Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mangadaki Kutucuklar

Kutucukların içinde yazılanlar tartışılabilir mi?

• Kullanılan toplam oy
    44
Uzun zamandır tartışmayı düşündüğüm bir konuydu fakat konusunu açmak şimdiye kısmet oldu.

Biliyorsunuz mangaka kutucukların içinde bize bilgiler veriyor. Size rastgele örnekler paylaşacağım.
Mihawk'ın tanıtımı
Garp'ın tanıtımı

Buggy'nin 2 yıl sonraki tanıtımı

Jinbei'nin tanıtımı

Kaido'nun tanıtımı
Weevil'ın tanıtımı
Dressrosa'daki durum hakkında bilgi veriyor.

Bilgi vermek için kullanıyor bu kutucukları. Bunda hem fikiriz. Fakat aklımı kurcalayan bazı konular var.

-Dünyanın en güçlü adamı
WB'nin ünvanı. Yaşlı, hasta WB'nin ünvanı. Yani bu demektir ki diğer tüm insanlardan o haliyle daha güçlü.
Mantıklı mı peki? Bana mantıklı gelmiyor. Diğer sağlıklı Yonkoulardan ve Dragon'dan o haliyle güçlü olması mantıklı gelmiyor.
Garp hasta değilken ve bu ikili Roger'ın dengiyken niye ünvan WB'de? WB sonradan hastalandıysa hala ünvan niye onda eğer bu mangakanın sözüyse?

-Dünyanın en iyi/en güçlü kılıç ustası
Mihawk'ın ünvanı. Kafamda şöyle bir soru oluşuyor. Bu ünvanı almak için ne yapmak gerekiyor? Mihawk'ı yenmek.
Yani Mihawk'tan güçlü birisi de olabilir fakat Mihawk'ı yenmesi gerekiyor ünvan için. Mangaka'nın direkt sözü ise bu böyle birisinin olma ihtimali yok.
Mantıklı gelmiyor bana böyle bir şey.
Zoro bu dövüşü geçiştirse ve Mihawk'ı güç olarak aşsa mangaka onu bu ünvanla mı tanımlayacak yoksa dövüşü mü bekleyecek ünvanı vermek için?

-Dünyanın en güçlü yaratığı/canlısı/varlığı
Kaido. Bu ünvana WB yaşarken sahip miydi? Sahip değilse WB öldükten sonra mı aldı? Bu ünvan onu diğer tüm canlılardan kesin olarak güçlü mü yapar yoksa sadece bir lakap mı bu?
Mangaka'nın sözüyse tartışmaya kapalı. Fakat sadece halk tarafından verilen bir lakabı mangaka kutuya yazıyorsa tartışılabilir.

-Yonkou
Teach tayfayı topluyor. WB'yi öldürüyor. Halk onu Yonkou olarak tanımıyor. Marco'yu yendikten sonra Yonkou olarak anılmaya başlıyor.

Bu kutucuklar mangakanın tartışılamayacak sözleri, bilgileri mi yoksa tartışılabilecek şeyler mi? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Kendi fikrime gelince bu kutucukların One Piece dünyasında bilinen şeyleri söylediğini düşünüyorum. Sanki bu her şeyi daha iyi açıklıyor gibi geliyor bana.

Kutuların sunulması da farklı. Buna göre tartışılabilirliği değişir.

Mesela WB için ya da Jinbe için verilen kutular yazı halinde direkt bilgi olarak verilirken Kaido için verilen kutular ise bir anlatıcı ağzından anlatılıyor. Biri direkt bilgi öteki ise sanki bir söylenti gibi.

Sabit kutular tartışılamaz ama anlatıcı ağzından olanlar tartışılabilir bana kalırsa.

Yanlış hatırlamıyorsam bir Sbs'de 2 karakterden hangisinin daha güçlü olduğu sorulmuştu. Oda'da böyle saçma sapan tartışmayı bırakın gibi birşey söylemişti. Bence Oda boşu boşuna tartışmasınlar diye bu kutucukları yazıyor.

Oda tarafından doğrudan söylenmiş, tartışılmaya gerek olmayan şeyler. Ama mesela Kaido daki Creature tanımı gayet tartışmaya uygun.

Oda tarafından doğrudan söylenmiş, tartışılmaya gerek olmayan şeyler. Ama mesela Kaido daki Creature tanımı gayet tartışmaya uygun.
Bizim taraftasın sanıyordum seni. :(

Arkadaşlar WB'nin lakabı durumu da var. Dünyanın en güçlü adamı. Bu tartışılmayacak bir şey mi? :/
Yaşlı, hasta WB dünyanın en güçlü adamı mı?

Bizim taraftasın sanıyordum seni. :(

Arkadaşlar WB'nin lakabı durumu da var. Dünyanın en güçlü adamı. Bu tartışılmayacak bir şey mi? :/
Yaşlı, hasta WB dünyanın en güçlü adamı mı?
Yaşlı ve hasta hali dahil dünyanın en güçlü adamı.Ancak yaralanmış ölmek üzere olan hali değildir sadece.Zaten onun için Squardo devreye sokuldu.
Daha savaşın başında Wb ilk kez harekete geçerken Sengoku bağırıyor dünyanın en güçlü adamı diye.Kutucukları geçtim Sengoku söylüyor.Bilgi ve tecrübede aşmış bir adam.Ona da mı inanmayacağız.Bu adam 2 sene önce en güçlüydü işte.Kaido'yu falan da bozguna uğratmış galiba.

Benim kafamı karıştıran tek durum o. Onun dışında Oda'nın resmi taa nımları diye düşünüyorum.
Anladım.
Peki WB konusunda sıkıntı yok mu? O WB Dragon'dan, Shanks'tan güçlü mü? :(

WB(Marineford) vs Shanks konusunda %70 küsür Shanks oranı vardı arkadaşlar!!! Nerede o oyları verenler??!!
Yaşlı ve hasta hali dahil dünyanın en güçlü adamı.Ancak yaralanmış ölmek üzere olan hali değildir sadece.Zaten onun için Squardo devreye sokuldu.
Daha savaşın başında Wb ilk kez harekete geçerken Sengoku bağırıyor dünyanın en güçlü adamı diye.Kutucukları geçtim Sengoku söylüyor.Bilgi ve tecrübede aşmış bir adam.Ona da mı inanmayacağız.Bu adam 2 sene önce en güçlüydü işte.Kaido'yu falan da bozguna uğratmış galiba.
Yaşlı ve hasta halinin Dragon'dan ve Shanks'tan güçlü olması ne bileyim mantıklı gelmiyor.
Sapasağlam, gencecik Garp'ın oğlu, Luffy'nin babası Dragon yaşlı ve hasta WB'den güçsüz mü? :/ Bilemiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık