Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Karasakal Gerçekten Kötü mü?

Sizin düşünceniz.

• İyidir

Kullanılan: 10 5.7%
  • Kötüdür

Kullanılan: 128 73.1%
  • Ne iyi ne de kötüdür

Kullanılan: 46 26.3%

• Kullanılan toplam oy
    175
Teach falan kötü ama normal kötü, asıl kötü bile diyemeyeceğimiz karakterler var. 2 kitabe okumak için milyonlarca insanın suyunu çalan, iç savaş çıkaran Robin ne kadar iyi?

Teach falan kötü ama normal kötü, asıl kötü bile diyemeyeceğimiz karakterler var. 2 kitabe okumak için milyonlarca insanın suyunu çalan, iç savaş çıkaran Robin ne kadar iyi?
Robin iyi diye savunan mı oldu lae? Luffy'nin yanında yavaş yavaş adam oluyorlar işte.

Teach çıkarları için her türlü kötülüğü, pisliği yapmaya hazır bir karakter. Kötüdür. Bir de iyi-kötü kavramı o kadar da göreceli bir şey değildir. Herkes kendi penceresinden bakmaya çalıştığı için belirteyim dedim. Adamın tipini bile "Ben kötüyüm" demesi için o şekilde tasarlamış mangaka.

Beyler bu adam korsan doğal bunları yapması kötü değil muhabbetini gerçekten yapıyor musunuz? Hani bu adam zaten katil ya adam öldürmesi kadar doğal bir şey yok kötü değildirin aynısı oluyor bu. Yani böyle bir savunma olabilir mi?
Aynen bu baya saçma.

Hayalleri için yapıyor kötü değil. Korsan olduğu için yapıyor kötü değil deniyor. Şaka gibi.

Gördüm de katılmıyorum. Verdiğin cevap olmamış yani.
O zaman şöyle söyleyeyim; zannedersem hiçbirimiz iyi ya da kötü kavramlarını tartışabilecek düzeyde bilgi birikime sahip değiliz. İyi ve Kötü kavramlarını insanoğlu tanımlayabilmek için yüzlerce yıl harcamış. Kant gibi, Platon gibi önemli düşünürler yüzlerce sayfalık yazılar, makaleler yazmış, "İyi idea"yı kendi çaplarında açıklayabilmek için.

Kısacası Luffy'e iyi diyemeyeceğimiz gibi, Teach'e de kötü diyemeyiz.

O zaman şöyle söyleyeyim; zannedersem hiçbirimiz iyi ya da kötü kavramlarını tartışabilecek düzeyde bilgi birikime sahip değiliz. İyi ve Kötü kavramlarını insanoğlu tanımlayabilmek için yüzlerce yıl harcamış. Kant gibi, Platon gibi önemli düşünürler yüzlerce sayfalık yazılar, makaleler yazmış, "İyi idea"yı kendi çaplarında açıklayabilmek için.

Kısacası Luffy'e iyi diyemeyeceğimiz gibi, Teach'e de kötü diyemeyiz.
Teach aldatır. Arkadan vurur. Sebepsiz yere insanların duygularıyla oynar. Luffy rakibine yalan bile konuşamaz. Big Mom soruyor hanginiz Luffy diye adam direk benim diyor. Teach öyle değil. Luffy'e abiniğn idamına geç kaldın deyip dalga geçer. Böyle bir insan tabiki de kötüdür. Bak bunların savunulacak bir tarafı yok.

Luffy'nin yaptığı şeyler kötü sonuçlara yol açmıştır. Bu anlamda dolaylı yoldan kötü oluyor. Ama kendisi için yapmamıştır bunları. Ya arkadaşı ya nakaması için.

Teach ise kendi çıkarları için bunları yapmıştır. Benim bir yakınımı korumak için birisini öldürmem ile servetine konmak için birisini öldürmem arasında fark vardır. İkisinde de birini öldürüyorsun. Ama nedenler ortadır.

Şu tanımına katılıyorum. Luffy'i korsandan ziyade devrimci olarak tanımlamak daha doğru.
Luffy çocukken tanıştığı ve hayran olduğu Shanks'ten ötürü daha çocuk yaşta "korsan" olmaya karar veriyor. Hepimizin çocukken bir zamanlar astronot olmak istemesi gibi bir şey. Ya da ne bileyim, hepimiz polis olmak istemişizdir.

Ancak Luffy; oldukça merhamet ve vicdan sahibi bir çocuk. Yapısı öyle; asla ama asla değişmez. Bu nedenle, bir çocukluk hayali olarak "korsan" olup denizlere açılsa da, her zaman vicdanını ve kalbini dinleyen birisi olarak, kendisinden yardım isteyen insanları geri çevirmiyor ve ne olursa olsun onlara yardım etmeye çalışıyor.

Her neyse, Luffy bir korsan değil. Kendisini korsan zanneden bir devrimcidir. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık