Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kimse burada Mihawk'ı amiral dengi veya amiralden güçsüz görüyorsun diye seni yargılamıyor. Kendi gerekçelerin vardır bu konuda buna inanırsın, ortam oluşur istersen karşıt fikirlerle oturur tartışırsın. İlla taraf seçmen de gerekmiyor. Ha ama taraf seçmediğini her yerde yansıtacaksın o zaman. Benim tavrım da buna zaten. Kalkıp bir konuda amiral dengidir, olabilir, çıkabilir, kesebilir deyip diğerinde amiral içinden geçer diyorsan ben bunu çatır çatır da eleştiririm, yüzüne de vururum, yaftalarım da. Çünkü amaç belli, kendini ileride haklı çıkarmak için kapılar aralıyorsun. Ortada bir belirsizlik olduğunu düşünüyorsan, bunu tarafsız bir şekilde her konuda belirteceksin. Daldan dala nabza göre şerbet dağıtmayacaksın. Hoşuma gitmiyor arkadaş. Bu elastik hareketler de bana göre çok yanlış.
İyi de bunun güzel güzel yazmak varken niye böyle bir üslup gereksin ki ?

Eski sayfalara bakarsan ben Mihawk için Amiral etmez diyen kesimdeydim ama daha sonra ünvanı çok fazla göz ardı ettiğimi görüp,görüşümü yumuşatarak Amiral edebilir dedim ki hala da derim yani.

Bazen konudan konuya görüş değişebilir.Mihawk Fujiyi yenebilirken Sakaya karşı şansı olmayabilir.Bunların ikisi de Amiral ama yetenekleri farklı.Sakazuki en ufak dalgınlıkta Jozuyu bu şekilde saf dışı bırakamayabilirken Aokiji yaptı mesela.Bunu nasıl açıklarsın sen ? İkisi de Amiral ise Saka da hallaç eder atar dermisin ? Ben demem şahsen.Diğer örnekte Ace-Saka-Aokiji örneği.Hatta cuk diye oturuyor bu örnek bu konuya.Dediğin gibi bazen ilginç kişiler ve yorumlar oluyor ama bunun için yapılması gereken belli.

Bazen görmezden gelmek çok işe yarıyor.

İki tarafa da kızamıyorum aslında. En büyük suç Oda'da. Bir yandan Zoro'nun hedefi yapıyorsun, en iyi kılıç ustası unvanı falan veriyorsun. Diğer yanda da Mf'de gelen geçeni Mihawk'ın karşısına geçirtip posta koyduruyorsun. Koydurmakla da kalmayıp Mihawk'ı o karakterler sayesinde durdurtuyorsun. Bu durum öyle "Mihawk davşanlara her şeyini kullanmaz xD" ile açıklanabilecek bir şey değil. Daha sonra Mihawk'ın da olduğu korsanların içinde yonkou kavramını çıkartıyorsun ve Garp'ın ağzından "En büyük 4 korsan" dedirtiyorsun. Wb ile denk kabul edilirler diye de ekletiyorsun.

Şimdi hal böyleyken bir tarafta gördüğümüz gerçekler var, diğer tarafta da beklentileri olan insanlar var. Açıkçası ben başka bir yonkouyu Mf'deki Mihawk'ın pozisyonunda düşünemiyorum bile. Olmuyor yani, bir türlü canlandıramıyorum kafamda. Ek olarak işin bir de şu kısmı var. Akainu'nun yaptıklarının yarısını Mihawk yapsaydı eminim ki Mihawk Roger'a tek atar diyenler bile türeyecekti.

Aslında yine orta yol bulunur ama Mihawk'ın yonkou olduğunu savunan kesim aynı zamanda yonkou için 2 amirali tuttuğu gibi kulakların tuttuğu gibi silkip atar demesi de var. Bana sorarsanız son derece absürt bir durum. Bundan dolayı da Mihawk'ı amiral olarak görenlere tepki gösteriliyor.

Ne diyeyim, garip bir karakter. Yerli-yabancı tüm forumlarda bu herifin seviyesi tartışılıyorsa orada bir sıkıntı var demektir. Ateş olmayan yerden duman çıkmıyor bildiğiniz gibi.

@Shakky
Mihawk=amiral diyorum ve diğer konuda da amiraller shichilerin içinden geçer diyorum. Ne olacak şimdi? Elastik mi olduk yani?

Mihawk = Amiral ise eğer 6 lord 2 amiral etmiyor mu yani bu mudur ? Yok artık.Ne sanıyorsunuz amiralleri bir çözebilsem çözemedim gitti.Yahu eyvallah tamam çok güçlü karakterler de o kadar da değil.Geri kalan kalburüstü karakterlerin bir şekilde ulaşamayacağı kadar değil.İçinden geçer diyorsan lordlar Caribou benzeri adamlar olmuş oluyor o zaman hepsine birer tane vur geçsin kıvamında.

Mihawk amirallerden güçsüzdür "Evet", çünkü onlara biat etmiş korsanım demiş yola çıkmış ama güçlerini kabullenip arkalarına saklanmayı tercih etmiş. Serinin ana karakterinin özgürlük arayışı içinde olduğu bir evrende korsanlığın aslında özgürlük istediğini istediği zaman yapan demek olduğu evrende köpek gibi savaşa geleceksin dediklerinde gelmesi gideceksin diyince gitmesi falan. Korsan tanımına uymuyor. Amiral korkusundan girmiş işte hükemetin köpekliğine daha neyden girecek. :( Kizaruda Fujide Akainuyu söylememe gerek yok içinden geçer bu adamın. Çünkü Mihawkın sevdiği kız falan hükümette çıkmazsa. Yada tayfası falan rehin değilse ki hiçte öyle durmuyor. Zaten öyle acizlik bir durum olsa bile. Yonko dediğimiz adam napıyor oğlunu kurtarmak için belli, tek başına da giderdi Wb oraya. Mihawkı ellerinde tutmak için koz olduğunu falan düşünmüyorumhükümetin. Ee başka ne sebep kalıyor korsan olmasına rağmen korku kalıyor. ;)

Mihawk = Amiral ise eğer 6 lord 2 amiral etmiyor mu yani bu mudur ? Yok artık.Ne sanıyorsunuz amiralleri bir çözebilsem çözemedim gitti.Yahu eyvallah tamam çok güçlü karakterler de o kadar da değil.Geri kalan kalburüstü karakterlerin bir şekilde ulaşamayacağı kadar değil.İçinden geçer diyorsan lordlar Caribou benzeri adamlar olmuş oluyor o zaman hepsine birer tane vur geçsin kıvamında.
Böyle düşündüğüme göre demek ki Mihawk'ı diğer lordlardan çok ayrı bir seviyede görüyorum demektir. Law, Kuma falan bunlar Dof'un kalibresinde adamlar değiller. O Dof da bir amiral değil. Belirli bir seviyenin altındaysan kaç kişi olduğunun bir önemi yok. Al en son Kaido'da gördük. 4 novaya vermiş küsküyü göndermiş hepsini bir tarafa. O güçte 4 değil 7 nova da olsa gene değişmeyecekti sonuç. Çünkü eşik değeri olan gücün altındalar. Amirale vuruyorlar dikiş atıyorlar, amiral vuruyor toprak atıyorlar. Arada böyle bir fark var işte.

Mihawk amirallerden güçsüzdür "Evet", çünkü onlara biat etmiş korsanım demiş yola çıkmış ama güçlerini kabullenip arkalarına saklanmayı tercih etmiş. Serinin ana karakterinin özgürlük arayışı içinde olduğu bir evrende köpek gibi savaşa geleceksin dediklerinde gelmesi gideceksin diyince gitmesi falan. Amiral korkusundan girmiş işte hükemetin köpekliğine daha neyden girecek. :( Kizaruda Fujide Akainuyu söylememe gerek yok içinden geçer bu adamın. Çünkü Mihawkın sevdiği kız falan hükümette çıkmazsa. Yada tayfası falan rehin değilse ki hiçte öyle durmuyor. Zaten öyle acizlik bir durum olsa bile. Yonko dediğimiz adam napıyor oğlunu kurtarmak için belli, tek başına da giderdi Wb oraya. Mihawkı ellerinde tutmak için koz olduğunu falan düşünmüyorumhükümetin. Ee başka ne sebep kalıyor korsan olmasına rağmen korku kalıyor. ;)
Sence korkan adam, koca okyanusta sandalla tek başına gezer, yalnız takılır mı? Mazallah bir yonkou başına musallat olursa, ne yapar tek başına? Evet, korkan adam, yonkou ve adamlarına karşı kendini korumak için amirallerin yanından ayrılmazdı.

Sonuçta, korkan adam tehlikelerle dolu bir dünyada, hele ki kendisi için tek tehdit denizciler değilken, yalnız yaşamazdı değil mi?

@Raiden Hayır. Eleştirinde bu şekilde belirttiğin sürece laf etmez kimse.

İyi de bunun güzel güzel yazmak varken niye böyle bir üslup gereksin ki ?

Eski sayfalara bakarsan ben Mihawk için Amiral etmez diyen kesimdeydim ama daha sonra ünvanı çok fazla göz ardı ettiğimi görüp,görüşümü yumuşatarak Amiral edebilir dedim ki hala da derim yani.

Bazen konudan konuya görüş değişebilir.Mihawk Fujiyi yenebilirken Sakaya karşı şansı olmayabilir.Bunların ikisi de Amiral ama yetenekleri farklı.Sakazuki en ufak dalgınlıkta Jozuyu bu şekilde saf dışı bırakamayabilirken Aokiji yaptı mesela.Bunu nasıl açıklarsın sen ? İkisi de Amiral ise Saka da hallaç eder atar dermisin ? Ben demem şahsen.Diğer örnekte Ace-Saka-Aokiji örneği.Hatta cuk diye oturuyor bu örnek bu konuya.Dediğin gibi bazen ilginç kişiler ve yorumlar oluyor ama bunun için yapılması gereken belli.

Bazen görmezden gelmek çok işe yarıyor.
Bu forumda ne üsluplar görüyorum, sırf karakter fanlarını veya destekçilerini kışkırtmak için yazılan yorumlar. Evet, böyle bir üslup gerekiyor. Çünkü millet bunu istiyor. Ben sinir etmek istiyorum açıkça yazayım. Trolleyen kitle okusun kudursun diye gerekirse en can evinden vururum. Çünkü kendileri böyle bir ortam oluşturuyorlar.

Görüşün değişirse değişsin arkadaşım, bu da çok normal bir şey. Manga devinim halinde çünkü, ki böyle forum platformların amacı da bu zaten. Benim demek istediğim noktayı anlamamışsın. Ben sırf ileride hatalı çıkmamak için kapılar aralayan kitleden bahsediyorum. Amirallerinde kendi içlerinde sıralaması vardır muhakkak, yonkouların da. Lakin stabil bir güç seviyesi çiziyorlar az çok. Buna göre karakterleri bu şekilde tanımlayabilirsin. Amiral dengi demek, amirali yenebileceği kadar yenilebileceği de anlamına gelir. İkililik söz konusudur. Öbür türlü olsa amiralden güçlüdür veya güçsüzdür şeklinde yorumlarsın zaten.

Böyle düşündüğüme göre demek ki Mihawk'ı diğer lordlardan çok ayrı bir seviyede görüyorum demektir. Law, Kuma falan bunlar Dof'un kalibresinde adamlar değiller. O Dof da bir amiral değil. Belirli bir seviyenin altındaysan kaç kişi olduğunun bir önemi yok. Al en son Kaido'da gördük. 4 novaya vermiş küsküyü göndermiş hepsini bir tarafa. O güçte 4 değil 7 nova da olsa gene değişmeyecekti sonuç. Çünkü eşik değeri olan gücün altındalar. Amirale vuruyorlar dikiş atıyorlar, amiral vuruyor toprak atıyorlar. Arada böyle bir fark var işte.
Yanılıyorsun.Amiraller güçlü olabilirler ama arada sayının önemi olmayacak kadar çok fark yok.Shichibukailer imparator komutanları gibiler onlardan bir farkları yok.Hatta Dof,Mihawk,Weevil gibi adamlar sağ kol bile olabilirler.Mihawkta o adamlardan biri.Şimdi durum böyleyken komutanlar amirallere kafa tutuyorken sayının nasıl önemi olmuyor.

Kaido vs nova olayı başka.Onların arasında uçurum var hallaç pamuğu gibi atıyor kenara.Adam zaten kendini bile öldüremiyor serinin zirvesi.Çaylaklar sayı üstünlüğüyle ne yapacaklar.Ancak lordlar çaylak değil karşılarında da imparator yok.

Mihawk sağ kol dediğime de bakma bence çok daha fazlası.Adam Shanks ile kolu yok diye dövüşmüyorsa ben Beckmann'dan fazlasını beklerim onu muhattap almaz yani Shanks'a onu yapan.

Sence korkan adam, koca okyanusta sandalla tek başına gezer, yalnız takılır mı? Mazallah bir yonkou başına musallat olursa, ne yapar tek başına? Evet, korkan adam, yonkou ve adamlarına karşı kendini korumak için amirallerin yanından ayrılmazdı.

Sonuçta, korkan adam tehlikelerle dolu bir dünyada, hele ki kendisi için tek tehdit denizciler değilken, yalnız yaşamazdı değil mi?
Gördüğümüze göre zaten hali hazırda en güçlü korsanlardan biri. Yonkoyu çıkar çaylaklar ve bu birde ayıboğan kalıyor geriye. Yonkolardan da niye korksun. Herif zaten GL ilk yarısında takılıyor evi barkı orda çoluğu çocuğu avlıyor. Ayrıca Yonkonun peşine takılması için görülen kadarıyla bir sebep olması lazım. Gidip işlerini baltalaması lazım demi bizim Luffynin yaptığı gibi.

Yanılıyorsun.Amiraller güçlü olabilirler ama arada sayının önemi olmayacak kadar çok fark yok.Shichibukailer imparator komutanları gibiler onlardan bir farkları yok.Hatta Dof,Mihawk,Weevil gibi adamlar sağ kol bile olabilirler.Mihawkta o adamlardan biri.Şimdi durum böyleyken komutanlar amirallere kafa tutuyorken sayının nasıl önemi olmuyor.

Kaido vs nova olayı başka.Onların arasında uçurum var hallaç pamuğu gibi atıyor kenara.Adam zaten kendini bile öldüremiyor serinin zirvesi.Çaylaklar sayı üstünlüğüyle ne yapacaklar.Ancak lordlar çaylak değil karşılarında da imparator yok.

Mihawk sağ kol dediğime de bakma bence çok daha fazlası.Adam Shanks ile kolu yok diye dövüşmüyorsa ben Beckmann'dan fazlasını beklerim onu muhattap almaz yani Shanks'a onu yapan.
Senin dediğin gibi de olabilir, belki shichiler amiralleri top niyetine de oynayabilirler. Belki ben yanlış düşünüyorumdur. Bunlarda bir sıkıntı yok. Ben kendi kafamdaki güç seviyesine göre yazdım bir şeyler işte. Aslında Shakky için yazmıştım daha çok. Tam da benim gibi düşünen birisine baya laf sokmuş çünkü. :/ O ankette amiral değil de Mihawk olsaydı gene aynısını derdim. Dof+Kuma'yı Mihawk yener mesela benim gözümde.

Ben amiralleri çok güçlü görüyorum. Sağ kol mağ kol fark etmez diyenlerdenim. Aksini düşünecek bir sahne de göremedim açıkçası.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık