Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mihawk

Mihawk' Amirale karşı şansı yüksektir.

Kolu gitmesine rağmen, gücünü etkilememiştir denilen adama Seninle vs atmam kolun yok diyen adamdır MİHAWK.

@Shakky güzel bir noktaya parmak basmış. Burada amiral gücünde diye oy atılmış ağırlıklı. Diğer konuda ise yanında 6 shichi ile birlikte tek amiral içlerinden geçiyor :) Güzel yakalamışsın :good:

Aslında benim pek malım mülküm var sayılmaz, böbrek falan düşünüyordum ben.
Koy neyin varsa ortaya. Davadan vazgeçme.
Yahu niye dilini yutsun?
Sebebi ne , bu adam sanki amiral değil Coby . Sanki güçlü birilerini görmemiş slash görünce ağzı açık kalacak. Adamın tekniklerini gören bunu yapan tanrı olmalı diyorken üstelik.

Ayrıca Fuji Zoro'da dilini yutmadi kim çıkardı bunu. Sadece zorlu biri dedi .

Bı zahmet tehlikeli desin karşıdaki dünyanın en güçlü kılıç ustası.
Pica'a da tehlikeli diyordu en son .
Fuji dediğimiz adam kılıç kullanıyor. Bir şekilde kendine dövüş aleti olarak bunu seçmiş adam, karşısında bu alanda Deiku olmuş birinin marifetlerini görünce küçük dilini de yutar gayet. Vista gibi 32 diş sırıtabilir bile. Kimse Zoro'da dilini yuttu demiyor, tehlikeli ve zorlu olduğunu söylüyor. Zoro'ya bunu diyen Mihawk'ta dilini yutar diyor.
@Shakky
Ne koysam bilemedim ki şimdi :D
Her türlü kazanacağımız için hiç fark etmez :p

@Shakky güzel bir noktaya parmak basmış. Burada amiral gücünde diye oy atılmış ağırlıklı. Diğer konuda ise yanında 6 shichi ile birlikte tek amiral içlerinden geçiyor :) Güzel yakalamışsın :good:
Bir Mihawk fanı olarak sinirlerimi bozuyor, başka yerden kişisel laf atacağıma buradan yazayım dedim. Attım hafızaya, zamanı gelince herkesin hesabı kesilecek.

@Shakky

Ne istiyorsun cidden anlamıyorum.Malum konuya da yazdım bu konuyu.Mihawk Mf de yonkou tümeni iken ünvana bakınca şenksten güçlü.Ee ne olacak şimdi ? İlla taraf mı seçmemiz gerekiyor bu konuda ?

Forumda yıllarca tartışılıyor bu adamın gücü ama hala karara varılamıyorsa bir dön de bak seriye acaba niye diye.Bir tarafta yonkou gücünde iken diğer taraftan bakınca tümen oluyor.İnsanlarda bunu orta karara bağlayıp Amiral edebilir diyor ki gayet mantıklı bir seçenek bu.illa taraf olmak gerekiyorsa al sana Mihawk>Şenks en garanti seçenek bu.Aksi çıkarsa direk mantık hatası oluyor.Bu adamın eski rakibi şimdiki bir yonkou ve kılıç ustası.En iyi kılıç ustası > diğerleri ve diğerlerinin içine Şenks de dahil iken çoğu Mihawk fanı bile >Şenks demiyor da eşit diyorsa hala açık noktalar olduğundandır.

Mangada bariz olmayan şeyler hakkında insanları yaftalaman,daha sonra hepsiyle görüşeceğim deyip aba altından sopa göstermek gibi hareketler yakışmıyor.Kendi görüşünü belirtir geçersin kenara.Savunma da demiyor ki kimse ben anlamadim valla.Güç seviyesi açık açık belirtilmediği sürece kişinin kendi görüşü.Luffy=Zoro diyenler de açık açık belirtilmediği için diyor bunu.Yani Luffy zoro güçlü olduğu açıklanınca herkes bunu diyenleri kayıt altına alıp daha sonra yüzlerine.vurması hoş olur mu sence ?

Mesajın tamamı sana değil bu arada.Genel bir serzeniş yaptım.Kaale al veya alma bu üslup bana göre çok yanlış.

Girdiğim tartışmalar, fikir alışverişleri, analizler vs. sonucu tek bir beklentim var; Mihawk=Shanks. Mihawk amiral yense ama Shanks'tan güçsüz gösterilse yine kendimi yanılmış sayarım. Yani güç seviyesi olarak bir yonkou kaptanı gücünde olduğunu iddia ediyorum ama burada "amiral üstü" şıkkını işaretledim. Çünkü yonkou kaptanı gücünde olmak ile "istese yonkou olur," şıkkı farklı durumlar ifade ediyor. Yonkou olmak için sadece gücün yeterli olmadığını düşünüyorum. Hırs, amaç, liderlik vs. birçok etmeni var. Mihawk'ta bunlar var mı bilmiyorum ama bunlar varsa dahi "istek" olmadığı kesin. O da en önemli unsur.

Edit: Bir de ekleme yapayım. Olur da Mihawk Shanks'tan güçlü veya güçsüz gösterilirse yanıldığımı kabul etmenin yanında bunun manga için büyük bir hata olduğunu düşüneceğim. Çizilen imajlar ve verilen unvanlardan sonra Mihawk=Shanks dışındaki her seçenek benim için mangakanın bir hatasıdır.

@Shakky

Ne istiyorsun cidden anlamıyorum.Malum konuya da yazdım bu konuyu.Mihawk Mf de yonkou tümeni iken ünvana bakınca şenksten güçlü.Ee ne olacak şimdi ? İlla taraf mı seçmemiz gerekiyor bu konuda ?

Forumda yıllarca tartışılıyor bu adamın gücü ama hala karara varılamıyorsa bir dön de bak seriye acaba niye diye.Bir tarafta yonkou gücünde iken diğer taraftan bakınca tümen oluyor.İnsanlarda bunu orta karara bağlayıp Amiral edebilir diyor ki gayet mantıklı bir seçenek bu.illa taraf olmak gerekiyorsa al sana Mihawk>Şenks en garanti seçenek bu.Aksi çıkarsa direk mantık hatası oluyor.Bu adamın eski rakibi şimdiki bir yonkou ve kılıç ustası.En iyi kılıç ustası > diğerleri ve diğerlerinin içine Şenks de dahil iken çoğu Mihawk fanı bile >Şenks demiyor da eşit diyorsa hala açık noktalar olduğundandır.

Mangada bariz olmayan şeyler hakkında insanları yaftalaman,daha sonra hepsiyle görüşeceğim deyip aba altından sopa göstermek gibi hareketler yakışmıyor.Kendi görüşünü belirtir geçersin kenara.Savunma da demiyor ki kimse ben anlamadim valla.Güç seviyesi açık açık belirtilmediği sürece kişinin kendi görüşü.Luffy=Zoro diyenler de açık açık belirtilmediği için diyor bunu.Yani Luffy zoro güçlü olduğu açıklanınca herkes bunu diyenleri kayıt altına alıp daha sonra yüzlerine.vurması hoş olur mu sence ?

Mesajın tamamı sana değil bu arada.Genel bir serzeniş yaptım.Kaale al veya alma bu üslup bana göre çok yanlış.
Kimse burada Mihawk'ı amiral dengi veya amiralden güçsüz görüyorsun diye seni yargılamıyor. Kendi gerekçelerin vardır bu konuda buna inanırsın, ortam oluşur istersen karşıt fikirlerle oturur tartışırsın. İlla taraf seçmen de gerekmiyor. Ha ama taraf seçmediğini her yerde yansıtacaksın o zaman. Benim tavrım da buna zaten. Kalkıp bir konuda amiral dengidir, olabilir, çıkabilir, kesebilir deyip diğerinde amiral içinden geçer diyorsan ben bunu çatır çatır da eleştiririm, yüzüne de vururum, yaftalarım da. Çünkü amaç belli, kendini ileride haklı çıkarmak için kapılar aralıyorsun. Ortada bir belirsizlik olduğunu düşünüyorsan, bunu tarafsız bir şekilde her konuda belirteceksin. Daldan dala nabza göre şerbet dağıtmayacaksın. Hoşuma gitmiyor arkadaş. Bu elastik hareketler de bana göre çok yanlış.

İki tarafa da kızamıyorum aslında. En büyük suç Oda'da. Bir yandan Zoro'nun hedefi yapıyorsun, en iyi kılıç ustası unvanı falan veriyorsun. Diğer yanda da Mf'de gelen geçeni Mihawk'ın karşısına geçirtip posta koyduruyorsun. Koydurmakla da kalmayıp Mihawk'ı o karakterler sayesinde durdurtuyorsun. Bu durum öyle "Mihawk davşanlara her şeyini kullanmaz xD" ile açıklanabilecek bir şey değil. Daha sonra Mihawk'ın da olduğu korsanların içinde yonkou kavramını çıkartıyorsun ve Garp'ın ağzından "En büyük 4 korsan" dedirtiyorsun. Wb ile denk kabul edilirler diye de ekletiyorsun.

Şimdi hal böyleyken bir tarafta gördüğümüz gerçekler var, diğer tarafta da beklentileri olan insanlar var. Açıkçası ben başka bir yonkouyu Mf'deki Mihawk'ın pozisyonunda düşünemiyorum bile. Olmuyor yani, bir türlü canlandıramıyorum kafamda. Hayır böyle yapacaktın madem, öyleyse hiç getirmeseydin Mihawk'ı oraya. Ek olarak işin bir de şu kısmı var. Akainu'nun yaptıklarının yarısını Mihawk yapsaydı eminim ki Mihawk Roger'a tek atar diyenler bile türeyecekti.

Aslında yine orta yol bulunur ama Mihawk'ın yonkou olduğunu savunan kesim aynı zamanda yonkou için 2 amirali tuttuğu gibi kulakların tuttuğu gibi silkip atar demesi de var. Bana sorarsanız son derece absürt bir durum. Bundan dolayı da Mihawk'ı amiral olarak görenlere tepki gösteriliyor.

Ne diyeyim, garip bir karakter. Yerli-yabancı tüm forumlarda bu herifin seviyesi tartışılıyorsa orada bir sıkıntı var demektir. Ateş olmayan yerden duman çıkmıyor bildiğiniz gibi.

@Shakky
Mihawk=amiral diyorum ve diğer konuda da amiraller shichilerin içinden geçer diyorum. Ne olacak şimdi? Elastik mi olduk yani?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık