Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Meyvelerin Evrimi

Ben mera'nın hiyerarşik üstü magu olmasına rağmen mera'nın bazı yönlerden magudan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden evrim dersek diğer meyvenin özelliklerinin hepsine sahip olmalı üstüne yeni güçleri olmalı.
Ancak hiyerarşik olarak kesin olan magma-alev de bile bence alevin artıları var. Buz-kara bakarsak, daha önce Aokiji soğuk logiası olduğu iddia ediliyordu bende o zaman kar üretmesi gerektiğini söylemiştim. İlerleyen zamanda ise gördük ki Aok buz adammış, kar içinde ayrı bir logia bile varmış. Kısaca ben evrime yada üstünlüğe inanmıyorum(teke tek üstünlük hariç) yani her meyve kendine özel bana göre.
Evril geçiren, geçirilenden üstün olacak diye bir şeyi hiç düşünmedim. O kısımda iş kullanıcıya düşüyor. Numa Numa no Mi bir Amiral'de olsa, daha farklı şekilde görürdük.

İlginç bir düşünce, ama ben Oda'dan bu tür bir sistem beklemem açıkçası,

Ve birde bu tür birşey olsa bence Suna Numa'nın evrilmiş hali olmalı, evrim sırasında Suna Numa'ya oranla çok daha etkili yetenekler kazanırken bariz bir yanetki olarak sıvılara karşı zayıflık oluşmuş, gibi.

Pek sanmıyorum böyle olacağını ama meyve olayı ile ilgili pek bi fikrim de yok açıkcası akışına bıraktım, ilerde açıklanır nasıl olduğu

Ben mera'nın hiyerarşik üstü magu olmasına rağmen mera'nın bazı yönlerden magudan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden evrim dersek diğer meyvenin özelliklerinin hepsine sahip olmalı üstüne yeni güçleri olmalı.
Ancak hiyerarşik olarak kesin olan magma-alev de bile bence alevin artıları var. Buz-kara bakarsak, daha önce Aokiji soğuk logiası olduğu iddia ediliyordu bende o zaman kar üretmesi gerektiğini söylemiştim. İlerleyen zamanda ise gördük ki Aok buz adammış, kar içinde ayrı bir logia bile varmış. Kısaca ben evrime yada üstünlüğe inanmıyorum(teke tek üstünlük hariç) yani her meyve kendine özel bana göre.
Soğuğun kar üretmesi komple senin hüsnü kuruntundu. Hava -20 derece olduğunda kar olmasının garantisimi var ki soğuk meyvesi kar üretsin. Kar hava akımı, basınç, soğuk hava ve bütün bunların etki edebileceği su molekülü bulunduğu takdirde oluşur. Soğukla karı ilişkilendirmek ilkokuldan sonra sadece komik olur.

@xCrowLey nickli arkadaş güzel açıklamış. Doğada bulunan maddeler bunlar. Bazıları diğerin özü gibi bir şey. Ateş-magma gibi. Bir ilişki olduğu doğru ama bu olayı meyvelerin evrimi olarak yanlış olur bence.

Güzel bir düşünce. Ama nasıl evrimleştikleri konusu biraz havada kalıyor gibi bilgi eksikliği yüzünden. Şöyle bir şey olabilir ; örneğin tarihte bir zaman da Mera'yı kullanan birisi o meyvenin seviyesini aşıp çok üst seviyelere taşıyıp magu seviyesine çıkmış olabilir ve o meyve o şekilde evrilmişte olabilir.

Helal olsun Smoker aynı şeyi ben de düşünüyordum :good: Kalifa'yla Alvida, Luffy ile Bellamy arasında da var. "Aynı ağacın şeytan meyveleri" gibi bişey bunlar

A$CE

Ben evrim gibi birşey düşünmüyorum, doğada magmada var ateşde var,ayrıca evrim deyince onların üstüne bişey katmış olması filan lazım kum evrim geçirip bataklık oluyor ama busefer sunanın özelliklerni kaybediyor, terimler nasıl genel-özel diye ayrılıyorsa meyvelerde genel-özel diye ayrılıyordur, meyve evrimi bana çok ironik geliyor.

Ben evrim gibi birşey düşünmüyorum, doğada magmada var ateşde var,ayrıca evrim deyince onların üstüne bişey katmış olması filan lazım kum evrim geçirip bataklık oluyor ama busefer sunanın özelliklerni kaybediyor, terimler nasıl genel-özel diye ayrılıyorsa meyvelerde genel-özel diye ayrılıyordur, meyve evrimi bana çok ironik geliyor.
hay bin muhalefet bak kardeşim adam zaten demiyorki akainu önce ateşi yedi evrim geçirdi magma oldu yani bu konu pokemon evrimi gibi değil ironik ne alaka ...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık