Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk'ın Resmi Unvanı Hakkında

Dünyanın en iyi futbolcusu, yada en kaliteli futbolcusu dersin ama insan için en kaliteli yada en iyisi demezsin.
Birinin ünvanı insan olması üzerine, diğerinin ünvanı kılıç ustası olması üzerine.
Yani kılıç bir maharet işi olduğu için en iyisi dersen zaten en zirvesini işaret edersin.
Ama insan maharet işi olmadığından en iyisi dersen havada kalır bu yüzden en güçlü dersin.
Dil bilgisinden anlayanlar daha iyi açabilir durumu...

Doğru yere parmak basmışsın fakat dünyanın en güçlü kılıç ustası ile dünyanın en güçlü adamı farklı.
Yani Mihawk dünyanın en iyi kılıç ustası ise bu sadece yeteneğinden kaynaklanmıyor. Kılıç ustalığı sadece cambazlık değil aynı zamanda fiziksel ( douriki ) güçde gerektirir. O yüzden Zoro sürekli ağırlık çalışıyor.
Demek istediğim şey bu adamın yeteneği olduğu bir gerçek lakabı belki senin dediğin gibi yeteneğinden iyi kılıç ustası olmasından geliyordur fakat bu bu adamın güçsüz ya da çok güçlü olmadığı anlamına gelmez.

Dünyanın en güçlü kılıç ustası olsa bile ondan daha güçlü kılıç ustaları vardır seride. Sonuçta o ünvan dövüşerek alınıyor.

En iyi derken Mihawk`ın kılıç ustaları arasında en güçlüsü

Wb nin ise en güçlü derken fiziksel olarak en güçlü olarak yorumlayabilirmiyiz o zaman.

Saçma olacak ama, dünya boks, karete, güreş, tekvando, eskrim şampiyonu falan toplayalım. Hepsi eskrimci elemana kılıçta yenilir sanırım ama kavgada ortalama bir boksör gömer.

Mihawk da bu işte. Eline kılıç alıp yenemezsin. İşin içine başka şeyler girerse bilemem. Shanks da işte biraz boks, biraz güreş, biraz tekvando yapmış eskrimde kafaya oynayacak kadar yetenekli bir adam.

Eline kılıç alsa Luffy hayatta Zoro'yu yenemez. Meyvesi ile tekme tokat demiyorum kılıçla diyorum. Normal de vurur falan demeyin, adamlar kılıç düellosu yapıyorsa çamur dövüşmez. Bu seride sıkıntı biraz da o, şimdi meyveli adamı nereye koyacaksın. Fuji bir yandan meteor indirip yer çekimi ile denge bozup bir yandan kılıçla saldırabilir ve yenerse en iyi mi olacak? Saf kılıçla yenmesi lazım. Haki doriki falan tamamda meyve işi bozuyor. Fuji meyvesiz savaşsa yenemiyorsa en iyi yine Mihawk olur bana göre.

Dünyanın en iyi kılıç ustası işte. Kılıçla savaşan kimse onu yenemez, üstünlük sağlayamaz. Bu ünvanın ağırlığını seride kılıçların değeri tam oturmadığından algılayamıyoruz. Wano arcında anlaşılır, dünyanın en iyi kılıç ustasının ne demek olduğu.

Adam kılıç ustası zaten. Sadece Kılıç kullanarak kimsenin Mihawk'ı yenemeyeceğini anlıyorum ben buradan. Tabii ilerleyen zamanlarda değişebilir bu durum. Sen bunun aksini mi iddia ediyorsun? (Şu anki bilinen duruma göre konuşuyorum.)
Yener, ancak kılıç ustalığı alanında değil, fiziksel ve Haki olarak üstün gelirse, ''daha güçlü'' bir kılıçustası çıkar. Bu sebepten en iyi ünvanı kullanılmış, en güçlü değil.

Dünyanın en iyi futbolcusu, yada en kaliteli futbolcusu dersin ama insan için en kaliteli yada en iyisi demezsin.
Birinin ünvanı insan olması üzerine, diğerinin ünvanı kılıç ustası olması üzerine.
Yani kılıç bir maharet işi olduğu için en iyisi dersen zaten en zirvesini işaret edersin.
Ama insan maharet işi olmadığından en iyisi dersen havada kalır bu yüzden en güçlü dersin.
Dil bilgisinden anlayanlar daha iyi açabilir durumu...
Fark şuradan geliyor, deniyor ki ''Mihawk en güçlü kılıçustası'' haliyle Shanks' kadar hakisi ve Fujitora kadar Haki'si vardır, otomatikman. Halbuki ünvan ''en iyisi'' , en iyi kılıçustalığı, en güçlü kılıçustası değil. Bu çok önemli bir fark. Beyazsakal'ın ünvanı herkesi güç olarak kapsıyorken, Mihawk sadece kılıç konusunda en iyisi, eline kılıç alan başka birisi ondan güçlü olabilir, başka alanlarda, mesela fiziksel ve Haki olarak üstün olarak onu yenebilir. Bahsedilen buydu. Shanks bu sebeple Mihawk'ı yener, çünkü Mihawk en güçlü değil en iyi kılıçustası.

Mihawk

''kılıç ustalığı'' kulvarında ''en iyi olan'' adam işte. Hiçbir ''kılıç ustasına'' karşı kaybetmemiş. (unvan el değiştirmiş olabilir, en iyi ölmüş bu çöreklenmiştir vs. Verilenlere göre yorum yapıyorum.) Bu onun gücüne örnek teşkil etmiyor mu?

Katılmıyorum. En iyi unvanını tutup da sirk cambazı olarak görmenin manası yok. Kılıç ustalarının üstünde olan birisi Mihawk.

Katılmıyorum. En iyi unvanını tutup da sirk cambazı olarak görmenin manası yok. Kılıç ustalarının üstünde olan birisi Mihawk.
Kılıçustalarının üstünde zaten, ama kılıçustalığında. Fiziksel ve Haki olarak üstün değil. Mesela Shanks dünyanın en güçlü kılıç tutan adamı olabilir, ama en kaliteli kılıçustası Mihawk'tır.

En iyi derken Mihawk`ın kılıç ustaları arasında en güçlüsü

Wb nin ise en güçlü derken fiziksel olarak en güçlü olarak yorumlayabilirmiyiz o zaman.
WB insanlar arasında en güçlü ilan edilmiş, genel olarak her yönden ele almışlar demişler ki en güçlü WB.

Mihawk ise en iyi kılıçustasıdır, en kalitelisi en büyüğü denmiş, ama kılıç tutanlar arasında en güçlü değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık