Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy'nin İndireceği İlk Amiral

Luffy'den Dayak Yiyecek İlk Amiral Kim Olur?

• Kullanılan toplam oy
    169
Cevap veremedin değil mi konuyu hemen başka karaktere attın :hhh:

Herkes Luffy'nin dostu olunca sıkıntı olmuyor herhalde hahahaha çok komik ya. Neyse Ace bir korsan, WB de korsan isterse uyanıkken dalar isterse uykusunda. Ama WB'nin tayfasını ailesi gibi görüp kıymet verdiğini kendisi için hazine saydığını anladığında WB'ye zarar verebilmek için güçsüz gördüğü bir tayfa üyesine saldırsaydı dediğine katılabilirdim.

Neyse zaten sorduğum sorulara cevap veremeyeceğin ortada. En fazla her zaman yapıyor, yada herkes dostu ne var canım diyeceksin, konuyu daha fazla uzatmama gerek yok :hıh:

Bence luffy herhangi bir amiralle dövüşmez daha. Son savaşta ben amirallerin de im ve kutsallara karşı çıkacağı düşüncesindeyim.

Vallaha burda çarpmalık bir durum yok. Bildiğin tezgah var. Oturmuyor örneğin buraya. Vicdanen rahatlamak istese tam aksine zıttını yapar doğru bildiği şeyden dolayı anasına karşı çıkardı. Onu geçtim Katakuri de korsan adam. Hepten Coby'miş gibi bakmayalım adama.:D
Luffy masum olsa belki, ama bu adam anasını öldürmeye çalışmış. Kendini Kata'nın yerine koy sen de aynısını yapmaz mıydın? Ha kata melek değildir doğru. Ama dof, Croco, Enel ile kıyasla melek kalıyor. Ve anasının aksine bu dövüşü haketmedi.

Yubashiri'nin dediği gibi emir eri onlar.Kizaru için mesela kutsal ejderler için yaptı demişsin ama dışardan öyle gözükmez olay.Sonuçta adam denizci olarak korsan dövdü.Yani gayet normal bi durum.Diğerlerinin durumu da aşağı yukarı aynı.Kata olayında da korsan vs korsan vardı.Onda da çok bi sıkıntı görmüyorum aslında.
Böyle demem ayıp olacak ama yukarıda Alpamis ve Yubashiri'ye verdiğim cevaplar sana söyleyeceğim şeyleri kapsıyor, tekrar yazmaya üşendim şimdi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tam olarak emir eri sayılmazlar. Bir emir elinin aksine her şeyin farkındalar. Aokiji bedel olarak en büyük hayali olan denizcileri bıraktı demişsin. Adamın en büyük hayali her şeyin farkında olduğu halde orada çalışmakmış işte. Aokiji besbelli kötü bir adam. Ben de severim kendisini ama bu gerçek.

Kızaru da Ryo da Fuji de dünya hükümetinin kirli yüzünü biliyorlar. Buna rağmen hala denizci olarak kalabiliyorlarsa benim için kötüdür.

Luffy masum olsa belki, ama bu adam anasını öldürmeye çalışmış. Kendini Kata'nın yerine koy sen de aynısını yapmaz mıydın? Ha kata melek değildir doğru. Ama dof, Croco, Enel ile kıyasla melek kalıyor. Ve anasının aksine bu dövüşü haketmedi.

Böyle demem ayıp olacak ama yukarıda Alpamis ve Yubashiri'ye verdiğim cevaplar sana söyleyeceğim şeyleri kapsıyor, tekrar yazmaya üşendim şimdi :)
Onlara göre insan Kata'ya karşı empati kurabiliyor haklısın. Ona bir şey demiyorum zaten.

Luffy'nin her indireceği arc bossunda Oda önce yerini yapıyor. Luffy'nin bu adamı döveceğim kararını almasını sağlayan olaylar zinciri oluyor. Çünkü birçok shounenin aksine Luffy dünyanın en güçlüsü olmak istemiyor, en özgür adam olmak istiyor. Oda isterse amiraller için de güzel bir olaylar zinciri oluşturur. Ancak şu an bir amiral Luffy'ye sataşmadıkça Luffy gidip bir amiral indireyim demez. Luffy gidip durduk yere birine meydan okuyacak biri değil, bu sebeple çoğu arcta ağlak prensesler koymak zorunda kaldı Oda, tabi daha yaratıcı olabilirdi o ayrı.

Luffy'nin her indireceği arc bossunda Oda önce yerini yapıyor. Luffy'nin bu adamı döveceğim kararını almasını sağlayan olaylar zinciri oluyor. Çünkü birçok shounenin aksine Luffy dünyanın en güçlüsü olmak istemiyor, en özgür adam olmak istiyor. Oda isterse amiraller için de güzel bir olaylar zinciri oluşturur. Ancak şu an bir amiral Luffy'ye sataşmadıkça Luffy gidip bir amiral indireyim demez. Luffy gidip durduk yere birine meydan okuyacak biri değil, bu sebeple çoğu arcta ağlak prensesler koymak zorunda kaldı Oda, tabi daha yaratıcı olabilirdi o ayrı.
Akainu Ace i öldürdü daha iyi bir zincir halkası düşünebilirmisin üstelik Akainu onları durdurmaya bile kalksa Luffy bu adamla görülecek bir hesabim var deyip dövüşür

Akainu Ace i öldürdü daha iyi bir zincir halkası düşünebilirmisin üstelik Akainu onları durdurmaya bile kalksa Luffy bu adamla görülecek bir hesabim var deyip dövüşür
Bilmiyorum, Akainu'ya kini olsa Jimbei Aka-Aok dövüşünü anlatırken bir şekilde bu durum yansıtılırdı bize. Luffy o esnada uyuyordu tabi ama hiç ipucu vermemeyi tercih etti Oda o konuda. Neyse bir daha Akainu tayfanın gündeme geldiğinde daha iyi anlaşılır. Yine de Karasakal'a kin gütmeyen Luffy Aka'ya da gütmez gibi.

Luffy şu yeni gelen, henüz gösterilmeyen amirali yener.
Mantık basit:
-Akainu ilk gidecek kişi olmaz.
-Kizaru bugüne kadar hep 2. adamlarla karşılaştı. (Marco, Ben Beckman, Rayleigh) Bizimkilerden Zoro alır onu.
-Fujitora zaten denizcilerden ayrıldı ayrılacak.

Geriye bir tek o yeni eleman kaldı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık