Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Meruem vs Gon

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    68
Şu ana karakter babası sevdasını bırak. Ging'de kopyalama var göründüğü kadarı ile, Meruem'i nereye alıyor.
Kopyalama gücü diğerlerininki gibi bir nen yeteneği değil tam olarak. Ging nen konusunda aşırı deneyimli ve tam bir usta olduğu için kendisinin yediği fiziksel bazda nen saldırılarını kopyalayabiliyor. Gerçek nen yeteneğini henüz görmedik.

Netero 10 yıl daha genç olsam veya ah eski gücümde olsam indirirdim diye bir şey demedi ki, kral bariz güçlüydü. Savaşmak bile istemedi, nen falan kullanmadı bile. Ging veya Pariston'un şimdi alabileceği bir seviye değildi.
Bu karıncalar gidecekleri yerde daha alt seviyede kalıyorlarmış. Gittiklerinde anlarız neyin ne olduğunu. Netero'da zaten bildiğim kadarıyla baya bir gücünden düşmüştü. Öyle gidip antrenman yapıp da eskiden olduğu kadar güçlü bir hale de gelmemiştir.

Bu karıncalar gidecekleri yerde daha alt seviyede kalıyorlarmış. Gittiklerinde anlarız neyin ne olduğunu. Netero'da zaten bildiğim kadarıyla baya bir gücünden düşmüştü. Öyle gidip antrenman yapıp da eskiden olduğu kadar güçlü bir hale de gelmemiştir.
Normal karıncalardan bahsedildi sanırım Meruem dahil değil.
Savaşmaya gönüllü olmadan, nen yeteneği kullanmadan bile açık ara galibiyet kazanan Meruem'den güçlü insan olacağını şuan için sanmıyorum.
Netero'dan güçlü insanlar olabilir. Oğlu, Ging, Pariston vs. Ama Meruem ile Netero arasındaki fark çoooooook fazlaydı.
Meruem'in nen kullanan ve ciddi dövüşen halinden güçlü insan çıkması imkansız gibi bir şey.

Bir insanın Netero'dan o kadar güçlü olması imkansız gibi gözüküyor.

Normal karıncalardan bahsedildi sanırım Meruem dahil değil.
Savaşmaya gönüllü olmadan, nen yeteneği kullanmadan bile açık ara galibiyet kazanan Meruem'den güçlü insan olacağını şuan için sanmıyorum.
Netero'dan güçlü insanlar olabilir. Oğlu, Ging, Pariston vs. Ama Meruem ile Netero arasındaki fark çoooooook fazlaydı.
Meruem'in nen kullanan ve ciddi dövüşen halinden güçlü insan çıkması imkansız gibi bir şey.

Bir insanın Netero'dan o kadar güçlü olması imkansız gibi gözüküyor.
Niye imkansız anlamıyorum ben? Meruem o seviyeye insanlarla beslenerek gelmedi mi? Hani bir sınır çekilmedi ki? Bir sınır yok direk sana bağlı gelişmen. Kendini o seviyeye eriştirebilecek insanlar çıkabilir.

Yami

Bence Ging Netero'dan daha güçlüydü. Netero'nun kendisi dememiş miydi benden güçlü olanlarda var şu an diye? Diğer taraftan Ging'in yeteneği çok değişik bir yetenek. Meruem'i de yenebilecek güçteydi bence.
Senin yorumlarin hep ayni dogrultuda gidiyor. Bayagidir one cikiyorsun. Su karakter babalari konusunda arkadas soylemis zaten. Hangi seriye baksam ana karakterin babasi herkesten gucludur imasi yapiyorsun. Onepiece,naruto,hunter... Elde verilerin olmadan olasilik halinde bile kesinlik belirtiyorsun. Kendine karsi antipati uyandiracaksin. Umrunda olmasa bile bu iyi bir davranis degil.

Senin yorumlarin hep ayni dogrultuda gidiyor. Bayagidir one cikiyorsun. Su karakter babalari konusunda arkadas soylemis zaten. Hangi seriye baksam ana karakterin babasi herkesten gucludur imasi yapiyorsun. Onepiece,naruto,hunter... Elde verilerin olmadan olasilik halinde bile kesinlik belirtiyorsun. Kendine karsi antipati uyandiracaksin. Umrunda olmasa bile bu iyi bir davranis degil.
Son Manga bölümlerini okudum. Ging sandığımdan çok daha fazla zeki ve güçlü çıktı. Diğer taraftan Kimera Karıncaların Kara Kıta için daha düşük seviyede kaldığı söylendi. Ve Netero'nun kendi sözleri de elimizde. Yani bunun olasılığı var. Benim söylediklerim benim için geçerli. Ve bunun Manga'da da önünü kesen bir şey yok. Olay niye buraya geliyor?

Bu arada dediğin şeyin karakteri savunmamla alakası yok. Evet fanı olabilirim. Ama boş yere de bunu savunmam. Gon'un yeminli hali için Pitou boşuna mı endişelendi? O hali Meruem'in ilk haline denk olabiliyorsa neden bir başkası için Meruem'in son haline eşit olunamasın. Ging'te efsanevi biri olarak gösterilmedi mi bize?

Sanki kafadan sallıyoruz.:S

Niye imkansız anlamıyorum ben? Meruem o seviyeye insanlarla beslenerek gelmedi mi? Hani bir sınır çekilmedi ki? Bir sınır yok direk sana bağlı gelişmen. Kendini o seviyeye eriştirebilecek insanlar çıkabilir.
Meruem ile Netero arasındaki farkı gördün değil mi? Bu fark oluşurken Meruem ne istekli dövüştü ne de nen kullandı. Aradaki fark burada zaten fazla.
Üstüne Meruem'in istekli ve Nen kullanarak dövüştüğünü farzet. Zaten seride olay Nen yetenekleri. Yeteneklerinle kazanıp, kaybediyorsun. Güç=Nen gibi bir şey.
Aradaki güç farkı daha da artar.

Ging'in Netero'ya bu kadar fark atması imkansız. Başka birisinin de. En güçlü avcılardan biri olan Netero'ya bu kadar fark atılması imkansız.
Bu yüzden şuan bir insanın Meruem'den güçlü olması imkansız gözüküyor.

Meruem ile Netero arasındaki farkı gördün değil mi? Bu fark oluşurken Meruem ne istekli dövüştü ne de nen kullandı. Aradaki fark burada zaten fazla.
Üstüne Meruem'in istekli ve Nen kullanarak dövüştüğünü farzet. Zaten seride olay Nen yetenekleri. Yeteneklerinle kazanıp, kaybediyorsun. Güç=Nen gibi bir şey.
Aradaki güç farkı daha da artar.

Ging'in Netero'ya bu kadar fark atması imkansız. Başka birisinin de. En güçlü avcılardan biri olan Netero'ya bu kadar fark atılması imkansız.
Bu yüzden şuan bir insanın Meruem'den güçlü olması imkansız gözüküyor.
Nen yetenekleri olayların seyrini çok değiştirebiliyor. Belki fiziksel olarak o kadar güçlü olamazlar. Ama yenebilecek seviyede olabilirler. Diğer taraftan yolculuğuna yeni çıkmış Gon direk yeminle bu seviyeye gelebiliyorsa neden yıllardır avcılık yapan kişiler o seviyede olamasın. Bir sınır yokken Netero eskiden çok güçlüydü diye bir sınır çiziyorsun.

Bence Ging Netero'dan daha güçlüydü. Netero'nun kendisi dememiş miydi benden güçlü olanlarda var şu an diye? Diğer taraftan Ging'in yeteneği çok değişik bir yetenek. Meruem'i de yenebilecek güçteydi bence.
Bana Netero'nun benden daha güçlüleri var dediği sahneyi söylesene. Netero şu anki gücü 50 sene öncekinin yarısı bile değilmiş. Kendisi öyle diyor.

Son Manga bölümlerini okudum. Ging sandığımdan çok daha fazla zeki ve güçlü çıktı. Diğer taraftan Kimera Karıncaların Kara Kıta için daha düşük seviyede kaldığı söylendi. Ve Netero'nun kendi sözleri de elimizde. Yani bunun olasılığı var. Benim söylediklerim benim için geçerli. Ve bunun Manga'da da önünü kesen bir şey yok. Olay niye buraya geliyor?

Bu arada dediğin şeyin karakteri savunmamla alakası yok. Evet fanı olabilirim. Ama boş yere de bunu savunmam. Gon'un yeminli hali için Pitou boşuna mı endişelendi? O hali Meruem'in ilk haline denk olabiliyorsa neden bir başkası için Meruem'in son haline eşit olunamasın. Ging'te efsanevi biri olarak gösterilmedi mi bize?

Sanki kafadan sallıyoruz.:S
Seni eleştirmek için söylemiyorum yanlış anlamada Kimera karıncaların Kara kıtadaki varlıklardan daha düşük seviyede olduğunu söyleyen başkan bozuntularının kaçı gidip kara kıtadaki canavarlarla dövüşüp sağ kalıp geri gelip kısa bir süre içinde doğup büyük bir güce kavuşan Kimera Karıncaların kralı Meruem ile dövüştü ? Hepsi laftan ibaret serideki eli cebinde oturduğu yerden para alan morukların aksine meruemin gücüne tanıklık eden ve savaşan tek insan ve moruk Netero. Ve Meruem de Nen kabiliyetini geliştirmemişti şöyle söyleyeyim mesela Pitou kukla geliştirmişti Doktor Bickyimiydi neydi onu yaratmıştı ama Meruem hiç bir şey geliştirmedi dümdüz devam etti sadece nen kullandı.
Ya vuracağı yeri ko ile kapladı ya da tüm vücuduna yaydığı aura zaten rakibine zarar verebilecek düzeydeydi ve bu düzeydeyken alacağı hasarı düşürebilecek bir aura gücüne sahip anlamınada geliyor.

Edit: Ha Meruem ile karşılan Netero son sözlerinde böyle birşey deseydi senden daha güçlü varlıklar canavarlar var deseydi bu adam Kara kıtaya gitti gördü geldi Meruemin gücünüde gördü ona göre söyledi biliyor der inanırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık