Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Karasakal Gerçekten Kötü mü?

Sizin düşünceniz.

• İyidir

Kullanılan: 10 5.7%
  • Kötüdür

Kullanılan: 128 73.1%
  • Ne iyi ne de kötüdür

Kullanılan: 46 26.3%

• Kullanılan toplam oy
    175
İyi-kötü insan değil de iyi kötü davranış olarak bakmalıyız bence.Teach arkadaşını öldürdü tayfasına ihanet etti.Kötü bir davranış.Gitti aç bir aileye yardım etti.İyi bir davranış.Eee bu adam iyi mi kötü mü şimdi?Çok göreceli bir kavram.Bunu karaktere bağlamalıyız.Bu adam kendi hayalleri için her haltı yapabilcek karakterde birisi.
Ha birde korkaklığına değinirsek,adam çağın en güçlü insanının iron-rule dediği suçu işlemiş.bunu göze almış.siz hala korkak diyonuz adama.El insaf.Karşına alacağın iki seçenek,iki adam var.Biri WB öteki Akauni.Teach akadan kaçtı korkak oldu.Eee WB'ı karşısına da aldı.Demem o ki Teach belki de Lufyy ile birlikte en cesur adamlardan biridir.

Teach sonucunu kestiremeyeceği savaşlara girmeyen bir insan.Yeneceğini öngörürse veya savaşması gerekiyorsa savaşır yoksa savaşmaz tüyer.İki yıl önce bende bıraktığı izlenim bu.Kimisi buna korkaklık der kimisi temkinli davranmak.
Beyazsakal'ı yeneceğini nereden kestirdi. Garp ve Sengoku'yu yeneceğini nereden kestirdi. Impel Down'ı basıp oradaki herkesi yenebileceğini nereden kestirdi. Devrimcilerin üssünü basıp oradan yenilmeden çıkacağını nasıl kestirdi. Temkinli davranmak değil, gereksiz dövüşlere girmemek ile alakalı bir olay. Adam devrimci üssüne saldırmaktan çekinmiyor, ama CP0'a karşı geri çekiliyor, bunun temkinli olmak ile alakası yok, gereksiz dövüşlere girmemek ile alakası var. Onlarca örnek verildi, serideki en güçlü karakterlerden birisine, belki de ilk 3'te ki bir karaktere gelipte konuyla alakasız şekilde korkak demek komik olur. Luffy Impel Down'da buna yumruk atıyor, Teach'te sinirlense, sen bana nasıl vurursun lan velet diyip dövüşe devam etse oradan Luffy'nin ölüsü çıkar. Ama Luffy'yi umursamıyor, bu temkinli davranmak mı, hayır, gereksiz dövüşlere girmemek ile alakalı bir olay.

Bence göze batan şey senin Teach konusunda mantıksız ve konu dışına sapıyor olman.

Daha önce Teach'in korkak olmadığına dair onlarca örnekler verildi. Birde gelmiş bu konuyla alakasız bir şekilde Teach korkaktır diyorsun.
Öncelikle konu dışına saptığım yok ama heralde fanı olduğun karektere laf geldiğini düşünüp atlamışsın olabilir.

Konu dışı değil çünkü fikrimi belirttim kötüdür dedim, bunun yanında defalarca söylediğim gibi bırak Türkiye'yi Japon'da bu manganın oyununu yapanlar bile teach'in bir bebe gibi ağlayarak yerde yatar halde saldırısını yapmışlar yani senin için benim yazdıklarımın mantıklı olmasıyla ilgilenmiyorum benim için korkağın önde bayrak tutanıdır :artiz:

Teach bildiğin kötüdür. Hani Luffy'e abinin idamına geç kaldın deyip alay etmesi bile bir kötülük örneğidir. Yani hayali mayalı bırakın bu işleri.

Ben @Aruj Barbarossa senin ne demek istediğini gayet iyi anladım. Bende az çok öyle düşünüyorum.
Teach kötü birisi yani yaptıkları öyle gösteriyor fakat içinde iyi biriside var az buçuk gördük bunu.
Lufyy ve Namiyle konuşması İd'de Luffyi esgeçmesi Ace'in canını bağışlamayı teklif etmesi ve diğer hareketleri bana öyle bir izlenim bıraktı.

Öncelikle konu dışına saptığım yok ama heralde fanı olduğun karektere laf geldiğini düşünüp atlamışsın olabilir.

Konu dışı değil çünkü fikrimi belirttim kötüdür dedim, bunun yanında defalarca söylediğim gibi bırak Türkiye'yi Japon'da bu manganın oyununu yapanlar bile teach'in bir bebe gibi ağlayarak yerde yatar halde saldırısını yapmışlar yani senin için benim yazdıklarımın mantıklı olmasıyla ilgilenmiyorum benim için korkağın önde bayrak tutanıdır :artiz:
Konu dışı olduğunu algılayamıyorsan diyecek bir şeyim yok. Konunun ana mesajında Teach iyi midir, kötü müdür diye sormuş, sen gelmiş korkaktır diyorsun, korkaklığın iyilik ve kötülük ile ne alakası var. İyi birisi korkak olabilir, kötü birisi korkak olmayabilir. İyilik ve kötülük göreceli kavramlar, korkaklığın ise hiç bir alakası bulunmuyor.

Genel Tartışma diye bir başlık var, oraya gidip Teach korkaktır diye bunu söyleyebilirdin. Ama sırf konuyu sabote etme amacıyla bunu yapıyorsun. Teach mangada geçtiği bölümde bile gidip bölüm yorumlarında konu dışına çıktınız diye mesajlar silinmişti ki o zaman tartışanlardan biri bendim hatta bölümde Teach'in adı geçti neden tartışamıyorsuz diye hesapta sordum ama sırf adı geçti diye başka konuda konuşturtmadılar, orada da tartışmayı başlatan sendin hatırlarsan. Orada buna konu dışı denmişti, şimdi de yine aynısı, benim fanı olup olmamanın bir önemi yok, senin belli ki takıntın var, çok kafaya taktıysan aç bir konu neden korkak olduğunu yaz, bizde neden korkak olmadığını sebepleriyle yazalım, öyle uzaktan korkaktır diyip sonra konudan kaçmakla olmuyor bu işler.

Konu dışı olduğunu algılayamıyorsan diyecek bir şeyim yok. Konunun ana mesajında Teach iyi midir, kötü müdür diye sormuş, sen gelmiş korkaktır diyorsun, korkaklığın iyilik ve kötülük ile ne alakası var. İyi birisi korkak olabilir, kötü birisi korkak olmayabilir. İyilik ve kötülük göreceli kavramlar, korkaklığın ise hiç bir alakası bulunmuyor.

Genel Tartışma diye bir başlık var, oraya gidip Teach korkaktır diye bunu söyleyebilirdin. Ama sırf konuyu sabote etme amacıyla bunu yapıyorsun. Teach mangada geçtiği bölümde bile gidip bölüm yorumlarında konu dışına çıktınız diye mesajlar silinmişti ki o zaman tartışanlardan biri bendim hatta bölümde Teach'in adı geçti neden tartışamıyorsuz diye hesapta sordum ama sırf adı geçti diye başka konuda konuşturtmadılar, orada da tartışmayı başlatan sendin hatırlarsan. Orada buna konu dışı denmişti, şimdi de yine aynısı, benim fanı olup olmamanın bir önemi yok, senin belli ki takıntın var, çok kafaya taktıysan aç bir konu neden korkak olduğunu yaz, bizde neden korkak olmadığını sebepleriyle yazalım, öyle uzaktan korkaktır diyip sonra konudan kaçmakla olmuyor bu işler.
Kardeş yazma bana lütfen...

Adamın niyeti belli ona lafımız yok. Yalnız biraz gerçekçi düşünmek gerekiyor. 10 yıllık arkadaşınız gelip size çok ciddi bir zarar verse ama duruşu belli der misiniz?
Başından beri planlamış ama bunu. Hani 10 yıl boyunca gerçek arkadaş olup karanlık meyvesinin gücünü gördükten sonra Tatch'ı öldürse net bir şey söyleyebilirdim ama şimdi bu konuda genel bir yargıya varmak için birçok şey eksik diye düşünüyorum. Aile babası olacağım diyen Beyazsakal bu ortamı kurabilmek için kim bilir kaç garibanı haşat etmiştir.

İlk olarak adam bir korsan.Normalde baktığımızda korsanların kötü olduğunu görürüz ama One Piece'de tam böyle değil.Yarı iyi yarı kötü korsanlar( Luffy - WB) tam kötü korsanlar( Teach - Kid) olarak ikiye ayırırız bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık