Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk'ın Resmi Unvanı Hakkında

Bu dediğine katılmıyorum. Yonkou unvanı daha büyük. Bu dediğine göre Yonkou olmak, Dünyanın En İyi Kılıçustası olmaktan daha kolay.
Ben şöyle düşünüyorum, Shansk Mihawk'ı yenemedi. Şayet Mihawk kaybetmiş olsa idi, en iyi kılıç ustası olamazdı. Çünkü bu iki adamın duellosu dünyanın her yerine yayılmış. Sence bu iki adamın duellosunda kaybeden en iyi kılıç ustası olabilir mi? Olamaz. Buradan yola çıkarak, Mihawk kesinlikle yenilmemiştir diyebiliyorum.

Mihawk yenilmemişse, beraberlik ya da Mihawk galibiyeti vardır. Ne kadar Mihawk'ın gücüne güvensem de Shanks'ı yenmiştir demek içimden gelmiyor, bu yüzden berabere kaldıklarını düşünüyorum.

Mihawk'ın ise en iyi olmak için ısrarla Shanks'a düello teklif ettiğini, defalarca dövüşüp birbirlerine üstünlük sağlayamadıklarında Shanks'ın ünvandan vazgeçip, diğer düşmanlarına odaklandığını, akabinde yonkou olduğunu düşünüyorum.

Mihawk, bana göre kendine bi tayfa bulsa yonkou olur.

Mihawk

Ben şöyle düşünüyorum, Shansk Mihawk'ı yenemedi. Şayet Mihawk kaybetmiş olsa idi, en iyi kılıç ustası olamazdı. Çünkü bu iki adamın duellosu dünyanın her yerine yayılmış. Sence bu iki adamın duellosunda kaybeden en iyi kılıç ustası olabilir mi? Olamaz. Buradan yola çıkarak, Mihawk kesinlikle yenilmemiştir diyebiliyorum.

Mihawk yenilmemişse, beraberlik ya da Mihawk galibiyeti vardır. Ne kadar Mihawk'ın gücüne güvensem de Shanks'ı yenmiştir demek içimden gelmiyor, bu yüzden berabere kaldıklarını düşünüyorum.

Mihawk'ın ise en iyi olmak için ısrarla Shanks'a düello eteklif ettiğini, defalarca dövüşüp birbirlerine üstünlük sağlayamadıklarında Shanks'ın ünvandan vazgeçip, diğer düşmanlarına odaklandığını, akabinde yonkou olduğunu düşünüyorum.

Mihawk, bana göre kendine bi tayfa bulsa yonkou olur.
Bir ihtimali atladın, Mihawk daha önceden en iyi kılıç ustası unvanını almıştı, yenişemedikleri için unvan sahibinde kaldı.

Mihawk ünvanı kimden almıştır ?
Rayleigh veya Shougun'dan güçlü olmadan bu ünvanı aldıysa herhalde biraz sıvama olacak.

Mihawk, KK'lığı kendisini geçmekten bile zor olduğunu söyledi. En iyi ihtimalle 1-2-Mihawk. 1 KK. 2'ye ne diyorsan artık.
Elbette kk olmak deiku olmaktan zordur. Ancak bunun güçle bir alakası yok. KK olmak için yapılması gerekenler ile deiku olmak için yapılması gerekenler farklı.

En basitinden eğer Zoro Mihawk'ı Baratie'de yenseydi deiku olacaktı. Yani Doğu Mavi'yi bile terk etmesine gerek yoktu ama yenemedi.

KK olmak içinse tayfa kuracaksın ve çok güçlü olacak. GL'yi aşacaksın Yeni Dünya'larda dolaşacaksın, Raftel için kitabelerdi falandı fistandı derken binbir türlü zorluk ve kişinin gücüyle alalasız engel var.

Yani kk olmak komplike ve bir kişiyi aşan bir iş. Ancak deiku olmak bireysel bir iş.

Mihawk

Elbette kk olmak deiku olmaktan zordur. Ancak bunun güçle bir alakası yok. KK olmak için yapılması gerekenler ile deiku olmak için yapılması gerekenler farklı.

En basitinden eğer Zoro Mihawk'ı Baratie'de yenseydi deiku olacaktı. Yani Doğu Mavi'yi bile terk etmesine gerek yoktu ama yenemedi.

KK olmak içinse tayfa kuracaksın ve çok güçlü olacak. GL'yi aşacaksın Yeni Dünya'larda dolaşacaksın, Raftel için kitabelerdi falandı fistandı derken binbir türlü zorluk ve kişinin gücüyle alalasız engel var.

Yani kk olmak komplike ve bir kişiyi aşan bir iş. Ancak deiku olmak bireysel bir iş.
Ben o sözü güç kıstası olarak görüyorum. Senin dediğin gibi de yorumlanabilir.

@Phoneix
Kaido en güçlü adam diye değil, en güçlü canlı diye çıkarıldı.
Wb'nin son zamanlarında Shanks'tan veya Kaido'dan güçlü olduğunu sanmıyorum, yaşlı ve hasta haliyle geçmişin sıfatını taşıyordu.
Tamam geçmişin sıfatıni taşıyor ama sen o adamı yenemezsen alamazsın o sıfatı. Kaido, deviremedi yani WB'yi. Dikkat edersen de WB öldükten sonra tanıtıldı ve en güçlü canlı dendi. Mangaka WB'yi ikinci plana atmak istese pekala olmeden tanitabilirdi ama yapmadi.

Ustune daha yakin zamanda 'WB bile' dedirtti, Kaido bile degil. Mom bilmiyor mu hasta oldugunu WB'nin? Tanitildiginda serumlara bağlıydı la.

WB, en guclu idi, Kaido ikinci. Gorunen o. Bence o hali de en gucluydu. Benim su an düşüncem, Akainu'yu iki vuruşta kısa süreli felce sokacak (ki dibe düşmese üçüncü bir vuruşta oldurebilmesi demek), beş yuz kusur yara+gogse magma+yarim kafa ile dovuse devam edebilecek biri olmadığı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık