Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Karasakal Gerçekten Kötü mü?

Sizin düşünceniz.

• İyidir

Kullanılan: 10 5.7%
  • Kötüdür

Kullanılan: 128 73.1%
  • Ne iyi ne de kötüdür

Kullanılan: 46 26.3%

• Kullanılan toplam oy
    175
Teach aldatır. Arkadan vurur. Sebepsiz yere insanların duygularıyla oynar. Luffy rakibine yalan bile konuşamaz. Big Mom soruyor hanginiz Luffy diye adam direk benim diyor. Teach öyle değil. Luffy'e abiniğn idamına geç kaldın deyip dalga geçer. Böyle bir insan tabiki de kötüdür. Bak bunların savunulacak bir tarafı yok.

Luffy'nin yaptığı şeyler kötü sonuçlara yol açmıştır. Bu anlamda dolaylı yoldan kötü oluyor. Ama kendisi için yapmamıştır bunları. Ya arkadaşı ya nakaması için.

Teach ise kendi çıkarları için bunları yapmıştır. Benim bir yakınımı korumak için birisini öldürmem ile servetine konmak için birisini öldürmem arasında fark vardır. İkisinde de birini öldürüyorsun. Ama nedenler ortadır.
Hukuk varken asla bir suç meşrulaştırılamaz. Nami bir hırsızdır. Köyünü serbest bırakmak için hırsızlık yapması; onu iyi ya da kötü kılmaz. Zoro para için insanları öldüren bir katildi mesela. Kılıç ustası olmak da mevzu değil; ödül avcısıydı bu adam.

Ama biz Nami'yi de Zoro'yu da seviyoruz. Demek istediğim insanları iyi ya da kötü diye tanımlamak doğru değil. Her ne olursa olsun.

Hukuk varken asla bir suç meşrulaştırılamaz. Nami bir hırsızdır. Zoro para için insanları öldüren bir katildi mesela.

Demek istediğim insanları iyi ya da kötü diye tanımlamak doğru değil. Her ne olursa olsun.
Meşrululaştırılması gerekmiyor. Bir insanın kendisinin canına kastedip öldürmeye çalışan birini öldürmesiyle zevk için insan öldürmesini aynı şekilde göremeyiz.

Nami ve Zoro'yu tartışmıyorum şu an. Zaten onları tartışmaya gerek yok bu durumu ortaya koymak için.

Robin iyi diye savunan mı oldu lae? Luffy'nin yanında yavaş yavaş adam oluyorlar işte.

Teach çıkarları için her türlü kötülüğü, pisliği yapmaya hazır bir karakter. Kötüdür. Bir de iyi-kötü kavramı o kadar da göreceli bir şey değildir. Herkes kendi penceresinden bakmaya çalıştığı için belirteyim dedim. Adamın tipini bile "Ben kötüyüm" demesi için o şekilde tasarlamış mangaka.
Kanatsız melekti 2 sene önce şimdi kanatları da var daha ne olsun. Asıl savunmayan mı var?

Teach kendine göre bir adam, durduk yere dur ada yıkayım demez, gereksiz iş peşinde değil ama hedefe giden yolda acımıyor. Karakteri kötü ama duruma göre yaşıyor.

Kanatsız melekti 2 sene önce şimdi kanatları da var daha ne olsun. Asıl savunmayan mı var?

Teach kendine göre bir adam, durduk yere dur ada yıkayım demez, gereksiz iş peşinde değil ama hedefe giden yolda acımıyor. Karakteri kötü ama duruma göre yaşıyor.
Teach'in kendisi için iyi ya da kötü diye bir şey yok. Sadece hayalleri var. Bunu gerçekleştirmek için iyi de olabilir kötü de. Luffy'nin karanlık versiyonu gibi resmen. Ek olarak söylediğin gibi duruma göre yaşıyor. Yine de yaptıklarına baktığımızda onun için kötü değil diyemeyiz. Kötüdür ama bir Dof etmez yine de.

Bunun cevabını Mingo reyiz verdi aslında. Teach'in de kendi değerleri var. Tam anlamıyla bir korsan, korsanın da iyisi, kötüsü olmaz.

“Korsanlar şeytan ve denizciler melek mi? Bu fikirler dalgalar kadar sık değişiyor. Barışı hiç bilmeyen çocukların, savaşı hiç bilmeyen çocuklardan farklı değerleri vardır! Kötü kavramına, zirvede duranlar karar verebilir. Burası dönüm noktası… Adalet galip gelecek mi diyorsunuz? Elbette galip gelecek ÇÜNKÜ KAZANANLAR ADALET OLACAK! “

Teach aldatır. Arkadan vurur. Sebepsiz yere insanların duygularıyla oynar. Luffy rakibine yalan bile konuşamaz. Big Mom soruyor hanginiz Luffy diye adam direk benim diyor. Teach öyle değil. Luffy'e abiniğn idamına geç kaldın deyip dalga geçer. Böyle bir insan tabiki de kötüdür. Bak bunların savunulacak bir tarafı yok.
.
Tabii canım Luffy zaten kesinlikle kimseyi kandırmaz, peygamber gibi. Hancock'ın eteğinin altına girip Impel Down'a gizlice sızan, Lucy diye isim uydurup Dressrosa Koleyzumda çarpışanda Teach'ti. Yoksa Luffy aptal olduğundan değil hiç böyle oyunlara tenezzül etmeyeceği için bunları yapmıyor. Mesela küçükken yalan söylememeye çalışıyor ama beceremediğinden falan değil, yoksa Luffy söylemez de yalan.

Ayrıca Teach hakkaten sebepsiz yere adam öldürüyor, Thatch'i sırf kıl kaptığı için, Ace'te buna yalvardı tayfana katılayım diye ama Teach sırf tipini beğenmediği için Ace'i dövüp Denizcilere teslim etti doğru diyorsun.

Luffy'nin yaptığı şeyler kötü sonuçlara yol açmıştır. Bu anlamda dolaylı yoldan kötü oluyor. Ama kendisi için yapmamıştır bunları. Ya arkadaşı ya nakaması için.

Teach ise kendi çıkarları için bunları yapmıştır. Benim bir yakınımı korumak için birisini öldürmem ile servetine konmak için birisini öldürmem arasında fark vardır. İkisinde de birini öldürüyorsun. Ama nedenler ortadır.
Doğru zaten Luffy'nin amacı KK olmak değil insanlara yardım etmek. Mesela kendisine KK olmak için yardım edecek insanları kurtarmıyor, KK amacı yok direk iyilik olsun diye yardım ediyor, adam peygamber.

Tabii canım Luffy zaten kesinlikle kimseyi kandırmaz, peygamber gibi. Hancock'ın eteğinin altına girip Impel Down'a gizlice sızan, Lucy diye isim uydurup Dressrosa Koleyzumda çarpışanda Teach'ti. Yoksa Luffy aptal olduğundan değil hiç böyle oyunlara tenezzül etmeyeceği için bunları yapmıyor. Mesela küçükken yalan söylememeye çalışıyor ama beceremediğinden falan değil, yoksa Luffy söylemez de yalan.

Ayrıca Teach hakkaten sebepsiz yere adam öldürüyor, Thatch'i sırf kıl kaptığı için, Ace'te buna yalvardı tayfana katılayım diye ama Teach sırf tipini beğenmediği için Ace'i dövüp Denizcilere teslim etti doğru diyorsun.

Doğru zaten Luffy'nin amacı KK olmak değil insanlara yardım etmek. Mesela kendisine KK olmak için yardım edecek insanları kurtarmıyor, KK amacı yok direk iyilik olsun diye yardım ediyor, adam peygamber.
Ben nedenleri de ortaya koyuyorum. Teach gibi birini bu konuda savunamazsın. Şu an uzun uzun yazamıyorum çünkü çıkmam lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık