Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mangadaki Kutucuklar

Kutucukların içinde yazılanlar tartışılabilir mi?

• Kullanılan toplam oy
    44

Roronoa Zoro

WB dünyadaki bütün canlılardan güçlü mü?
WB dünyadaki en güçlü canlıysa neden "dünyanın en güçlü adamı" yerine Kaido gibi "dünyanın en güçlü yaratığı" ünvanını almadı? Sonuçta Kaido da bir insan, gidip dünyanın en güçlü canlısı ünvanı varken biri neden adamı desin? Kaido insan değil mi yoksa? Sorular sorular aklımdaki sorular.

Anladım.
Peki WB konusunda sıkıntı yok mu? O WB Dragon'dan, Shanks'tan güçlü mü? :(

WB(Marineford) vs Shanks konusunda %70 küsür Shanks oranı vardı arkadaşlar!!! Nerede o oyları verenler??!!

Yaşlı ve hasta halinin Dragon'dan ve Shanks'tan güçlü olması ne bileyim mantıklı gelmiyor.
Sapasağlam, gencecik Garp'ın oğlu, Luffy'nin babası Dragon yaşlı ve hasta WB'den güçsüz mü? :/ Bilemiyorum.
La o yalan zaten 3 saatlik savaşa dayanamayan en güçlü mü olur. Belli bir seviye üstü savaşlar günlerce sürebiliyor. Al Wb yi yarın gün savunmaya oyna adam kendi kendine ölcek zaten :artiz: O ifade ağır fail.

Anladım.
Peki WB konusunda sıkıntı yok mu? O WB Dragon'dan, Shanks'tan güçlü mü? :(

WB(Marineford) vs Shanks konusunda %70 küsür Shanks oranı vardı arkadaşlar!!! Nerede o oyları verenler??!!

Yaşlı ve hasta halinin Dragon'dan ve Shanks'tan güçlü olması ne bileyim mantıklı gelmiyor.
Sapasağlam, gencecik Garp'ın oğlu, Luffy'nin babası Dragon yaşlı ve hasta WB'den güçsüz mü? :/ Bilemiyorum.
Ya kafamı karıştırıyor dediğim durum WB olayı. Cidden muamma. O hâliyle en güçlü olabileceğini pek aklım kesmiyor.

WB dünyadaki bütün canlılardan güçlü mü?
WB dünyadaki en güçlü canlıysa neden "dünyanın en güçlü adamı" yerine Kaido gibi "dünyanın en güçlü yaratığı" ünvanını almadı? Sonuçta Kaido da bir insan, gidip dünyanın en güçlü canlısı ünvanı varken biri neden adamı desin? Kaido insan değil mi yoksa? Sorular sorular aklımdaki sorular.
İnsan değil

@Monkey D. Luffy tek sorun Wb'nin ilk göründüğü sırada en güçlü olup olmadığıysa sorun yok.Wb dünyanın en güçlü adamı olarak biliniyor.Oda da bunu belirtiyor.Bu Oda'yı yalancı çıkarmaz.

Dİğer yandan Kaido var.Ama ben bu Oda denen heriften nedense Shanks'ı en güçlü adam olarak tanıtmasını bekliyorum.Yani hiç bi dayanağım yok ama tam Oda'lık bi hareket gibi geliyor bana :/

Roronoa Zoro

Mesela "Weevil"da WB'nin oğlu değil de WB'nin oğlu olduğu iddia eden demiş bunun gibi durumlar olayı iyice değiştiriyor.

@Marco
Tartışılmaz mı WB'nin en güçlü olup olmadığı???? :/ Adamın kalbi duruyor la hep. Yorulup duruyor dövüşürken. :/ Haki falan kullanamıyor. :/

Garp'tan nasıl güçlü oluyor en büyük soru işareti de bu.
WB hasta, Garp değil ama WB en güçlü? Gene bir mantıksal hata var gibi.

Halk korsan diye ve One Piece'e en yakın kişi diye bence Garp yerine WB'ye vermiş olmalı ünvanı.
Mesela "Weevil"da WB'nin oğlu değil de WB'nin oğlu olduğu iddia eden demiş bunun gibi durumlar olayı iyice değiştiriyor.
Aynen bunu unutmuşum. Bu Weevil olayı da var. Tartışılsın diye öyle vermiş bildiğin. Kendi fikrini/düşüncesini yazmadığını gösteriyor bu bence.
Yazsa WB'nin oğlu olduğunu iddia ediyor ama değil yazması ya da dediğini yazması lazımdı. Bildiğin halkın gözündeki tanımını yazmış.

Herşey tartışılabilir sonuçta insan kaleminden çıkma bir seri, evrensel gerçeklere dayanmıyor. Yani adam istese BB'i KK yapar, isterse Zoro'yu öldürür gibi gibi. Atıyorum Kaido hakkında dünyanın en güçlü yaratığı der sonrasında onu daha güçsüz birine indirtir. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir sonuçta adam istediğini vezir yapar.

Yazıların Tanrısal bakış açısı ile verildiğini ben de düşünmüyorum. Zaten böyle bir bakış açısı ile verilse mangadaki gizem ortamı ortadan kalkar. Orada yazılanlar üçüncü kişinin bakış açısı ile veriliyor. Malumunuz üçüncü kişi de objektif olamaz, subjektiftir. Yani kutulara tamamı ile güvenilemez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık