Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Meyvelerin Evrimi

sadece logia içinmi geçerli bu meyveleri evrimi? buggy'nin meyvesiyle law'ın meyvesi ve kinemon'un meyvesi de bana bağlantılı gibi geldi?

birde enel'in meyvesi de kizaru'nun ki ne evrimleşmiş olamazmı?

sadece logia içinmi geçerli bu meyveleri evrimi? buggy'nin meyvesiyle law'ın meyvesi ve kinemon'un meyvesi de bana bağlantılı gibi geldi?

birde enel'in meyvesi de kizaru'nun ki ne evrimleşmiş olamazmı?
Paramecia için de düşünüyorum. Onlar içinde de geçerli.

Sanmıyorum.

evrimleşmiş olması demek zamanında bu meyvelerden en az 2 tane var olduğu manasına gelir. Ve şöyle birşey olmuş olması demektir:

2 tane kum meyvesi var diyelim. Bitanesini birisi yiyor zamanında. Sonra ölüyor meyve tekrar oluşuyor ama meyvenin ruhu dünyadaki zayıflıklarını görüp olan göre bir evrim geçiriyor. Ama aynı meyveden aynı zamanda 2 tane olamaz. yani demem o ki bir meyve evrim geçirirse evrim geçirememiş hali nasıl olacak. Diyelimki 1 tane vardı. hayatı gördü evrim gerçekleşti ve çamur olarak yeniden doğdu. E kum olarak kim doğacak. Bir ağaç ele alalım bu ağacın yaratacağı şeytan meyveleri arasına böylece yeni bir meyve eklenmiş olacak ve o ağaç standart olarak gene kum meyvesini çıkaracak. Bu durumda şeytan meyvesi kitabının bir sınırı yoktur. Sınırsız sayıda şeytan meyvesi olabilir.
Diğer meyve hayatına devam eder, bu meyve farklı şekilde kendini oluşturur.

@Smoker'in dediği gibi meyvelerde bir evrimleşme olayı var.
Bu evrimleşme olayı şöyle bir şey olabilir. Meyve ilk olarak bir ağaçta çiçek halinden başlayarak olmaya başlar. Meyvenin halleri;

1. Meyvenin ilk etapta olmamış hali var.....Bu aşamada meyvenin ilk oluşum evresidir ve meyvede bir şekillenme vardır ama tadında bir eksiklik olabilir. Bu aşamada meyve çok sert olabilir ama tadı kötüdür.

2. Meyvenin normal olmuş hali...... Bu kısımda meyve yeterli olgunluğa ulaşmıştır. Tadı ve şekli normal denecek seviyededir. Sertlik ve yumuşaklık orta karardır.

3. Meyvenin çok olmuş hali...... Bu kısımda meyve fazlasıyla olmuştur. Meyvenin tadı çok ağır olabilir. Meyve de yumuşama vardır ve iç özellikleri tavan yapmıştır.

Meyvelerdeki bu haller meyvenin ağaçtan kopup düşmesine göre değişmektedir. Bu ağaçtan kopma olayları da ağacın bulunduğu ortama göre değişebilir.
Eğer ağaç denizde ise, denizin durgunluğu veya dalgalanmasına göre değişebilir.
Eğer ağaç karada ise, çevresel doğa olayları, havanın rüzgarlı veya durağan olmasına göre değişebilir.

Bu yazdıklarıma göre sıralama yapmaya çalışırsam,
Smoker az veya normal olgunlukta, cc ise tam olgunlukta
Kaya meyvesi az olgunluk olabilir. Croco normal olgunluk. Caribou ise çok olgunluk.
Ace normal olgunluk. Akainu ise çok olgunluk.
Aokiji normal olgunluk. Monet ise çok olgunluk.

Aynı aile grubundaki meyveler olgunluk seviyelerine göre farklı isimlendirilebilirler.
@Smoker'in yazısını okurken kafamda böyle bir şey canlandı. Yazıyı okumadan önce aklımda böyle bir düşünce de yoktu. Birden bire böyle bir şey çıktı ortaya. Düşündüklerimi ne kadar anlatabildim onu da bilemiyorum :flaugh:

Edit: Şeytan nerede diyorsanız. O da ağacın kendisidir.

Evrim doğada ki eksikliğin tamamlanmasının yada değişen şartlara ayak uydurulmasının adıdır. Kanada ihtiyacı olmayan hayvanların kanatlarının kullanılmamaktan körelmesi ve zamanla yok olması gibi aksi de mümkündür. Suna suna yetersizse ve geliştiyse hala suna suna'nın bulunması anlamsız olur. Meyveleri oda uydururken hayalgücünü kullanıyo ve haliyle kendi yazdıklarını geliştirerek yada değiştirerek bişeyler yazıyo. Meyvenin bi sonraki basamağa çıkabilmesi demek kullanıcının da sınırına ulaştıktan sonra pokemon misali evrilmesini gerektirir. Bana kalırsa olay oda'nın şu vardı buda şöyle olsun diyerek yaptığı şeyler.

Konuyla çok ilgisi olmasada benim kafama takılanda BB nin meyveyi kendisine geçirdikten sonra yeni meyve çıkıp çıkmadığı.

Ben mera'nın hiyerarşik üstü magu olmasına rağmen mera'nın bazı yönlerden magudan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden evrim dersek diğer meyvenin özelliklerinin hepsine sahip olmalı üstüne yeni güçleri olmalı.
Ancak hiyerarşik olarak kesin olan magma-alev de bile bence alevin artıları var. Buz-kara bakarsak, daha önce Aokiji soğuk logiası olduğu iddia ediliyordu bende o zaman kar üretmesi gerektiğini söylemiştim. İlerleyen zamanda ise gördük ki Aok buz adammış, kar içinde ayrı bir logia bile varmış. Kısaca ben evrime yada üstünlüğe inanmıyorum(teke tek üstünlük hariç) yani her meyve kendine özel bana göre.

tigerwoods

yanlız böle bişey varsa gosu gosu magellanın meyvesinin evrimleşmiş halidir bence ve moku mokudan çok daha üstün moku mokunun bir saldırı formunu göremedik daha ama gosu gosu bu konuda oldukça iyi ve düşününce saldırı için gosu çok daha avantajlı kesinlikle

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık