Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mangadaki Kutucuklar

Kutucukların içinde yazılanlar tartışılabilir mi?

• Kullanılan toplam oy
    44
bence tartışılmaz. Ancak algıda görecelilik olmasının nedeni çeviriden kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi? Yani japonca-ingilizce çevirisini demiyorum direk kültürle alakalı olan kısım.
Belki japonca yaratık denildiğinde akıllarında canlanan şey ile bizim aklımızda canlanan şey farklıdır bu yüzden görecelilik oluşuyordur?

Gücü nasıl tanımladığına bağlı olarak değişir bu sorunun cevabı. Eğer biri Mihawktan güçlü bir kılıç ustasıysa gider yener onu, yenme gayretine girmiyorsa güçlüyüm demesinin bir anlamı olmaz.

Wb'de aynı şekilde bir şeyler yapmış ve bu ünvanı almış. Eğer birisi daha güçlü olsaydı çıkardı karşısına ve yenerdi. Adam beğenmediğin haliyle 3 Amirale de meydan okudu ve en güçlüsünü yendi. Emin ol diğer Yonkoulardan zayıf olsa direkt olarak indirirlerdi.

Diyeceğim o dur ki birisi daha güçlü olduğunu iddia ediyorsa çıkar karşısına aksi taktirde daha güçlü değildir. Bu adamların ünvanları niye bu kadar gözünüze batıyor anlamıyorum. Kabullenin artık en iyileri onlar.

Tartışılabilir diyen arkadaşlar Kaido ve Wb dışında tereddüde düşmüşler mi merak ettim???
Weewil hakkında kendini ilan etmiştir deniyor.
Buggy'nin kendine verdiği dahi unvanını kullanıyor.
Kaido için bir söylentiden bahsediyor.

Daha çok kurgu içindeki bilinirlikleri üzerine tanımlamalar var o kutucuklarda.

O kutucuklar ana/doğru cümleler geçiyor her zaman. Olasılık ve/veya gibi tarzı anlatım değil, hep ana/doğru bilgi veriliyor, diye düşünüyorum.

Bazen fazla kurcalıyorsunuz Manga'yı ama bence bu fazla :D

Cümleyi net hatırlamıyorum ama, "Ortada bir dövüş varsa, paranı Kaido'ya bas" diye çevirebiliriz MangaStream çevirisini. Ben göze daha hoş gelsin diye öyle çevirmiştim o zaman.
O zaman yanlış değilmiş yine yakın bir anlama geliyor.Reiper söyleyip duruyordu yanına Kaido'yu da al diye oradan aklımda kalmış.

Kaido'nun unvanı değil söylentisi var gibi geldi bana İnsanlar böyle olduğunu söylerler gibi...
Bilmiyorum ama Mihawk ve WB için aynı durum geçerli değil gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık