Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Karasakal Gerçekten Kötü mü?

Sizin düşünceniz.

• İyidir

Kullanılan: 10 5.7%
  • Kötüdür

Kullanılan: 128 73.1%
  • Ne iyi ne de kötüdür

Kullanılan: 46 26.3%

• Kullanılan toplam oy
    175
Kötü, çıkarcı, sinsi, zeki, kurnaz, güçlü yani tam bi KORSAN. Olması gerektiği gibi. Bu seriye en fazla yakışan karakterlerden. Dof, BB, Sakazuki, WB, Shanks, Kaido gibi adamlar olmasa seri hiç çekilmez.

İyi mi kötü mü diye tartışanlar.Kötü olsa ne olacak zaten onu anlamadım.Canlı olarak baksak her canlıda olan 2 duygu bu adamda da var.Anlamadım ben :confused::bilmem:
Hah işte olay bu aslında. İyiyse iyidir kötüyse kötüdür. Teach kötüdür denildiğinde eleştirilmiyor aslında. Teach'i Teach yapan şey bu zaten. Yerine göre pislik gibi davranması, hain olması, kalleşlik yapması... Mazoşistlik de diyebilirsin ama bu adamı sevmemi sağlayan şeyler bunlar zaten. :/ Onu öyle kabul etmek varken kötü olması neden inkar edilir ben de bunu anlamıyorum. :D

Tiç kötüdür, pislik ve haindir, kalleştir, aşağılık bir yaratıktır. Bu yüzden ondan nefret ediyoruz. Manga sayfasında onun olduğu kısımları yırtıp yakıyoruz. Online okurken de paintle üstünü karalıyoruz, sakal bıyık, ben falan çiziyoruz suratına. Adını bile duyunca sövüp sayıyoruz, figürlerini boyunlarından veya bacaklarından asıyoruz.

Tamamı ile zekasının yönlendirmesi ile hareket eden biri, iyi yada kötü olmaz. Ama kalkıp da Luffy'nin hareketleri ile karşılaştırmak onu 'kötü' olarak gösterir. Seride beynini kullanan karakterler kötü olarak algılanıyor. Doffy, 'Gökçe Şeytan'dı. Benn Beckman'ın dediği gibi, azizler ile savaşmıyorsunuz. BB, tüm Op hikayesinin en büyük ve daimi antagonistidir. Ve elbette bu adam, ana karakterin zıttı olarak davranacak. Bunun dışında, onun Shanks'ın ilk öğrencisi olduğuna inanıyorum. Shanks'ın Luffy'den önce bulduğu D. BB'idi. Ve meyveler, tarih ile ilgili bunca bilgiyi ondan öğrendi. Ayrıca o daha Jaya'da hakiden bahseden bir karakter. WB'nin çağının bittiğini, daha Banaro adasında Ace'e söylüyor. Ve şuan nerede olduğu ortada. Jaya'da Luffy'ye gülerlerken, tek destek olan adam bu. Impel Down'da 'Boşuna olduğunu söylemeyeceğim' diyerek, Luffy'e inanan adam bu. Erkeklik kavramları benzer bana göre. O kadar bariz ayrıntıları da geçelim, Luffy, Bellamy'e tek attığında, Oda, BB için, Sarkies'e tek attırdı. Bu kadar paralel işlenen karakterler bunlar. Güney kuşu olmadan ve fırlatan akıntıdan habersiz, Luffy'lerin yerini bulan adam. Tayfasına da güçten ziyade, nitelikli adamları toplayarak başlamış, daha sonra güç kısmını halletmiştir. Laffitte, yeni shicibukai seçimi için gidip marineford'da toplantıdakileri hipnoz ediyor. BB'nin ismi akıllarına kazınsın diye. Luffy'den en büyük farkı, biri kendi ve insanların özgürlüğünü düşlüyor ve amaç ediniyor. BB ise küçüklüğünde yaşadığı acıları ya tüm dünyaya ödetecek, yada kimse onun yaşadıklarını yaşamasın diye dünyayı ele geçirecek. Madara 2. versiyon gibi. Velhasıl, bu karaktere iyi yada kötü denmez. Amacı ve doğru gördüğü yoldaki hayaline ilerliyor. Hareketleri ve planları, onu amacına daha da yaklaştıracaksa, bu onu kötü yada sinsi yapmaz. Zeki yapar.

Zekamıza, planımıza göre istediğimizi yapalım. Sonra da kötü ve sinsi olmayalım. Zeki olalım.

İstediğimiz her şeyi amacımız doğrultusunda yapalım. Sonra kötü olmayalım. Korsan olalım.

Uzun zamandır forumda gördüğüm en saçma savunma. Kendini veya sevdiğini korumuyorsan öldürmek kötüdür mesela. Korsan diye, amacı var diye, zeki diye kötülük sayılmıyor. Şaka gibi.

Zekamıza, planımıza göre istediğimizi yapalım. Sonra da kötü ve sinsi olmayalım. Zeki olalım.

İstediğimiz her şeyi amacımız doğrultusunda yapalım. Sonra kötü olmayalım. Korsan olalım.

Uzun zamandır forumda gördüğüm en saçma savunma. Kendini veya sevdiğini korumuyorsan öldürmek kötüdür mesela. Korsan diye, amacı var diye, zeki diye kötülük sayılmıyor. Şaka gibi.
Onuda geçelim.

Adam dünyanın en azılı suçlularının olduğu ekibi kurmuş.
Ama hayali için.

Sanki o ekiple dünyaya barış ve mutluluk getirecek.

Belli ki suçlulardan oluşan ekip ile dünyanın anasını ağlatacak kral olma yolunda.

Hah işte olay bu aslında. İyiyse iyidir kötüyse kötüdür. Teach kötüdür denildiğinde eleştirilmiyor aslında. Teach'i Teach yapan şey bu zaten. Yerine göre pislik gibi davranması, hain olması, kalleşlik yapması... Mazoşistlik de diyebilirsin ama bu adamı sevmemi sağlayan şeyler bunlar zaten. :/ Onu öyle kabul etmek varken kötü olması neden inkar edilir ben de bunu anlamıyorum. :D
Adam kötü la kim neyini inkar etmiş bunun :D Korsan kötüdür.''Hasır Şapkalar'' korsan değildir.Ha kaptan luffy değil de kid olsaydı zoro,robin,sanji,brook korsanlık gösterirdi.Anekdot olarak ekleyelim.

İyi mi kötü mü diye tartışanlar.Kötü olsa ne olacak zaten onu anlamadım.Canlı olarak baksak her canlıda olan 2 duygu bu adamda da var.Anlamadım ben :confused::bilmem:
Ben de tam böyle bir şey yazacaktım. Kötüyse kötüdür; ne olmuş ? Reelde birinin dedikodusunu yapmıyoruz. Böyle serilere kötü adam da lazım. Sanki anasına sövülüyor. Neyi bu kadar tartisiliyor onu da anlamış değilim. Enteresan :bilmem:

Teach dünyanın en azılı suçluları oldukları için mi onları tayfasına aldı, yoksa Impel Down'da ki en güçlü adamlar oldukları için mi onları tayfasına aldı. Adamın umrunda değil diyoruz halen şöyle böyle. Ace'i de tayfasına almak istedi çünkü güçlüydü. Teach umursamaz. Bonney'i güçlü bulmadığı için istemedi mesela. Her zaman nokta atışı yapmayı planlıyor, geri kalan işlerle uğraşmıyor.

Şimdi bir de bunu diyorsan, Luffy de Zoro'yu denizciler tarafından idam edilecekken kurtarıyor, Zoro'da bir azılı suçlu. Luffy tayfasını seçerken suçlu olup olmadığına bakmıyor, o da umursamaz, ama gücüne değil kendi istediği gibi olmasına istiyor. Mesela güvenilir olmalarını istiyor, geri kalan bir şey ile ilgilenmiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık