Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamam işte adam bazı kalıpları kendinden öncekiler öyle dedi diye kullanıyor. Ama kendisi çevirirken kendi bilgisine göre çevirmiş. E bu adamı da yoldan geçen adam diye almadılar ya Viz'e, adamın çevirileri iyi. O zaman unvan "en güçlü kılıç ustası"dır. Stephen öncesi Viz çevirilerinde sıkıntılı yerler var zaten.
Mantığın aşırı saçma. Madem Stephen'ın çevirileri daha iyi o zaman en güçlü diye düzeltirdi yeni çevirisinde, o adam da öyle yazdığına göre o zaman ''greatest'' yani en iyi daha uygundur. Adam acemi iken yaptığı çeviriyi kanıt olarak sunmak zorlama bir hareket, o bile doğrusunu bulmuş en iyi demiş en son olan yeni çeviride.

O şekilde bir yere gelmeye çalışıyorum. Neyse ben açıklayayım.

Mihawk kim? Bir kılıç ustası. Bu adamın mantıksal olarak rakipleri kim? Kılıç ustaları

Peki biz seride kaç tane kılıç ustası gördük? Belli başlıları: Mihawk, Shillew, Vista, Zoro. Shillew'den emin olmamakla beraber diğer üçü kendilerini kılıç ustası olarak tanımlıyor. Peki bu kılıç ustalarından hangileri haki olarak Mihawk'tan üstün? Hiçbiri. Zaten Mihawk bu kişilerden sadece Zoro ile karşılaşmış birisi. Peki bu adamın kılıcına kim çentik atacak?

Mihawk; Jinbei, Croco, Daz Bones, Luffy ile falan dövüştü. Bu adamlardan kılıca çentik atmalarını bekler misin? Hayır.

Demek istediğim kılıçtan çentik olayına bakıp da direkt adamı arşa çıkarmayın. Önce bu çentiği kimler atabilir ona bakın. Bu konuda (şu an için) eldeki tek kişi Shanks. Ama malesef Shanks-Mihawk muhasebetinde de ''düello''tanımı var. Ordan da ne çıkacağı belli değil yani.
O zaman sana sorayım.Shanks'la olan düellolarda haki kapatıldığını düşünüyor musun ? Ya da Zoro yarın bir gün Mihawk'ın karşısına çıkınca ''Haki kullanmak yok zaten kuralları biliyorsun'' gibi bir muhabbetin döneceğini düşünüyor musun ?

Kılıcına değildi o vurgu hakisineydi.Orda ''Kılıcın çok sert olursa kırılmaz'' diye bir şey söylemedi Mihawk.''Hakiyle kaplanmış olsaydı kırılmazdı'' diyerek direk b.hakiyle kılıcı bağdaştırdı.Ayrıca gözlerinde ya k.haki ya da kılıç ustalarına özel ayrı gözlem tarzı bir güç çıkacak.Yani her halükarda b.haki ve gözlem haki benzeri bir gücü olduğuna vurgu var.
Haki zaten korumak için işe yarıyor. Ama bunun çok ayrı seviyelerde olmasına gerek yok diyorum. Bunun en güzel örneği 2 sene önceki Mihawk vs Zoro.

Zoro gibi bir çöpün kılıcı Mihawk'ın karşısında sağlam durdu.

Şimdi bütün bileşenleri bir araya getir.

1-) Mihawk'ın card bilgilerinde '' Mihawk'ın kılıcının eşsiz sağlamlılığı ile övündüğü'' bilgisi geçiyor.
2-) 2 yıl önceki çöp Zoro ile Mihawk arasındaki uçurumu hepimiz hatırlıyoruz. Böyle bir fark şu an Mihawk ile Shanks arasında da yoktur.
3-) 2 yıl önceki Zoro'nun hakisi yoktu. Sadece kılıcının sağlamlığı kendini korudu. Mihawk'ın ise kokuto'nun üzerine haki kullanıp kullanmadığı belirsiz.

Şimdi bunları düşündüğümüz de Mihawk'ın kılıcında çentik bile olmaması için en muazzam hakiye sahip olması gerektiğini savunabilir miyiz?

Net savunamayız. Nasıl ki Jozu'nun Mihawk'ın slashından sonra üzerinde tek bir çizik bile kalmadığını gördüysek ve ona rağmen b.hakisi için en iyisi denilmiyorsa Mihawk'ın da kılıcında çentik olmaması için illa en iyi b.haki sahip olduğunu savunamayız.:D

Haki zaten korumak için işe yarıyor. Ama bunun çok ayrı seviyelerde olmasına gerek yok diyorum. Bunun en güzel örneği 2 sene önceki Mihawk vs Zoro.

Zoro gibi bir çöpün kılıcı Mihawk'ın karşısında sağlam durdu.

Şimdi bütün bileşenleri bir araya getir.

1-) Mihawk'ın card bilgilerinde '' Mihawk'ın kılıcının eşsiz sağlamlılığı ile övündüğü'' bilgisi geçiyor.
2-) 2 yıl önceki çöp Zoro ile Mihawk arasındaki uçurumu hepimiz hatırlıyoruz. Böyle bir fark şu an Mihawk ile Shanks arasında da yoktur.
3-) 2 yıl önceki Zoro'nun hakisi yoktu. Sadece kılıcının sağlamlığı kendini korudu. Mihawk'ın ise kokuto'nun üzerine haki kullanıp kullanmadığı belirsiz.

Şimdi bunları düşündüğümüz de Mihawk'ın kılıcında çentik bile olmaması için en muazzam hakiye sahip olması gerektiğini savunabilir miyiz?

Net savunamayız. Nasıl ki Jozu'nun Mihawk'ın slashından sonra üzerinde tek bir çizik bile kalmadığını gördüysek ve ona rağmen b.hakisi için en iyisi denilmiyorsa Mihawk'ın da kılıcında çentik olmaması için illa en iyi b.haki sahip olduğunu savunamayız.:D
Ben zaten Mihawk'ın hakisi %100 çok iyidir diye dayatmıyorum.Sizin bu ihtimali es geçtiğinizi söylüyorum.Çünkü sanki bir tek Shanks'ın kılıçtan başka yeteneği var ama Mihawk sadece kılıç ustasıymış gibi yorum yapıyorsunuz.Mihawk'ın bir konuda ''en'' olması onu diğer özelliklerden emekli etmiyor.

Mihawk orda Zoro'ya tam güç dalmamıştır.O yüzden ''Mihawk tam güç daldı ama yine de kılıca bir şey olmadı'' gibi bir anlam çıkarmaya gerek yok.Ayrıca kılıcın orda kırılmaması farklı çentik olmaması farklı.Kırılmasa da çentik almış olabilir yani.

Mihawk Shanks'la düello yapmış hani sizin haki master dediğiniz Shanks.Ama sen tabii haki kullanmadılar dediğin için bu örnek sana göre bir şey ifade etmiyor.

Shan
Evet bunun olmuş olabileceğini söyledim. Haki kapatmada değil. Haki kullanmak deyin şuna. :D

Haki kapattı dediğin de sanki bunun için özel bir çaba sarf etmişler gibi algılanıyor.
Shanks haki kapattı diyenlerden ne farkın kaldı şimdi :( Öyle bir durum öyle bir söylem mümkün değil kullanmama gibi bir lüks söz konusu değil.Adamın kılıcının kırılmaması b.hakiye bağlı bir kere öyle bir seçeneği yok.Riske de atmaz zaten.Databookta bile acımasızca kılıç çarpıştırdılar deniyor buna hangi kılıç dayanır.Gördüğümüz gibi iki kılıç birden tertemiz çentik mentik yok.

O zaman sana sorayım.Shanks'la olan düellolarda haki kapatıldığını düşünüyor musun ? Ya da Zoro yarın bir gün Mihawk'ın karşısına çıkınca ''Haki kullanmak yok zaten kuralları biliyorsun'' gibi bir muhabbetin döneceğini düşünüyor musun ?
Geldik yine aynı konuya. :)

İlk olarak, haki kullanmamış olabilecekleri yönünde fikrim var. Ama sonuç olarak bana göre ikisi de eşit şartlarda düello etmiştir.

İkinci olarak, Shanks-Mihawk düellosunun neden yapıldığı belli mi? Hayır. Daha bu düellonun içeriğine dair herhangi bir bilgi yok.

Son olarak, Zoro-Mihawk düellosu mu olacak, yoksa Zoro- Mihawk dövüşü mü? Bu ikisi arasında bana göre fark olacaktır. Zoro'nun amacı Mihawk ile düello yapmak mı, yoksa onunla dövüşüp onu geçmek mi... Ayrıca düellolarda haki kullanılmaz diye bir kaide yok. Nerden aklınıza kazındı bilmiyorum ama düello dendikçe haki kullanmamayı anlıyorsunuz herhalde. Düelloda öne çıkan şey eşit şartlar ya da ortak kurallardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık