Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Karasakal Gerçekten Kötü mü?

Sizin düşünceniz.

• İyidir

Kullanılan: 10 5.7%
  • Kötüdür

Kullanılan: 128 73.1%
  • Ne iyi ne de kötüdür

Kullanılan: 46 26.3%

• Kullanılan toplam oy
    175
@Jason

"Aynı adam gidip dünyanın en azılı suçlularının kaçırıyor yanına alıyor.
Ama kötü değil hayali kral olmak o yüzden deyip işten sıyrılacak."

Yanına alması dışında(bu kısmın zaten kötülükle alakası yok) birebir Luffy değil mi?
Yanına aldığı adamlar suçlu.
Yani onları toplayıp neyi hedeflediği belli.

Kral olunca dünyaya mutluluk ve barış gelmeyecek bu adamlarla

Luffy ile kıyasına bakmıyorum. Orası konu değil.

Kötülüğü ağır basar bence.
Bence mutlak düşüncelere sahip olması daha ağır basıyor. %80'e %20 gibi. Bu adam size ne yaptı kardeşim? :D

@Jason

Kıyas için yazmadım zaten. Luffy, Ace, Roger, Beyazsakal gibi adamlar yok efendim özgürmüş, delikanlıymış muamelesi görürken Teach'e karşı böyle denilmesini anlamıyorum. Sonuçta aynı kişiler yorum yapıyor iki tarafa da.

L

Luffy ne kadar kötüyse o kadar kötü aşağı yukarı asıl farkı hayinliği oluşturuyor.Luffyde ne ocaklar söndürmüştür kimbilir ama dönüp arkasına hiç bakmıyor mangaka da göstermiyor.Odaya inanacak olsak sözde dressrosada kimse ölmedi en fazla burnu kanadı milletin. :/
Yaptıklarının sonucu kötülüğe yol açabilir. Ama Teach'in yaptıklarının sonucunu geçtim adamın direk kendisi kötü. Luffy dolaylı kötüdür bence. Direk olarak kötülük amaçlı yapmıyor yaptıklarını. Hepsinde de zaten bir mecburiyet olmuştur. Ace olayında abisiydi o yüzden ID'e daldı. Robin olayında arkadaşıydı onun için daldı. Bir şey demiyorum Luffy'nin yaptıkları sonuçta kötülüğe yol açtı.

Ama Teach öyle değil. Teach doğrudan kötüdür.Hadi arkadaşını arkadan bıçaklamasını geçtim. Size göre hayali ile arasındaki engeldi. Her şeyi geçiyorum. Ama neden bir insan alaycı bir şekilde kardeşinin idamına geç kaldın deyip üstüne gülebilir. Luffy'den böyle bir şey göremezsin. Bunun amacı direk kötülüktür. Yani başka türlü bir amaç olamaz. Hayali ile alaklı bir şey de değil.

Luffy dediğin adam düşmanının kendi nakamasına nasıl davrandığına göre bile sinirlenen bir adam. Teach gibi değil.

Bu konuda çok farklı yorumlar gelebilir. Yine Frp sisteminden yola çıkarsam Teach chaotic evil ise Akainu lawful evil'dir bence.
İyi biri görmek isterseniz Saula bakınız. :a:
Ohara'da suçlanacak taraf hükümetten başkası değil bence. Bütün adayı yıkıp onca kişiyi öldürüp sonra yalandan tahliye gemisi istenmez. Akainu'nun dediği gibi bir kişinin bile kaçması o saldırının iyice rezalete dönüşmesine neden olurdu.
Sengoku ve Akainuya karşı epey öfkem vardır, o yüzden pek deşmiyorum şimdilik. Keyfim kaçmasın.

Adama yami meyvesi verilmiş, manganın kötüsü olarak resmediliyor ama seviyesiz kötülerden değil, bilinç sahibi seviyeli kötülerden. Yani bir Belamy ya da bir Hordy ile aynı kefeye konamaz. Yaptıklarının farkında ve tercih etmiş.

Bu arada Sakazuki'ye eğer kötü derseniz gerçek dünyadaki herkes kötü, herkes şeytan, tabii masal dünyasında yaşıyorsanız bilemem :(

Yaptıklarının sonucu kötülüğe yol açabilir. Ama Teach'in yaptıklarının sonucunu geçtim adamın direk kendisi kötü. Luffy dolaylı kötüdür bence. Direk olarak kötülük amaçlı yapmıyor yaptıklarını. Hepsinde de zaten bir mecburiyet olmuştur. Ace olayında abisiydi o yüzden ID'e daldı. Robin olayında arkadaşıydı onun için daldı. Bir şey demiyorum Luffy'nin yaptıkları sonuçta kötülüğe yol açtı.

Ama Teach öyle değil. Teach doğrudan kötüdür.Hadi arkadaşını arkadan bıçaklamasını geçtim. Size göre hayali ile arasındaki engeldi. Her şeyi geçiyorum. Ama neden bir insan alaycı bir şekilde kardeşinin idamına geç kaldın deyip üstüne gülebilir. Luffy'den böyle bir şey göremezsin. Bunun amacı direk kötülüktür. Yani başka türlü bir amaç olamaz. Hayali ile alaklı bir şey de değil.

Luffy dediğin adam düşmanının kendi nakamasına nasıl davrandığına göre bile sinirlenen bir adam. Teach gibi değil.
Evet luffy iyi birşey sanıyor korsanlığı safça o yüzden tüm yaptıklarını yapıyor niyet anlamında pek iyi değil.Teach niyeti bozmuş adam yeşilçam filmlerindeki Erol Taş gibi.:D Ancak luffyde ona benziyor sonuçlar başardıkları benzer.Bir gün ufak bir çocuk senin yüzünden anam babama şöyle oldu diye luffyi öldürmeye çalışırsa şaşırmam.Smoker bir ara diyordu salağa yatıp rol yapma diye.Asıl luffy Aizen çıkarsa o zaman bomba olurdu Shanks değil:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık