Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
En güçlüden kastın ne mesela? Beyazsakal elinde kılıç tutsaydı Mihawk > Beyazsakal olur muydu sana göre?
En güçlü veya en iyi, Mihawk'ı kılıç düellosunda yenebilecek biri yok işte.

Beyazsakal, kılıç savaşına neden girsin Mihawkla, direk depremle dalar.

Soru şu, dünyanın en iyi kılıç kullanıcısının gücü nelere kadir, Bm, Kaido, Wb gibi canavarlara yeter mi?

Bunu sorgulamak lazım unvana takılma çok.

Kartları kabul edenlere veya beklentisi olanlara Shanks hakkında bilgiler:
* En erken 14, en fazla 26 yaşında Yonko olmuş. Balığa Yonko iken kol kaptırmış. Bu kesin.
* Mihawk ile en erken 15, en fazla 37 yaşında kapışmış. Mihawk ile Yonko olmadan da karşılaşmış olabilir. 15-26 ile 26-37 arasındaki farklar aynı. :D
* Mihawk Shanks'ı aşacak rakibini bekliyor. Bu kesin.

@Alpamis. Mantığın güzel günlük düellolardı.Sadece yetenek karşılaştırıyor olabilirler ama yine bunun için de üst düzey güç gerekli kıran kırana dövüşmüşler.O bakımdan amiral altı bir Mihawk olması teklif dahi edilemez son bilgiler doğru olmasa bile.Ancak haki kullanmama böyle birşey yok unut bunu.Rakibi kesebilmen için hakisini aşman lazım hadi iki taraf da adil davrandı diyelim yine kılıçlar işin içine giriyor.Koskoca shanks haki yokken bile çentik açamamış anlamına gelir yoru kılıcına.Bu da olası değil.
Tartıştığım konu bu değil. O sıra ne seviyedeler felan şu an bilebileceğimiz şeyler değil. Ben mantıkla işin içine hakinin girip girmediğini açıklamaya çalışıyorum.

Şimdi günlük düellolar atıyorlar. Böyle düşünüyorsun sen galiba? Peki bu adamlar neden günlük düellolar atıyorlar? Mihawk'ın hakisini geliştirmek için Shanks'ten başka dövüşebileceği biri yok mu? Bu adamların günlük düelloları belli bir amaç için gerçekleşmeli. Bu olay Luffy ve Ace'in bilmem kaç kere dövüşmesine benziyor.

Luffy bununla birlikte ek antrenmanları yanında en son kayayı kıracak güce ulaşıyor. Ha işte bu noktada diğer verileri de bir kenara koyalım. Mihawk'ın gelişmek adına Shanks haricinde dövüşebileceği en az 3 kişi daha var. WB, Kaido ve BM. Hepsini geçtim direk WB var. Çağ bu adamın çağı diye geçiyor, Mihawk arasındaki farkı görmek istiyor bu adamla. Vivre Card bilgisinde ise Shanks'i aşabilecek bir adam diyor. Shanks'i aşabilmiş en azından zamanında net güçlü olduğu belli olan elindeki BİSENTOSU kılıç sınıfına giren WB ilgi alanına girmiyor bu Mihawk'ın. Ve bundan sonra da Mihawk Shichibukai oluyor.

Anlatabiliyor muyum? Bu veriler bizi ister istemez kılıç becerilerine getiriyor. Haki işin içine girse Shanks'ten başka dövüşeceği isimlerde var olurdu. Haki felan bunlar kılıç yeteneğinden bağımsız şeyler çıkacak. Bak görürsün...

Günlük düelloların amacı da kendini bu alanda geliştirmekti. Yoksa Zoro'nun rakiplerini yenip geçmesi gibi seyrederdi olay. Mihawk ya da Shanks ikilisinden biri birbirlerine yenene kadar dövüşür yenen yoluna bakar yenilen de kendi yoluna bakardı.

Shanks en güçsüz yonko olduğu için. Mihawk'da Shanks'e eşit olduğu için. En güçsüz yonko yani aşağı yukarı amiral ayarlarındadır Mihawk.

Benim önceki yazdıklarımdan ne anladın merak ediyorum. Israrla düello ile dövüş arasında farklar olur dememe rağmen ve bu konuda kaç defa fikrimi söylememe rağmen hala aynı şekilde devam ediyoruz. :bilmem: Tekrar yazayım: Bana göre düello ile dövüş arasında farklar var. O yüzden dövüşte her şeyini kullanırsın. Misal Shanks-Mihawk dövüşü denseydi, ben Shanks'in de Mihawk'ın da var olan bütün güçlerini kullanmış olabileceklerini söylerdim. Hee işte Zoro-Mihawk dövüşü olursa her şeylerini kullanır bu adamlar. Bunu illa yazmama gerek yok, bu sonucu düello ile dövüşün farkları vardırdan çıkarabilirdin.
İyi de yarın bir gün Zoro vs Mihawk olsa bunun düello olucağını söylemen gerekmiyor mu senin ? Sonuçta Shanks-Mihawk düellosunun ana olayı kılıç değil mi ? O zaman Zoro vs Mihawk sana göre dövüş değil düello olmalı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık