiyor. Ne diyeyim Alpamis, görürüz çıkınca :D

Vista dediğine göre tartışma sonuna ulaşmış. Mihawk en az Shanks gücünde diyorum çıkınca görürüz timsah reyiz :D
Görürüz. Fakat bence böyle bir şey göremeyeceğiz. :D

Wb meyve sahibi Hasan, bunu anlaman için kaç kere daha yazmamız lazım ?

@Historia hakinin belli kullanımları kılıç ustalığına girmiyor diyorsun herhalde anladığım kadarıyla yanlış mı anlıyorum ?
Mesela sabo’nun borusu var değil mi ?
Şimdi biz sabo’yu sadece boruyla görmüş olsak diyecektik bu adam boru teknikleri kullanıyor ve sadece boruya haki basıp öyle dövüşüyor derdik değil mi ?
İşte ama aslında adamın boru dışında çok farklı teknikleri varmış.
Mesela neden shanks hep kılıcını çekiyor diyorlar. Wb olayında çekti,magma olayında çekti ve herkese gelin kapışalım derken çekti.
Bütün bu sahnelerin yerine sabo’yu koy hepsinde borusunu çekerdi. Bisentoyu durdurmak için magma’yı durdurmak için ve gelin buraya demek için borusunu çekerdi.
Oda’nın dediği gibi adamın ezici ve karşı
konulamaz bir gücü var peki bunu kılıç kullandığı için mi söylüyor ? Yani bu gücün kaynağı kılıç mı ?
Bu arada ben shanks haki kapatıyor falan diyenlere karşıyım. Haki kılıçla da kullanılır kılıç dışında da kullanılır bu kadar basit.
Fakat benim karşı çıktığım bir karakteri sadece kılıç ile sınırlı görmek.

O da değiştirmedi, yine ''greatest''ı kullanmak zorunda kaldı, ondan önceki çevirmenler öyle çevirmiş çünkü.

Tamam işte adam bazı kalıpları kendinden öncekiler öyle dedi diye kullanıyor. Ama kendisi çevirirken kendi bilgisine göre çevirmiş. E bu adamı da yoldan geçen adam diye almadılar ya Viz'e, adamın çevirileri iyi. O zaman unvan "en güçlü kılıç ustası"dır. Stephen öncesi Viz çevirilerinde sıkıntılı yerler var zaten.

Konunu gördüğüm için merak ettim. Japonca bilmiyorum ama Google Çeviri ile çevirince WB gibi o da en güçlü. Araştırdın mı Japonca'da nedir? Google Çeviri de hatalı olabilir elbette.
İkiside saikyo ile tanımlanmış. En güçlü ve en iyi aynı şeyler. Mihawk için kılıç bir aracı olduğu için en güçlü yerine en iyi denilmiştir. Örneğin Türkçede bile en güçlü futbolcu denmez, en iyi futbolcu denir. En güçlü satranç oyuncusu denmez, en iyi satranç oyuncusu denir. İngilizcede de aynı, bir konu ile ilgili enler greatest ile yapılır. Japoncada bu tarz bir ayrım yok gibi.

Şenksin hakisine Wb ne yorumu yapmış?
Gemiye çatırtmasına yorum yapıyordu. Bölümde notunda da yine eşsiz hakisi gibi bir şey düşümüştü diye hatırlıyorum.

@Riful

Ben bu ihtimallere azıcık açık kapı bırakın diyorum. Sonra aksi çıktığında Oda sıvadı demekten çok küçükte olsa böyle bir kapı bırakmıştık Allah bela... versin Oda senin dersiniz bari.:D Ve bence sıvadı demekten daha güzel durur.

Sorduğum soruyla alakası ne ki ?
O şekilde bir yere gelmeye çalışıyorum. Neyse ben açıklayayım.

Mihawk kim? Bir kılıç ustası. Bu adamın mantıksal olarak rakipleri kim? Kılıç ustaları

Peki biz seride kaç tane kılıç ustası gördük? Belli başlıları: Mihawk, Shillew, Vista, Zoro. Shillew'den emin olmamakla beraber diğer üçü kendilerini kılıç ustası olarak tanımlıyor. Peki bu kılıç ustalarından hangileri haki olarak Mihawk'tan üstün? Hiçbiri. Zaten Mihawk bu kişilerden sadece Zoro ile karşılaşmış birisi. Peki bu adamın kılıcına kim çentik atacak?

Mihawk; Jinbei, Croco, Daz Bones, Luffy ile falan dövüştü. Bu adamlardan kılıca çentik atmalarını bekler misin? Hayır.

Demek istediğim kılıçtan çentik olayına bakıp da direkt adamı arşa çıkarmayın. Önce bu çentiği kimler atabilir ona bakın. Bu konuda (şu an için) eldeki tek kişi Shanks. Ama malesef Shanks-Mihawk münasebetinde de ''düello''tanımı var. Ordan da ne çıkacağı belli değil yani.

Son düzenleme:
Kılıçların özellikle kendi dayanıklığı diye bir şey var. Bu gelen card bilgilerinde bile Zoro'nun Mihawk karşısında kırılmayan Kuina yadigarı kılıcına, Mihawk'ın kılıcının eşssiz sağlamlığı ile övündüğü ve bunun yanında Shanks'in kılıcının da magmaya dayanabilecek kadar güçlü olduğuna( ki bence resmen fan yorumu kokuyor) dair bilgiler ile vurgulanmış.

Evet gözlerine ve kılıcına vurgu oldu doğru diyorsun. Bu gözlerden bir şeyler çıkacak gibi duruyor. Ama hakisinin Shanks'in gibi olduğuna dair hiçbir vurgu yok. Özellikle Shanks'in hakisine WB bile vurgu yapmış.

Bu arada net konuşmaktan çekindiğimi söylemiştim. Ama Mihawk'ın çizdiği genel profile göre o seviyelerde bir hakisi çıkmayacağı bizim açımızdan daha büyük olasılığa sahip. Çünkü Mihawk o seviyenin adamları değil. Bu bizim açımızdan serideki genel çizdiği profilede uyuyor.:D
Kılıcına değildi o vurgu hakisineydi.Orda ''Kılıcın çok sert olursa kırılmaz'' diye bir şey söylemedi Mihawk.''Hakiyle kaplanmış olsaydı kırılmazdı'' diyerek direk b.hakiyle kılıcı bağdaştırdı.Ayrıca gözlerinde ya k.haki ya da kılıç ustalarına özel ayrı gözlem tarzı bir güç çıkacak.Yani her halükarda b.haki ve gözlem haki benzeri bir gücü olduğuna vurgu var.

Gemiye çatırtmasına yorum yapıyordu. Bölümde notunda da yine eşsiz hakisi gibi bir şey düşümüştü diye hatırlıyorum.

@Riful

Ben bu ihtimallere azıcık açık kapı bırakın diyorum. Sonra aksi çıktığında Oda sıvadı demekten çok küçükte olsa böyle bir kapı bırakmıştık Allah bela... versin Oda senin dersiniz bari.:D Ve bence sıvadı demekten daha güzel durur.
Al o zaman, aksi çıkarsa ikimizde kullanırız :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık