Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Katakuri'nin Yenilgisi Vs. Mantığı

Dövmesin, öldürsün. Kol bacak koparsın. Kalkmasına müsaade etmesin. Bunlar hep bahane, Lufy dayak yiyerek kazanmasını bildi.
Ben Luffy kazanmadı demedim sonuçta adamı iradesiyle yıldırdı ve kazandı.Luffy'nin ölmeyeceği malum değil mi ayrıca ? Biz gidip başkasının hikayesini okumayacağımıza göre adam ölmeyecek.Gidip amiralle karşılaşsa Luffy,Oda yine öldürmezdi bunu bilmiyoruz sanki :D

Zoro vs Ms.1 Versiyon 0.2

Rakibe dokunamama, Tamamdır.
Rakibin üstün olduğunu kabul etme, Tamamdır.
Rakibin beni yenemezsin ulan hıyar demesi, Tamamdır.
Bir dünya sopa yeme, Tamamdır.
Dövüş içinde kendini geliştirme, Tamamdır.
Rakibin, hakkat adam iyi gelişti demesi, Tamamdır.
Tek atma, tamamdır.

İki yıl önce bu dövüş gerçekleşse ne Luffy ayna dünyasından kaçar, ne bilmem neyin altında kalıp raund kaybederdi. Oda biraz uzatmaya başladığı için anlamsız şeyler ekledi o kadar.

bende bu konuyu anlamadım katakuri misli ile yener ihtimali varken nasıl yenildi hala anlamadım ama dnin arzusunu söylesede bıraksak şunu be :D

Ben Luffy kazanmadı demedim sonuçta adamı iradesiyle yıldırdı ve kazandı.Luffy'nin ölmeyeceği malum değil mi ayrıca ? Biz gidip başkasının hikayesini okumayacağımıza göre adam ölmeyecek.Gidip amiralle karşılaşsa Luffy,Oda yine öldürmezdi bunu bilmiyoruz sanki :D
İşte vakti gelince onlarla karşılaşacak, Kuzan ile erken karşılaştı buzdan heykel oldu. Demek ki senaryo değil olay, Kata yetersiz kalmış. Şahsi fikrimi soruyorsan Op'de güç dengesi zaten yok. Mantıklı açıklamaya çalışmak anlamsız. Hikayeden zevk alın geçin.:D

Lufy vs Kata olayına gelene kadar arası uçurum olan bir sürü dövüş var ama göz önünde 20 bölüm okuduğumuz mantıklı mı diye konuşma gereği duyuyoruz. Mf arcı başlı başına. Ama Oda istediği gibi çizse kaç sayfa olurmuş diye savunuluyor, bence saçma. Şimdi istediği gibi çiziyor mu?

Bu tarz meselesi, hikaye ilerlesin. Güç dengesi sonra gelir. Lufy'yi çok ön plana alması da ekstra sorun oluyor. Lufy vs Kata olarak tasarlasaydı, daha güzel olabilirdi. Lufy, Craker'den güçlü herhalde derdik. Düşmanlarla peşin sıra Lufy savaşınca ve maksimumda zorlanınca nasıl seviye atladı oluyor? Snack ile başlasa yine aynı olurdu.

Son düzenleme:
İrade ve dayanıklılık yönünden Luffy'nin üstün olması şaşılacak bir şey değil. Ama tabi bir yonkou sağ koluna karşı bu kadar üstün olmasına şaşırdık hep beraber. Ama ben forumda abartıldığını düşünüyorum, ortada mantıksız bir durum yok gördüğüm kadarıyla.

Bu arada konuda dövüş güzel özetlenmiş.

Bizede fena vurmuş savaştır lakin benim için yoktur bu savaş. Olmamalı diye düşünüp yola devam ediyorum ben böyle torpil görmedim. Kata affedip yardım etse daha mantıklı olurdu bence tabi Neye niyet neye kısmet işte bakalım marco ne yapacak.

Bu dövüşten hoşlanmayanları dört gruba ayırıyorum. Her gün forumu takip eden birisi olarak vardığım sonuçtur. :/

1-) Gerçekten dövüşün gidişatından hoşlanmayanlar.

Bu grup daha dengeli bir dövüş ve en azından Luffy'nin bir iki sayı daha dövmesini bekleyenler için.

2-) Yanıldığını kabul edemeyenler

Daha doğru düzgün dövüş sahnesi bile görmeden Kata hayatta yenilmez diyerek sert tartışmalara girdiği için sonucu kabullenemeyenlerin mekanıdır burası.

3-) Kata sevenler

Son derece karizma ve davranışlarıyla çoğunluğu mest eden bir karakter. İşin içinde ağır düşmanlık da olmadığı için bu gruptaki insanlar üzüldüler Kata için. Luffy bile üzülmüşken normaldir bu durum. :/ Bende de ufak bir burukluk olmadı değil.

4-) Luffy'yi sevmeyenler.

Açıklama yapmaya gerek yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık