Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Meruem vs Gon

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    68

Yami

Netero hayatini kendinden daha guclu kisiler bulmaya adadi. Kara kitada bile kendini tatmin edemedi. Meruem gibi biri ile karsilasibca yillardir aradigi mutlak gucun bu oldugunu aninda kavradi. Kara kita icin meruem bi hicti demeniz sacmaliktan ote bir durum

Bana Netero'nun benden daha güçlüleri var dediği sahneyi söylesene. Netero şu anki gücü 50 sene öncekinin yarısı bile değilmiş. Kendisi öyle diyor.
Dediğini hatırlıyorum. Anime'de kaçıncı bölümdü hatırlamıyorum ama. Ben zaten onu savundum. Netero tam gücünde değildi. Baya baya gücünden düşmüş biriydi.

Seni eleştirmek için söylemiyorum yanlış anlamada Kimera karıncaların Kara kıtadaki varlıklardan daha düşük seviyede olduğunu söyleyen başkan bozuntularının kaçı gidip kara kıtadaki canavarlarla dövüşüp sağ kalıp geri gelip kısa bir süre içinde doğup büyük bir güce kavuşan Kimera Karıncaların kralı Meruem ile dövüştü ? Hepsi laftan ibaret serideki eli cebinde oturduğu yerden para alan morukların aksine meruemin gücüne tanıklık eden ve savaşan tek insan ve moruk Netero. Ve Meruem de Nen kabiliyetini geliştirmemişti şöyle söyleyeyim mesela Pitou kukla geliştirmişti Doktor Bickyimiydi neydi onu yaratmıştı ama Meruem hiç bir şey geliştirmedi dümdüz devam etti sadece nen kullandı.
Ya vuracağı yeri ko ile kapladı ya da tüm vücuduna yaydığı aura zaten rakibine zarar verebilecek düzeydeydi ve bu düzeydeyken alacağı hasarı düşürebilecek bir aura gücüne sahip anlamınada geliyor.
İşte ben olayın netliğini savunmuyorum zaten. Olabilir diyorum. Manga'nın ucu şu an her şeye açık. Kara Kıta başka bir yer. Ve bildiğim kadarıyla Karıncalar o dünyadan. Yani Meruem'den daha güçlü canavaların olma olasılığı da var. Şu an hikaye o yöne kayıyor.

Bu karıncalar gidecekleri yerde daha alt seviyede kalıyorlarmış. Gittiklerinde anlarız neyin ne olduğunu. Netero'da zaten bildiğim kadarıyla baya bir gücünden düşmüştü. Öyle gidip antrenman yapıp da eskiden olduğu kadar güçlü bir hale de gelmemiştir.
İlk halini Killia'ya gösterdi ve Killia ölürsünüz dedi. Netero'da yarı gücü civarındayım dedi. Yanındakiler de bizim kadar güçlüsün diye kızdılar. Sonra antremanlara başladı ve kondisyon falan kazandı. Diyorum ya Netero eski gücümde olsam kralı da alırdım gibi bir şey demedi, demek ki aradaki fark muazzam. Krala çizik atamadı, hani daha ne kadar güçlü vurabilir. 0. el bile sonuç almadı, ses hızında yaptı bunları, bu kadar hızı olmayan birisi krala dokunamaz bile. Zeno Zoldyck, Netero başkanı nasıl tanımladı. Biz bir paranın iki yüzü gibiyiz ama asla ona denk olamadım, o her daim benden üstündü, dedi.:) İnsanlık tabi ki güçlenir ama bunun için bir şeyler lazım. Kara kıtaya gidip gücü uyandıracaksın falan ve Netero'nun ne kadar uğraştığı meçhul. Ne kadar zorluk o kadar güç.:D
Kopyalama gücü diğerlerininki gibi bir nen yeteneği değil tam olarak. Ging nen konusunda aşırı deneyimli ve tam bir usta olduğu için kendisinin yediği fiziksel bazda nen saldırılarını kopyalayabiliyor. Gerçek nen yeteneğini henüz görmedik.
Ben o güç kral gibi badas karakterler için önemli değil diye düşünüyorum yoksa belki 2-3 avcıyla ya da orta zor durumlarda kendisine çok fazla avantaj sağlayacak güç kopyalamıştır. Seviye farkı yüksekse basit teknikler yalan oluyor.

Dediğini hatırlıyorum. Anime'de kaçıncı bölümdü hatırlamıyorum ama. Ben zaten onu savundum. Netero tam gücünde değildi. Baya baya gücünden düşmüş biriydi.

İşte ben olayın netliğini savunmuyorum zaten. Olabilir diyorum. Manga'nın ucu şu an her şeye açık. Kara Kıta başka bir yer. Ve bildiğim kadarıyla Karıncalar o dünyadan. Yani Meruem'den daha güçlü canavaların olma olasılığı da var. Şu an hikaye o yöne kayıyor.
Öyle bir şey demiyor. Sadece yanındakilere şu an ancak sizin kadar güçlüyümdür diyor dalga geçmek için. Yoksa en güçlü insan olduğu şu götürmez bir gerçek bana göre.

Dünden beri burada konuşuyoruz ben senin neyi desteklediğini biliyorum bende aynı görüşteyim seninle. Bu serideki güç seviyesinin zirvesinde seri bitene kadar Meruem duracak diye birşey yok elbet onuda geçecek insanlar vardır. Netero bile diyor insanoğlunun sınırsız potansiyelini küçümseme diye bunu söyleten mangaka illa ki Meruemin seviyesini de az da olsa geçecek başka karakterler yaratacak yada Gon'u veyahut kilit rol oynayan birisi Pariston olabilir Ging olabilir bu seviyeye taşıyabilir. Ben şu söylediğine katılmıyorum daha doğrusu mangada geçen söze katılmıyorum.
'' Kara Kıtadaki canavarlar , canlıların zorluk seviyesi a-b zorlukta ve Kimera Karıncalarından daha güçlü / tehlikeli. Belki bu cümleyi insanlık geni almadan hayatta olan Kimera Karıncalarına kıyasla söylenen bir söz olabilir. Fakat tam tersi ise hem Kara kıtaya gidip orada varlıkların gücüne şahit olup hemde Meruem'in gücüne şahit olacak birisi bu lafları söylemeli ki izleyicilerde okuyucularda hem fikir olup akılları ile savaşmasınlar. Netero ölürken deseydi ki senden daha güçlü yaratıklar var o zaman derdim ki bu adam Kara kıtaya gitti bu kralın gücünü de gördü demek ki Kara kıtada daha güçlü yaratıklar var o zaman inanırdım. :good:

İlk halini Killia'ya gösterdi ve Killia ölürsünüz dedi. Netero'da yarı gücü civarındayım dedi. Yanındakiler de bizim kadar güçlüsün diye kızdılar. Sonra antremanlara başladı ve kondisyon falan kazandı. Diyorum ya Netero eski gücümde olsam kralı da alırdım gibi bir şey demedi, demek ki aradaki fark muazzam. Krala çizik atamadı, hani daha ne kadar güçlü vurabilir. 0. el bile sonuç almadı, ses hızında yaptı bunları, bu kadar hızı olmayan birisi krala dokunamaz bile. Zeno Zoldyck, Netero başkanı nasıl tanımladı. Biz bir paranın iki yüzü gibiyiz ama asla ona denk olamadım, o her daim benden üstündü, dedi.:) İnsanlık tabi ki güçlenir ama bunun için bir şeyler lazım. Kara kıtaya gidip gücü uyandıracaksın falan ve Netero'nun ne kadar uğraştığı meçhul. Ne kadar zorluk o kadar güç.:D

Ben o güç kral gibi badas karakterler için önemli değil diye düşünüyorum yoksa belki 2-3 avcıyla ya da orta zor durumlarda kendisine çok fazla avantaj sağlayacak güç kopyalamıştır. Seviye farkı yüksekse basit teknikler yalan oluyor.
Pitou baya baya endişeleniyor. Gon'un o zaman ki varlığını Krala tehdit olarak görüyor. Gon bir yeminle bu düzeye erişebiliyor. Diğer taraftan aklımı kurcalayan neden bunu Netero yapmadı? Netero zaten kendisini feda etmek için gelmiş. Ölmek umrunda değil. Ki kendini sonunda patlatıyor da. Netero başkan acaba neden yemin etmedi? Bu yemin ile Gon bu seviyeye gelebiliyorsa bu neyi gösteriyor? Potansiyeli mi? Yok eğer gelinemeyecek bir noktaya taşıyorsa Netero başkanın yemin etmemesi saçma oluyor.

@Nekomamushi

Zaten ben bunu sadece Ging için de demiyorum. Şu an en ön planda olan Ging diye onu söyledim. Bu Netero'nun oğlu da Pariston'da görmediğimiz biri de çıkabilir.

Yami

Pitou baya baya endişeleniyor. Gon'un o zaman ki varlığını Krala tehdit olarak görüyor. Gon bir yeminle bu düzeye erişebiliyor. Diğer taraftan aklımı kurcalayan neden bunu Netero yapmadı? Netero zaten kendisini feda etmek için gelmiş. Ölmek umrunda değil. Ki kendini sonunda patlatıyor da. Netero başkan acaba neden yemin etmedi? Bu yemin ile Gon bu seviyeye gelebiliyorsa bu neyi gösteriyor? Potansiyeli mi? Yok eğer gelinemeyecek bir noktaya taşıyorsa Netero başkanın yemin etmemesi saçma oluyor.
Meruemle karsilasmadan meruemi öldurmeyi garantiledi zaten. Niye ikinci kez kendini intihara atsin.

Bu dediğinin tek açıklaması dün yanlış hatırlamıyosam @Millennium Wizard demişti o da bi forumda felan okumuş Netero o hızlı el hareketleri yani kısacası hızı için yemin etmiş koşul öne sürmüş olabilir. Bu ne olabilir ? Kara Kıtada günde bilmem kaçtane 10 sene yumruk çalışıcam olabilir vb. Neteronun gücünün orda uyanmasıda ayrı bir gizem tabi.

Meruemle karsilasmadan meruemi öldurmeyi garantiledi zaten. Niye ikinci kez kendini intihara atsin.
İkinci kez intihar ne demek oluyor? Zaten Netero ölmek için gelmiş oraya. Gon bir yeminle denk olabilecek seviyeye geliyorsa Netero'nun da yeminle bu seviyeden daha fazlasına erişmesi olanaklı mı diye soruyorum? Eğer öyleyse bombaya zehire gerek kalmayacak. Bu Yemin az çok gelinebilecek potansiyeli gösteriyorsa zaten o seviyeye erişilebileceğini gösteriyor. Ama eğer erişilmeyecek bir yere taşıyorsa seni Netero direk yeminle bu olayı yapardı diyorum. Netero'nun yemin etmemesinin sebebi belki de olduğundan çok daha fazlasına kendisini taşıyamayacak olmasıdır.

Netero ile Meruem arasındaki farkı anlayamadığınızı düşünüyorum. FArk çok fazla.
Bir insanın Netero'ya bu kadar fark atması imkansız.
Düşünün bir insan gelecek, en güçlü avcılardan biri olan Netero her şeyini kullanacak karşısındaki insan onu takmayacak. Ve bu karşısındaki adama hiçbir şey olmayacak.
Mümkün mü? Nen yeteneği de değil bu hiçbir şey olmama olayı.

Çok güçlü nen yetenekleri için koşul gerekiyor. Kite'ın silahı örneğin. Herhangi bir numarası çok güçlü olmalı. Ama işte handikapı var. O numara gelmezse güçsüz oluyorsun. Şansa bağlamış kendini.

Bu tarz ölümcül bir Nen yeteneğinin de çıkması zor. Kullanması zor yani. O koşul gerçekleşmeden ölebilirsin. Gon boşuna taş-kağıt-makas yapmıyor.

İnsanların seviyesi yetersiz. Kara Kıta'dan 3 kişi dönebilmiş yaşayacak düzeyde olan. Bunlar ise diyor ki Kara Kıta'da galibiyet yok. Sadece hayatta kalma var.

Bu insanların biri Netero diğeri de Zoldyck. Zirve halleri büyük ihtimalle.

Bu Netero, Meruem'i görünce zaten inanamıyor gücüne falan.

İnsanlar Kara Kıta'da evrim mi geçirecek, ekstra güç mü uyandıracak onu bilemem. Ama o güce erişmeleri için bu tarz bir şey şart!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık