Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy'nin İndireceği İlk Amiral

Luffy'den Dayak Yiyecek İlk Amiral Kim Olur?

• Kullanılan toplam oy
    169
Luffy en başta Big Mom'ın planını bilmeden Cracker'i indirmişti. Ama Luffy Cracker'i öldürmedi dersen de sadece ölmesini umursamadı diyeyim ben. Cracker ada turu yaparken ölseydi de umursamazdı.

Bunun üstüne pastayı parçaladı, adamını öldürmekten daha çok kötü bir şey olan resmi kırdı, Big Mom'ı öldürmeye çalıştı, Kata'yı indirdi falan.

Belki Luffy Big Mom'dan daha fazla kusurlu derken abartmış olabilirim ama kesinlikle en az Big Mom kadar kusurlu.

Ama zaten senin de kabul ettiğin gibi Kata dövüşünde Kata'nin pek suçu yoktu. Yani dediğim gibi amiraller iyi biri, Luffy kanuna karşı gelip onları indiremez lafı bana çok mantıklı gelmiyor.
Sanji'nin başından beri zorla getirildiğinin farkındalar. Bu mesele Zou'da açıklığa kavuşuyor. Pasta parçalama resim kırma ise hepsi suikast planları öğrenildikten sonra oluyor.

Kata'yı da sütten çıkmış ak kaşık gibi görmenin bir anlamı yok. Anasının yaptığı şeylerin de farkındadır herhalde.

Onu geçtim her ne sebeple olursa olsun adamın tayfadan elemanını sen rehin alıyorsun. Dua etsin Luffy olduğu güçteydi. Yoksa adayı başına yıksa yeridir.:D

Sanji'nin başından beri zorla getirildiğinin farkındalar. Bu mesele Zou'da açıklığa kavuşuyor. Pasta parçalama resim kırma ise hepsi suikast planları öğrenildikten sonra oluyor.

Kata'yı da sütten çıkmış ak kaşık gibi görmenin bir anlamı yok. Anasının yaptığı şeylerin de farkındadır herhalde.

Onu geçtim her ne sebeple olursa olsun adamın tayfadan elemanını sen rehin alıyorsun. Dua etsin Luffy olduğu güçteydi. Yoksa adayı başına yıksa yeridir.:D
Başta Sanji zorla götürülmüştü ama iyi niyetli gibi duruyordu. Big Mom'ın kızlarından biri ile evlenmek kötü bir şey değil. Buna karşılık Luffy'nin yaptığı daha kötü. Ondan sonrası dediğim gibi durumu eşitliyor en fazla.

Kata anasının yaptıklarını biliyor olsa bile uyumaktan başka çaresi yok. Hem vicdanen, hem de bunu yapmazsa anası tarafından öldürülme ihtimali var.

Vicdanen kısmını da şöyle diyeyim. Annen arabayla birini ezip öldürüp kaçsa gidip polise ihbar eder misin?

Başta Sanji zorla götürülmüştü ama iyi niyetli gibi duruyordu. Big Mom'ın kızlarından biri ile evlenmek kötü bir şey değil. Buna karşılık Luffy'nin yaptığı daha kötü. Ondan sonrası dediğim gibi durumu eşitliyor en fazla.

Kata anasının yaptıklarını biliyor olsa bile uyumaktan başka çaresi yok. Hem vicdanen, hem de bunu yapmazsa anası tarafından öldürülme ihtimali var.

Vicdanen kısmını da şöyle diyeyim. Annen arabayla birini ezip öldürüp kaçsa gidip polise ihbar eder misin?
Vallaha burda çarpmalık bir durum yok. Bildiğin tezgah var. Oturmuyor örneğin buraya. Vicdanen rahatlamak istese tam aksine zıttını yapar doğru bildiği şeyden dolayı anasına karşı çıkardı. Onu geçtim Katakuri de korsan adam. Hepten Coby'miş gibi bakmayalım adama.:D

Son düzenleme:
Ya zaten denizciler ile bir son savaş olacaksa, Luffy adamlarına hadi toplanın denizcileri dövmeye gidiyoruz diyecek biri değil. Arkasında bir sebep olması lazım. O savaşta bir amirali aynı koramiralleri indirdiği gibi arc bossu olarak değil de yoldan geçerken indirdi tarzı bir şey olur.

Konuyu açarken indirecekten kastım öldürecek değildi bu arada. Dövmeyi kastetmiştim. Akainu'yu dövse ilk indireceği amiral Akainu olmuş oluyor.

Onun dışında atıyorum Aokiji falan da masum değil. Saul muydu tam hatırlamıyorum, o devi niye öldürdü mesela? Veya dünya hükümetinin halini bildiği halde kaç sene amirallik yaptı. Kızaru sırf bir kutsal mal için neler neler yaptı. Aokiji, Kızaru, Garp vs. hepsinin elinde aynı kan var. Sadece Akainu'ya göre daha temiz duruyorlar.

Dediğim gibi Luffy'nin arc bossu olarak bir amiral indirme ihtimali bence de çok düşük. Ama bunun sebebi sizin bağladığınız şey değil.

Illa masum vs masum dövüşü istiyorsanız Luffy vs Kata var mesela. Orada Kata'nin %10 kusuru varsa Luffy'nin %60 kusuru vardı. Big Mom'ın Luffy'e yaptıkları bile Luffy'nin Big Mom'a yaptıklarının yanında az kalıyor. Sırf bu olay yüzünden amiral indirmeme olayının dediğiniz şekilde olacağını sanmıyorum.

Edit: Bence Ryo'nun falan arc bossu olma ihtimali de var dediğim gibi, ama ihtimali az.
Yubashiri'nin dediği gibi emir eri onlar.Kizaru için mesela kutsal ejderler için yaptı demişsin ama dışardan öyle gözükmez olay.Sonuçta adam denizci olarak korsan dövdü.Yani gayet normal bi durum.Diğerlerinin durumu da aşağı yukarı aynı.Kata olayında da korsan vs korsan vardı.Onda da çok bi sıkıntı görmüyorum aslında.

Kata için hak veririm de nasıl Big Mom yaptığı Luffy'nin yaptıklarından daha kötü? Sanji'yi katletme planları yapan Big Mom değil miydi? Luffy az bile yaptı Big Mom'a.

Big Mom serideki en şerefsiz karakterlerden biridir. Sanji'nin yüzüne gülerek yalanlar söylemiştir. Sinsi pis ninenin tekidir.
Biri Luffy'i öldürme planı yerine şapkasını kaçırıp yakma planı yapsa adamın soyuna sopuna söversin xD Hem de ne kadar kıymetli olduğunu bilip bunu yapsa 2x falan söversin. Boş işler Hasan top kek yani :byee:

Biri Luffy'i öldürme planı yerine şapkasını kaçırıp yakma planı yapsa adamın soyuna sopuna söversin xD Hem de ne kadar kıymetli olduğunu bilip bunu yapsa 2x falan söversin. Boş işler Hasan top kek yani :byee:
Luffy birinin adamını zorla şantajla kaçırıp bir de yüzüne karşı gülerken onu düğününde katletme planı yapsa önce Oda'ya söverim, sonra Luffy'e söverim sonra da seriyi bırakırım.

Luffy birinin adamını zorla şantajla kaçırıp bir de yüzüne karşı gülerken onu düğününde katletme planı yapsa önce Oda'ya söverim, sonra Luffy'e söverim sonra da seriyi bırakırım.
İyi de diğerinin yaptığı kötülükle bunu niye kıyaslıyorsun. İkisinin de kötü olması gerçeğini gözardı etmene gerek yok. Madem öyle yaptı buna tepkisini verir ne bileyim gider döver yada başka şeyler yapar ama en kıymetli hazine olarak geçen şapkasıyla eş değer bir eşyayı adi bir planla yok etmeye falan çalışması bilemiyorum yani xD

Luffy, dostunu vurup balıklara atan adamla birilerini katletme planı yapmıştı seni ne kadar ilgilendiriyor bu durum bilmiyorum ama biraz yakınlar sanki anlattığınla :bilmem:

İyi de diğerinin yaptığı kötülükle bunu niye kıyaslıyorsun. İkisinin de kötü olması gerçeğini gözardı etmene gerek yok. Madem öyle yaptı buna tepkisini verir ne bileyim gider döver yada başka şeyler yapar ama en kıymetli hazine olarak geçen şapkasıyla eş değer bir eşyayı adi bir planla yok etmeye falan çalışması bilemiyorum yani xD

Luffy, dostunu vurup balıklara atan adamla birilerini katletme planı yapmıştı seni ne kadar ilgilendiriyor bu durum bilmiyorum ama biraz yakınlar sanki anlattığınla :bilmem:
Herkes Luffy'nin dostu zaten. En son Big Mom'ın adamı olan Pekoms Luffy'nin dostu oldu. Pekoms Luffy'nin dostu olabilecek ne yaptı?

Her şeyi geçtim bana Ace'in uykusunda WB'yi öldürmesinin haklı bir tarafı olduğunu savunan adam Luffy'i eleştiriyor. Ferit sen en son konuşabilecek kişisin burda. :D

Big Mom kendisine yapılan her şeyi haketmiştir. Ama WB canını bağışladığı adam tarafından uykusunda suikaste uğramayı hak etmemiştir. Bu kadar net.:D

Herkes Luffy'nin dostu zaten. En son Big Mom'ın adamı olan Pekoms Luffy'nin dostu oldu. Pekoms Luffy'nin dostu olabilecek ne yaptı?

Her şeyi geçtim bana Ace'in uykusunda WB'yi öldürmesinin haklı bir tarafı olduğunu savunan adam Luffy'i eleştiriyor. Ferit sen en son konuşabilecek kişisin burda. :D

Big Mom kendisine yapılan her şeyi haketmiştir. Ama WB canını bağışladığı adam tarafından uykusunda suikaste uğramayı hak etmemiştir. Bu kadar net.:D
Cevap veremedin değil mi konuyu hemen başka karaktere attın :hhh:

Herkes Luffy'nin dostu olunca sıkıntı olmuyor herhalde hahahaha çok komik ya. Neyse Ace bir korsan, WB de korsan isterse uyanıkken dalar isterse uykusunda. Ama WB'nin tayfasını ailesi gibi görüp kıymet verdiğini kendisi için hazine saydığını anladığında WB'ye zarar verebilmek için güçsüz gördüğü bir tayfa üyesine saldırsaydı dediğine katılabilirdim.

Neyse zaten sorduğum sorulara cevap veremeyeceğin ortada. En fazla her zaman yapıyor, yada herkes dostu ne var canım diyeceksin, konuyu daha fazla uzatmama gerek yok :hıh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık